Erkekler ve Maddiyatçılık

Benim eski eşim bu neslin atasıdır. 2013’te başladı yemeye, hayatımdan çıkana kadar da devam etti. Kendi yetmedi anasına danasına da yedirdi. Tabi ki benim mallığımdı hepsi. Nedenine gelince, korkunç üşengeç bir adamdı, küçücük bir kaleminden tutun her eşyası aşırı kıymetliydi, inanılmaz bencildi, kimse için, hiçbir şey için keyfine dokundurmazdı. Neden keyfi bozulsundu? Zaten her şeyi çözen bir salak vardı. Keyfi bozulmasın diye hayatının şansını, beni kaybetti.

Evet bazıları da çalışan kadın istiyorlar.

Modern zamanın dayatması..
Artık birinin sizi sevdigini taşın büyüklüğüyle olcuyorsunuz.
Taş ne kadar büyükse sevgi o kadar büyük oluyor.
Size bir hediye alındığında ; alınan hediye ünlü bir markadan gelme ise,bu hediye armağan eden kişinin sizi daha çok sevdiğini düşünüyorsunuz.
Artık bütün insanlar için olmasa bile büyük bir kesim için tatmin düzeye paraya endeksli.
Eskiden bunu kadınlarda (hepsinde değil,söz meclisten dışarı) görürdük.
İdeal erkeğin ölçütü cüzdanın büyüklüğüyle Es degerdi.
80 yaşındaki bir adamla 20 yaşındaki bir kadının evlenmesinin tek nedeni paraydi.
Bu Artık erkeklerde de gorulur oldu.
Seks iyi olduğu için kesenin ağzını açan kadınlar,eğer terk edilirse kendisine başka kimsenin bakmayacağını düşünen kadınlar..
Örnekler çoğaltılabilir.
Zaten bu ülkenin başarıyla alakalı tatmin düzeyi : Büyük bir evi,marka bir arabasi ve çok parası olması ile eş değer.
Zamanın en büyük yanilsamasi da bu olsa gerek.

Evet peki mutluluk ve huzur doğru oranda artmış mı bunlarla beraber? Bunu sorgulamak lazım :)

Bi programda adam psikologa sormuş ben aileme pata harcıyorum eşim biriktiriyor diye,psikolog tabi biriktirmesi gerek kendini garantiye alacak kadın.
Ben de arada hesap öder eşimden hiç istemezdim ama pişman oldum para harcatan kadın daha kıymetliymis

Ben de karşılaştım böyle bir asalakla, kendini finanse edecek adam arayan yiyici kadınlar kadar yiyici erkekler de kesinlikle var;ama böyleleri tek taraflı beklenti içindediler, genelde de bir baltaya sap olamamış tipler oluyor, kendileri parazit oldukları için yaşamlarını sürdürebilmeleri için konak arıyorlar. Çalışmayan ipsiz sapsız, yemeye alışmış veya efendime söyleyeyim parası olup yenilenin içilenin bile hesabını yapıp ağzından düşürmeyen cimri heriflerden kaçınınız.

Onun dışında erkek kadınına hesap ödetmez, erkeğin gücü parasıyla ölçülür, erkek kadın parası yememeli, evi geçindirmek sadece erkeğin görevi zihniyetini de aşmalıyız.

Son paragrafın altını çizmek isterim ben de. Tüm masrafı parayı karşılayınca da çok çeneleri açılıyor çünkü :)

Evet, erkeklerin değişen bu zihniyeti huzur getirmiş mi aslında onu söylemek istedim. Çoğu kadın bilinçaltında böyle bir erkeğe güven ve saygı duymaz maalesef.
Kimse değil,belki siz belki biz duymayız ama kimse değil.
Size göre kötü ve yanlış gelen kimine goreuygun ve makul gelebilir.
Eskiden bu toplum ; "kadın,parası için babası kadar adamla evlendi" derdi.
Şimdilerde aynısı erkekler için de geçerli.
Hatta bunu meslek edinmiş kişiler bile var.
Özetle sizin duymadiginiz saygı ve güven o adamın umrunda değil..
Bu sadece sizin kriteriniz,seçiminizi ona göre yapabilirsiniz pek tabi.
Ama genel kadın profilini kapsamaz.

Son düzenleme:
Her iki taraf da artık tuhaflaştı. Maddiyat veya ekonomik durumdan dolayı böyle değiller, toplumsal yozlaşma nedeniyle gelinen bir nokta ve üzerine ekonominin kötüleşmesi ile daha da kendilerinde hal görüyorlar. Bakarsanız eskiden erkeklerin maddi durumu daha kötüydü 30-40’ları veya öncesini düşünün. İnsanlar az kıyafet ve kap kapacakla mutluydu.
Kadınlarda da erkeklerde de gösteriş ve bencillik çok arttı. Anormal kendilerini kıyaslayan, kredilerle hava atanlar bir yanda bir yandan da bu kriterlerden dolayı ezilenler sonra da iyice böyle hem erkek hem kadın başkasından geçinen, karaktersizler çıktı.

Şeyma Subaşı’nın idolize edildiği aşırı özenildiği bi toplum olduk. Hazırcı, hemen kolaydan para kazanmaya çalışan tüm kültürel değerleri bitiren bencil, vicdansız insanları görüyoruz.

Evet sosyal medyada da eşinden araba dolusu gül alan, hatta direkt araba hediyesi alan kadınları görünce insanlar kendilerini onlarla kıyaslamaya başladı.

Ben herşeyin yarı yarı alman usulü olmasını savunanlardanım

Benim de şu borç ve pahalı hediye isteme olayları daha sevgiliyken tuhafıma gidiyor, kredi çekip borç batağından çıkamayanlar genç kızlarımız var. Ne gerek var elin herifi için başınıza bunca dert açmaya? Eşi dostu ailesi kardeşi dururken size borç için gelen herifleri kesin bir dille reddedin, bunlardan bir halt olmaz.

Ben dediğim gibi çalışmayan bir asalağa bir denk geldim, güya bekledim ki askerden sonra işe girer düzen kurar, forumda da bahsetmiştim zaten; direkt rencide ettim marka takıntım var vs diyince sürekli bazı ürünler atıyordu bana alamayacağı, bana hediye et mesajı veriyordu, görmemezlikten gelince de direkt senin paran var bana hediye etsene demişti; ben de mabadına don al sonra bunları alırsın demiştim. Telefon alırdım ooo bizim yok ki bir Iphonumuz derdi, annenin verdiği parayla ekmeğe gidiyorsun Iphone senin neyine demiştim. Sonra tekmeyi bastım, hâlâ asalak gibi aile sırtından geçiniyor, kart horoz oldu sosyal medyada genç kız avlıyor. Evlerden ırak ya. Böylelerini beslemek ve hayatınızda tutmak motivasyonunuz ne bilmiyorum ama red flagları iyi okuyun, en kısa sürede tekmeyi basın, çalışmayan hazıra ve yemeye alışmış erkekler en tehlikelileri. Rencide edin, utansınlar biraz.

Benim 20 yaşındaki kuzenim çalışıyor bir yandan para biriktiriyor, bir yandan okuyor. Erkek arkadaşı bunun çalışıp parası olduğunu duyunca buna bir sırt çantası resmi atmış bana alır mısın diye. Yani şaka yollu da olsa hiç hoş değil ya. Kadının yapması da hoş değil.

Ayrılık sebebi. İtici bir tip. Kız erkek farketmez. Bizim zamanımızda da sevgilim bana kontör attı. Nişanlım bana telefon aldı havaları vardı onu hatırladım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…