Erkekler ve Maddiyatçılık

Kendini kullandırtanı kullanırlar. Bu kadın içinde erkek için de böyle.
Kadınlar en azindan hediye, yemek, içmek, gezmek istiyor.erkekler kredi çektirme, kefil oldurma, borsaya veya bitcoine yatırma, piyango ve kumar oynama tarzı yollarla işi iyice cozutuyor.bence aynı şey değil.sen kaç tane sevgilisinin parasını bitcoine yatıttıran ya da kredi çektiren kadın gördün ,

Kadınlar en azindan hediye, yemek, içmek, gezmek istiyor.erkekler kredi çektirme, kefil oldurma, borsaya veya bitcoine yatırma, piyango ve kumar oynama tarzı yollarla işi iyice cozutuyor.bence aynı şey değil.sen kaç tane sevgilisinin parasını bitcoine yatıttıran ya da kredi çektiren kadın gördün ,
Benim dediğim şeyle bu ne alaka Allah aşkına? 😒

Kısaca gocunmadan söyleyeceğim.erkek milletinin neredeyse tamamı çıkarcı ve kötü ahlaklıdır.ben direkt doğuşan geldiğini düşünüyorum bu durumun.hani sütü bozuk derler ya o hesap.sanki eskiden de kadınlara seve seve mi bakıyorlardı.kadıncağızlar karın tokluğuna dövüle, sövüle yaşayıp gidiyordu.allah bunlara bir kas gücü vermiş gerisini koyvermiş.hiç öyle uzuuunnn uzunnn tespitler kasamayacağım.allah erkeklerin çookkk büyük bir kısmını kalitesiz yaratmış.
Bence Allah insanların çoğunu kötü niyetli ve çıkarcı yaratıyor. Gücü ele geçirince cinselliğini kullanıp erkeklere pahalı hediyeler arabalar aldırmaya çalışan borcunu kapattırmaya çalışan kadınlar da dolu bu devirde. Kim gücü eline geçirirse karşındakini eziyor işte.

Erkeklerdeki bu tablonun nedeni bu bence. Kadınlardan bir kısmı sevgili ve koca delisi oluyor, tembel de olsa, cimri de olsa, ana kuzusu da olsa, bana kredi de çektirip yese de yeter ki bir erkeğim olsun anlayışındalar. İç güveysi deyimi de burdan doğuyor. Erkeklerin çalışan kadın aramasını anlıyorum çünkü tek kişi ev geçindirme hayatı diye bir şey kalmadı. Karşılıklı bazen erkek bazen kadın öderse sorun olmaz ama değişik bir kadın davranışı erkeksiz kalmayayım, başımızda erkek olsun da ben ona bakarım.
Evet öyle, etrafımda gerçekten sevilmediği halde bu tarz erkeklerle olan birçok insan var , kadın sevilme isteğine yenik düşüyor, resmen mantık devreden çıkıyor, bizim kadınlarımız baba evinde sevilmiyor ki sevgi ne demek bilsin, erkekler de zaten hep anne babalarının biricigi olarak doğup büyüyor, olan kızlarımıza oluyor, çok yazık gerçekten...

Bence Allah insanların çoğunu kötü niyetli ve çıkarcı yaratıyor. Gücü ele geçirince cinselliğini kullanıp erkeklere pahalı hediyeler arabalar aldırmaya çalışan borcunu kapattırmaya çalışan kadınlar da dolu bu devirde. Kim gücü eline geçirirse karşındakini eziyor işte.
Allah kötü yaratmaz , Allah insanı en güzel haliyle yarattı , her çocuk doğduğunda masumdur , sonradan yetişme tarzına göre asıl fıtratını kaybediyor insanoğlu...

