Erkekler artık evlilikten kaçıyor mu

Ben buna paragöz demem.
Adam kendine denk bir eş istiyor. En doğal hakki.
Kadin olarak benden geçinen bir erkek istemiyorum. Erkek olsam aynı şekilde ev hanimi olmak isteyen bir kadinla olmam ve olamam.
Çocuk olur, kadin bir/iki sene kendi bakar buna ok ama hayatını ev hanımı olarak yaşamak isteyen bir kadını ben erkek olsam kabul etmem. Hoş, kadin olarak bile anlayamiyorum
Erkek olsam ben de ev hanimi istemem. Bu devirde tek maaşla gecinilmez ama özel sektörde çalışan birini memur değil diye elemek yanlış. Özelde de memur gibi maaş alıp iyi şartlarda çalışan bir sürü insan var. Mesela komşumuzun kızı evini bile aldı. Kurumsal bir firmada şef olmuş. Böyle birini sırf memur değil diye elemek saçma olmaz mı?

Evlilik doğuştan gelen birşey değil ki bekarlar daha şanslı olsunlar? Asıl evlenmek için uğraşman gerekiyor.
Doğuştan geldiğini söylemedim ki zaten, kim söyledi böyle bir şey? bekar ve evli iki insan arasından bekar olanları -daha iyi ya da konforlu bir hayat yaşama açısından- daha şanslı bulduğumu söyledim.

Size katılmıyorum, evlenmek için uğraşmak gerekmemeli bence, iki insan aşık olup hayatlarını beraber daha güzelleştireceklerine inanır, yol arkadaşı olmak isterse verilecek bir karar bence. Evlenmek için uğraşmak üzücü.

Küçük dügünde maliyetli olabiliyor.
Ben dügünüme kişi başi 150 Euro ödedim mesela.
İçinde 8 saatlik içecek (alkol dahil), 5 çeşit yemek ve pasta dahildi.
Didisinin didisini çağırmadik. Kücük ve kibar olsun dedik ama asla ucuza gelmedi.
Öyledir artık düğün yapmak her türlü masraflı maalesef. Ama köylerde küçük şehirlerde çok abartılı düğünler oluyor. Ben onu demek istiyorum.

Ben de eskisi kadar kötü hissetmiyorum ama yine bazen gelenler geliyor işte.yaa buradaki bazi kadınlar da çok havalı.hiç mi moralleri bozuk olduğu gün olmuyor bilmem.hep herşeyin en iyisini, en güzelini yaşamış gibi konuşuyorlar.hepsinin bir sürü şahane erkek arkadaşları olmuş, hiç boşta kalmamışlar, hepsi zenginmiş, hepsi en iyi, en yakışıklı kocalarla evlenmiş...bu tarz birkaç tane üye var.bazen ben de öyle havalı havalı yazayım diyorum onu da beceremiyorum.
Kim bunlar yahu bir tane örnek verebilir misin? Ben hiç görmedim senin dediğin gibi bir üye. Böyle kusursuz bir hayat olmaz zaten. Ama bu kadar kusursuzmuş gibi davranan da görmedim.

Erkek olsam ben de ev hanimi istemem. Bu devirde tek maaşla gecinilmez ama özel sektörde çalışan birini memur değil diye elemek yanlış. Özelde de memur gibi maaş alıp iyi şartlarda çalışan bir sürü insan var. Mesela komşumuzun kızı evini bile aldı. Kurumsal bir firmada şef olmuş. Böyle birini sırf memur değil diye elemek saçma olmaz mı?

Ben yurtdişindayim. Bu memur olayi TRye özel bir durum. Almanyada kimse memur olma hevesinde değil. Memurlarla biyik altindan dalga gecilir genelde.
TRde garanti iş diye bakiyorlar galiba.
Fiyakalı olduğunu sanmıyorum :)

Ben yurtdişindayim. Bu memur olayi TRye özel bir durum. Almanyada kimse memur olma hevesinde değil. Memurlarla biyik altindan dalga gecilir genelde.
TRde garanti iş diye bakiyorlar galiba.
Fiyakalı olduğunu sanmıyorum :)
Evet bizim ülkemize özel. Garanti maaş gözüyle bakılıyor. Ama özelde de gayet kariyer yapılır bence :)

