Erkek İnfertilitesi Erkek İnfertilitesi yüzünden hamiş kalamayan bayanların listesi

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
inşallah en kısa zamanda beişine kavuşursun canım.evet güzelim en büyük hatamız o oluyor.bende evlenince kim sorarsa korunmuyoruz dedim.tabiki zanman geçtikçe millette sormaya başladı.ama yinede doğduğumuz yerden uzak olduğumuz için bu sorularla çok bunalmadım. en önemlisi ben annemin duygularına çok inanırım.temiz kalplidir.olmadığını biliyordu.ama kızım sen rahat ol olur .çok gençsin olur derdi.sen yengene bakma yaşı 44 oldu onunla sen birmisin derdi.o öyle deyince insanın içi rahatlıyor.haklıymış.hemde doğal yoldan oldu .30 haziran 2007 de evlendim.tam 15. ayda bebişim süpriz yaptı.sende canını sıkma sorununuz neydi hatırlamıyorum ama Allah verecek olduktan sonra sorun ne olursa olsun veriyor canım.

canım güzel cevabın için sağol. bende pko var eşiminde sperm sayısı normalin üstünde ama yinede yeterli değil yani sorunun büyük kısmı bende yok canımı ssıkacak herşeyden uzağım bende ist.da doğdum büyüdüm ama samsundayım şuan ama eşim buralııı işte hep onun tarafı burda onlar sıkıştırdığı için bana üzücü gelirdi artık hiç umrumda değil eşimde aynı fikirde hep hayırlısı diyoruz rabbim neylerse güzel eyler öyle yaaaaa

slm arkadaşlar.beni de aranıza alır mısınız?sanırım bu ay aşılama yapılacak bana da.ben geçen sene doğal yoldan ilk denemede hamile kaldım ve 8 haftalıkken kaybettim bebeğimi.o zamandan beri 8 aydır doğal yolla olmadı.prolaktinim yüksekti düştü.yeni öğrendik ki eşimin ileri hızlı sperm sayısı düşükmüş.toplam sperm sayısı 95 milyon ileri hareketliler 23,4 yazıyo çok ii anlamıyorum ama dr aşılama dedi.4-5 defa klomen uyguladı olmadı.belki bu ay ilk kez aşılama olucak.cuma günü 17 ekimde dr'a gidicem.aşılama hakkında bana bilgi verebilir misiniz?kaç tane iğne vuruluyo,kaç gün sürüyo,adetin kaçıncı günü çatlatma iğnesi yapılıyo ve kaçıncı gün aşılama yapılıyo?biliyorum çok soru sordum ama en ince ayrıntısına kadar merak ediyorum.çok strese girdim.Allah hepimizin yardımcısı olsun.çok zormuş evlat sahibi olmak..bunalımdayım..yardımcı olursanız ve beni de listeye eklerseniz sevinirim...herkese yeniden meraba ve ii geceler....cevaplarınızı bekliyor olucam....

Canım hoşgeldin. :1hug: Sperm sayısı kötü değil canım. Hareketliliğin de normali %25 ileri hareketli zaten. Çok bir fark yok. Ama sen eşinin spermiogram değerlerini açık olarak yazarsan daha iyi olur. Mesela yavaş hareketli kaç? Morfoloji kaç? Şimdilik ben seni listeye eklemiyorum canım. Önce bir bakalım ona göre ekleriz. Veya sorun görmezsek dostlarımızın arasına ekleriz. a.s.