Merhaba hanımlar. Son zamanlarda hem reel hayatta hem de burada foruma yazılan konulardan hareketle aslında hepimizin fark ettiği bir konuyu tartışmak istiyorum: Para yiyen erkekler.
Son zamanlarda böyle erkekler çok türemeye başladı. Kadına kredi çektiren, kadından borç alan, sürekli kadının hesap ödemesini bekleyen, kadına ödediği bir yemeğin ya da kahvenin lafını yapan, bir hediye ya da çiçek almaktan geri duran her şeyi kadından bekleyen bir kesim. Elbette mevcut ekonomik durum, kadınların iş hayatında daha aktif olması etkili. Ama özellikle cimri, hesap ödemekten aciz, benzin parasını bile kadına ödeten, hesapçı kitapçı erkekleri çok görmeye başladım bu devirde. Üstelik 1-2 takıldığı kadına değil nişanlı olduğu evlendiği kadına bile bunu yapan erkekler var. Bunun sebebi ne sizce tam olarak? Biz kadınların eşitlikçi tutumu mu? Yoksa onların işine geldiği gibi davranması mı, sorumluluk almak harcama yapmak istememeleri mi?
Tam da benim eşim. Para biriktirmek için var sanki dünyaya geliş amacı para biriktirmek bide bana da zorla biriktirtmeye çalışması. 7 sene oldu evleneli kendimi bildim bileli para biriktiriyorum. Kendi de benden 3 sene önce başlamış para biriktirmeye o da 10 senedir biriktiriyor. Ev aldık araba aldık kenarda birikimiz de var ama sürekli biriktiricem diyor. Evin kredisini ben ödüyorum ödeyeceksin tabi benim eve katkım daha çok oldu diyor. Alışverişi bana yaptırıyor. Şimdi de kendi kullandığı bana kullandirmadıgı arabanın benzinini de sen alcaksin diyor. Asla ama asla doymuyor yıldım bittim tükendim artık. Ben 6 senedir gözünü doyuramadim şuan nasıl kurtulurum bu adamdan onun peşine düştüm. Allah kimsenin yoluna cimri erkek çıkarmasın çok zor bisey vari yogu birikim mal mülk

Benim eski eşim bu neslin atasıdır. 2013’te başladı yemeye, hayatımdan çıkana kadar da devam etti. Kendi yetmedi anasına danasına da yedirdi. Tabi ki benim mallığımdı hepsi. Nedenine gelince, korkunç üşengeç bir adamdı, küçücük bir kaleminden tutun her eşyası aşırı kıymetliydi, inanılmaz bencildi, kimse için, hiçbir şey için keyfine dokundurmazdı. Neden keyfi bozulsundu? Zaten her şeyi çözen bir salak vardı. Keyfi bozulmasın diye hayatının şansını, beni kaybetti.
Nasıl kurtuldunuz böyle birinden çok merak ettim darısı benim başıma benim eşimde inanılmaz bencil herseyi o kadar kıymetli ki çocuğu esi önemli değil ama. Tabi benimki kendi yemez başkasına da yedirmez aşırı cimri ben 7 senede bıktım artık şuan bir kurtulma yolu çıkar yol arıyorum kendime

Bende bu konuda daha önce yorum yapmıştım. Hatta sanki virüs'ün en büyük etkisinin erkeklerin trip atmasına, naz yapmasına, cimrilik ve çakallık gibi özelliklere sahip olmasına sebep olmuş gibi bir anda böyle tiplerin çoğaldığını yazmıştım. Ekonomik şartlar elbette iki tarafı da etkiliyor. Eskiden sadece tek bir kişinin çalışması ile geçinebiliyorken şimdi iki kişinin çalışması dahi yeterli olmuyor. Sorun kadının çalışmasını istemeleri de değil bu durumu fırsata çevirip yamyamlık yapmaları. Ben nelerini okudum cidden insan okurken sinirleniyor. Yok erkek anne babasına ev almış ömür boyu onun parasını ödeyecekmiş kadın evin giderlerini karşılayacakmış, yok kadının parası ile kendisine araba alacakmış.... Aklını kullandığından değil karşısında ki kadının çaresizliği, sevgisi ve fedakarlığını sömürmeye çalışmasından kaynaklı. Boşansa çocuğuyla zorluk çekecek olan yine kadın olduğundan bunu da bilerek daha fazlasını istiyorlar. Ve üzülerek söylüyorum bunu yapan erkekler eşini sevmeyen, değer vermeyen ve evlenmiş olmak için evlenen erkekler net. Severek evlendik diye başlıyorlar ama konunun başlarını anlatanlarda bile sevgiye dahi bir kırıntı göremiyorum bazen bunu kadın sevgi, şefkat olarak görmek istiyor. Evlenmek için görmezden gelebiliyorlar. Birde çok pasif ve sözünü geçiremeyen, net olmayan kadınlarda bu sık yaşanıyor. Erkek ve ailesi de biliyor kızın karşı çıkamayacağını çıksa da sözünün geçmeyeceğini böyle devam ediyorlar. Özellikle de çalışan kadınlarımızın bu duruma kesin dur demesi gerekiyor. Hoop noluyoruz demeli yani :KK70:
Dur diyoruz ama karşıdaki öyle karaktersiz bir adam ki her dur dediğimde başka biseyle çıkıyor karşıma. Aynı evde hesapları ayıralım diyor şimdi de. Şu demek oluyor yani sen alcaklarını al ben bsey almam neden çünkü ben almış oluyorum zaten evde sevgi diye bisey kalmadı ki adamın tek derdi parası gitmesin çünkü