Kim bunlar yahu bir tane örnek verebilir misin? Ben hiç görmedim senin dediğin gibi bir üye. Böyle kusursuz bir hayat olmaz zaten. Ama bu kadar kusursuzmuş gibi davranan da görmedim.
Belli bir kişi söyleyemem ama bazen yazılan şeyler fazla pişkince geliyor bana.mesela şu konudan örnek verirsek biri benim bütün sevgililerimin maddi durumu iyiydi.en lüks arabalara bindim, tatillere gittim, elimi cebime bile atmadım yazmış.fakir birine âşık olamıyorum yazmış.ya da bazı konularda sizi bebek gibi sevecek, el üstünde tutacak bir sürü adam var falan yazıyor.nerede bir sürü adam var yani? Mesela birilerinin birlikte olduğu adama ithafen ben selam bile vermem, muhattap olmam diyen.Ya da cinsellik konularında adam karşı odadan el sallayınca bile orgazm olacak seviyede âşık olduğun biriyle evlenecekmişsin, kendi kocası öyleymiş falan filan.daha çok var da aklıma gelmiyor.

Öyledir artık düğün yapmak her türlü masraflı maalesef. Ama köylerde küçük şehirlerde çok abartılı düğünler oluyor. Ben onu demek istiyorum.

Bütçe dışına çıkmamak gerek. Ben şahsen coğu şeyi yapmadim. Ne bilim tüm dügünü videoya aldırmadim mesela. En güzel anlardan 8 dakikalık clip yaptı. Dış çekimi küçük ve sade yaptık.

Abarti olayina katiliyorum. Benim için TRde düğüne katilmak ölüm.
Istemesi ve tantanasi, söz, nişan, kina, dügün, ceyiz taşıma vs.
Beni çok yoruyor. Bunların hepsi gereksiz (bence). Birde çeyiz serme vs. insanların pestili cikiyor.

Biz ayni gün nikah ve dügünü yaptik. Okadar. Ne öncesi ne sonrasi oldu. Kuru kuru evlendim.

Belli bir kişi söyleyemem ama bazen yazılan şeyler fazla pişkince geliyor bana.mesela şu konudan örnek verirsek biri benim bütün sevgililerimin maddi durumu iyiydi.en lüks arabalara bindim, tatillere gittim, elimi cebime bile atmadım yazmış.fakir birine âşık olamıyorum yazmış.ya da bazı konularda sizi bebek gibi sevecek, el üstünde tutacak bir sürü adam var falan yazıyor.nerede bir sürü adam var yani? Mesela birilerinin birlikte olduğu adama ithafen ben selam bile vermem, muhattap olmam diyen.Ya da cinsellik konularında adam karşı odadan el sallayınca bile orgazm olacak seviyede âşık olduğun biriyle evlenecekmişsin, kendi kocası öyleymiş falan filan.daha çok var da aklıma gelmiyor.
Ben kim olduğunu anladım açık açık yazmışsınız :KK14:

Evet bizim ülkemize özel. Garanti maaş gözüyle bakılıyor. Ama özelde de gayet kariyer yapılır bence :)

Tabiki özel sektörde kariyer yapılır. Kariyer zaten özel sektörde yapılır :)
Bazi meslek grupları için memurluk şart (polis, savcı, ögretmen vs) diğerleri için gereksiz. Ne bilim, almanyada memur hemşire yok. Kimse niye yok demiyor:)

Mesela ben memur olarak memur adam istemem çünkü memur erkekler esi memur olsun ama evdeki tum sorumlulugu da kadina yüklemek istiyor ben kurumumda 5 yaziyla beş! ayrı birimin işini tek başıma yapmaya/yurutmeye çalışıyorum ama erkek olan tum memur arkadaslar cay sigara molasından yukari gelmiyor ama ayni adamlar eve gidince karisinin pisirip onune koydugu corbayi iciyor ben cok yoruldum diyerek! O yuzden memur erkekle evlenmek istemem sahsen (belli aktif calisilan kurumlardaysa belki).

Bütçe dışına çıkmamak gerek. Ben şahsen coğu şeyi yapmadim. Ne bilim tüm dügünü videoya aldırmadim mesela. En güzel anlardan 8 dakikalık clip yaptı. Dış çekimi küçük ve sade yaptık.

