Erken Hamilelik Belirtileri Üzerine Paylaşım Alanı

merhaba hanımlar bende yeni katıldım aranıza..1,5 yıllık evliyim artık bebek istiyoruzz tavsiyelerinizi dinlemeye geldim..inşallah allah isteyen herkeze verir :Saruboceq:

merhaba arkadaşlar ben de aranıza yeni katıldım.8 aylık evliyiz ve bebek istiyoruz bu ay ilk denemeyi yaptık ama tuttu mu bilmiorum. adetime 7 gün var ama hiçbi belirti yok

kızlarr 2 gün geçti idrar testi denedim bugün ama yook senağlama sadece belim ağrıyo oda ayakta durmaktanda olabilir..göğüslerimde gayet normal ondada bi belirti yok sadece biraz ateşim var birazda midem bulanıyo sabah da akşamda yarın kan testi yaptırcam inşallahh olur hayırlısıylaa kocam heyecanla bekliyo adet olma sakın diye:1hug: ayy çatlıycam meraktan

Doğru soyluyorsunuz.. Adet geçmeden hissedilen belirtiler genelde psikolojik oluyor.. mesela ben psikolojik olarak mide bulantısı yaşıyorum ara ara.. kasıklar sancılanıyor bazen.. devamlı yemek istiyorum ki, pek iştahlı bir insan değilim normalde.. ateş yüksek gibi... sorsan bisürü belirti...
Ama teste göre çok net bir negatif...
Daha sakin ve daha rahat olmak gerekiyor.. Hep motive ediyordum kendimi ama bu ay Çivi çaktım üstüne artık... :)))) Testte pozitif görmeden stres yapmak yok....

Arkadaşlar,
Hamile miyim değil miyim derken KK'den çok şey öğrendim. Üç gün önce de hamile olduğumu öğrendim. Başka hamile adaylarına yardımcı olması için kendi belirtilerimi buraya yazıyorum.
1.
Yumurtlama günümden itibaren sanki adet olacakmışım gibi karın ağrısı çektim ara ara. (ilk hafta çok fazlaydı ikinci hafta azaldı)
2. Çok ilginç olan yumurtlama günümden sonra hiç akıntım olmadı kupkuruydum. (Normalde adetime kadar devamlı akıntım olur)
3. Yumurtlama günümden hemen sonra yüzümde sivilceler çıktı. (Normal ancak bir tane adete yakın zamanda olurdu ama sayısı fazlaydı, şimdi geçti)
4. Hafif hafif mide bulantısı
5. En ama en belirgin belirti, afedersiniz ama, sessiz sessiz geğirmek. (bu hala devam ediyor. Daha önce hiç başıma gelmediği için bunu hamileliğe yoruyordum.)
6. Göğüs harelerim genişledi ve göğsümün mavi damarları belirginleşti ve göğüslerimin etrafı acıyordu uçları değil.
7. Kendimi hep yorgun ve uykulu hissediyordum.
8. ıdrara biraz daha sık çıkıyorum.

Bütün bunları hissettiğim için ya kesin hamileyim diyordum ya da başka bir hastalığım var diyordum. Adetime 1 gün kala idrar testinde silik de olsa ikinci çizgiyi gördüm. Gittim kan testi yaptırdım, bHCG 85.5 çıktı. Darısı bütün hamile kalmak istiyenlerin başına.

Teşekkür ederim anya, öyle gözüküyor henüz doktora gitmedim ama belirtiler devam ediyor. 5 haftalık olsun gideceğim.

canım tebrikler çok sevindim darısı başımıza inşallahkaydirigubbakcemile3

herkese merhaba.benimde adetime 5 gün var hamilelik varmı yokmmu bende bekleyendelerdenim.bu site bence çok güzel.en yakınınla paylaşamadıklarımız bile burda paylaşabiliyoruz

Tebrik ederim...
Çok teşekkürler belirtiler için...
Bu belirtilerin hiçbiri yok bende :sinifsinif:bu ayda umudumu yitirdim:gitme:

benimde 3 gün geçti hala adet görmedim ama normalde öne gelir adet sancısı gibi sancılar ve arda sol kasık ağrısından başka hiç bir belirti yok birgün geçince yaptım negatidi kendimi alıştırmak istemiyorum ama hiç geçmezdi artık nedendir bilmiyorum havalrdandır belki

ya canım tebrikler darısı başımıza inş.ama arkadaşlara söylemek istediğim şeyler var bu belirtiler bazen psikolojik,bazende başka rahatsızlıklardan dolayı olabiliyor örneğin idrar yolu enfeksiyonu yaşadım ve ara sıra tekrarlıyo midem bulanıyo,sık idrara çıkıyorum,hep yorgun ve bezgin bi hisste oluyorum iltihap vücutta dolaştığı için o yüzden kendinizi dinleyip sonra hayal kırıklığı yaşamayın ben yaşdığım için söylüyorum tabi bunları yaşayanlar için söylüyorum bazı özelliklede enfeksiyon hastalıklarında aynı belirtiler görülebiliyor..

mrb arkadaslar bugun kan testım pozitif cıktı ancak bhcg 15 dusuk oldugunu soyledı dr .pazar tekrar yaptır sonuc en az 30 olmalı dedı .cok korkuyorum aranızda benle aynı durumda olan var mı ?ya da bu sekılde dusuk hcgb ıle normal gebelık gecıren ?

13gun beta hcg 49 sizce nedir,kanamam gelıyordu dr ılaç verdı

merhaba arkadaşlar 16 şubat son adet günümdü ,bebek yapmaya karar verdik ve doktora gittik yumurtlamam ve yumurtamda hiçbir sorun yokmuş hamile kalabileceğimi söyledi ve doktorun bütün tavsiyelerini yerine getirdik ,2 gündür göğüslerimde ağrı ve beyaz akıntım var ,bunlar hamilelik belirtilerimi?bu kadar erken belli olurmu ?
yardımcı olursanız çok sevnirim

sirintu erken gibi geldi tatlim ama tabi gene kendin daha iyi bilirsin...
benimde 10 mart gibi regl gunum insalah olmam goguslerim felaket nasil sis anlatamam dokunulmuyor.birde akintim var cok
regl belirtiside olabilir diyorum ama hayirlisi insallah guzel haber aliriz

sirintu erken gibi geldi tatlim ama tabi gene kendin daha iyi bilirsin...
benimde 10 mart gibi regl gunum insalah olmam goguslerim felaket nasil sis anlatamam dokunulmuyor.
regl belirtiside olabilir diyorum ama hayirlisi insallah guzel haber aliriz

inanın kendim daha iyi bilmiyorum :)sadece bekliyorum
dilerim sizinde güzel haberlerinizi alırız sizin öğrenmeye az kalmış 5 gün benim tam 11 günüm var :)
herşeyin hayırlısı inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…