Nasıl kurtuldunuz böyle birinden çok merak ettim darısı benim başıma benim eşimde inanılmaz bencil herseyi o kadar kıymetli ki çocuğu esi önemli değil ama. Tabi benimki kendi yemez başkasına da yedirmez aşırı cimri ben 7 senede bıktım artık şuan bir kurtulma yolu çıkar yol arıyorum kendime
Keşke en başından böyle alıştırmasaydınız eşinizi.Ortak ödemeler yapılabilir.Ama geri kalanı sizin tasarrufunuzda olmalı.Kazandığınız paranızı neden kendiniz için biriktirmediniz veya harcamadınız?

Merhaba hanımlar. Son zamanlarda hem reel hayatta hem de burada foruma yazılan konulardan hareketle aslında hepimizin fark ettiği bir konuyu tartışmak istiyorum: Para yiyen erkekler.
Son zamanlarda böyle erkekler çok türemeye başladı. Kadına kredi çektiren, kadından borç alan, sürekli kadının hesap ödemesini bekleyen, kadına ödediği bir yemeğin ya da kahvenin lafını yapan, bir hediye ya da çiçek almaktan geri duran her şeyi kadından bekleyen bir kesim. Elbette mevcut ekonomik durum, kadınların iş hayatında daha aktif olması etkili. Ama özellikle cimri, hesap ödemekten aciz, benzin parasını bile kadına ödeten, hesapçı kitapçı erkekleri çok görmeye başladım bu devirde. Üstelik 1-2 takıldığı kadına değil nişanlı olduğu evlendiği kadına bile bunu yapan erkekler var. Bunun sebebi ne sizce tam olarak? Biz kadınların eşitlikçi tutumu mu? Yoksa onların işine geldiği gibi davranması mı, sorumluluk almak harcama yapmak istememeleri mi?
Kadinlar erkeklesti.herseye atliyoruz yok ben odeyim yok ben yapayim yok altinda ezilmeyim yok ayip olmasin belkide bizim gibiler alistirdi erkekleri boyle.bizimde payimiz var.kendi ayaklarimiz uzerinde dururken erkeklere kocalik yapar duruma geldik

Keşke en başından böyle alıştırmasaydınız eşinizi.Ortak ödemeler yapılabilir.Ama geri kalanı sizin tasarrufunuzda olmalı.Kazandığınız paranızı neden kendiniz için biriktirmediniz veya harcamadınız?
Böyle alıştırmak mi 2 senedir ettiğimiz kavgalarla anca bu kadar parami elime alabildim. Ondan önce çalışır eline sayardım bütün parayı. Kredi kartı benimdi mesela bütün alışveriş yapılır ben her ay oderdim. Onda da kendi istedigimi yine alamazdim eşim al dediği kadar alırdım. Fazla para harcanır gereksiz birsey alınırsa kavga ederdi. Herkes diyebilir belki e adam biriktirmis ev araba almış diye ama benim hayalim hiç böyle değildi ki. Hoş biriktirip ev aldık ona bile hala ben aldım der durur. Ben biraz da hayatımı yasamak isterdim mesela yine birikim yapsaydık ama bu kadar sık boğaz olmasaydı hersey. Şimdi de harcama yapayim alışveriş yapmaz paramı ayırcam der daha biraz önce yakıt kavgası etti yarısını da sen verceksin diye

