Erkek İnfertilitesi Erkek İnfertilitesi yüzünden hamiş kalamayan bayanların listesi

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
canlarımm ben geldim...bütün sonuçlarımızı dr a gösterdim veee tanısı sebepsiz infertilite çıktı...yani eşimdede bendede gözle görünen bir sorun yok yani normal yolla olabilir dedi...ama bunca zamandır olmadığı için beni aşılamaya yönlerdirdi...bende düşünüceğimi söyledim ve geldim...
eşimin hareketi %15 ten %25 e çıkmış yani A B toplamı %55 olmuş yani sınırın biraz üstünde..
morfolojide % 12 çıkmış geçen seferkine göre düşmüş
sayıda total 100 milyon kontrasyon 40 milyondu
yani eşimdede bir sorun görmedi dr...bu değerlerle hamile kalınır dedi....ama olmuyo işte....

zeynep canım maşallah sonuçlarınız çok güzel :nazar: madem bir sorun yok bence aşılamayı dene a.s.

canim nasilsin kac gunun kaldi tr ye gitmek icin heyecanlimisin neler yapiyorsun
insallah cok guzel haberlerle donucen bize:emir_bebek:

iyiyim canim sagol
vallahi hic sorma ya kac gundur hazirlanmaya calisiyorum bir yandan evi temizliorum her tarafi doktum bir yandanda gitmek icin hazirlik yapiyorum

heycanliyim ama vallahi dogruyu solemek gerekirse gunler yaklasti ve tup bebek icin heycanlanamiyorum neden bilmem olmayacakmis gibi geliyor bana tutmayacakmis geliyo bana
aileme kavusacagim icin cok heycanliyimmmmmmmm:1rolleyes:

zeynepcim cok sevindim esinde bir problem olmadigina insallah en kisa zamnda hamis olursun ama bebek bekleyeli cok olduysa daha fazla bekleme bence birseyler yapmani tavsiye ederim ablamda ayni sebepsiz ve 6 yldir bekliyor olacagida yok gliba tekrar tup bebek yapicaklar hayirlisi insallah
sebepsiz infertile daha zor ya allahim versin bol bol dua

canım 16 aydır deniyoruz ama malesef bir sonuç alamadık...belki biraz daha beklerim...

zeynebcim ben pek sayılardan morfolojiden anlamam ama madem dr değerleriniz normal demiş doğal yoldan olur demiş bence aşılamada şansınız yüksek olabilir a.s

canım aynı şeyi dr da söyledi...ben aşılama başarısı düşük deyince sizde sorun olmadığı için şansınız yüksek olur dedi...bende bilmiyorum ne yapsam...ama yaza kadar beklerim belki...

zeynep canım maşallah sonuçlarınız çok güzel :nazar: madem bir sorun yok bence aşılamayı dene a.s.

canım benim çok saol...bende aşılamaya artık daha sıcak bakıyorum..

Kizlar 2 Gun once Teyzemle Gorustum (Teyzem 20 senedir Bir dogum Doktorunun Muayenisinde Calisiyo Anesteci Olarak) dedimki teyze geliyoruz dedim iste ins iyi olur dedim
gerci biraz kizdi teyzem neden baska doktora yaptiriyorsun bizim doktor varken .utaniyorum dedim ne bileyim cekiniyorum felan dedim sonucta ailecek gorustugumuz bir doktor basarili biri evet biliyorum ama nasip felan dedim

teyzeme dedimki doktora Sperm tahlilimizi goster felan dedim yolladim teyzeme biraz bilgi alabilmek icin

teyzem sabah beni aradi
doktor demiski
sevindim boyle bir adim attiklarina ins iyi olur demis.. ve Mikroenjeksiyon uygalanir demis :1shok: bu ne yaaaa bu ne demekki anlaamdim fazlada konusamadik teyzemle malum para yaziyor:1rolleyes: gelince gorusuruz dedi

kizlar Mikroenjeksiyon nedirki:çok üzgünüm:
biz tup bebek yaptirmak icin randevu aldik :sm_confused:
bu Mikroenjeksiyon nerden ciktiki acaba

canim mikroenjeksiyon daha iyi daha fazla sans var cunku spermi direk bi tup ile yumurtanin icine koyuyolar

selamlar herkese,
nasılsınız? uzun zamandır giremiyordum. bütün yeni hamişlerin gözü aydın.. Allah tamamına erdirsin inş. Hayırlısıyla sağ salim bebeklerinizi kucağınıza almanızı dilerim.. Benim gibi bu ay da geçenler de canımız sağolsun.. Nasıl olsa bir gün olup gelicekler.. Demek ki daha zamanı gelmemiş yerimseniben

Merhaba canımmmmm. Seni gördüğüme sevindim. :dance: Artık sana kavuştuk tekrardan diyebilirmiyiz. Yoksa geçerken bir uğradım mı bu? İnşallah kavuşmuşuzdur. Kendine iyi bak güzelim. a.s.

