Erkekler ve Maddiyatçılık

Erkeğin para harcaması bir kriter değil. Kuzenim Ankara’nın en zenginlerinden. Evlendiği kız parayı kuzenimde gördü. Hermes’ten, Louis Vuitton’dan aşağı giyinmez. Altında Range Rover. Ama kuzenim karısını hem aldatır, hem de şiddet gösterir. Çünkü sevmiyor. Sırf çocuklarının anası diye boşanmıyor.
İlişkilerdeki sevgi, saygı maddiyatla ölçülmez.
Herkes kuzeninizin eşi değil. Boşamıyorsa kendi enayliği

Yakın arkadaşım da bir çocukla buluşmuş, neyse yemiş içmişler, sonra bu herif ilk buluşmada wc’ye diye kalkarak mekandan tüymüş. Hesap kıza kalmış, tabii sonradan yazmış ay kusura bakma bir arkadaşı gördüm bir işimiz vardı, hemen geri dönemedim; sonra döndüm sen gitmiştin demiş. Kız grubunda dedikodusunu döndürdük, çocuk yine buluşmak istemiş bizimki ayıp olmasın diye kabul etti, buluştular herhâlde bu sefer bana yıkmaz diye hesaba karışmamış, çocuk bildiğin Alman usulü için para atmasını beklemiş, kız sinirlenmiş benim param yok kusura bakma, bu sefer de sen öde demiş; çocuk bunu evden çıkarken yanına para almıyor musun diye rencide etmişti. Ah Mehtap ya, ne heriflerle sınandık biri marka hediye aldırmak ister, biri hesap ödememek için ortamdan tüyer, birileri ortaya gelen tatlıyı bölüşür, birileri kıza yemek ısmarlamamak için buluşmadan önce kebapçıda dom*z gibi tıkınır. Şimdi evlendik barklandık, bunları gülerek konuşuyoruz. Parazit erkek anısı olmayan yok herhâlde. 🤣

Ne güzel tabii ki sevdiğiniz insanlara siz de hediye alacaksınız sürpriz yapacaksınız. Zaten sadece erkek yapsın demiyorum tabii ki arada hesabın ödenmesi hediye almak erkeğin de hoşuna gider ama kendini bir halt yapmadan her şeyi kadından bekleyen erkeklere sinir oluyorum :)
Kesinlikle katılıyorum asalaklar o kadar çok ki ama en önemlisi kadınların buna izin vermemesi lazim

Yakın arkadaşım da bir çocukla buluşmuş, neyse yemiş içmişler, sonra bu herif ilk buluşmada wc’ye diye kalkarak mekandan tüymüş. Hesap kıza kalmış, tabii sonradan yazmış ay kusura bakma bir arkadaşı gördüm bir işimiz vardı, hemen geri dönemedim; sonra döndüm sen gitmiştin demiş. Kız grubunda dedikodusunu döndürdük, çocuk yine buluşmak istemiş bizimki ayıp olmasın diye kabul etti, buluştular herhâlde bu sefer bana yıkmaz diye hesaba karışmamış, çocuk bildiğin Alman usulü için para atmasını beklemiş, kız sinirlenmiş benim param yok kusura bakma, bu sefer de sen öde demiş; çocuk bunu evden çıkarken yanına para almıyor musun diye rencide etmişti. Ah Mehtap ya, ne heriflerle sınandık biri marka hediye aldırmak ister, biri hesap ödememek için ortamdan tüyer, birileri ortaya gelen tatlıyı bölüşür, birileri kıza yemek ısmarlamamak için buluşmadan önce kebapçıda dom*z gibi tıkınır. Şimdi evlendik barklandık, bunları gülerek konuşuyoruz. Parazit erkek anısı olmayan yok herhâlde. 🤣
Bu tuvalete gitme bahanesi hala kaldı mı ya 😀

Ahahaha kebapçıda domuz gibi tıkınma 😂😂😂
Gerçekten çok saçma sapan bişeydi ya. Düşünsene, gelmişim buluşma yerine sözleştiğimiz saatte, herif diyor ki yemek yiyorum yarım saate gelicem 😂 ben tabii o an çok sinirlendim, kan beynime sıçradı. Yok gelme ben gidiyorum zaten dedim. Bi de aradı nasıl yalvarıyor lütfen gitme, zaten şimdi bitiyor sabahtan beri çok açtım bilmem ne diye. Ya tabii ki insan acıktıysa yiyecek, ben de yemek daveti değilse evde karnımı doyurup öyle gidiyorum ama yemek için buluşma saatini mi bekler insan? Besbelli hesap ödememek için yaptığı. Çünkü sonra yanıma geldiğinde bi mekana gitmek yerine bakkaldan bira alıp sahilde oturduk 😂 bari yemek yediğini söyleme, otobüsü kaçırdım gecikicem kusura bakma de canımı ye. İnsanlık hali der geçerim.

