Erkekler artık evlilikten kaçıyor mu

Yoo gayet de yanaşıyorlar.bana da pek denk gelmedi ama her sene düğün salonları full çekiyor.her hafta bir sürü davetiye geliyor.insan kendisi bekar olunca öyle düşünmeye meyilli oluyor ama şakır şakır evleniyor insanlar.şansımıza küselim ama kendini kandırmanın da alemi yok.
Katılıyorum her kellmesine günde 3 düğün var resmen herkes evleniyor bu sene daha bi çok evlenildi bende bulamıyorum o ayrı ama erkekler beğendiği birinden asla vazgeçmiyor direk nikah masasına gidiyor beğenmediği kadınlarada bu şekil yok düşünmüyorum yok erken şu bu diye oyalıyolar

Etraftaki evlenmemiş ne kadar arkadaşım varsa hemen hepsi aynı şeyi söylüyor , evliliğe yanaşmıyor erkekler dşye biri de bnm erkek kardeşim ,temel sebebi evliliklerin erken bitip sonraki sorunlarımdan kaçmak istememeleri mi sizce de, kardeşim de evlenilecek kız az diyor çünkü mutlu edemiyorsun diyor, artık kşmse kimsenin pek kahrını çekmiypr en düzgün gördüğüm arkadaşımla ilgili bile bişy yakaladım anlık , çoğu evde mutsuz
Bende sizin gibi düşünüyorum

Valla bence de erkekler evlilikten kaçsın bi zahmet milletin başını da yakmasınlad. kendini evliliğe hazırlayamayan , olgunlaşmayan , annesinin eteğinden ayrılamayan , evlilik nasıl yaşanır bilincinde olmayan erkekler evlilikten kaçsın.

Konudan uzak bi yaklaşım oldu sanırım ama bence erkekler kapatılsın ya :)

Keşke kadınlar da kaçsa. Yanlış olmasın, benim huzurlu bir evliliğim var evlendiğim için pişman değilim ama aşırı ince eleyip sık dokudum evlenmeden de mutlu hayat sürebilecek bi bağımsızlığa eriştikten sonra evlendim. Kadınlarımız evlilikle asıl riske giren kendileri olduğu halde çok hızlı karar verip çok hevesle evleniyor. Aslında tersi olmalı erkekler Allahaşkına evlenelim diye yalvarmalı kadınlar tereddüt etmeli özellikle de Türkiye’de

Keşke kadınlar da kaçsa. Yanlış olmasın, benim huzurlu bir evliliğim var evlendiğim için pişman değilim ama aşırı ince eleyip sık dokudum evlenmeden de mutlu hayat sürebilecek bi bağımsızlığa eriştikten sonra evlendim. Kadınlarımız evlilikle asıl riske giren kendileri olduğu halde çok hızlı karar verip çok hevesle evleniyor. Aslında tersi olmalı erkekler Allahaşkına evlenelim diye yalvarmalı kadınlar tereddüt etmeli özellikle de Türkiye’de
Eskiden böyleydi sanırım son zamanlar her şey tersine döndü

Eskiden böyleydi sanırım son zamanlar her şey tersine döndü
Erkekler eve para getirsin, masraflı olmasın, adriana’dan aşağı güzellikte olmasın, çok konuşmasın, hep huzur versin gibi istekler içindeler. Eskiden huzur versin, ev ekonomisi bilsin yeterdi. Kız evi naz evi falan hoşgörülürdü böyle şeyler… Bence erkekler artık kapatılsın 😂

Etraftaki evlenmemiş ne kadar arkadaşım varsa hemen hepsi aynı şeyi söylüyor , evliliğe yanaşmıyor erkekler dşye biri de bnm erkek kardeşim ,temel sebebi evliliklerin erken bitip sonraki sorunlarımdan kaçmak istememeleri mi sizce de, kardeşim de evlenilecek kız az diyor çünkü mutlu edemiyorsun diyor, artık kşmse kimsenin pek kahrını çekmiypr en düzgün gördüğüm arkadaşımla ilgili bile bişy yakaladım anlık , çoğu evde mutsuz
İstemeyen erkeklerin geneli primat seviyesinde yaşam skillerine sahip olduğu için annesi gibi bütün ihtiyaçlarını görecek kadınların artık kalmadığını fark etmeye başladılar. O yüzden evlenmek istememeleri normal ve bence de istemesinler, destekliyorum.

