Erken Hamilelik Belirtileri Üzerine Paylaşım Alanı

Tekrar merhaba kızlar,

ya bişey soracağım..
dün saol kasığıma ara ara sancı giriyordu ve ağrı yapıyordu. Bugün ise yine solda nadiren var ama sağ kasığımda şimdi biraz ağrı gibi hissediyorum.
Bugün bir arkadaşla konustuk ve sol kasığın ağrıyorsa kese oluşuyor demekmiş sağ kasığın ağrıdığı takdirde ise dış gebelik (Allah korusun) olma ihtimali var deniliyormuş..
Ben bu gebelik konusunda o kadae bilgisizim ki anlatamam size biraz aydınlatılmaya ihtiyacım var..

kızlar merhaba,

ben de bugün hamiş oldugunu öğrendim. adetime 4 gün kala, çalıştığım hastanede yaptırdığım kan testiyle. daha çok minikmiş. ama onun içimde olduğunu hissetmiştim sanki. size belirtilerimi anlatayım belki yardımcı olabilirim anlamanıza..

son 4 gündür karnımın içinde tuhaf bir ağrı, ara ara batma gibi ama devamlı böyle içten içe gaz sancısıyla karışık gibi bir ağrı
yine son 4 gündür gazım vardı karnım hep şişti
benim göğüslerim öyle şişip hassas dokunulmaz bir hal almadı, normal duruyorlar ama sanki uçları belirginleşti.
belimde yine 4 gündür falan sürekli ağrı var
dün akşam yemek sonrası midem çok kötü oldu bulantı.

ama en dikkat çeken belirti karnımdaki o garip ağrıydı. adet sancısına da benzeyen, ama daha hafifi, gaz sancısıyla karışık gibi.
ha bir de bu sabah yüzüm gözüm şiş uyandım vucudum böyle su toplamış gibi.

yüzümde sivilce de çıktı,:))) yani sivilce cıkınca adet olacam sanmayın, umudu kesmeyin, hamiş de olabiliyorsunuz alkisalkisalkis

Tebrikler,ne güzel bir duygu olsa gerek...:1hug:

ama bilemiyorum ki geçen ay da ben de tüm belirtiler vardı sana ki ama olmadı:sinifsinif:

bakalım bu ay neler yaşatacak bize:kedi:

arkadaşlar meraba ben aranıza yeni katıldım bende hamiş olmak istiyom. adetime 5 gün var ama sol kasığımda ağrı ve şişlik var. ayağımda batma oluyo ve gögüslerim şişti benim adet zamanımda bile gögüslerim şişmezdi acaba hamile olabilir miyim bana yardımcı olur musunuz

Merhabalar arkadaşlar! Özgecay senide tebrik ederim allah inşallah o güzel haberi sizlerle paylaşmayı bizede nasip etsin.Aslında abartıyormuyum diyorum ama gerçekten benimde sol tarafımda daha önce hiç yaşamadığım bir ağrı var.Sanki eğilip kalktıkça oram zorlanıyor gibi geliyor ayrıca daha önce hiç yaşamadığım gaz olayı.Beyaz çok koyu renkte bir akıntım var ve sanki ilaç almışım gibi kokuyorçGöğüslerim zaten tam bir felaket 10 gündür bomba gibi şişler ve acıyorlar.Tabi yüzümde daha önceden hiç çıkmayıpta birkaç gün önce çıkan bon bon sivilceyi göz ardı edemem.Yoksaaaaa bende mi hamileyim kızlarlaelaelaelaelae

Son düzenleme:
Arkadaşlar erken hamilelik belirtilerinde göğüslerde şişme ve ağrıma bir de regl olacakmış gibi kasık ağrılarından çok bahsedilmiş ama emin olmayın derim ben :KK43: bu ay benim göğüslerim aşırı derecede şişti ve çok da ağrısı oluyor ara ara da regl olacakmısım gibi kasıklarım sancıyor bu yüzden çok umutluydum :KK43: dayanamadım şüpheli ilişkimden 10 gün sonra beta hcg testi yaptırdım 0,100 çıktı sonuç :KK43: yani aldatıcı olabiliyor ben kendimi iyice inandırmıstım hamileyim diye sonuç negatif..

merhaba kızlar en erken gebelik belirtisi nedir sizce

ayşecim çok konuşuluyo bunlar ama bnm de takip ettiğim kadarıyla en erkenleri gögüslerde şişme, ağrıma, göğüs aylalarının bombeleşmesi, kasıklarda regl agrısı gibi sancılar, idrarda değişiklikler, vücut ısısında artma vs.. Ama bunların hiçbiri güvenilir değil misal ilk ikisi bende çok vardı ama beta hcg testim dün 0,100 çıktı. En belirgin belirtisi regl gecikmesi tabii ki, onunla beraber bunlar oluyormus bir de cabuk yorulma, halsizlik, uykuya düşkünlük, iştah açılması vs. 2. aydan itibaren de mide bulantıları başlıyormuş umarım yardımcı olabilmişimdir.

Arkadaşlar çok moralim bozuldu az önce idrar tahlil yaptım evde ve tek çizgi çıktı.Bakalım yarın doktor çağırmıştı kan tahlili için orada ne çıkacak ama umudum kalmadı hiç.Gerçi normalde hastalığım henüz gecikmedi normalde daha 1 gün var gelmesine ama görünmez mi ya idrarda ne olur fikir verin.Ya da idrarda görülmeyip kanda görünün var mı ki acaba???

