erkeklerin izmirli kızlara olan merakı niye?

Tamam kız pişman oldu zaten, belli etmedimi kendi düşüncesi olmadığını boş bulunmuş yazmış. İyikide yazmış böyle bir söylentinin olduğunuda öğrenmiş olduk, bak ne güzel bir arkadaşımız açıklama yapmış hz Meryemden bahsetmiş. Bilmeyende bu vesile ile öğrenmiş oldu.

aysun bu deyimi öğrensem nolur öğrenmesem nolur...böyle bir söylentiyide bilmek beni kızdırmaktan başkada bir işe yaramaz. iyiki bu zamana kadar duymamışım.
bu arada biz arkadaşla anlaşmıştık. o yanlışını farketmişti. sizin onu savunmanıza gerek yoktu zaten..

valla geçmişi okudum bir arkadaş türkiyenin bütün kızları güzel demiş ruslar japonlar vs hep aynı tipteler ama biz şehir şehir farklı farklı güzeliz kaşımız gözümüz herşeyimiz şahane :dilcikar:

neden karadeniz insanı bukadar doğal sarışın beyaz ten ve renkli gözlü ve çok güzellerdir..
neden doğunun kızları kara kaşlı kara gözlü doğal ama bronz tenleri vardır..
neden akdeniz insanı hep diri sağlıklı güzel ve alımlıdır..
neden ege insanı bu kadar güzel konuşan şivesi ile insanı cezbedendir..
neden içanadolu kızları hep eğitimldir..

Burası TÜRKİYE ve İzmirde bu ülkenin parçası ve bu ülkenin insanları aynı soydan ve aynı atadan gelmektedir..
bu kadar konuyu saptırmayın..
Türkiyemiz bir tane doğal olarakta her karışımızın insanı eşsizdir..

hayır ben katılmıyorum size..
mini etek giymeleri,makyaj yapmaları saçlarını boyatmalarından söz edip peygamberin uğramadığı şehir demesini yanlış buluyor ve mesajını düzeltmesini istiyorum.. buda benim fikrimdir..:nazar:

Canım bu fikirde olan bir sürü insan var, zorla niye değiştirsin yazısını. Evet doğru değil, ama var işte böyle düşüneneler, Bunlar yazılacakki açıklama getirilsin. Onu sustur bunu susutur, hiçbirşeye açıklama getirme şansını bulamıyoruz hiçbir konuda. Hem düzeltse nolacak bir sürü kişi alıntı yaptı alıntılar düzelmez. Hoş düzeltse ve bizler hiç böyle bir şey halk arasında söylenmiyormuş gibi düşünsek nolacak, söylensinki mantıklı açıklamalar yapabilelim. Israrla Hz Meryem Örneğini veren arkadaşıma teşekkür ediyorum, bunu okuyan bir çok kişide bunu düşünüyorsa yanıldığını anlayacaktır.

neden karadeniz insanı bukadar doğal sarışın beyaz ten ve renkli gözlü ve çok güzellerdir..
neden doğunun kızları kara kaşlı kara gözlü doğal ama bronz tenleri vardır..
neden akdeniz insanı hep diri sağlıklı güzel ve alımlıdır..
neden ege insanı bu kadar güzel konuşan şivesi ile insanı cezbedendir..
neden içanadolu kızları hep eğitimldir..

Burası TÜRKİYE ve İzmirde bu ülkenin parçası ve bu ülkenin insanları aynı soydan ve aynı atadan gelmektedir..
bu kadar konuyu saptırmayın..
Türkiyemiz bir tane doğal olarakta her karışımızın insanı eşsizdir..