Şöyle ki erkekler kadinlar genellemesi her zaman dogru olmamakla birlikte benim cevredeki gozlemlerim ve karsilastigim erkek profillerine bakıldığında, sorumluluk duygusu zaten bu toplum erkeklerinde azken artik kadinlarin calismasiyla daha da azaldi.
Cogu erkek evlenirken ev hanımı annesi gibi ev isleri komple kadinda olsun istiyor ama ayni zamanda cocuk dogursun baksin ve hep bakimli guzel.olsun da istiyor, bunlara ek olarak calissin evdeki maddi yuke de ortak olsun istiyor. Yani kendileri sorumluluklari azaltayim.derken kadinlara ek bir sürü sorumluluk yükleyip birinden niri eksik olursa kacmayi kolay buluyor.
Size burada bir suru örnek yazabilirim ama birinden bahsedecegim. Çevremde olan ve evlenememekten muzdarip birkac erkege kriterlerini sordugumda hep güzel/bakımlı olsun diyorlar ama kendilerine baksaniz eve gittiğinde yemek de onune gelsin beklentisindeler. Yani modern dunyanin nimetlerinden faydalanirken geleneksel kafadan da çıkmıyor cogu.
Evlenenlere baktigimda da bir cogu erkegin isteklerine boyun egip kendine ek yuk getirmeyi kabul eden taraftarlar. Tabii guzel evliligi olan ve karsilikli fedakarlik yapan arkadaşlarım da var. Ben bekar olanlarin kriterlerinden bahsettim.
Bu arada duzgun kiz kalmadi diyen erkeklerin de büyük bir kısmı o "düzgün " denilen kisilere uymayan kendileri yukarida saydigim tum ozellikleri bir kisiden bekleyen tipler. Uzak durunuz.

Benzer tereddutleri ben yaşadığımda erkekler hemen sen evlilik istemiyorsun diyerek kaciyorlar. Halbuki karsi tarafın evlilige dair herhangi bir cabasini gormemisim, irdeliyorum dogru insan mi, bu kisiyle ayni evde yasanir mi diye ama bunu istemiyorlar hemen sevgili olalim evlilige niyet edelim diye acele ediyorlar ama tabii bunun da bir kilif oldugunu dusunmeye basladim evlilik ayagina yataga da girelim kafası maalesef

Benzer tereddutleri ben yaşadığımda erkekler hemen sen evlilik istemiyorsun diyerek kaciyorlar. Halbuki karsi tarafın evlilige dair herhangi bir cabasini gormemisim, irdeliyorum dogru insan mi, bu kisiyle ayni evde yasanir mi diye ama bunu istemiyorlar hemen sevgili olalim evlilige niyet edelim diye acele ediyorlar ama tabii bunun da bir kilif oldugunu dusunmeye basladim evlilik ayagina yataga da girelim kafası maalesef
Kesinlikle öyle, yaşını başını almış iş güç sahibi adamlar ilk buluşmada ben çocuk istiyorum ciddiyim diyor ama o date sonunda eve geçilmediyse bidaha aramıyorlar, insanlarda hiç utanma kalmadı

