erkeklerin izmirli kızlara olan merakı niye?

Lirikcim çok güzel bir kadınsın, boy pos maşallah yerinde ama senin gibisi az İzmirde sende biliyorsun, bilmeyende diyecekki sokakda Lirik gibi 100 lerce kişi yürüyor.
Ben niye göremiyorum o uzun boylu yüzlerce hatunu.

ben de uzun boylu olanlardanım.180 im

Canım anladık tabiiki..
Elbette 180 civarı kızlar kaynamıyor izmir sokaklarında Ama genellikle izmirli kızlar uzun oluyor..Gerçek izmirliler..Göçmen kökenli olanlarımız çok fazla.Yani ataları Yunanistan ,Bulgaristan vs den göç etmiş olanlar..Balkan ırkı da uzun oluyor genetik olarak genelde..Ben çok kısa boylu kızlar görmüyorum ve görmedim hiç..Gerçek izmirlilerde..
İzmir kozmopolit bir şehir..Sokakta gördüğümüz her kız İzmirli değil..a.s :1hug:

Canım, benim çevremde çok var.Benim en az 7-8 arkadaşım 1.75 'in üzerinde.Kısalar çirkin ya da tu kaka demiyorum.Uzun boy,ince fizik ayrıcalıklı olmaya yetiyor.İzmir'de de kızlar -benim çevrem de dahil-uzun boylu.Topiği açan arkadaş farklarını sormuş ya ,boşuna değil İzmirli kızlara söylenenler diyorum, ben de.Yoksa her yerde güzel var,şehir ayrımı yapmıyoruz,ama farkımızı anlatmaya çalışıyorum sadece.

kaydirigubbakcemile5

Ben çok makyaj yapan,çok açık giyinen biri değiilim.Belli belirsiz makyaj yaparım genelde..Sadece uzun boyluyum ve zayıfım.Öyle kokoş ta değilim..Burada ya da başka yerlerde neden bana ızmirlimisiniz diye tahminde bulunuyorlar bilemiyorum ..kaydirigubbakcemile3

Ki izmirliyim...

Bir izmirli olarak şöyle solim...asıl olan güzellikten öte güzellik tabi var..bi kumaş olckki işlensin...
yapılan bakımdır...rahat yetişme tarzı..ve bi sürü diğerlerinde olamayan özellik..

izmir türkiyenin batıya bakan aydınlık yüzü kızlar da daha modern ve daha avrupai diyelim...cebimizdeki son parayı kuaföre vermek pahasına da olsa güzel görünmek önemlidir bizim için...bundandır ki izmirin kızları diğerlerinden farklıdır...

Evet,daha modern ve daha Avrupai kelimesi cuk oturdu kaydirigubbakcemile5 :1hug:

Kesinlikle katılıyorum.Ben de şu an ızmir'de değilim.Geçen gün başıma böyle bir şey geldi.Kırtasiyeye girdim.15 yaşlarında bir çocuk fotokopi çekerken abla sen nerelisin ? dedi.Sence dedim.Şeyyy,ıZmir mi ? dedi.Evet,dedim.ızmirli kızlar hep böyle oluyor ,keşke ızmir'de yaşasaydım,dedi velet.:1rolleyes:​

Demekki fiziki görüntünün yanında karakter olarak başka artılar da gerekiyor ve bu güzelliklere daha bir albeni katıyor ki bu da demekki İzmir kızlarında var bu yüzden akılda kalan hep İzmir in güzelleri olmuş..Ve İzmir in güzel kızları konuşulur olmuş..:asigim:

Güzel, güzel böyle devam edin..Ben ara ara bakarım..

Konuyu kilitler,cımbızla da mesajları alırım..

Sonrası meşhur KK uygulaması..yerimseniben

aa konu nerelere gelmiş ya kızlar kompleks yapmayalım kendinize guvenin kendinizi ve insanları sevin guzelsenizde ovunmeyın mutevazi olun zaten guzelsiniz demektir benim kk da gorduklerimin hepsi guzel bursalısı adanalısı izmirlisi konyalısı niye bu kompleks-tatlicadiarzu-

ya valla ne çok yazılmış okuyamadım bile hepsini. ama bence herkesin atladığı bir husus var. bakımlı olmak sadece makyaj yapmak, kremlere paralar yatırmak vs değildir ki. bence yediğin içtiğin de önemli. genelleme yapmak istemiorum ama izmirde insanlar çoğunlukla sebze, balık yerler. adını bile duymadığınız bir sürü ottan salatalar yapıp zeytin yağlı yemekler ve balık eşliğinde beslenirler. kısacası sağlıklı yaşamaya meğillidirler. e böyle olunca da bu kadar faydalı besin cildine, vücuduna bakışına bile yansır. o yüzdendir ki sadece izmir kökenl,i olan değil izmirde büyüyen kızlar da güseldir. hatta sadece kızı değil erkekleri de kendine baktırır . onlar da bakımlı hoştur hep. yani havası suyu yediği içtiği yarar izmirin insanına . bu kadar basit işte alkisalkisalkis

Ne güzel tarif etmişsin bizleri çok sağol canım. a.s.