Benim vardı bir eski sevgilim. Azıcık paramın olduğunu öğrendiği için benimle birlikte oldu, akbaba gibi peşimden ayrılmadı, beleşe yemek yiyip ısınacağım diye evimden çıkmak bilmedi, arabamın anahtarlarını ona vermiyorum diye kavga çıkarırdı, ha yetmedi ayrılma sürecinde evdeki ziynet eşyalarımı çaldı :) Allah böylesini düşmanımın başına vermesin.. travmalarım canlandı yine. Gün yüzü görmez umarım. Ha ne oldu, ben bunların ciğerini tanır hale geldim, her benzer profilde koşarak kaçtım. Şimdi cebindeki 10 lirasını bile benimle yiyeceğini bildiğim, sevmeyi değer vermeyi bilen, ikimizin de her şey için ortaklaşa elimizi taşın altına attığımız, hayatın her durumunu birlikte bölüştüğümüz bir adamla evleniyorum.

Artık olay maddiyatçılık değil başka birşey. Beleşçilik, üçkağıtçılık…
Benim çocuklarımın babası da hep bana hep bana dedi.evlenirken tek bir alyansla evlenmiştim. Herşeyi ortak almıştık. Hayalleri varmış çiftlik kuracakmış. Tamam dedim. Kurdu çiftliği. Araba aldık polisti onun mesaisi çok zormuş! Arabada onda. Evi de ben geçindirirdim. Ha lojmanda benimdi. O da güya bize birikim yapıyordu. Meğer yoldan çıkmış pislik. Yemiş içimiş s.çmış.
Ama bakıyorum etrafa erkekleri soyup soğana çevirenler valla mutlu. Evleri var, arabaları var, kadından izinsiz harçlık almadan dışarı bile çıkamıyorlar. Neyse ben çok pişmanım hayat müşterek dediğime. Gözüm açıldı artık kimse için 1 lira harcamam. Herşey evlatlarıma artık.

Benim ablamın en yakın arkadaşına da eski sevgilisi yılbaşlarında falan dağıtılan eşantiyon çakmaklardan, kalemlerden vermişti, hemde kullanılmış. Bunları en sevdiğin fakire verirsin demiş bir de verirken 😂

Ben de bir ara biriyle flört ediyordum kendisi 10 senede veterinerlikten mezun olmuş atama bekleyen özelde çalışmaya niyeti olmayan asalak adamın tekiydi babası 70 yaşında hala çalışıyordu gidip babasına yardım da etmiyordu. Akşama kadar bilgisayar başında oyun oynardı benim ailem de hayvancılık yapıyor süt işiyle uğraşıyoruz bana diyordu ki beni iç güveysi alın 🙈🙈🙈 şaka yapıyor sanıyordum o zamanlar ben daha üni okuyordum ciddi ciddi bana işte ailenle yaşarız sen okuluna devam edersin diyordu sürekli beni inekleri görmeye götürsene diyordu bir kere götürdüm bakıcıya gidip salak salak konuşuyordu dedim hadiii bay bay. Ehliyeti bile yoktu düşünün kaç yaşında adam çocuk gibi yemek yemek için annesinin uyanmasını bekliyordu

Bende eski kafalılardan, erkeğin bana bir şeyler alanından beni biryerlere götürüp getireninden hesap ödeyeninden etkileniyorum. Az çok kendi imkanı ile ne yapabiliyorsa.. Bu zengin adam bana parasını yedirsin alsın alıştırsın anlamında değil kesinlikle. Eski sevgilimin arabası yoktu mesela ama otobüsle gelip aldığı yada bıraktığı olurdu beni, yada benim evime yakın yerlerde buluşurduk, yürüyerek evimden alır bırakırdı yine. Nebileyim, yada birer kahve içtiysek o ödesin bi zahmet, onuda paylaşmayalım.