Canım benim hoşgeldin seni çok özlüyoruz biz burda inşallah çabucak iyileşirsin bitanem hafta sonu yaklaştı belki dinlenirsen biraz daha iyi olursun bidahi hafta seni hasta görmek istemiyoruzyasakkelime oyüzden kendine çooook iyibakŞeniz

Hoşbuldum bitanemmm. İnşallah güzelim. Allah razı olsun. Elimden geleni yapacağımmmm iyi olmak içinnnn. :dance:

canim mikroenjeksiyon daha iyi daha fazla sans var cunku spermi direk bi tup ile yumurtanin icine koyuyolar

ilk defa duydum canim ben Mikroenjeksiyon u
sans daha cok var ve daha iyi diyorsun canim ya
biz tup bebek icin para goturuyoruz yanimizda ya bu Mikroenjeksiyon daha pahaliysa :sm_confused:
insallah ayni fiyattir

kızlar ben geldim aslında sabahtan beri burdayımda miğrenim tuttuğundan sol gözüm sanki kör oldu hiç yazacak durumum yok işten bir an önce çıkmak istiyorum hepinizi seviyorum bu illetten kurtulursam dönerim bugun kendinize iyi bakın

Geçmiş olsun bitanemmmmm. :teselli: Tamam canım , sen kendine iyi bak. Çok kötü birşey olsa gerek. Allahhh şifa versin canım. Çalışmak da zor bu şekilde elbet. :çok üzgünüm:

canlarımm ben geldim...bütün sonuçlarımızı dr a gösterdim veee tanısı sebepsiz infertilite çıktı...yani eşimdede bendede gözle görünen bir sorun yok yani normal yolla olabilir dedi...ama bunca zamandır olmadığı için beni aşılamaya yönlerdirdi...bende düşünüceğimi söyledim ve geldim...
eşimin hareketi %15 ten %25 e çıkmış yani A B toplamı %55 olmuş yani sınırın biraz üstünde..
morfolojide % 12 çıkmış geçen seferkine göre düşmüş
sayıda total 100 milyon kontrasyon 40 milyondu
yani eşimdede bir sorun görmedi dr...bu değerlerle hamile kalınır dedi....ama olmuyo işte....

Canım hoşgeldin. :1hug: Hiçbir sorun çıkmamasına çok sevindim canım. E bebek niye gelmiyor diyeceksin ; kısmet bitanem. İnşallah gelecek o da yakında. gamyoncuiremsu kaydirigubbakcemile5 Şeniz

günaydın canlarım nasılsınız uzun zaman aranızda olmamak gerçekten kötüydü gerçi yine arada giriyodum

nevrocum beni de listeye eklermisin varikosel ameliyatı oldu eşi cumartesi diye bakar bakar moral bulurum bu arada yüz ifadeleri bende çıkmıyo??? bide şu evlilik takviminin kaçıncı sayfada olduğunu bilen varmı????????? offffff çok soru sordum dimi???

Günaydın canımm. sengözlerimebaksanab Buna da şükür diyorum ben. Görelim seni en azından yerimseniben

Ekleyeceğim canım ilk güncellediğimde ameliyatı 1rolleyes:

EVLİLİK TAKVİMİ NASIL YAPILIR?

1.Adım : http://ticker.7910.org/ sitesine girilecek

2.Adım : Üstten bir arka plan seçilecek. “All” durumundayken bütün seçenekler görüntülenir. Evlilik takvimi için güzel arka planlar “wedding” ve “love” seçeneklerinde daha çok bulunur.

3.Adım : Üstten bir arka planımıza karar verdikten sonra alt taraftan da bir şekil , simge gibi bir şey seçeceksiniz. Yine “wedding” ve “love” seçeneklerinde daha güzel simgeler bulunuyor.

4.Adım : Alttan da simgemizi seçtikten sonra ; karar verdiğimiz arka plan ve simgenin önündeki kutucuğu işaretliyoruz.

5.Adım : Simgelerin alt tarafında , sayfanın altına doğru inince ; orada “time” “enter message” “time zone” “the type of the counting” gibi yerler var. Şimdi onları dolduracağız veya işaretleyeceğiz.

6.Adım : Önce “time” seçili iken “count date” bölümüne ; gün ay yıl olarak evlilik tarihinizi giriyorsunuz

7.Adım : “weight“ bölümüne bir şey yapmıyorsunuz.