Canım aşılama için adetin 3. günü gidiyorsun vajinal ultrasona bakılıyor. Duruma uygun iğneyi verirler. O günden itibaren belirtilen dozlarda göbekten iğne oluyorsun. Arada çağırıp yumurtaların gelişmesine ultrasonla bakıyorlar. Kaç gün vurulacağın senin yumurtaların cevap vermesine bağlı. Gereken büyüklüğe geldikten sonra çatlatma iğnesi vurulmanı istiyorlar. Vurulduktan yaklaşık 36 saat sonra aşılamanı yapıyorlar. İnşallah ilk aşılamanda hamile kalırsın canım. Şeniz

herkese salam nasılsınız nevrom bitanem sen nasıl oldun inşallah daha iyisindir a.s.

kızlar günaydın.....bugün yine ilk ben geldimmmmmmmmmmmm..
kontrolüm var bugün. sağ yumurtalığımı görecekler mi merak ediyorum :KK43: bu yüzden korkuyorum.
kızlar sonra işe gidiyorum net yok yazdıklarınızı okuyorum ama bana hiç cevap gelmiyooooo :KK43: çok duygusal yaptı bu gonalf f beni yaaa

Günaydın bitanemmmmmmmmm. :asigim: İnşallah bugün sorunsuz bir şekilde sağ yumurtalığın gözükür canım. Benim de birkeresinde öyle olmuştu. Aşılama için kontrollere gidiyordum. Bir gün sağ yumurtalığımı görememişlerdi. kaydirigubbakcemile3 Sorun edilecek bir şey yoktur. Güzel haberlerini bekliyorum. Mutlaka haber ver. a.s.

selam kızlar
nevrocum gene gelmemiş
Allah acil şifalar versin

Allah razı olsun canım. Allahım şifasını veriyor yavaş yavaş. Çok şükür. Bugün biraz daha iyiyim. Ama akşamları için aynı şeyi söyleyemiyorum maalesef. -tatlicadiarzu-

günaydınn hepinize fıkralar için sağol aymescim, nevrocum noldu sana ya nazar mı değdi kendine çok iyi bak site sensiz olmaz:nazar::nazar: :1hug:

Günaydın güzelimmmmmm. Şeniz Bilmiyorum bitanem. :uhm: Çok dikkat etmiştim ama şifayı kaptım. Neyse ki atlatacağız sanırım yakında. Aman sen iyi ol da canım. Bir şekilde iyileşiriz biz. Size bişi olmasın. a.s. :nazar:

herkese salam nasılsınız nevrom bitanem sen nasıl oldun inşallah daha iyisindir a.s.

İyiyiz canım çok şükür. Gündüz iyi gece kötü ben. kaydirigubbakcemile3 İnşallah daha iyi olacağım en yakın zamanda. Sen nasılsın canım? :1hug:

kızlar ben çıkıyorum markete gitmem gerekiyor sonrada yemek yapacağım ama yine uğrarım,görüşürüz mutlaka,kolay gelsin size,iyi sohbetler :lepi:

Bengüsu canım şimdiden Allah kavuştursun diyorum Rabbim eşinin hayırlısıyla gidipte dönmesini nasip etsin :1hug:

gunaydin kizlar nasilsiniz bugun bi guzel haber patladin hadi bakalim
nevrocum cok ozledik seni yine biz sensiz olmuyor
bengusu canim insallah askere gitmeden hamis kalirsin sonra esin gelincede bebisiniz olur ne guzel
balsurat sabah sabah beni aglatin be gulum bende o depresyona girdim ciktim o yuzden korkuyorum ve kendimi rahatlatiyorum surekli allahim uzk etsin

Günaydın asicim. :1hug: Allah razı olsun bitanem. a.s. Ben de sizleri çok özledim. :asigim: Sen nasılsın canım? Artık kendinizi bebiş olayları ile ilgili sıkmak yok , okiş? yerimseniben Herşey çok güzel olacak Allahın izniyle.. :lepi:

selamlar herkese,
nasılsınız? uzun zamandır giremiyordum. bütün yeni hamişlerin gözü aydın.. Allah tamamına erdirsin inş. Hayırlısıyla sağ salim bebeklerinizi kucağınıza almanızı dilerim.. Benim gibi bu ay da geçenler de canımız sağolsun.. Nasıl olsa bir gün olup gelicekler.. Demek ki daha zamanı gelmemiş yerimseniben

Günaydınnnnnnnnnnnnnnnnnnn. Şeniz Ben geldim kızlar. Ben yokken yazılan herşeyi okudummmm. :kahve: İşlerim yoğundu bugün ancak yazabiliyorum sizlere. Herkese güzel bir gün diliyorummmmm. :teytey: a.s.

