Erkekler ve Maddiyatçılık

Ayrılık sebebi. İtici bir tip. Kız erkek farketmez. Bizim zamanımızda da sevgilim bana kontör attı. Nişanlım bana telefon aldı havaları vardı onu hatırladım
Aynen ne kadınlar erkekler var biz bir çiçek hediye bekleyince bir yemeğe çıkarsın deyince olay olur

Acayip cimri birini bir arkadaşım tanımıştı. Çocuk kızın peşinde koşuyor sonra kızı kandırıyor. Kızın zaten çok sıkıntılı süreci ve güzel ay parçası gibi normalde suratına bakmayacak biri. Neyse kızı annesiyle ablasıyla tanıştırıyor ciddi düşünüyorum, çok önemlisin vs. Kızla aynı maaşı belki fazlasını alıyor. Kıza başta hediye alıyor ama sonra kız fark ediyor ki yemekte kıza ödetmeye çalışıyor. Bir gün kasaya gidiyor gözlükçüde ben cüzdanımı unuttum sana öderim diyor ve gözlük aldırtıyor üstüne yatıyor. Kız başından zor atıyor.

Baştan uyanık davrananlar da var.

Neyse kız sktr çekerek, bundan ayrılıyor, oğlanın bir yavşak arkadaşı kızı arayıp bu adamın korkunç cimriliğinden bahsediyor.

Herif arkadaşları arasında bile ünlüymüş. Ailesinde de sıkıntı varmış. Babası annesini aldatmış . Oğlan yakalıyor bunu. Sonra babası pislik biri, tüm parasını kötü bir yerlerde yiyen, çocuklara anneye hiç para vermeyen bir tip.. Oğlanın ablası babasının arabasını ondan gizli almış getirmiş. Kendi aralarında da tuhaf bir ilişki var. Anne baba biri böyle yani.

İlginç saçma sapan aile ilişkileri.

Benim gördüğüm eğer biri cimri ise o aileden geliyor. Yetişme mi genetik mi bilmiyorum

Cimrilik genetik kesinlikle hatta psikolojik/patolojik hastalık. Freud bile cimrilik, aşırı cömertlik, aşırı titizlik gibi özellikleri anal dönem sorunu diye nitelendirmiş. Ben kısaca şerefsizlik diyorum

Bana zibille geldi böylesi. Tanıştıktan bir kaç gün sonra faturamı öde, kredi borcum var diye başlayanlar. Onlardan anında soğuyordum. Ama bir kaç tane sevgilime harcama yaptım. Şimdi bu da arz-talep meselesi. Kendimden 10 yaş küçük, six packli best modelle beraber olduysam mantiken adamın da benden menfaati oluyor. Bir müddet göz yumuyordum. Oyunculuk dersleri alıyordu. Onları filan ödedim. Avm gidince bir şey görüyordu. Sevinsin diye alıyordum filan. Ama sonra karşındakinin acizliğinden saygı duymuyorsun. 3 ay filan sürdü zaten. Böyle bir kaç tane ilişkim oldu. Sonra kendi yaşıtım, mesleği olan bir adamla evlendim.

Onlarla ne koparırsam kâr, anı doldurayım kafasıyla ilerliyorlar. Ama bir süre sonra saygı ve güveni yitiriyorlar ya da hiç oluşmuyor zaten.

Ben mesela işsiz erkegı tercıh ettım bır güzel acındırdı kendını hesapta odedım. Mesela benzın yakıodu ya hesabı benım ödemem ıcın her seyı yapıodu hıssedıodum. Neyse beraber yedık dıyıp şu içecegım. Tamamen benım hatam. Kredı bıle cektırmeye hatta burıkmış paramı bıle almaya kalktı. Tabı yok dıyınce arkasını döndü. Bence bız kadınlar ızın verıoruz. Sen kendını ezdırırsen Allah'da acımıyor. En son işe gırdı hop bana sırtını döndü. Nankörlükte bır numara. Bende üzülüyorum halıyle. Neyse yaşamam gerekıomus

Bunu dillendirdiğin yüzlerine vurduğun zaman da sana maddiyatçı diyorlardır eminim. Böyleleri bir de zeytinyağı gibi yüzeye çıkar :)

Bunu dillendirdiğin yüzlerine vurduğun zaman da sana maddiyatçı diyorlardır eminim. Böyleleri bir de zeytinyağı gibi yüzeye çıkar :)
Hiç dillendırmedın. Bır kızı eklemıs. Cıkarıorum hayatım dedı. Sabah aynı konuyu tekrar açtım sen hep benımle kavga edıosun aynı konuladı acıosun deyıp ayrıldı benden. Sonra ben hala oturalım konuşalım asabılırız dedım. Çok ısım var dedı. Şu an meşgulüm dedı. Egoyu bır gorseydın. Önce benı kandırdı güzelce annem yok babam yok dıye sonrada böle oldu. Son 2 ay elımı cebıme atmadım. Ondan zoruna gıttı bence. Beraber yedık önemli değil. Yemeye içmeye hiç üzülmüyorum. Ama haram olsun ilk kez bırıne bir seyı haram edıorum. Ben izin verdım evet ama acındırdıgı için. Diceksınız kı o zaman yapmıcaktın gerçekten acındırdı. Arabalar alıodu kemdıne ama cafede yedıgını odemıodu. Beni mecbur bırakıodu. Benım aptallıgımda çok. Ama napalım olan oldu.

İşte bazen merhamet sevgi açlığı ilgi için bazı şeyleri görmezden gelebiliyoruz sağlık olsun diyelim tecrübe olmuştur

size gerçekten değer veren saygı ve sevgi gösteren güven veren birinin varlığı ile. Böyle biri olduğunu düşünmediğiniz kişilerle vakit kaybetmeyin şans bile vermeyin yalnızlık çok daha iyi hatta evcil hayvan edinin ona da emek ilgi değer verin çok daha iyi. Ya da yeni bir hobi uğraş edinin enerjinizi ona harcayın

Bir erkekte asla ama asla katlanamadığım şey cimriliktir. Benim babamın dedesi içgüveysi gitmiş bizde böyle bir başlangıç var ondan sonra hep ailedeki erkekler zengin kadınlarla evlenmiş şimdi benimle bozuldu bu zincir ama belli olmaz belki ben de sevgilimin yaşına gelince daha iyi durumda olurum. babaannem dedemden çok daha zengin ve eğitimliydi, annemin de ailesi babamın ailesinden oldukça zengin ama ben hiç annemin babama para yedirdiğini görmedim aksine babamın maaş kartı önceden annemin elindeydi babama harçlık verirdi. Şimdi de benim elimde ben kontrol ediyorum evdeki parayı babaannem çalışmayan dedeme çok bakmış ama bu yüzden babam ve annem kavga ediyor ve babam tamam sen hallet her şeyi diyor. Ev araba alırken bile annem kendi parasını katmamıştır ama 4 yıl dedemin apartmanında oturduk mesela. Ben de şimdiye kadar ilişkilerimin hiçbirinde neredeyse elimi cebime atmadım hep karşı taraf daha etkindi. Kimisi buna da karşı ama bana ne kötü gelebilir ama ben bir erkeğe para yedirsem ya da asalak gibi benden beslense ona erkek gözüyle bakamam. Ama en büyük hayalim sevgilime ilerde kocam olursa hayalindeki arabayı almak . Yani tabii ki benim hesap ödediğim hediye aldığım çok oldu ama daha çok karşı taraf.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…