8.Adım : “enter message” bölümüne ; yazmak istediğiniz bir şey varsa yazabilirsiniz. Yalnız 30 karakteri geçmemesi gerekiyor. Türkçe karakterlere dikkat etmelisiniz.V

9.Adım : “time zone” bölümünden ; “GMT + 2 hours” u seçeceksiniz.

10.Adım : “font color” bölümünde ; paletten istediğiniz rengi üzerine tıklayarak seçebilirsiniz.

11.Adım : “the type of the counting” bölümünde ; “after” ve “till” seçenekleri var. “after”ı seçerseniz takvim ; kaç yıl kaç ay kaç gün evli olduğunuzu gösterecektir. “till”i seçmeniz durumunda yazacağınız yazıda kaçıncı yıla doğru olduğunu belirtmek zorundasınız. O zaman “3 evlilik yıldönümümüze 3 ay 20 gün” şeklinde görünecektir. Yalnız 3. Evlilik yıldönümümüze yazısını kendiniz yazmak zorundasınız. Bence “after seçeneğini kullanıp ; kaç yıl kaç ay kaç gün evli olduğunuzu takvime dökün.

12.Adım : Her şeyi ayarladık. Artık “Creat my ticker and get the code” kısmına tıklayın. Takviminizi oluşturduk. Orada gözüktü. Şimdi KK’ya bunu nasıl aktaracağız , onu görelim.

13.Adım : Oluşturduğumuz takvimi ekranda görüyoruz. Onun hemen altında “your link” diye bir yer var. Onun hemen altında ise bir adres var. Mesela şunun gibi http://ticker.7910.org/an1cv9e-Xlz0010MDAwMHwwMDAwMTExZGF8aGdzaGRnaGZkaGdmaGZnaGRn.gif bu adresin üzerine tıkladığımızda yeni bir sayfada açacak.

14.Adım : Açılan bu yeni sayfada ; adres çubuğunda yazan yazının tamamını seçip kopyalıyoruz.

15.Adım : Kadınlar Kulübünde profilimize giriyoruz. Buna yukarıda adımız yazan yere tıkladığımıza kolayca ulaşabiliyoruz.

16.Adım : Profil bölümünde “hakkımda” diye bir yer var. Ona giriyoruz. Kendimizi tanıttığımız , evli bekar , meslek , il belirttiğimiz yer.

17.Adım : En altta “kilo-doğum takip” bölümü var. Onun yanındaki kalem işaretine basarak orayı açıyoruz. Biraz önce seçip kopyaladığımız adresi yapıştırıyoruz.

18.Adım : En son olarak “kaydet”e basıyoruz.

19.Adım : Herhangi yazdığımız daha önceki bir mesaja gidiyoruz. Bakıyoruz. Ya da yeni bir mesaj yazıyoruz. Doğru bir şekilde görüntülendiyse işlem tamamdır. Eğer görüntülenmediyse 15. Adımdan itibaren işlemi tekrarlıyoruz.

Evlilik takvimi , bebeğinizin ve çocuklarınızın büyümesi , tatile çıkış , bebeğinizin doğumuna ne kadar kaldığı da bu şekilde yapılabilir. Değişik kategoriler mevcuttur. Güle güle kullanın arkadaşlar .a.s.

Canım hoşgeldin. :1hug: Sperm sayısı kötü değil canım. Hareketliliğin de normali %25 ileri hareketli zaten. Çok bir fark yok. Ama sen eşinin spermiogram değerlerini açık olarak yazarsan daha iyi olur. Mesela yavaş hareketli kaç? Morfoloji kaç? Şimdilik ben seni listeye eklemiyorum canım. Önce bir bakalım ona göre ekleriz. Veya sorun görmezsek dostlarımızın arasına ekleriz. a.s.

Canım aşılama için adetin 3. günü gidiyorsun vajinal ultrasona bakılıyor. Duruma uygun iğneyi verirler. O günden itibaren belirtilen dozlarda göbekten iğne oluyorsun. Arada çağırıp yumurtaların gelişmesine ultrasonla bakıyorlar. Kaç gün vurulacağın senin yumurtaların cevap vermesine bağlı. Gereken büyüklüğe geldikten sonra çatlatma iğnesi vurulmanı istiyorlar. Vurulduktan yaklaşık 36 saat sonra aşılamanı yapıyorlar. İnşallah ilk aşılamanda hamile kalırsın canım. Şeniz
canım çok teşekkürler cevap verdiğin ve içime su serptiğin için.çok kişiye sordum fazla yanıt alamadım.sonunda sesimi duyan oldu.sağolasınŞeniz
ben sana test sonucunu bi yazayım.bana fikir verirsin
sperm konsantrasyonu:95,4
hareketlilik(a+b+c):%34
ileri hızlı hareketli(a):6,1
ileri yavaş hareketli(b):18,4
yerinde hareketli sp.(c):9,5
hareketsizlik(d):%66
morfoloji:%24,5
motil sperm kons.:32,4
ileri hızlı sperm kns(a):5,8
ileri yavaş sperm kns.(b):17,6
fonksiyonel sperm kons.:10,5
total sperm:95,4
hareketli sperm(a+b+c):32,4
ileri hareketli sperm(a+b):23,4
fonksiyonel sperm:10,5

