Erkek İnfertilitesi Erkek İnfertilitesi yüzünden hamiş kalamayan bayanların listesi

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
merhaba kızlar ben geldim. nasılsınız bakalım aramıza yeni hamişler ve adaylar katılmış ohh ne güzel walla sevindim

MERHABA KIZLAR SİZE BİSORUM VAR..ATEŞ ÖLÇME YÖNTEMİNDE HAMİLE KALDIGIMIZI NASIL ANLARIZ YANİ KAÇ KAÇ DERECEYLE DEVAM EDERSE ANLARIZZ...EN DOGRUSU KAN TAHLİLİ BİLİYORUM AMA BUNUDA MERAK ETTİM..BİLGİSİ OLAN VARMI?:asigim:

BEN ÇIKIYORUM AMA GELİRİM BİKAÇ SAAT SONRA İNŞALLAH LÜTFEN SORUM HAKKINDA BİLGİSİ OLAN VARSA CVPLASIN :1hug:

nevrosky eşim polivitamin kullanıyor.keçiboynuzu kürü yapıyoruz .en son 8 ay önce yaptırdık spermiyogramı.sayı108 milyondu totalde.%45 ileri ve yerinde hareketli toplamıydı.olası adet tarihim 10 ağustos.

eşim ve ben sigara içmiyoruz ama canım eşim kilolu sayılır.ben geçen ingilterede yapılan bir yayını okumuştum .orda şişman erkeklerin menilerindeki sıvı miktarının az olduğu ve akışkanlığını ve dölleme yeteneğini kaybettiği yada azaldığını okudum.ayrıca aşırı ısınmaya bağlı spermlerinin kalitesiz ve morfolojilerinin bozuk olduğunu yazıyordu.canım bence sen kilo işinide sorsan keşke tüm arkadaşalra çünkü ben bunu çok merak ediyorum ve önemli buluyorum.çünkü ben ilk çocuğuma istediğim ilk ayda hamile kalmıştım.o zaman eşim normal kilodaydı.sonra 9 yıl içinde çok kilo aldı ve şimdi morfolojimiz çok bozuldu.ilk evlendiğim zaman 2 kere korunmamış ve 2 sindede hamile kalmıştım.neyse aklında bulunsun diye söyledim.teşekkür ederim ilgine .inşallah en kısa zamanda sende anne olursun.

kızlar kimse yok galiba pazar günü tabi gezme falan derken yorulup erken mi yattı herkeskafamçokkarıştı

MERHABA KIZLAR SİZE BİSORUM VAR..ATEŞ ÖLÇME YÖNTEMİNDE HAMİLE KALDIGIMIZI NASIL ANLARIZ YANİ KAÇ KAÇ DERECEYLE DEVAM EDERSE ANLARIZZ...EN DOGRUSU KAN TAHLİLİ BİLİYORUM AMA BUNUDA MERAK ETTİM..BİLGİSİ OLAN VARMI?:asigim:

canım benim pek bi bilgim yok ama olanlar yakında cevap yazar:emir_bebek:

canım ateşin hiç düşmicekmiş.eğer düşerse bilki adte görcen.ben denedim ateşim düştüğü gün adet oldum.en garanti kantesti.ama ısı farkı o kadar düşmüştüki ben ateşim düşünce hastalancağımı çakmıştim.:teselli::teselli:

kızlar ya kusura bakmayın yatıyorum ben uykum geldi çok dayanamıcam:a015: iii geceler hepinize

