Erkekler artık evlilikten kaçıyor mu

Belli bir kişi söyleyemem ama bazen yazılan şeyler fazla pişkince geliyor bana.mesela şu konudan örnek verirsek biri benim bütün sevgililerimin maddi durumu iyiydi.en lüks arabalara bindim, tatillere gittim, elimi cebime bile atmadım yazmış.fakir birine âşık olamıyorum yazmış.ya da bazı konularda sizi bebek gibi sevecek, el üstünde tutacak bir sürü adam var falan yazıyor.nerede bir sürü adam var yani? Mesela birilerinin birlikte olduğu adama ithafen ben selam bile vermem, muhattap olmam diyen.Ya da cinsellik konularında adam karşı odadan el sallayınca bile orgazm olacak seviyede âşık olduğun biriyle evlenecekmişsin, kendi kocası öyleymiş falan filan.daha çok var da aklıma gelmiyor.
Senin sorunun içindeki çelişkileri çözememen.
Hem çokeşli olup, hem nemfomanyak olup hem gün içinde birden fazla kez birden fazla erkekle sevişmek isteyip sonra standart bir hayat ve eşle mutlu olan kadını kıskanıyorsun.
Sen hayatını seks eksenine kurup sevgilil ilişkisini kuru seksten alınan zevke endeksleyip sonra sıradan ilişkileri kıskanıyorsun.
Burada evliliğinden memnun olan kadınların hayattan aldıkları pek çok zevk var. Eşleriyle keyif aldıkları pek çok aktivite var. Bu kısımları es geçip sonra düzgün erkek yok diyemezsin.
Çünkü sen seks odaklı ilişkiler kurduğun için çevredekilerde kolay seks arayan Abaza tipler oluyor.
kendini geliştiren, hoş sohbetten keyif alan hobileri olan adama senin gibi tek bildiği seks olan bir kadın yavan gelir zaten yürümez.
Ondan kafan değişmeden de böyle uzaktan anlayamadan yaşayacaksın

Aynen öyle.
40a merdiven dayadim ve şimdiye kadar hakikaten evlenmek istemeyen bir erkek çıkmadı karşima. Doğru kadini bulamamış erkek değil, evlenmek istemeyen diyorum.

Benim kaynim sevgilisiyle evlenmiyor mesela.
Çocukları var ve beraber yaşıyorlar. Sevgilisine ve çevresine söylediği "evlenmeye gerek yok, zaten aile olduk" yalanini abisinle yanliz kalınca açık açık dile getiriyor.
Sevgilisinden birgün ayrılacağını adi gibi bildiği için nikah masasina oturmuyor. Son adımı atmıyor. Evlenmiyor.
Eltim için üzücü ama malasef hayatın gerçeği.
Bu egoyla kafayı yiyeceksin.bir kimseyi bulamıyorum diye aşırı abartanlar var bir de sizin gibiler.hiç ortanız yok.sen de baktın kimsenin gıkı çıkmıyor daha da dozu artırıyorsun.40 yaşına kadar evlenmek istemeyen erkek çıkmadı öyle mi? Eee yuhh yani.burası senin şov alanın değil.atma ziya.

Aynen öyle.
40a merdiven dayadim ve şimdiye kadar hakikaten evlenmek istemeyen bir erkek çıkmadı karşima. Doğru kadini bulamamış erkek değil, evlenmek istemeyen diyorum.

Benim kaynim sevgilisiyle evlenmiyor mesela.
Çocukları var ve beraber yaşıyorlar. Sevgilisine ve çevresine söylediği "evlenmeye gerek yok, zaten aile olduk" yalanini abisinle yanliz kalınca açık açık dile getiriyor.
Sevgilisinden birgün ayrılacağını adi gibi bildiği için nikah masasina oturmuyor. Son adımı atmıyor. Evlenmiyor.
Eltim için üzücü ama malasef hayatın gerçeği.
Senin kaynın da adam değilmiş ama.
Ayrılacağından emin olduğu kadından bir zahmet çocuk da yapmasaymış o zaman. Yaptıktan sonra da çocuk için evlense incileri dökülmez.

Kısmetli kadınmişsın arkadaşım.hatta aramızda en kısmetlisi sen bile olabilirsin.ama yeter artık.o kadar çok hava attın ki.biz bezdik artık.helal olsun ne diyelim.kıskançlıktan da çatır çatır çatladım yalan yok.beğenmedimler geldiğine göre tek çatlayan da ben değilim ama bizi bir sal artık.zevk alıyorsun belli ki ama acı artık halimize.
Kız deme öyle burada okuduğun her şeye de inanma modunu düşürme. Bazı yorumları he deyip geçiyorum ben, öyle müthiş adamlar, hayatlar ve evlilikler olduğuna inanmıyorum şahsen.

