Erkekler artık evlilikten kaçıyor mu

Leyla8485Kaya

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
18 Ağustos 2024
10
7
38
Etraftaki evlenmemiş ne kadar arkadaşım varsa hemen hepsi aynı şeyi söylüyor , evliliğe yanaşmıyor erkekler dşye biri de bnm erkek kardeşim ,temel sebebi evliliklerin erken bitip sonraki sorunlarımdan kaçmak istememeleri mi sizce de, kardeşim de evlenilecek kız az diyor çünkü mutlu edemiyorsun diyor, artık kşmse kimsenin pek kahrını çekmiypr en düzgün gördüğüm arkadaşımla ilgili bile bişy yakaladım anlık , çoğu evde mutsuz

İsteyen evlenir istemeyen evlenmez. Bunun genellemesi de olmaz. Eskiden herkes zorla evlendiriliyordu. Mutsuz evliliklerden kaçan yoktu. Şimdi gerçekten evlenmek isteyen evleniyor. Bu azalma değil aslında normali.
Birbirini seven iki insan kaçmaz evlenir.
Yada sadece yuva kurayım der yine o görüşte birini bulur evlenir.
Düzgün insan kalmadı yok insanlar bozdu falan işin bahanesi.

Etraftaki evlenmemiş ne kadar arkadaşım varsa hemen hepsi aynı şeyi söylüyor , evliliğe yanaşmıyor erkekler dşye biri de bnm erkek kardeşim ,temel sebebi evliliklerin erken bitip sonraki sorunlarımdan kaçmak istememeleri mi sizce de, kardeşim de evlenilecek kız az diyor çünkü mutlu edemiyorsun diyor, artık kşmse kimsenin pek kahrını çekmiypr en düzgün gördüğüm arkadaşımla ilgili bile bişy yakaladım anlık , çoğu evde mutsuz
Evlenmek isteyenide gördüm istemeyenide ama istemeyenler daha çok tabiki. Evlenilecek kız neden az mış? Bu lafa çok sinir oluyorum. Erkekler şahane eş veya babada bizim mi haberimiz yok.
Evlenmek istiyorsanız isteyen biriyle görüşün ben bunu değiştiririm kafasına girmeyin çünkü kendinizi yalnız bulabilirsiniz bi 5 yıl sonra ve zaman kaybettim diye üzülürsünüz.

kimse kimsenin kahrını çekmek için evlenmez zaten. insanlar evliliğe karar verirken mevcut durumlarından daha iyi, daha mutlu, daha huzurlu bir seyse evliliğe adım atmalı bence. farkındaysanız mutsuz evliliklerin çoğu iyi düsünülmeden başlanan evlilikler. he evlenirsiniz, sonrasında hayat size bazı zorluklar sunar bu farklı bir durum. ama kimse baştan sonunu göremediği bir seye girmek istemez. hep söylerim, evlilik akıllı insan işi değil 😂 gercekten çok büyük cesaret gerektiriyor bence evlilik.

Evlenen yine evleniyor ama bir grup erkekler sosyal medyada kadın göre göre herkese ulaşabileceklerini sanmaya başladılar belki de eskisinden daha kolay oldu sahiden ulaşmak, evlenip sorumluluk almak yerine belli yaşa kadar yiyelim içelim gezelim cinsellik yaşayalım ama sen evlilik istersen ailevi sorunlarım var diyen tipler türedi
Bir örnek vereceğim zamanında x kişisinden hoşlandım işyerinde o da benden bir adım attı geri çekildi görüşecektik beni ekti, bende bunu umursamadım üzerime almadım arkadaşça görüşüyorum ben zaten gibi muhabbetimi kesmedim, o sıra sosyal medyadan kadınlar ekledi vs sonra ne olduysa bana aşkından yanıp tutuşur oldu, bende cevap olarak aaa öyle mi kusura bakma ben sana o gözle hiç bakmamıştım dedim
Şimdi bu adamın gel dediğinde gelip git dediğinden gitsem 3 5 sene oyalar sonra da evlenmez, ama canı istediği zaman anasının bulduğuyla 3 ayda evlenir, karakter işte

Son düzenleme:
Eski zamanlarda degiliz, cocugu evlendiriyim, evini yuvasini bilsin kafasindan ciktik.
Insanlar evlenecegi kisyi kendisi seciyor, ya da bekar yasiyor,
Sartlar malum, hersey ates pahasi ev gecindirmwk zor. Ayricada hala kiz tarafindan beklentiler kucuk bir servet oluyor dügunde.
Bu sartlardada kaciliyor dogal olarak evlilikten.
Zatwn evlenmedende yasiyorlar herseyi birlikte, o yuzdende gerwk duUlmuyor galiba evlilige.

Yaşlar kaç ?

İsteyen evlenir istemeyen evlenmez. Bunun genellemesi de olmaz. Eskiden herkes zorla evlendiriliyordu. Mutsuz evliliklerden kaçan yoktu. Şimdi gerçekten evlenmek isteyen evleniyor. Bu azalma değil aslında normali.
Birbirini seven iki insan kaçmaz evlenir.
Yada sadece yuva kurayım der yine o görüşte birini bulur evlenir.
Düzgün insan kalmadı yok insanlar bozdu falan işin bahanesi.
Birde ben şunu anlamıyorum düzgün insan önceden çok vardı da şimdi mi bitti dediğiniz gibi bunlar bahane, ayrıca önceden erkek kadına değer vermeyip mal gibi eşya gibi görüp hem kayınvalide hem koca dövermiş bunlar mı düzgün insan, eli ekmek tutmayan her erkek evlenirmiş ,kadına fikri sorulmadan evlendirilirmiş, asıl şimdiki durum eskiye nazaran iyi millet akıllandı düzgün insan bilinçli insan eskiye nazaran şimdi çoğaldı

Yoo gayet de yanaşıyorlar.bana da pek denk gelmedi ama her sene düğün salonları full çekiyor.her hafta bir sürü davetiye geliyor.insan kendisi bekar olunca öyle düşünmeye meyilli oluyor ama şakır şakır evleniyor insanlar.şansımıza küselim ama kendini kandırmanın da alemi yok.

X