Abarti olayina katiliyorum. Benim için TRde düğüne katilmak ölüm.
Istemesi ve tantanasi, söz, nişan, kina, dügün, ceyiz taşıma vs.
Beni çok yoruyor. Bunların hepsi gereksiz (bence). Birde çeyiz serme vs. insanların pestili cikiyor.

Biz ayni gün nikah ve dügünü yaptik. Okadar. Ne öncesi ne sonrasi oldu. Kuru kuru evlendim.
Ben de sizinki gibi sade bir düğünle evlenmek isterim. Benim memlekette mesela yöresel kıyafetler çok pahaliyken gelinin kıyafet masrafları bile en az 100.000 TL tutuyor düşünün. Çeyiz sermek vb şeyler bence de gereksiz.

Mesela ben memur olarak memur adam istemem çünkü memur erkekler esi memur olsun ama evdeki tum sorumlulugu da kadina yüklemek istiyor ben kurumumda 5 yaziyla beş! ayrı birimin işini tek başıma yapmaya/yurutmeye çalışıyorum ama erkek olan tum memur arkadaslar cay sigara molasından yukari gelmiyor ama ayni adamlar eve gidince karisinin pisirip onune koydugu corbayi iciyor ben cok yoruldum diyerek! O yuzden memur erkekle evlenmek istemem sahsen (belli aktif calisilan kurumlardaysa belki).
Bazı memur erkekler özellikle öğretmen eş arıyorlar. Tatili bol maaşı iyi diye düşünüyorlar. Kadın hem para kazanacak hem de evin işlerini yapacak diye dusunuyorlar. Böyle düşünen erkeklerden uzak durmak lazım.

Tabiki özel sektörde kariyer yapılır. Kariyer zaten özel sektörde yapılır :)
Bazi meslek grupları için memurluk şart (polis, savcı, ögretmen vs) diğerleri için gereksiz. Ne bilim, almanyada memur hemşire yok. Kimse niye yok demiyor:)
Orada mesleğin ederi neyse onu veriyorlar da o yüzden.bize kalsa hayatı iş için asgari ücret bile vermiyorlar insanlara.

Bazı memur erkekler özellikle öğretmen eş arıyorlar. Tatili bol maaşı iyi diye düşünüyorlar. Kadın hem para kazanacak hem de evin işlerini yapacak diye dusunuyorlar. Böyle düşünen erkeklerden uzak durmak lazım.
Aynen oyle valla öğretmenler revaçta. Kvler de oğullarına öğretmen kız arıyoz biz diye dolaniyorlar etrafta. Sebebi iş saatleri bence.

Kuzum bana niye laf sokma çabalarına girdin?
Evet, fakir fukura işinde gücünde olmayan bir adama daha aşık olmadim.
Ne yapim? Böyle kuru kuru aşklar zaten orta okul, lise zamani olur.
Uni okurken bile part time çalışan sevgilim oldu.
Senin belki hoşuna gidiyordur kuru simit çayla aşk yaşamak. Benim gitmiyor.
Niye zoruna gidiyor?

Ayrica evet, seni ve diğer kadınları el üstünde tutacak ve bebek gibi sevecek adamlar var. Niye buna inanmiyorsun veya inanmak istemiyorsun? Her adam mağaradan cikma değil. Çevreni gözden geçir.

Orgazm konusu benden değil.
Benim kocam standart libidolu bir Oğlak burcu :KK66:

Son düzenleme:
Etraftaki evlenmemiş ne kadar arkadaşım varsa hemen hepsi aynı şeyi söylüyor , evliliğe yanaşmıyor erkekler dşye biri de bnm erkek kardeşim ,temel sebebi evliliklerin erken bitip sonraki sorunlarımdan kaçmak istememeleri mi sizce de, kardeşim de evlenilecek kız az diyor çünkü mutlu edemiyorsun diyor, artık kşmse kimsenin pek kahrını çekmiypr en düzgün gördüğüm arkadaşımla ilgili bile bişy yakaladım anlık , çoğu evde mutsuz
Ekonomi çok etken bence. Çogu insan gecinememekten korkuyor.

X