Erken Hamilelik Belirtileri - Erken gebelik belirtileri

Merhabalar biz şu an 3 ay denemedeyiz. İlk ay ovulasyonumu çok yanlış hesapladığım için ovulasyon testi almaya karar verdik. Regl başladığı günü 1. Gün olarak görürsen 10nci günde ovulasyon testlerine başlıyorsun ben günde 2 defa yaptım 11/12 gibi bide 20 den önce 19 gibi. Uygulamaya göre yumurtalama tarihinden 2 gün öncesi testi uyguladım ve 2 gün pozitif çıktı. Yani piki yakaladım. Yaklaştıkca daha çok iki çizgi oluyordu pozitif olduğunda iki çizgi çok koyuydu. Tavsiye olarak ta düzenli bir döngüde 11/13/15 nci gün ilişkiye girmek yani ovulasyondan 2 gün önce ve bir gün sonra. Hergün ilişkiye girmek sperm kalitesi için kötü birde sperm 3/4 güne kadar canlı kalabiliyor eğer yakalıyamıyorsan adet başlangıcından 14 nci günün civarında 3/4 gün bir gün arayla ilişkiye girmeni tavsiye ederim yani diyelim 11/13/15 geç oluyor ovulasyon diye düşünüyorsan 17 nci günde ekleyebilirsin. Şu an ben beklemedeyim inşallah reglima 8 gün var. Umarım anlatabilmişimdir:)
Canım şuan belirtilerin var mı bende 3-4 aydır doktora gidiyorum Kasım ayında doktor klomen verdi 1 hafta geciktirdi aralık ayı içinde klomen verdi süt hormonum yüksekti diye bir ilaç daha verdi o nerdeyse 10 gün geciktirdi sonra başka bir doktora gittim o da her ay klomen kullanılmaz kist yapar bu ay kullanmayın dedi folik asite başlattı diğer doktorum folik asit vermemişti bu ay hiç bişey kullanmadım sadece folik asit kullandım normal de 19 Ocak regli olmam gerekiyordu dün yani henüz olmadım sadece 16 ocakta kahverengi lekelenmem oldu durdu sonra şimdi sadece regli olacakmışım gibi 1 haftadır karın ağrım var göğüslerim şiş ve belim ağrıyor

Çok teşekkürler cevabınız için hangi marka ovulasyon testi kullanıyorsunuz? Rabbim isteyen herkese sağlıklı bebişler nasip etsin inşallah 🙏🏻
İnnovita ve laboquick kullandım. İnnovita biraz kafa karıştırabiliyo çok çabuk silik gösteriyor laboquik daha güvenli geldi bana kontrol amaçli 2 test aldıydım.

Canım şuan belirtilerin var mı bende 3-4 aydır doktora gidiyorum Kasım ayında doktor klomen verdi 1 hafta geciktirdi aralık ayı içinde klomen verdi süt hormonum yüksekti diye bir ilaç daha verdi o nerdeyse 10 gün geciktirdi sonra başka bir doktora gittim o da her ay klomen kullanılmaz kist yapar bu ay kullanmayın dedi folik asite başlattı diğer doktorum folik asit vermemişti bu ay hiç bişey kullanmadım sadece folik asit kullandım normal de 19 Ocak regli olmam gerekiyordu dün yani henüz olmadım sadece 16 ocakta kahverengi lekelenmem oldu durdu sonra şimdi sadece regli olacakmışım gibi 1 haftadır karın ağrım var göğüslerim şiş ve belim ağrıyor
Kasık ağrıları var göğüs hassasiyeti var canım. Aynı belirtiler sizin gibi bu son günlerde belimde ağrıyor. Test yaptınızmı? Ve bat gününüz nezaman? Yeni yerleşmiş olabilir geç döllenmedir. Folik asit kullanmaya devam ederim derim.