Kısmetli kadınmişsın arkadaşım.hatta aramızda en kısmetlisi sen bile olabilirsin.ama yeter artık.o kadar çok hava attın ki.biz bezdik artık.helal olsun ne diyelim.kıskançlıktan da çatır çatır çatladım yalan yok.beğenmedimler geldiğine göre tek çatlayan da ben değilim ama bizi bir sal artık.zevk alıyorsun belli ki ama acı artık halimize.
Eski hesabı ile gram alakası olmayan şeyler yazdığı için beğenmiyolar, kıskançlıktan değil. 😂

Bu egoyla kafayı yiyeceksin.bir kimseyi bulamıyorum diye aşırı abartanlar var bir de sizin gibiler.hiç ortanız yok.sen de baktın kimsenin gıkı çıkmıyor daha da dozu artırıyorsun.40 yaşına kadar evlenmek istemeyen erkek çıkmadı öyle mi? Eee yuhh yani.burası senin şov alanın değil.atma ziya.

Ne egosu canım ya?! Benden sana ekmek cikmaz. Boşuna cabalama. Senin karşına nasil evlenmek isteyen cikmadiysa benim karşımada istemeyen çıkmadı.

İşte bunların hepsi bir arada bulunan yoktur. Çok seven, iyi sevişen, iyi koca, iyi baba, fazla zengin, aşırı kültürlü vs. bu özelliklerin hepsi aynı erkekte nasıl bulunabilir? Bence söyleyen de sallıyordur, sen aldırma onlara.

Bu özelliklerin coğu senin eşinde yokmu?
Belki - aşiri zenginlik ve AŞIRI kültür (nasil aşiri kültürlü olunur bilmiyorum) hariç- hepsi vardır.
Ne bilim, adam seni seven iyi bir eş ve iyi bir baba değilmi? Cinsellikte seni tatmin edemiyormu? Kültürsüzmü?
Ferhans kudurcak ama senin yorumlarindan yola çıkarak hemen hemen hepsinin olduğunu saniyorum

sunlari yazanlardan biri de benim. gercekten kkdaki dangalak kocalar, gününü güzelleştirmeyen adamlara selam bile vermem. kendi sevgililerim zamanla bozulursa "ama eskiden harika biriydi beni cok severdi" diye ezik ezik maziye takilmam, yavas yavas o hali ortaya cikinca next derim çünkü coook daha iyisine layigim. ve bulurum da yani.
ve tabii ki sevgililerim el üstünde tasir, tabii kj sevgililerim yorulduysam kucagina alir sirt üstünde tasir , tabii ki yagmur yagdiysa sevgilim ayagim islanmasin diye karsida karsiya kucagina alir, tabii ki sevgilim benimle tatli dilli konusur, tabii ki fedakarliklar yapar, tabii ki yemekler yapar, suprizler hazirlar, tabii ki hayatimi kolaylastirir, iltifatlar eder.
sukur simdiki sevgilim de böyle ama oncekk sevgililerim de boyleydi. çünkü bunu bile yapmayacak adami koluma takmam sevgilim demem. velev ki bir gaza geldim basladim, cicim aylarının cekimine aldandim ama zamanla adam bu kıvama gelmezse yollarimi ayiririm çünkü bunlar benim gozumde sevgilimin yapacagi enn asgari seyler. bunu bile yapmayacaksa yerde iki karis su varken "ayy nasil gececegim ki" deyince aklina beni sirtlanmak gecmiyorsa neden hayatimda ki? guler yüzüyle benimle konusmayacaksa neden sevgilim diyeyim?
sen anlayamiyorsun çünkü hayatında ayni anda ondan fazla insanla yataginj paylasiyorsun. insanlarla yaptigin sey sadece meni alisverisi. gercek iliskiler boyle bir sey degil. karsilikli fedakarlık gerektirir. emek verirsin, emek alirsin
misal daha bugun sevgilimin sacinin arkalarini kestim 😅 artik iki haftada bir yapacagim:) ne zaman yüzü düşse onu bi sekilde mutlu ederim, iltifatlarimi asla sakinmam, dizimde uyuturum, sarkilar söylerim, basi agriyorsa ogrendigim bas masajini, el masajiji falan yaparim, her an onu yuceltirim, misal sehrime tasindi, beraber sifirdan bir eve giristik. masllah subanallah elinden her is geliyor, elektrik, siva, badana, agac budama, su sifon tesisati..adamin on parmaginda on marifet. her yaptığı seyde adama herkul muamelesi yapıyorum, hastalandiysa ya da basina kotu bir sey geldiyse nazar duasi okuyorum, onu onemsiyorum.
boyle boyle karsilikli bir sey ile oluyor güzel ilişkiler. yoksa senin iliskilerin gibi fuckbuddy fuckbuddy takilsam adam niye yatak disinda beni kucagina alsin, neden beni mutlu edecek seyler hazırlayıp dursun. yatakta mutlu eder, gecer. ondan sonra ben kimle devam ederim umru olmaz.
oysa sevgilim benden emindir. tonla erkek arkadasim var, onlarla icmeye giderim, resim yapmaya giderim, piknik yapariz, bazen kampa gittigim olur, evine giderim kahvalti yapariz. sevgilim sadece iyi eglenceler diler çünkü kesinlikle emindir ondan başkasına bakmayacagimdan ve bahsettigim tum yakkn arkadaslarimla zamani gelince tanisip arkadas olacagindan. iste böyle seyler , zamanla gelisen baglar, olusan güven insani birbirjne basla bir sekilde baglar.
yoksa adam kapidan çıktığı gibi ben bacadan baska erkek alsam (günde 4 erkekle yattigini paylastigin icin diyorum) adam bana da bedava eskort gibi davranir. neden esek gibi sirtinda tasisin?
istedigin hayat düzgün bir iliskiyse düzgün yasa. evlensen adamin bir hafta basi agrisa baskasiyla yatacak bir insansin. kucuk bagnaz sehirde evinin kapisi aşinmiş erkeklerden, adin cikali yil olmus hem evde hem is yerinde (calistigin hastanede çalışanlarla bos odada iliskiye girdiğini yazmistin) kim neden evlenmek istesin ki seninle?