Böyle alıştırmak mi 2 senedir ettiğimiz kavgalarla anca bu kadar parami elime alabildim. Ondan önce çalışır eline sayardım bütün parayı. Kredi kartı benimdi mesela bütün alışveriş yapılır ben her ay oderdim. Onda da kendi istedigimi yine alamazdim eşim al dediği kadar alırdım. Fazla para harcanır gereksiz birsey alınırsa kavga ederdi. Herkes diyebilir belki e adam biriktirmis ev araba almış diye ama benim hayalim hiç böyle değildi ki. Hoş biriktirip ev aldık ona bile hala ben aldım der durur. Ben biraz da hayatımı yasamak isterdim mesela yine birikim yapsaydık ama bu kadar sık boğaz olmasaydı hersey. Şimdi de harcama yapayim alışveriş yapmaz paramı ayırcam der daha biraz önce yakıt kavgası etti yarısını da sen verceksin diye
İşte benim dediğim o.Sizin kazandığınız paranın üstüne plan yaptığı zaman hayır ben ödemem diyecektiniz.Gerekirse kötü olacaktınız.Eline parayı niye sayıyorsunuz?Kavga ederse etsin.Siz en başta izin vermişsiniz.🙁Vermeyin yakıt parasını.Zorla alacak değil ya.

İşte benim dediğim o.Sizin kazandığınız paranın üstüne plan yaptığı zaman hayır ben ödemem diyecektiniz.Gerekirse kötü olacaktınız.Eline parayı niye sayıyorsunuz?Kavga ederse etsin.Siz en başta izin vermişsiniz.🙁
Evet malesef öyle oldu ilk başta çok kavga ettik aslnda ama sonra kavga çıkmasın diye ben sustukça o daha çok istedi şimdi baş edemiyorum artık yıldım

Kadinlar erkeklesti.herseye atliyoruz yok ben odeyim yok ben yapayim yok altinda ezilmeyim yok ayip olmasin belkide bizim gibiler alistirdi erkekleri boyle.bizimde payimiz var.kendi ayaklarimiz uzerinde dururken erkeklere kocalik yapar duruma geldik
Aynen öyle. Ben şahsen arada hediye alırım, sürpriz yaparım arada hesap da öderim tabii ki ama para ödemeye alıştırmam. Çünkü bir süre sonra hesapçı kitapçı hep senden bekleyen bir erkek oluyor. Benim eski nişanlım da düğün takıları ortak olsun demeye başlamıştı. Halbuki benim bildiğim onlar kadının.

Evet malesef öyle oldu ilk başta çok kavga ettik aslnda ama sonra kavga çıkmasın diye ben sustukça o daha çok istedi şimdi baş edemiyorum artık yıldım
Ben size eşinizin parasını yiyin demiyorum ama kendi paranızı eline saymayın,hakkınızı koruyun,ezdirmeyin kendinizi.

Susmayın.Sustukça erkekler eziyor,iyi niyetinizi suistimal ediyor.
Susmuyorum aslnda ama sürekli kavga ediyoruz belki 1 aydır küsüz oturup bir konuşma yok herkesin yaptığı diğerinin gözüne batıyor evde sürekli bir gerginlik hakim 1 haftadır evde deterjan yok diyorum almıyor param gidecek diye kendim gittim aldım eksikleri çocukla beraber çıkıyorum mecbur yani bir erkek evin alışverisini yapmaz mı ya akşam söyledim neden gitmedin diye parasını ver gideyim diyo ya insan bir erkek olarak bunu söylemeye utanır ki zaten kartını alıyorum dese alma demem yani

Aynen öyle. Ben şahsen arada hediye alırım, sürpriz yaparım arada hesap da öderim tabii ki ama para ödemeye alıştırmam. Çünkü bir süre sonra hesapçı kitapçı hep senden bekleyen bir erkek oluyor. Benim eski nişanlım da düğün takıları ortak olsun demeye başlamıştı. Halbuki benim bildiğim onlar kadının.
Düğün takılarını altlarına araba almak için istiyorlar genelde.Ortak değil,kanunen bile kadının hakkı.

Susmuyorum aslnda ama sürekli kavga ediyoruz belki 1 aydır küsüz oturup bir konuşma yok herkesin yaptığı diğerinin gözüne batıyor evde sürekli bir gerginlik hakim 1 haftadır evde deterjan yok diyorum almıyor param gidecek diye kendim gittim aldım eksikleri çocukla beraber çıkıyorum mecbur yani bir erkek evin alışverisini yapmaz mı ya akşam söyledim neden gitmedin diye parasını ver gideyim diyo ya insan bir erkek olarak bunu söylemeye utanır ki zaten kartını alıyorum dese alma demem yani
Deterjan almıyorsa yıkamayın onun çamaşırlarını.Kendinize göre alın.Kartınızı da vermeyin.Küserse küssün.Başka türlü baş edemezsiniz.

ee bu hiçbir işe yaramayan adamı koca diye niye yanınızda taşıyorsunuZ

X