canım sonuç bu...benim yumurtlamamda sorun yokmuş.her ay düzenli adet görüyorum.ama yumurtlama ilaçları denedik önce.yumurta çok ii oluşuyodu ama gebelik oluşmuyo.nasip.yeniden teşekkür ederim.Allah hepimizin gönlündeki hayali gerçek kılsın bir an önce inşallah....:1hug:

kaydirigubbakcemile5 Sorunları Farklı Dilekleri Aynı ; Kalpleri Bizle Çarpan Arkadaşlarımız
przyjacieletc0.gif

1-^^sabirsiz^^
2-el-muallim
3-sudenaz222
4-gamze2007
5-benssenb
6-sema3455

Kızlar , iyiki varsınız. Bizim de dualarımız sizlerle. Sizin sevinciniz bizim sevincimiz olacak. Bizlere destek olduğunuz için teşekkürler.

şehit haberlerini duymak okumak içimi çok acıtıyor bakmaya bile dayanamıyorum vatan saolsun diyen anneleri görünce ağlıyorum deli gibi olmasın artık yarabbim gencecik askerlerimiz şehit olmasın yürekler yanmasın aminnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn

canım çok teşekkürler cevap verdiğin ve içime su serptiğin için.çok kişiye sordum fazla yanıt alamadım.sonunda sesimi duyan oldu.sağolasınŞeniz
ben sana test sonucunu bi yazayım.bana fikir verirsin
sperm konsantrasyonu:95,4
hareketlilik(a+b+c):%34
ileri hızlı hareketli(a):6,1
morfoloji:%24,5
motil sperm kons.:32,4
ileri hızlı sperm kns(a):5,8
ileri yavaş sperm kns.(b):17,6
fonksiyonel sperm kons.:10,5
total sperm:95,4
hareketli sperm(a+b+c):32,4
ileri hareketli sperm(a+b):23,4
fonksiyonel sperm:10,5

canım sonuç bu...benim yumurtlamamda sorun yokmuş.her ay düzenli adet görüyorum.ama yumurtlama ilaçları denedik önce.yumurta çok ii oluşuyodu ama gebelik oluşmuyo.nasip.yeniden teşekkür ederim.Allah hepimizin gönlündeki hayali gerçek kılsın bir an önce inşallah....:1hug:

Canım sayı güzel , morfoloji güzel ancak hareket problemi var.

ileri hızlı hareketli(a):6,1 --------------------- %25 ve üzeri olması gerekiyor. tek başına

veya a+b'nin %50 üstü olması gerekiyor. Sizin ikisinin toplamı %24.5.

Yani harekette problem var. Sen yanlış yere bakıp söylemişsin canım. Yıkama sonrası değer o. Hareket probleminde aşılama öneriyorlar. Sayı ve morfoloji iyi olduğu için aşılama deneyebilirsiniz. Üroloğa gidin bu arada harekete iyi gelen ilaçlar verebilirler eşin için. Sen de keçiboynuzu kürü yapabilirsin.

Ben seni listemize hareket sorunu olarak ekliyorum. Bu ay aşılamaya başlıyorsunuz sanırım. Muhtemel adet tarihin nedir. Gelecek ay yani. Aşılama olduktan sonra sonuç gününü de bize bildirirsin. Hakkın hayırlısı olsun canım. İnşallah bu ay hemencik hamiş kalırsın. :Saruboceq: :CüvCüv:

arkadaşlar meraba.dün siteye giremedim.hem çok yoğundum hemde grip oldum gibi.yazınlanları okudum.muhabbet çok güzel.iyiki buldum sizleri.iiyi ki varsınız.

ilk defa duydum canim ben Mikroenjeksiyon u
sans daha cok var ve daha iyi diyorsun canim ya
biz tup bebek icin para goturuyoruz yanimizda ya bu Mikroenjeksiyon daha pahaliysa :sm_confused:
insallah ayni fiyattir

Canım merhaba. :1hug: :asigim: Gerçekten mikroenjeksiyon daha iyi diyorlar. Ama ne kadar olduğunu bilmiyorum. Farkediyormudur onu da bilmiyorum. Bilenler cevap verirler herhalde. Bizler de öğrenmiş oluruz. a.s.

X