Erkekler ve Maddiyatçılık

AHAHAHAHAH Tiramusu olayı ve benim 15 tllik kahve konum. Sizin bira konunuz efsaneeeee asla unutulmayacak

Aynen bunu sorun edince para göz oluyoruz

üniversitede iken çok aşık oldugum bir adam vardi ailesi köyde yaşıyor bu zavalliya kimse doğru düzgün para bile göndermiyordu.
benimde ailem cidden zengindir
her gittiğimiz yerde hesabı ben oderdim o da hep çay icerdi , o kadar hoşuma giderdi ki bu tavrı sadece çay icerdi.
sonra okulu bitti doktor oldu, ben bir süre daha öğrencilik yaptım bu sefer hep o ödedi.
ya da aynı gün içinde 3 yere gittiksek mesela sinema yemek kahve sadece kahveleri ben oderdim ..
yürümedi ilişkimiz ama geri dönüp baktığımda ne kadar saf ve güzel donemlerdi diye düşünüyorum
öğrenciyken bir ara evime geldiğinde peçete almasını söylemiştim a101 deki en pahalı peceteyi almıştı, kalbim erimişti

Sizin zihniyetinizdeki biri ile daha fazla tartışmak istediğimi sanmıyorum. Siz hayatınızı ne olarak yaşamak istiyorsanız yaşayabilirsiniz tabi. İyi şanslar...
Siz gidin size “bana kahve ısmarlayacaksın “ zihniyetinde olanlarla takılın hadi bay

Kadında da erkekte de beleşçiliği sevmiyorum insan olan için yakışmayan bir durum
Ancak şu var ki erkekler de bazı şeylerden bıktı artık, yıllarca bu toplumda bankamatik yerine konuldular
Erkek para harcadığı kadını sever, evlenince çalışmayacağım, çocuk olunca çalışmayacağım, evlenirken bilmem ne kadar altın isterim, şu kadar eşya isterim, bir kere evleniyoruz onu da isterim bunu da isterim, erkek adam şöyle olur böyle olur gibi kaprislerle canlarından bezdiler.
Parasız adım atmayan kadınlarla dolu ortalık bu da çirkin bir hareket, erkeklerin kadından faydalanması da çirkin bir hareket. Bu devirde herkes gözünü açacak baktın kullanma niyeti var ama emeklerim ama yıllarım diye çekmeyeceksin hepsi bu. Ama devrin genel özelliği olarak insanlarda bir ahlak yoksunluğu oluştu, bir gösteriş lüksü oluştu. Eskiden evliliklere son derece mütevazi başlanırdı mesela ince bir söz yüzüğü takılırdı, nişanda sade bir alyans evlenirken de o alyans sağ elden sol ele geçerdi. Onu tak bunu tak pırlantalar bilmem neler ortalıkta uçuşmazdı. Şimdi tüketim toplumunun getirdiği olumsuzlukları yaşıyoruz maalesef sevgi pırlantayla ölçülür oldu.

45 yaşındayım, eşimle emek emek bu kurduk bu hayatı, parmakla gösterilen bir evliliğimiz var ama bu noktaya harcayarak gelmedik ne ben ona ne de o bana. Bir alyansla evlendim, en ufak bir talebim olmadı, evimizi barkımızı kurduk, hayatımızı belli bir seviyeye getirdik, birlikte yaş aldık. Zaman içinde o bana aldı ben ona aldım birbirimizin gönlünü hoş ettik. Evliliğin başında ben daha çok emek vermişimdir ama doğru adam olunca karşındaki değer veren ahlakı, adaleti olan bir adam olunca o emek değerleniyor. Asla istemem erkek harcasın ben oturayım bunun için çalışmadım 27 yıl, eşim dahil kimseye muhtaç olmamak için çalıştım hayatım boyunca ve bunu çok seviyorum. Kadınlar artık şunu anlamalı kimse başka birinin hayatında basamak olmamalı, aptal yerine konulmamalı. İyi gözlemlemek şirazesinden kaymış ilişkiyi bitirmek gerek. Yoksa erkekler şöyledir, kadınlar böyledir diye herkesi tek kalıba sokmak doğru değil, önce insan olmak lazım

Niyetini bildikten sonra çok güzel bir durum tabii ki ama bir de çakallar var işte durumu parası olduğu halde her şeyi kadına kitlemeye çalışan yemek ısmarlamamak için yemek yemeyen ya da yiyip gelen. Ben bu niyete kızıyorum

ben de bunun kadında ya da erkekte aynı olduğunu düşünüyorum
kadinin bir erkeğe kahve kitlemesi ile erkeğin kitlemesi arasında benim gözümde bir fark yok.

