Erkekte cinsel isteksizlik

sleepless12

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
31 Aralık 2023
36
12
26
Merhaba.3 aylık evlıykende kinu acmistim.1 yıllık evliyim yine sorun devam ediyor.Eşimde cinsel isteksizlik var.ereksiyonda vs. problem yok.Direk cinselligi baslatmıyor,eksikliginin farkina varmiyor,duzelticem diyor dikkat edicem diyor olmuyor.Terapiye gide ,buna cozum yolu bulan var mi?

Ya böyle isteksiz adamlar neden evleniyor anlamıyorum.

Görümcem evleniyor ilk gece birlikte oluyor adam, sonra 2-3 ayda zorla birlikte oluyordu o da rezalet yani. Kız anlatmıştı.
Birde 2. Evliligi görümcemle, ilk eşi 5 ayda boşanmış.
Kızın hayatı kaymıştı birde istersen boşan hiç umrum değil tarzı da konuşmalar, minnetsiz bir adam. Asla o konu da bir çaba yok.

Bir cocuklari oldu da kiz oyalaniyor.
Bu burda gördüğüm kaçıncı örnek bizim ülkemizde bir adam boşaniyorsa alma o adamı , kasın kolay kolay boşanmıyor çünkü . Görümcene yazık olmuş bir çocuk , kadınlığını yasayamıyor . İstisnalar tabi var ama çoğu böyle maalesef

Çok düşündüm çok zorlandım belkide söylediğiniz gibi kabulleniş. Doktora gittim aile terapistine gittim başlarda güzelliğimi ve çekici bir kadın değil miyim diye kendime yüklendim. Yani işin özü sağlıklı bir cinsellik yada olması gereken cinsel birliktelik nedir hala bilmiyorum. İlk evlendiğimiz yıllarda çok istekliydim şimdilerde bende uzaklaştım biraz yazdıklarınızı okumak beni epey düşündürdü.. kabulleniş mi benimki .
Kabullenmemiş gibi yapmanızın sebebi, size vaadedilenleri ya da verilenlerin yeterli geleceğini düşünmeniz. Ama siz bir yemek çeşidinden ya da mini etek giymekten vazgeçmiyorsunuz, evliliğin temeli olan bir ihtiyacınızın karşılanmasından temelli olarak vazgeçiyorsunuz. Yargıtay kararlarında bile evliliğin cinsel ihtiyaçların tatmin amacını taşıdığı ve bu ihtiyacın bir tarafın kusuru yüzünden karşılanmaması halinde diğer taraftan evliliği sürdürmesinin beklenemeyeceği yönünde kararları var.
Bahsettiğim müvekkil zamanla özellikle fimlerde dizilerde tutkulu öpüşme ve sevişme sahnelerini görünce kötü olduğunu , bakmaya dayanamadığını anlatmıştı. Beni bir erkek böyle tutkulu öpmeyecek, bana böyle dokunmayacak olması beynimi zonklarıyor , düşünmekten başımı ağrıtıyor demişti. Sonra zaten ilaç kullanmaya başlamıştı. Bu müvekkil 20 li yaşlarda evlenmişti. Boşandığında 39 yaşındaydı. Siz güzellik ve çekicilikten bahsedince dediği bişey aklıma geldi. Ben şu an cinsel hayatı olan bir kadın olarak 25 yaşımdan daha çekici ve güzel hissediyorum demişti.
Kocanız bu durumlara ne diyor , ne açıklama yapıyor , aileler ile konuştunuz mu bu durumu ?