Arkadaşlar çok moralim bozuldu az önce idrar tahlil yaptım evde ve tek çizgi çıktı.Bakalım yarın doktor çağırmıştı kan tahlili için orada ne çıkacak ama umudum kalmadı hiç.Gerçi normalde hastalığım henüz gecikmedi normalde daha 1 gün var gelmesine ama görünmez mi ya idrarda ne olur fikir verin.Ya da idrarda görülmeyip kanda görünün var mı ki acaba???

canım idrarda görülmesi çok daha zordur. idrarda silik çizgiyi yakalaman için yaklaşık 150 gibi bi değer olması gerekiyor. kanda ise 5 ve üstü hamilelik olarak kabul ediliyor. yani nereden bakarsan kanda 7 gün felan daha erken çıkar. o nedenle umudunu yitirme allkah kucağını boş bırakmasın canımm

kızlar merhaba,

ben de bugün hamiş oldugunu öğrendim. adetime 4 gün kala, çalıştığım hastanede yaptırdığım kan testiyle. daha çok minikmiş. ama onun içimde olduğunu hissetmiştim sanki. size belirtilerimi anlatayım belki yardımcı olabilirim anlamanıza..

son 4 gündür karnımın içinde tuhaf bir ağrı, ara ara batma gibi ama devamlı böyle içten içe gaz sancısıyla karışık gibi bir ağrı
yine son 4 gündür gazım vardı karnım hep şişti
benim göğüslerim öyle şişip hassas dokunulmaz bir hal almadı, normal duruyorlar ama sanki uçları belirginleşti.
belimde yine 4 gündür falan sürekli ağrı var
dün akşam yemek sonrası midem çok kötü oldu bulantı.

ama en dikkat çeken belirti karnımdaki o garip ağrıydı. adet sancısına da benzeyen, ama daha hafifi, gaz sancısıyla karışık gibi.
ha bir de bu sabah yüzüm gözüm şiş uyandım vucudum böyle su toplamış gibi.

yüzümde sivilce de çıktı,:))) yani sivilce cıkınca adet olacam sanmayın, umudu kesmeyin, hamiş de olabiliyorsunuz alkisalkisalkis

canım yaa çok çokı tebrik ederim allahım sağlıcaklan kucağına almayı nasip etsin inşallah darısıda bizlerin başınaa opuyorumnanaktan

ozgecay gözün aydın canım ne kadar güzel bi duygu değil mi allah hayırla kucana almayı nasip etsin ama çok dikkat etmeni tavsiye ederim çok küöük daha canım çok dikkatli ol ve bizlerdende dualarını esirgeme hamilelerin duası kabul olur derler darısı tüm isteyenlere:Saruboceq:

mrh arkadaşlar bende aranıza yeni katıldım. adetimin üstünden tam5 gün gecti. ben dün test yaptım sonuç negatif cıktı. Ve hala adet olmadım, midemde bir yanma, bel ve bacak ağrısı, göğüslerimde de hafif hassasiyetlik var. Sizce ben erken mi test yaptım . Bende artık bir bebek sağibi olmak istiyorum . İki yıllık evliyim, bir sene korunduk ve son bir yılda da bebek istiyoruz. Umarım yüce rabbim hepimizin kalbine göre hayırlısını verir.:CüvCüv:

arkadaşlar öncelikle merhaba...sizlerden fikir almak istiyorum. benim son adet tarihim 15 eylül ve bugn reglimin 26. günü.. 4 gün önce hafif pembe - kahverengi bir akıntım başladı ve az da olsa ara ara hala var... 2-3 gündür gögüslerimde şiş ve ağrılı... sağ kasığıma da ara ara bıçak saplanır gibi olluyor... ama gögüslerde renk değişikliği falan yok... belirgin bir akıntı yok... dr a gttim bu pembemsi akıntı için kist falan mı diye. ama dr hiç bir sorun olmadığını kist falan yok dedi... ne düşüneceğimi bilemiyorum... normalde reglim 15-16 ekim gibi olmalı ama kafam karıştı... sizce bu belirtiler hamilelik belirtileri olabilir mi????

kızlar lütfen yardım edin.. yeni üyeyim.. hastalığıma 3 gün var ama bende kasık ağrısı ve karın ağrısı mevcut birde göğüslerimin ucunda ellediğim zaman bi ağrı oluşukızlar lütfen yardım edin.. yeni üyeyim..

Kızlar merhaba.Dün akşam yazmıştım en son evde tahlil yaptım negatif çıktı moralim bozuldu diye. Bugünde doktorum çağırmıştı gittim kan tahlilide yapıldı sonuç negatif yani bu ayda hamile falan değilim.Yani tüm bu belirtiler boşaymış kendimi kandırmışım.Bundan sonraki aylarda valla inanmayacam iyice canım sıkıldı.Doktorum adetinin 3. günü gel ilaca başlayalım dedi yumurta sayısını arttırıcı ilaçmış hamile kalma ihtimalini arttırıyormuş.Kafam çok karışk.Gerçi doktora sordum bu ilacın bana bir zararı var mı diye hayır dedi ama yinede ikna olmadım.Şimdi size soruyorum:
1. Bu ilaçlardan aranızda mutlaka kullanan ve bu yolla hamile kalan vardır ne olur birşeyler yazın ona göre bende kullanayım.
2. ılaçları kullanınca çoğul gebelik olma ihtimali artıyor mu yani ne bileyim sanki biraz yapay gibi geldi bana

X