:Alkışlayan smiley:
işte budur arkadasım parnaklarına sağlık kaydirigubbakcemile5

Tamam kız pişman oldu zaten, belli etmedimi kendi düşüncesi olmadığını boş bulunmuş yazmış. ıyikide yazmış böyle bir söylentinin olduğunuda öğrenmiş olduk, bak ne güzel bir arkadaşımız açıklama yapmış hz Meryemden bahsetmiş. Bilmeyende bu vesile ile öğrenmiş oldu.

o arkadaş benımmm ben bahsettığin delikafadulden :))

:
valla geçmişi okudum bir arkadaş türkiyenin bütün kızları güzel demiş ruslar japonlar vs hep aynı tipteler ama biz şehir şehir farklı farklı güzeliz kaşımız gözümüz herşeyimiz şahane :dilcikar:

o arkadaş ta benım :lepi: :))))

Canım bu fikirde olan bir sürü insan var, zorla niye değiştirsin yazısını. Evet doğru değil, ama var işte böyle düşüneneler, Bunlar yazılacakki açıklama getirilsin. Onu sustur bunu susutur, hiçbirşeye açıklama getirme şansını bulamıyoruz hiçbir konuda. Hem düzeltse nolacak bir sürü kişi alıntı yaptı alıntılar düzelmez. Hoş düzeltse ve bizler hiç böyle bir şey halk arasında söylenmiyormuş gibi düşünsek nolacak, söylensinki mantıklı açıklamalar yapabilelim. Israrla Hz Meryem Örneğini veren arkadaşıma teşekkür ediyorum, bunu okuyan bir çok kişide bunu düşünüyorsa yanıldığını anlayacaktır.[/QUOTE

ben teşekkur ederım arkadaşım. yanlışları ıtına ıle duzeltelım kı, akılda doğruları kalsın degıl mı?:1hug:

kızlar konu ne kadar farklı bi yere kaydı farkında mısınız. pişman oldum valla böyle bi konu açtığımakafamçokkarıştıinanın ne yazacagımı şaşırdım.bence uzatıpta birbirimizi kırmaya hiç gerek yok arkadaşta zaten bu benim kendi düşüncelerim demedi.sadece böyle bi söylenti deyim duymuştum dedi..hepinizin cevapları için çok teşekkür ederim.öpüyorum hepinizi..:enbuyukkk:

aysun bu deyimi öğrensem nolur öğrenmesem nolur...böyle bir söylentiyide bilmek beni kızdırmaktan başkada bir işe yaramaz. iyiki bu zamana kadar duymamışım.
:

Doğuda öğretmenim, ve çocuklar susturula susturula, bişey korkularından söylemeye söylemeye o kadar çooook yalan yanlış şey biliyorlardıkı ilk bir senem sadece benimle rahat konuşabileceklerine dair onları ikna etmeye çalışmakla geçti, ve döküldüklerinde o kadar çok yanlış bilinen şeyi düzeltme ve onları ikna etme şansım oldu ki anlatamam... Bu nedenle bu yorumu yaptım. Gözlerimizi kulaklarımızı kapatmakla hiçbir düşünceyi değiştiremeyiz.
Bu arada yanlış anlaşılmak istemem bu sözü söyleyen bayanın düşüncesi bu değilmiş onun için yukarıdaki örneği gönül rahatlığı ile verdim. Yoksa ne öğretmenlik taslamak amacım ne de birini savunmak, ne de başka bişey.. Tamamen iyi niyetle yazdım.

Son düzenleme:
arkadaşlar şaka bır yana ; oyle onu arkası gelmeyen kulaktan dolma laflar zaten bız ızmırlılerı ıncıtıyor duyunca cok kızıyoruz. benım ailem 100 kusur yıllık ızmırlıdır ailemde kı tum kadınlar namaz kılmıştır ama kapalı yoktur bugun babannem bıle kırmızı rujunu surmeden dışarı cıkmaz. bızım de buyuklerımızden gördugumuz örf adetlerımız bu. bız bakımsız olunca moralmen çokuyoruz genlerımız böyle. sadece kadınlar degıle erkeklerımız de bakımlı temızdır.

bugun gavur ızmır dıyen herkesı sılmıştır ızmır hepımız bılıyoruz, anlayın ne kadar sınırlendıgımızı