Ya ben Ferhansin yazdigi gibi biri olduguna hic inanmiyorum nedense. Bence oyle olmasini istediklerini yaziyor. Su hastane muhabbeti mesela oyle olsa onu o hastanede barindirmazlar. Bir ara butun hastane hayali vardi mesela :) surekli boyle tepki cekecek seyler yaziyor ama tepki cektigi zaman size ne demiyor kimseye. Bu demek oluyor yazdiklarinin dogru olmadiginin kendisi de farkinda ama belki dikkat cekmeye calisiyor,belki yasamak istediklerini yaziyor. Ne dersin A Aysenimi Ayrica ben Ferhansin cok zeki biri oldugunu dusunuyorum.

Bu özelliklerin coğu senin eşinde yokmu?
Belki - aşiri zenginlik ve AŞIRI kültür (nasil aşiri kültürlü olunur bilmiyorum) hariç- hepsi vardır.
Ne bilim, adam seni seven iyi bir eş ve iyi bir baba değilmi? Cinsellikte seni tatmin edemiyormu? Kültürsüzmü?
Ferhans kudurcak ama senin yorumlarindan yola çıkarak hemen hemen hepsinin olduğunu saniyorum
AŞIRI kültür lafın gelişi, entelektüel işte. Bunda anlamayacak ne var?🤔 Aysemini ilk mesajında her şeyin ama her şeyin en iyisinin bu kadınlarda olduğundan bahsetti. Kimse artık onlar… Eşleri yakışıklı, zengin, çok seven vs vs. Şurada benim eşimde bunların hepsi tamamdır, her konuda mükemmeldir diyen ya da bu minvalde anlatan bir kadına denk gelmedim ben. Böyle bir şey mümkün olabilir mi zaten? Böyle anlatan varsa da sallıyordur.

AŞIRI kültür lafın gelişi, entelektüel işte. Bunda anlamayacak ne var?🤔 Aysemini ilk mesajında her şeyin ama her şeyin en iyisinin bu kadınlarda olduğundan bahsetti. Kimse artık onlar… Eşleri yakışıklı, zengin, çok seven vs vs. Şurada benim eşimde bunların hepsi tamamdır, her konuda mükemmeldir diyen ya da bu minvalde anlatan bir kadına denk gelmedim ben. Böyle bir şey mümkün olabilir mi zaten? Böyle anlatan varsa da sallıyordur.