Neyse ondan sonra çok kişi ile konuştuğum oldu.. Aman aman ortalık feminen erkek kaynıyor ya. İlk soru ' Ne iş yapıyorsun, nerde çalışıyorsun?', ikinci soru 'Yalnız, kendi evinde mi yaşıyorsun?'.. İlki şu anlama geliyor herhalde 'sende para var mı kendine bakabiliyor musun yoksa benden beklentin mi olcak yada en azından bana ayak uydurabilecek misin' ikincisinin ' ben yalnız yaşamıyorum, -ya arkadaş ya aile ile- ilerde rahat ortamımız olmaz, senin evin bizim ortamımız olur' ... İnsan ilk konuşmalarda ilk görüşmelerde niye bunları sorar allahaşkına bide erkeğim diye geçiniyorlar.

Bide kere biri ile buluşmuştum, 1 saat falan bir yerde oturduk, güzelde muhabbetimiz oldu aslında, keyifliydi, birer tane bira içtik, tanesi 1.5 euro idi. Kalkarken ah sen ödemek ister misin ben sana benimkinin parasını göndereyim. Valla bende hiç gönderme altı üstü 1.5 euro falan demedim, tamam gönder o halde dedim geçtim. Şu an adını bile unutmuşum çocuğun, öyle bir silik insan.

Merhaba hanımlar. Son zamanlarda hem reel hayatta hem de burada foruma yazılan konulardan hareketle aslında hepimizin fark ettiği bir konuyu tartışmak istiyorum: Para yiyen erkekler.
Son zamanlarda böyle erkekler çok türemeye başladı. Kadına kredi çektiren, kadından borç alan, sürekli kadının hesap ödemesini bekleyen, kadına ödediği bir yemeğin ya da kahvenin lafını yapan, bir hediye ya da çiçek almaktan geri duran her şeyi kadından bekleyen bir kesim. Elbette mevcut ekonomik durum, kadınların iş hayatında daha aktif olması etkili. Ama özellikle cimri, hesap ödemekten aciz, benzin parasını bile kadına ödeten, hesapçı kitapçı erkekleri çok görmeye başladım bu devirde. Üstelik 1-2 takıldığı kadına değil nişanlı olduğu evlendiği kadına bile bunu yapan erkekler var. Bunun sebebi ne sizce tam olarak? Biz kadınların eşitlikçi tutumu mu? Yoksa onların işine geldiği gibi davranması mı, sorumluluk almak harcama yapmak istememeleri mi?
Erkekler annelerinin kuzusu olarak yetişip tembel tembel yaşıyorlar, sonra da kısa yoldan çalışan bir kadın bulup yolunu buluyorlar, ha bizim kızlar da saf koca delisi zaten , adamlar kolay yolu bulmuş..

Merhaba hanımlar. Son zamanlarda hem reel hayatta hem de burada foruma yazılan konulardan hareketle aslında hepimizin fark ettiği bir konuyu tartışmak istiyorum: Para yiyen erkekler.
Son zamanlarda böyle erkekler çok türemeye başladı. Kadına kredi çektiren, kadından borç alan, sürekli kadının hesap ödemesini bekleyen, kadına ödediği bir yemeğin ya da kahvenin lafını yapan, bir hediye ya da çiçek almaktan geri duran her şeyi kadından bekleyen bir kesim. Elbette mevcut ekonomik durum, kadınların iş hayatında daha aktif olması etkili. Ama özellikle cimri, hesap ödemekten aciz, benzin parasını bile kadına ödeten, hesapçı kitapçı erkekleri çok görmeye başladım bu devirde. Üstelik 1-2 takıldığı kadına değil nişanlı olduğu evlendiği kadına bile bunu yapan erkekler var. Bunun sebebi ne sizce tam olarak? Biz kadınların eşitlikçi tutumu mu? Yoksa onların işine geldiği gibi davranması mı, sorumluluk almak harcama yapmak istememeleri mi?
Canim önceki durumlarında birlikte yapiorum bu yorumu nişanlından bu kadar sikayetviysen neden ayrilmiyorsun yani neden bu diretme bende kızlarda bunu anlamıyorum bir değil iki değil kaç kez bu konu olmuş ila evlenincedeolacak çünkü adamın karakteri bu yani ayrıl bu kadar basit sana saygı yok annene saygı yok ne saçma sapan şeyler böyle yaa dk tutmam o nişanı kafasına atarım 7000 TL'lik değerin yoksa defolsun gitsin

Bunun kadını erkeği yok aslında, birini sevmiyorsan ondan ne koparırım ben ona lütufum diye bakarsın, varlığını artık ona bir hediye gibi görmeye başlarsın. Genelde karşı taraf da bunu bilir o da fedakarlıkla, parayla onu elinde tutmaya çalışır.
Tabi eskiden kadının parası olmadığı için bunu başka şekillerde telafi ederdi, ev içi emek, birey görülmemek, mahkumiyet.