Canım benim hoşgeldin seni çok özlüyoruz biz burda inşallah çabucak iyileşirsin bitanem hafta sonu yaklaştı belki dinlenirsen biraz daha iyi olursun bidahi hafta seni hasta görmek istemiyoruzyasakkelime oyüzden kendine çooook iyibakŞeniz

fadik harika olmuş günaydın mesajın. kaydirigubbakcemile2 Bayıldım. Zaten böyle ışıl,ışıl parlak resimleri çok severim. :asigim: Nasıl yapıyosunuz bunları kızlar. Ben bu sitenin heryerini öğrenemedim daha. yerimseniben

Günaydıınnn kıızzlaaaaaaaarrrrrrrrrrrrrr..... hihoyyyt Gününüz güzel geçsin. Eşim akşam doktora gitmişti. Varikosel yokmuş. :Saruboceq: Sadece vitamin ve klomen vermiş. Onları kullanmaya başladı. Hepinizi öptüümmm....

hihoyyyt hihoyyyt hihoyyyt Ohhhh Ohhh hihoyyyt hihoyyyt hihoyyyt Maşallahhhhhhh.. :nazar: Çok güzel haber canım bu. İnşallah ilaçlarla şifa bulur eşin. :Saruboceq:

kendimi çok rahat hissediyorum artik kizlar.........
Daha sakinim herşeye karşi içime bi huzur geldi kanumca........
Aşilamanin tutmamasina bir yandan da sevindim(delimiyim acaba)
çünkü aşilamanin tutmamasi beni kendime getirdi.............
Demekki büyük problemler olmasa bile allah izin vermeyince hiçbirşey olmuyor..o yüzden artik herşeyi allaha emanet ettim ben 6 aydir elimden geleni fazlasiyla yaptim kanser taramalarimi bile yaptirdim......
Bundan sonra kendimi allaha emanet etmekten başka çare yok.....

:lepi: :lepi: :lepi: Harikaaaaaa canım. huzurlu olmana çok sevindim. Sizleri böyle güçlü ve mutlu , huzurlu görünce çok mutlu oluyorum bitanem. Herşey güzel olacak. Eşinle belki ilgilenemedin bu süreçte doğru düzgün. Ona şimdi yeniden sımsıkı sarıl. o adam seni çok seviyor. Çok şanslısın. Gözlerinden belli oluyor. Sen de onu çok seviyorsun. Ohhhhhh süperrr. Maşallahhhhhhh. :nazar: Allah bu mutluluğu daim etsin. Sizlere sağlık , huzur versin. Zaten merak etme bebiş yolu biliyor. Ama zora gelemiyor maalesef. İlla kendi isteyince çıkıp gelecekmiş. Az inatçı ama siz onu sonra yola getirirsiniz artık. kaydirigubbakcemile3 Şeniz :asigim:

Merhaba tatlım ben iyiyim çok şükür sen nasılsın anne adayı ne güzel bi cümle bu yarabbim içim ısındı birden :1hug:
çok çokkkkkk yakında hepimiz anne olucassssss hehee hissediyorum bunu çok içten hemde :1hug: :asigim: :ecrin_bebek:

kızlar ben geldim aslında sabahtan beri burdayımda miğrenim tuttuğundan sol gözüm sanki kör oldu hiç yazacak durumum yok işten bir an önce çıkmak istiyorum hepinizi seviyorum bu illetten kurtulursam dönerim bugun kendinize iyi bakın

fadik harika olmuş günaydın mesajın. kaydirigubbakcemile2 Bayıldım. Zaten böyle ışıl,ışıl parlak resimleri çok severim. :asigim: Nasıl yapıyosunuz bunları kızlar. Ben bu sitenin heryerini öğrenemedim daha. yerimseniben

Al bendende okadar canım ya hala öğrenemedim şöyle ışıl ışıl şeyler yapmayı

X