Kimse İspanya kralini kapmadi. Bu doğru.
Bende burda benim kocam en mükemmeli tarzinda bir yaziya denk gelmedim.
8 senelik üyeyim. Daha böyle bir üyeye denk gelmedim.
Aysemini görmüş ve denk gelmiş:)

Kimse İspanya kralini kapmadi. Bu doğru.
Bende burda benim kocam en mükemmeli tarzinda bir yaziya denk gelmedim.
8 senelik üyeyim. Daha böyle bir üyeye denk gelmedim.
Aysemini görmüş ve denk gelmiş:)
Her zamanki Ferhans dramları muhtemelen. 💔

Yengenc yalnız senin bu romantizmde es geçtiğin bir konu var o da zayıf olman😂 şişman olsan şunların yarısı kafadan gitti 😂
o zaman da baska önceliklerim olurdu. sevgiyi gostermenin binlerce yolu var:)
sevgilim bana bir garanti taahhütnamesi hazirlayip imzalamisti. onda su maddeler de vardi;
Screenshot_20240820_221642_WhatsApp~2.jpg

*yerler su ile doluyken seni caddenin karsisina tasimak
*ihtiyac duydugunda eşek taşıma hizmeti sunmak
😅😅
buna karsilik ben de kendi garanti taahhütnamemi hazirladim. madde olarak hep taşınacak kadar zayif kalmayi da ekledim 😂😂😂
ama tulumba'nin dedigi gibi sirtinda tasimaz ama islanma diye semsiye tutar, poset bulur tepene gerer yani
insan ilgisini sevgisini göstermek istesin yol mu yok:)
Bunlar kriter olabilir mi bilemedim. Herkes duygularını böyle coşkun yaşamak zorunda değil.
tabii ki . herkesin sevgi dili bambaskadir. bazi insanlar sevgisini böyle seylerle gösterir, bazilarina bu bogucu ve vicik vicik gelir. bazi insanlar elleriyle kese bice hediye yapmayi severler bazilariysa iyi düşünülmüş, şık ve pahali hediyelerle sevgisini gosterir, kimi sevgi sözcüğü kullanmadan cumleye baslamaz kimi icin bazi kelimeler daha ozeldir, en yoğun hislerde soylenince kiymetlidir.
iste onemli olan hayatindaki insanla ayni frekansta bulusmak ve bir sekilde sana sevgisini ve verdigi degeri hissettirmesi.

sevgilim bana bir garanti taahhütnamesi hazirlayip imzalamisti. onda su maddeler de vardi;Eki Görüntüle 3468796
😅😅
buna karsilik ben de kendi garanti taahhütnamemi hazirladim. madde olarak hep taşınacak kadar zayif kalmayi da ekledim 😂😂😂
ama tulumba'nin dedigi gibi sirtinda tasimaz ama islanma diye semsiye tutar, poset bulur tepene gerer yani

tabii ki . herkesin sevgi dili bambaskadir. bazi insanlar sevgisini böyle seylerle gösterir, bazilarina bu bogucu ve vicik vicik gelir. bazi insanlar elleriyle kese bice hediye yapmayi severler bazilariysa iyi düşünülmüş, şık ve pahali hediyelerle sevgisini gosterir, kimi sevgi sözcüğü kullanmadan cumleye baslamaz kimi icin bazi kelimeler daha ozeldir, en yoğun hislerde soylenince kiymetlidir.
iste onemli olan hayatindaki insanla ayni frekansta bulusmak ve bir sekilde sana sevgisini ve verdigi degeri hissettirmesi.
Ya bu evlenince beraber kilo alma muhabbeti var ya, böyle büyü gibi😂 umarım olmaz. Biz bile normalde aynı evde yaşıyorduk yani yıllardır, evlendikten sonra kilo aldık andban😂

Evet benim sevgi dilime coook uzak senin tarzın, arada yazarım. Ama yine de çok emek ve aşk olduğu belli yani ortada, gıcık olmaya gerek yok 🙄 benim sevgi dilimde de hayatımı kolaylaştırmak var, yazsam e sen hizmetçi istiyorsun derler ama öyle napim😂

sevgilim bana bir garanti taahhütnamesi hazirlayip imzalamisti. onda su maddeler de vardi;Eki Görüntüle 3468796
😅😅

Sanırım sen de sevgini hissettiren birisin o yüzden yanında duygularını açmaktan çekinmiyorlar. Bizim ülkede kafalara kazınan bir algı var "sevdiğini gösterirsen giderler, kolay olma, cepte olma" falan. Öyle olunca kadınlar kasım kasım kasılıyor, erkekler de savunma mekanizması geliştiriyor. Karşılıklı o kasıntılık hissediliyor yani.

X