Aa yazmişsiniz kafam bi an karıştı iki şey aynı anda yapınca :) kan testi yapabilirsiniz eğer yerleşme kanamasıysa beta hcg yükselmeye başlamiştir ve çıkar kan testinde

Aa yazmişsiniz kafam bi an karıştı iki şey aynı anda yapınca :) kan testi yapabilirsiniz eğer yerleşme kanamasıysa beta hcg yükselmeye başlamiştir ve çıkar kan testinde
heyecanıma yenik düştüm 2 tane kaset test aldım pozitif çıktı 🥰🥰 Allah isteyen herkese nasip eder inşallah 🙏🙏🙏

Eklentiler

• FEBC16B3-8409-4BF6-86F2-6B90E7FF7568.jpeg
    FEBC16B3-8409-4BF6-86F2-6B90E7FF7568.jpeg
    62,8 KB · Görüntüleme: 75
Kasık ağrıları var göğüs hassasiyeti var canım. Aynı belirtiler sizin gibi bu son günlerde belimde ağrıyor. Test yaptınızmı? Ve bat gününüz nezaman? Yeni yerleşmiş olabilir geç döllenmedir. Folik asit kullanmaya devam ederim derim.
Batım dündü folik asit kullanıyorum evet

Regle 2 gün kaldı. Uyku hâli. Gece de gündüz de uyuma isteği . Absurd duygusal ruh hâli ... 4 şubat ilişki bat 21 Şubat . Gebelik olabilir mi ya :KK43:. Keşke gecikmeyi beklemeden anlayabilsek test yapmaktan negatif çıkarsa diye korkuyorum
Beta HCG 0.05 çıktı kanda...

:KK43:

hamileyken adetime yakın kasık ağrısı göğüslerimde şişlik çok erken başladı, belim sırtım feci şekilde ağrıyordu adet olacakmış gibi hissediyordum mide bulantım pek olmadı bebeğim gelişememiş 7+4 günlükken kalbi durmuş normalde 10 buçuk haftalık olmasi gerekiyordu kürtaj oldum çok kotü bi durum Allah kimsenin başına vermesin tekrar düşünüyoruz bakalım nasip ne zaman olacak 😞

Kasiklarim cok agriyo
Belim hafif ama o normaldede agrir bilemedm
Alt karnim agriyo
Bazen rahimden biraz agrim oluyor
??? Acaba belirti olablrmi
Adetime bir hafta var daha :/

Ben gec yumrtladm oyuzden adetime 7 gun var ama daha kucuk cikblr hamilelgm tutrsa bakalim gitgide belrtilrrmz artar ins da hamikeyizdir 😊
Benimde daha bugün belirtilerim başladı sırt ağrısı, bel ağrısı kasıklarda batma oluyor ara ara. Rabbim isteyen herkese nasip etsin inşallah dua edicem sana da 🫶 bi gelişme olursa yaz bekliyorum ♥️

Benimde daha bugün belirtilerim başladı sırt ağrısı, bel ağrısı kasıklarda batma oluyor ara ara. Rabbim isteyen herkese nasip etsin inşallah dua edicem sana da 🫶 bi gelişme olursa yaz bekliyorum ♥️
Kasiklarda batma bnm hamileligimde en ayirt edici belirtimdi birde bel agrisi🙏🙏🙏🥰
Suan bende o batmayi bekliorm aslinda :))) 🙏🙏🙏
Umarim hamileyizdir tamam insallah ikimizde guzel hberler veririz
Bende yumrtam catladigi gnden beri kasik agrim vr

Iyı geceler benım ıkı kızım var ve ıkı hamılelıgımde de hıcbır belırtı yasamadım.ne bel ne kasık ne karın ne sırt agrısı ne gogus hassasıyetı ne akıntı…hıcbır sey…cok kısısel bır durum belırtıler yanı.su agrım var hamılemıyım yada yok hamıle degılım yıne demek cok dogru gelmıyor bana.tek zorunda oldugumuz sey zamanını beklemek.bat tarıhını beklemek hatta yapabılıyorsak o gunu gecmek…umutla gonlunuzden ne gecıyorsa o o olsun ıns

X