Her yolu da denemissiniz.elinizden geleni yapmissiniz.bende elimden geleni yapip bosanmayi dusunuyorum artik.bu yasimda bana boyle hossettirmesine katlanamiyorum.daha 26 yasindayim.senelerimi ona vermisim zaten.kendi ozsaygim kalmadi gururuma yediremiyorum artik kendimden tiksinir hale geldim sacimi basimi yolacak raddeye geldim.katlanamiyorim artik yani.siz iyi dayaniyorsunuz kabulleniyorsunuz
Bir başka üyede çok güzel anlatmış aslında biz kadınlar çok duygusal ve düşünceli varlıklar olarak sorunun kendimizde olduğunu düşünüyoruz kendimizi beğenmiyoruz suçluyoruz özgüven eksikliği yaşıyoruz vs vs. Fakat eşlerimizle hayata aynı bakmadığımız gibi isteklerimiz beğenilerimiz de aynı olmuyor. Sizi o kadar iyi anlıyorum ki.. bizim ilişkimizde bazen ayda 2 kez bazense 5-6 kez olduğu zamanlar oluyor şuan sizin durumunuzu bilemiyorum doktoru teklif edin eğer içinizde ona karşı sevgi varsa 🙏

Kabullenmemiş gibi yapmanızın sebebi, size vaadedilenleri ya da verilenlerin yeterli geleceğini düşünmeniz. Ama siz bir yemek çeşidinden ya da mini etek giymekten vazgeçmiyorsunuz, evliliğin temeli olan bir ihtiyacınızın karşılanmasından temelli olarak vazgeçiyorsunuz. Yargıtay kararlarında bile evliliğin cinsel ihtiyaçların tatmin amacını taşıdığı ve bu ihtiyacın bir tarafın kusuru yüzünden karşılanmaması halinde diğer taraftan evliliği sürdürmesinin beklenemeyeceği yönünde kararları var.
Bahsettiğim müvekkil zamanla özellikle fimlerde dizilerde tutkulu öpüşme ve sevişme sahnelerini görünce kötü olduğunu , bakmaya dayanamadığını anlatmıştı. Beni bir erkek böyle tutkulu öpmeyecek, bana böyle dokunmayacak olması beynimi zonklarıyor , düşünmekten başımı ağrıtıyor demişti. Sonra zaten ilaç kullanmaya başlamıştı. Bu müvekkil 20 li yaşlarda evlenmişti. Boşandığında 39 yaşındaydı. Siz güzellik ve çekicilikten bahsedince dediği bişey aklıma geldi. Ben şu an cinsel hayatı olan bir kadın olarak 25 yaşımdan daha çekici ve güzel hissediyorum demişti.
Kocanız bu durumlara ne diyor , ne açıklama yapıyor , aileler ile konuştunuz mu bu durumu ?
Aslında bizde durum şöyle artık ben daha soğuğum ilişkiye o daha istekli belkide bir yerlerde kırıldığım zamanlardan dolayı böyle. Eşim için bu durum hayat telaşına göre süre yada güne bağlı olmadığı yönünde. Gittiğimiz doktorlar da bunun bir süresi yada ayda şu kadar birliktelik kurulmalı demediği için şuan ona bu konuda bir şey söylemiyorum. Ailelere gelirsek kendi annesi benim oğlum utanır utangaçtır ondandır dedi 😂 benim ailem bunun bir sorun olduğunu doktor tedavisini önermişti sonrasında da bu konuyu hiç bir şekilde açmadım.

Bu burda gördüğüm kaçıncı örnek bizim ülkemizde bir adam boşaniyorsa alma o adamı , kasın kolay kolay boşanmıyor çünkü . Görümcene yazık olmuş bir çocuk , kadınlığını yasayamıyor . İstisnalar tabi var ama çoğu böyle maalesef
Görüncemi hiç sevmem çok da hataları oldu ama bu konuda çok haklı.
Cocukta resmen Allahin bir mucizesi yani, koca 3 ayda bir rezalet sekilde birlikte oluyor, kendisi yeşil reçete ağır ilac kullaniyor.
2-3 aylikken öğrendi.
Hatta doktorlar sakat olur demiş, kağıt imzalamış ben kabul ediyorum vs diye anlatmıştı.
Cocuk valla sapasağlam.

Ya anlamadığım konu erkeklik yok, istek yok, ilk evliliklerinde karıları bırakmıyor bunları…. İkinci evlilik nelerine neden tekrar bir kadının başını yakıyorlar.