Sadece beleşçi asalak cimri erkekler kapatılsın 😄
İyi de kadın erkek ne fark eder. Kimse beleşçi, asalak ve cimri biriyle birlikte olmasın. Erkek yapınca adı beleşçilik, asalaklık ya da cimrilik olan şeyi kadın yapınca adı farklı olmuyor.

Kendisine saygısı olan kadın ya da erkek kendini bu duruma düşürmez.

Ben eski kafalı olmayı tercih ediyorum. Param yeteri kadar var. Ama bi erkeğin bana para harcaması beni değerli hissettiriyor

Eski kafalı erkekler de kadının kendisine hizmet etmesi, kendinden bir adım geride durması, erkek ne derse uyum sağlaması ile kendini değerli hissediyor yalnız. Paket olarak kabul ediyorsanız saygı duyarım.

Ama burada evlilik, aile ilişkileri konusunda gördüğüm kadarıyla kadınlar geleneklerin, eski kültürün sadece hak getiren kısımlarını almak istiyor, yükümlülüklerini istemiyor. Ee öyle ilişkilerde bir yerde patlıyor maalesef. Kadın enayi değilse erkek de değil.

Bunun kadını erkeği yok aslında, birini sevmiyorsan ondan ne koparırım ben ona lütufum diye bakarsın, varlığını artık ona bir hediye gibi görmeye başlarsın. Genelde karşı taraf da bunu bilir o da fedakarlıkla, parayla onu elinde tutmaya çalışır.
Tabi eskiden kadının parası olmadığı için bunu başka şekillerde telafi ederdi, ev içi emek, birey görülmemek, mahkumiyet.
yani birinden ne koparirim diye bakmak sevgisizligin değil karaktersizligin işareti.

Bu konuyu görünce düşündüm de bir kere buluşacağım biri yemek mi kahve mi diye sormuştu ben de buluşacağımız saati düşünüp o saate acıkırım ben demiştim . Onun iş çıkışına denk geliyordu . İşten çıktım çok açım diyip evde bir şeyler yemişti de kahve içmiştik sonra . Ben de başkasının evinde kalıyordum ve onların da yemek saati olmadığından yemek de yiyememiştim, akşam da dönüşte geç oldu yine yiyemedim öyle aç kalmıştım onun yüzünden. Saf ben iş çıkışı dayanamadı vs düşündüm de o zamanlar , çocuk mu bu adam bir saat aç kalamıyor mu di mi kesin cimrilikten yaptı var ya şimdi aydınlandım :KK43:

Erkekler annelerinin kuzusu olarak yetişip tembel tembel yaşıyorlar, sonra da kısa yoldan çalışan bir kadın bulup yolunu buluyorlar, ha bizim kızlar da saf koca delisi zaten , adamlar kolay yolu bulmuş..
Erkeklerdeki bu tablonun nedeni bu bence. Kadınlardan bir kısmı sevgili ve koca delisi oluyor, tembel de olsa, cimri de olsa, ana kuzusu da olsa, bana kredi de çektirip yese de yeter ki bir erkeğim olsun anlayışındalar. İç güveysi deyimi de burdan doğuyor. Erkeklerin çalışan kadın aramasını anlıyorum çünkü tek kişi ev geçindirme hayatı diye bir şey kalmadı. Karşılıklı bazen erkek bazen kadın öderse sorun olmaz ama değişik bir kadın davranışı erkeksiz kalmayayım, başımızda erkek olsun da ben ona bakarım.

Kısaca gocunmadan söyleyeceğim.erkek milletinin neredeyse tamamı çıkarcı ve kötü ahlaklıdır.ben direkt doğuşan geldiğini düşünüyorum bu durumun.hani sütü bozuk derler ya o hesap.sanki eskiden de kadınlara seve seve mi bakıyorlardı.kadıncağızlar karın tokluğuna dövüle, sövüle yaşayıp gidiyordu.allah bunlara bir kas gücü vermiş gerisini koyvermiş.hiç öyle uzuuunnn uzunnn tespitler kasamayacağım.allah erkeklerin çookkk büyük bir kısmını kalitesiz yaratmış.

X