Kesinlikle öyle, yaşını başını almış iş güç sahibi adamlar ilk buluşmada ben çocuk istiyorum ciddiyim diyor ama o date sonunda eve geçilmediyse bidaha aramıyorlar, insanlarda hiç utanma kalmadı
Maalesef yaşadım biliyorum
Bir de hadi 20li 30lu yaşları anlarim da 40 yas ustu 50ye merdiven dayamis erkeklerde de artık olgunlasma emaresi yok
Bosanmis cocuklu olanlar nasilsa evliligi yasadim bir daha istemem takilalim modundalar evlenmemis olanlar da maddiyati ya da baska seyleri bahane ediyorlar
Bir arkadasim var, evlenecegim kadin guzel bakimli olsun der arabasi evi yok neredeyse emekliligi geldi 20 küsür senelik memur 45 yasinda ama hala daha tek basina yaşayamıyor aile evinde ki ailesi koyde evde yalniz ama tek basina bir seyler basarmis değil hic bir cekiciligi yok ama evlenip cocuk istiyorum diyor eee bir kadin seni ne yapsin tabii diyemiyorsun kırılmasın diye ama yani erkegin de bir cazibesi bir cekiciligi olmali böyle birine ben erkek gozuyle bakamam mesela

Maalesef yaşadım biliyorum
Bir de hadi 20li 30lu yaşları anlarim da 40 yas ustu 50ye merdiven dayamis erkeklerde de artık olgunlasma emaresi yok
Bosanmis cocuklu olanlar nasilsa evliligi yasadim bir daha istemem takilalim modundalar evlenmemis olanlar da maddiyati ya da baska seyleri bahane ediyorlar
Bir arkadasim var, evlenecegim kadin guzel bakimli olsun der arabasi evi yok neredeyse emekliligi geldi 20 küsür senelik memur 45 yasinda ama hala daha tek basina yaşayamıyor aile evinde ki ailesi koyde evde yalniz ama tek basina bir seyler basarmis değil hic bir cekiciligi yok ama evlenip cocuk istiyorum diyor eee bir kadin seni ne yapsin tabii diyemiyorsun kırılmasın diye ama yani erkegin de bir cazibesi bir cekiciligi olmali böyle birine ben erkek gozuyle bakamam mesela
Benim böyle üniversiteden bir arkadaşım vardı 40ı geçti iş güç yok ailesiyle yaşıyor, ben sevgilimden ayrılınca yapıştı bana evlenelim diye, neyle bakacaksın bana dedim sen çalışıyorsun ya ben de illa ki girerim önemli olan aşk dedi ee ben sana aşık da değilim dedim zamanla olursun dedi bu erkeklerin arsızlığı faln çok iğrenç sahiden😂

Benim böyle üniversiteden bir arkadaşım vardı 40ı geçti iş güç yok ailesiyle yaşıyor, ben sevgilimden ayrılınca yapıştı bana evlenelim diye, neyle bakacaksın bana dedim sen çalışıyorsun ya ben de illa ki girerim önemli olan aşk dedi ee ben sana aşık da değilim dedim zamanla olursun dedi bu erkeklerin arsızlığı faln çok iğrenç sahiden😂
Evde kalmış erkek zirvasi desene 😀 evleneyim de nasil.olursa olsun
Benzerini 11 sene once yasadim adam da memur yakin maaslar aliyoruz (benimki bir tık yüksekti) ailem dugun yapamaz ailem suna destek olamaz falan diyordu hic ikimiz de memuruz demedi ayni bana da zamanla seversin ben ikimizin yerine de severim falan dedi daha aradan 1 ay gecmeden neden beni sevmiyorsun ki diye trip atmaya basladi ahahaha 10 sene sonra yazmisti telegramdan bulmus beni yine ayni terane tabii ki oradan da engelledim

Evde kalmış erkek zirvasi desene 😀 evleneyim de nasil.olursa olsun
Benzerini 11 sene once yasadim adam da memur yakin maaslar aliyoruz (benimki bir tık yüksekti) ailem dugun yapamaz ailem suna destek olamaz falan diyordu hic ikimiz de memuruz demedi ayni bana da zamanla seversin ben ikimizin yerine de severim falan dedi daha aradan 1 ay gecmeden neden beni sevmiyorsun ki diye trip atmaya basladi ahahaha 10 sene sonra yazmisti telegramdan bulmus beni yine ayni terane tabii ki oradan da engelledim
Umutsuz erkekler de evliliği kurtuluş olarak görüyor demek ki😂 Allah düşürmesin bunların eline yanlışla aşık olup falan

X