Merhaba.3 aylık evlıykende kinu acmistim.1 yıllık evliyim yine sorun devam ediyor.Eşimde cinsel isteksizlik var.ereksiyonda vs. problem yok.Direk cinselligi baslatmıyor,eksikliginin farkina varmiyor,duzelticem diyor dikkat edicem diyor olmuyor.Terapiye gide ,buna cozum yolu bulan var mi?
Valla benimki de öyle. Üç haftada 1 ya da ayda 1 bizim. O da benim başlatmamla. Laf sokarsam 1-2 gün içinde kendiliğinden yanaşıyor ama o da ben laf soktuğum için. Ben 38 yaşındayım o 49 yaşında. Acaba yaşıyla mı ilgili bilmiyorum da hep böyleydi. Bu konuda çok kez konuşmaya çalıştım ama hep geçiştirdi, espriye vurdu ama asla düzgünce oturup konısmadı.
Geçen gün de yine canımı sıktı, kilodumun içine baktım yanında, napıyosun dedi çüküm çıkmış mı artık ona bakıyorum, evde erkek olan benim ya hep ben geliyorum ya yanına , çüküm çıkmış olması lazım artık dedim. Azıcık bozuldu sanki.
Yok ya düzelmez bence.

Valla benimki de öyle. Üç haftada 1 ya da ayda 1 bizim. O da benim başlatmamla. Laf sokarsam 1-2 gün içinde kendiliğinden yanaşıyor ama o da ben laf soktuğum için. Ben 38 yaşındayım o 49 yaşında. Acaba yaşıyla mı ilgili bilmiyorum da hep böyleydi. Bu konuda çok kez konuşmaya çalıştım ama hep geçiştirdi, espriye vurdu ama asla düzgünce oturup konısmadı.
Geçen gün de yine canımı sıktı, kilodumun içine baktım yanında, napıyosun dedi çüküm çıkmış mı artık ona bakıyorum, evde erkek olan benim ya hep ben geliyorum ya yanına , çüküm çıkmış olması lazım artık dedim. Azıcık bozuldu sanki.
Yok ya düzelmez bence.
Çoğu öyle bacım sadece kimse dile getirmiyor . Bunuda bu sitede öğrendim . Bir hocamız demişdi ergenliğin başlarında erkekte çok istek olur . Sonra zamanla azalır kadında ise 30 larından sonra artar diye belki bu etkendir.

Aslında bizde durum şöyle artık ben daha soğuğum ilişkiye o daha istekli belkide bir yerlerde kırıldığım zamanlardan dolayı böyle. Eşim için bu durum hayat telaşına göre süre yada güne bağlı olmadığı yönünde. Gittiğimiz doktorlar da bunun bir süresi yada ayda şu kadar birliktelik kurulmalı demediği için şuan ona bu konuda bir şey söylemiyorum. Ailelere gelirsek kendi annesi benim oğlum utanır utangaçtır ondandır dedi 😂 benim ailem bunun bir sorun olduğunu doktor tedavisini önermişti sonrasında da bu konuyu hiç bir şekilde açmadım.
Onun annesine bi kere utana sıkıla soyledim zorladigi ici ve kadinlar bazen kendinden uzaklastiriyor senin icin demiyorum da dedi.kim icin dedin o zaman yani.dirdirla kadin kendinden uzaklastiriyora getirdi.kendi aileme hayatta acamam bu konuyu.

Yok ya düzelmez bence.
Cok haklisinız gercekten bende erkek benim gibi hissediyorum.herkes azgin azgin dolasir ayiptir soylemesi tecavuzler vs.bizimkiler elinin altindakine yapmaya useniyor.kadinlarda genelde isteksizlik olur.erkeklerde cok nadir.erken bosalma sertlesememe vs sorun da yok.sorun isteksizlik akla gelmemesi usenme.cok garip yani assiri.artik disardaki insanlar tarafindan begenilmek istedigimi farkettim.hic aklima boyle seyler gelmezdi

Eşiniz ne iş yapıyor yorucu mu ?
Kan değerleri nasıl nasıl besleniyor sigara alkol tüketimi nasıl

X