QUOTE]

Doğuda öğretmenim, ve çocuklar susturula susturula, bişey korkularından söylemeye söylemeye o kadar çooook yalan yanlış şey biliyorlardıkı ilk bir senem sadece benimle rahat konuşabileceklerine dair onları ikna etmeye çalışmakla geçti, ve döküldüklerinde o kadar çok yanlış bilinen şeyi düzeltme ve onları ikna etme şansım oldu ki anlatamam... Bu nedenle bu yorumu yaptım. Gözlerimizi kulaklarımızı kapatmakla hiçbir düşünceyi değiştiremeyiz.
Bu arada yanlış anlaşılmak istemem bu sözü söyleyen bayanın düşüncesi bu değilmiş onun için yukarıdaki örneği gönül rahatlığı ile verdim. Yoksa ne öğretmenlik taslamak amacım ne de birini savunmak, ne de başka bişey.. Tamamen iyi niyetle yazdım.

bak aysun. arkadaş bu deyimi yazıp arkasına gülme smile ı eklerse onu kabul ediyor demektir.
tamam yazarsın,ama arkasından da eklersin. böyle deyimler var. asla hoş karşılamadığım ve tasvip etmediğim. çok yanlış düşünceler diyede eklersin.
işte o zaman derimki
aferin arkadaşa bak,bir yanlış deyimi ve fikri nasıl ortaya koyup,onun yanlışını bize gösterdi.
ama maalesef bu yazıda böyle bir iyi niyet göremedim.:1no2:

bak aysun. arkadaş bu deyimi yazıp arkasına gülme smile ı eklerse onu kabul ediyor demektir.
tamam yazarsın,ama arkasından da eklersin. böyle deyimler var. asla hoş karşılamadığım ve tasvip etmediğim. çok yanlış düşünceler diyede eklersin.
işte o zaman derimki
aferin arkadaşa bak,bir yanlış deyimi ve fikri nasıl ortaya koyup,onun yanlışını bize gösterdi.
ama maalesef bu yazıda böyle bir iyi niyet göremedim.:1no2:

aynen katılıyorum .a.s.
umarım anlaşılmıştır artık !!

izmirli arkadaslarım var guzel kısslar gercekten.. hem bakımlı ve alımlılar :) benım tanıdıklarım esmerdi ama boylarıda 160 cıvarı..haa belkı gocmen değildir onu bılemem..

İsmirin kısları güsel oluyo da o yüsden yani ismiriliyim diye diyorsam ne olayım laelaelaelaelaehihoyyyt-tatlicadiarzu-kafamçokkarıştı

Yıldız Tilbe aslen ızmirli değil.Bir arkadaş Yıldız Tilbe örneği ile kendini tatmin etmek istemiş herhalde.:roflol:
Haa,şu da var ızmir insanı dil,din,ırk ayrımı yapmaz!..Kim ne derse desin modern bir şehir işte.:dilcikar:Takmışlar açıklığa...Neremiz açık ? Alla alla...:roflol:

çok saçma bir genelleme
dünya üzerinde hiç bir ırk saf katışıksız olarak kalmamıştır
belki genetik yapıları gereği güzel ve hepsi birbirine benziyor değerlendirmesini yapabilirsiniz ama
izmir halkının ırkıda artık başkalarına karıştığı için kimyası saf olarak kalmamıştır elbette
en basit örnekle alman halkıda sarışın mavi gözlü beyaz tenlidir
ırkın genel yapısı bunun üzerinedir ama sonuçta onlarda başka ırklara karıştığı için
genetik yapıları aynı kalmamıştır dünya değişiyor insanların kimyası değişmiş çok mu :))

güzellik yarışmalarının kraliçeleri, top modeller çıkaran en önemli şehir izmirdir

bu konuda hiç mütavazi olmaya gerek yok,

......izmirin denizi kız, kızı deniz kokar....

X