Eşiniz değerinizi biliyorsa ne mutlu size. Sizin gibi durumda olup şu an maddi sıkıntı çekip boşanmaya çalışan kadınlar da çok fazla. Elinde avucunda hiçbir şey yok. Üstelik yaptığı fedakarlıklara “yapmasaydın o zaman” cevabı alan. Allah herkesin karşısına iyi insanlar çıkarmıyor. Ne mutlu size, mutluluğunuz daim olsun

Kadina deger vermemelerinden....o kadin icin emek harcamak istememelerinden....Adam goruyor ki kadin ayaklarinin ustunde durabilen, maddi durumu iyi ve kendisine bagimli derecesinde asik bir kadinla beraber, caba sarfetmeye gerek duymuyor. Nasilsa kadin yapiyor, neden k.cini kaldirsin ki. Bunun ileri versiyonlari da var, ki bunlar bildigin jig...ama Romeo gibi davrandiklarindan kadin ne oldugunu farkedemiyor. Ki bu adamlarin en buyuk destekcileri de anneleri.

Ne güzel anlatmışsınız. Bende 40 yaşındayım, 16 yıllık evliyim. Konudaki bazı kadınların zihniyetini anlamakta zorlanıyorum. Erkeğinde kadınında diğerinin sırtından geçinmeye çalışması, her şeyi diğerine yüklemeye çalışması çok çirkin.

Bu devirde hala ben kadınım çalışmayacağım erkek değil mi bana bakacak zihniyetinde olup, erkeğe bir kahve ısmarlamayı enayilik olarak gören kadınlar var, inanamıyorum. Sonra da o erkeğe muhtaç olduklarından, şiddet, aldatma gibi her türlü rezilliğe katlanıyorlar. Biraz gurur, biraz haysiyet herkese lazım.

tabii canım adam devlette ingilizce öğretmeniydi
gezmeyi seven, yurtdışında bir dönem okumuş, kadına ve ilişkilere bakış açısı çoğu türk erkeğinden daha modern falandı. tabii bunların hepsi onun kendini anlatış biçimiydi. gördük ne olduğunu.

Gördükleri değeri parayla ölçen kadınlara şaşırıyorum gerçekten. Yarın daha çok para harcayan birini bulduklarında evdeki kocayı da emekli etsinler yerine yenisini alsınlar madem. Daha çok “değer” verene doğru yelken açmak lazım bu mantıkla

Teşekkür ederim güzel dilekleriniz için
Eşim iyi bir adamdır ama evlenene kadar karşıma kötüleri de çıktı, önemli olan aptal olmamak anlatmaya çalıştığım bu
Baktın ki kötüye gidiyor, baktın ki kullanmaya çalışıyor elin ayağın bağlı duruma gelmeden bitireceksin güçlü kadın olmak buradan başlıyor. Yoksa hayatım boyunca çalışan parası olan bir kadın olarak o dediğiniz asalak tiplere rastladım ama izin vermedim işin özü bu

Evet anahtar kelime haysiyet bence, tebrik ederim
Türlü türlü hayat ve yaşam biçimi var aslında mesele sadece çalışmakta değil
Çalışmayıp, ev hanımı olup eşini her konuda destekleyen, arkasında dağ gibi durup hayatı paylaşan kadınlar da var. Türk toplumunda çeşit çeşit yaşam biçimi var. Ama haysiyeti olan insanlar birbirini kullanmaz, birbirine ayak oyunu yapmaz, eş olmak hayatı birlikte göğüslemek çok keyifli bir durum. Ben çalışmayı seçenlerdenim çalışmayanı da asla yermiyorum yanlış anlaşılmasın ama temeldeki niyet önemli olan. Göre göre kendini yakan insanlara, para için eğilenlere saygım yok kadın olsun erkek olsun, onurlu yaşamak çok önemli

Ben eski kafalı olmayı tercih ediyorum. Param yeteri kadar var. Ama bi erkeğin bana para harcaması beni değerli hissettiriyor
Erkeğin para harcaması bir kriter değil. Kuzenim Ankara’nın en zenginlerinden. Evlendiği kız parayı kuzenimde gördü. Hermes’ten, Louis Vuitton’dan aşağı giyinmez. Altında Range Rover. Ama kuzenim karısını hem aldatır, hem de şiddet gösterir. Çünkü sevmiyor. Sırf çocuklarının anası diye boşanmıyor.
İlişkilerdeki sevgi, saygı maddiyatla ölçülmez.

Ömür törpüsü gerçekten öyleleri birini bulup değer verecek de ben de göreceğim…

Zengin kesim için öyle. Onlara para harcamak zaten koymaz, çünkü zenginler ama orta ya da düşük gelirli erkekler için bir kriter olabilir. Çünkü böyle erkeklerin bilinçaltında da sevdiğime harcarım görüşü maalesef var ne kadar doğru bulmasam da.

ya zaten herkes sevdiğine para harcamiyor mu
sevmedigine para harcayan mi var aramizda

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…