İşte budur kesinlile katılıyorum.Bende doğma büyüme izmirliyim.aynen arkadaşımın bahsettiği gibi

Yani yemek seçimlerinin ve yaşam tarzının etkisi olabilir diye düşünüyorum bende.

bende öz bir izmirli olarak tann kendimle ve KENTİMLE gururrr duyuyorumm çünkü çokk güzel ve sıcağım tıpkı şehrim gibi,, İZMİR gibii,,iiki izmirliyim çok şanslı hissediyorum ..yakıyoruz ortalığı siz yabancı kadınlarla kendinizi avutun bakalımmsengözlerimebaksanab

kaydirigubbakcemile5 Şeniz

erkekler niye izmirli kızlara yazarlar kendilerini kanıtlamak için olabilir.ankara bilkentte okudum.daha 17 yaşındaydım gittiğimde. sapsarı saçlı masmavi göslü hokka burunlu bir kızım. ne estetik yaptırmamışlığım kaldı göslerim lensmişş dudaklarım dolguymuş burnum yapılıymış saçlarımı mıncıklıolardı ek saç var mı diye. yani makyaj bile yapmıordum ki ankaralı bayanlar göz makyajını ağır yaparlar. farlar kalemler rujlar. ben zavallı manikür pedikür yaptırmam kaş bile aldırmam. Neler demişlerdi arkamdan.4 senem burnumdan gelmişti. kızın sevgilisi yazar kaçarım okulun jandarmasını bile çağırdım bir gün . kız sevgilisine kızacağına benim yurdumu basıyordu. lastiğimi patlatan ankaralı kız tanıyorum ya. o zaman 6 yıllık ilişkim vardı şu an da kocam olur kendisi sadakatten kafamı kaldırmıyordum.cidden aklım hayalim almıyordu. ne buluyolar ne istiyorlar diye ben fazla bir fark görmüyordum . sonra anladım biz kendimize güvenerek büyüyoruz. ailesel yapılardan galiba. o güvenin verdiği yürüyüş konuşma rahatlık farklı oluyor. güzellik tabi ki var sebebi renksel farklılıklar olabilir.güzeliik deil de farklılık diyelim. esmer bir toplumda açık renkler dikkat çekebilir ama ben gene izmirdeki yetiştiriliş tarzına veriyorum.hal tavır farklı başka şehirlerde anlaşılamıyorsun o en fenası. hemen inceliyorlar seni. ya bunun bu kadar güsel olmasının sebebi yok şudur yok makyajdır yok estetiktir deniyor ama sadece farklı daha güsel deil .dediğim gibi izmirde göz makyajı yapıp far süren kız geceleri barda olur maksimum. ruj filan ne bilim .etrafta öle makyajlı kız görmüorum. ankarada baya bi vardı. kendimi bebe gibi hissediodum. altımda kaprimle okula geliordum afedersiniz şey diolardı. bana şey dien kız pür makyaj dekoltesinle pozlar veriodu. erkeklerde bu kızlar yüzünden izmirlilere yazıo. izmirli olmayan kızlar çok konuşuolar bizim kızlar hakkında ve erkekler de bişi sanıo cidden yani o kadar rahatsızım ki bu izmir dışı erkeklerin sanki efsaneymişiz gibi davranmasından.dertliyiz baya da. kızlar kızların en büyük düşmanı. bu konunun bile açılması tehlikeli çünkü siz aslında büyütüosunuz izmirli kızları .konuşulan şey değer kazanır değerli olmasa bile.öz izmirli olmayıp ayh ben izmirliyim diyenleri de kınıyorum. izmirli olunmaz arkadaşlar doğulur ve 7 ceddin burdadır ki anca burdaki kültürü alırsın . hoşçakalınnn... bu arada keşke esmer olsaydım ve kocaman gözlü. benim de beğendiğim tip öle napimm herkes kendinde olmayanı istio işte

Son düzenleme:

çok beğendim ya yazını hem güldüm hem düşündümyerimseniben repini veriyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…