arkadaşlar merhaba..ben aslında yaklaşık 20 gündür başka bir forumdaydım..ama bugün ne oldu anlayamadım..forumun o konusu açılmıyor her nedense..oraya gönderdiğim mesajların hiçbiri görünmüyor...neyse...biz 4 yıllık evliyiz,son bir senedir bebek düşünüyoruz..önce bende bir sorun var zannetti doktor..hsg filmimden yarımrahim olduğum anlaşıldı..ama doktorum ,bunun hamile kalmaya engel olmadığını,sadece ilerleyen zamanlarda düşük veya erken doğum yaşayabileceğimi söyledi..sonra eşimden sperm testi istedi..şu anda sonuçlar yatakodamızda olduğu için ve eşim de orada uyuduğu için tam sonuçları yazamıyorum:)bizim morfolojide sorun yok,ama sayı az ve ileri hareketlilik %0..doktor sizin için aşılama olayının başarı oranı çok düşük,hem zaman kaybı,hem masraf dedi..onun için direk tüp bebek öneriyorum dedi..ama biz ne yapacağımıza karar veremedik:KK43:tüp bebeğe tama desek hemen başlayacağız..ama yoksa önce üroloğa gidip eşim tedaviye mi başlasa..ama o zaman da uzayacak işte...hiç bilmiyorummmmm...

Nevrosky selam ben hastalandım ne yazıkki 23 deydi aslında ama erken geldi bu ay ben hiç gelmemesini beklerken yine hayal kırıklığı. napalım kısmet değilmiş bidahaki aya artık :KK43:

Merhaba canım.. Sağlık olsun , hayırlısı olsu inşallah. Üzülmemek elde değil haklısın. Her ay bu ay ümidiyle heyecanlanıyoruz son günlere yaklaştıkça. Olmayınca da hayal kırıklığı çok normal. Dediğin gibi inşallah öbür aya :1hug:

Eşimin tam spermiogram sonuçlarını yazıyorum arkadaşlar, çokmu kötü sizce
İleri hızlı : %5
İleri yavaş: %8
Yerinde hareketli :%6
Hareketsiz: %81
1mlde sperm sayısı : 3,8 ml
bu testi 23,04,2008 de yapmtırmıştık.

Canım sayı ve harekette sorun var olarak gözüküyor. Ama varikosel ameliyatını ocak ayında olmuştu eşin değil mi? 3 ayda çok etkisini göstermez. en az 6 ay diyorlar diye biliyorum. Şimdi değerler daha iyi olabilir. Bir de e vitamini ile keçiboynuzu kürünü deneseniz. Sadece klomen kullanılmış galiba.Bir deneseniz , yan etkisi yok canım.a.s.

BEN ÇIKIYORUM AMA GELİRİM BİKAÇ SAAT SONRA İNŞALLAH LÜTFEN SORUM HAKKINDA BİLGİSİ OLAN VARSA CVPLASIN :1hug:

SORUMA CVP VEREN OLMAMIŞ :eek:klava:

Canım ateş ölçme yönetimi tam olarak bilmiyorum. En başından beri takip etmen gerekiyor. Değişimleri görmen ve yorumlayabilmen için. Adetten 2-3 gün önce ısı düşüyormuş adet olacaksan. Ben hiç denemedim. :uhm:

merhaba kızlar ben geldim. nasılsınız bakalım aramıza yeni hamişler ve adaylar katılmış ohh ne güzel walla sevindim

Merhaba canım. Dün akşam ve gece giremedim. Maşallah hamişlerimiz de var. Yeni adaylarımız da geldiler. Gün geçtikçe daha büyük bir aile oluyoruz.:asigim:

günaydın kader arkadaşlarım.....

hepimizin sorunları aşağı yukarı aynı gibi... allah yardımcımız olsun en kısa zamanda kucaklarımızı doldursun....

benim eşim şubat ayında varikosel ameliyatı oldu ...
---------------ameliyat öncesi değerler ------------------
1cc de sayı: 8 milyon
ileri hızlı hareket: %20
morfoloji: %10

doktorumuz bu değerlerle direkt tüp bebek önermişti

ameliyat sonrası eşim 3 ay boyunca keçiboynuzu tüketti günde 5-6 adet keçiboynuzunu kemirerek yedi suyunu kaynatmıştım tadı kötü olduğu için içemedi... eşim sigara falan kullanmadı hiç ama aşırı terleme durumu var....

---------------ameliyat sonrası 3. ayda yaptırdığımız sonuçlar----------
1cc de sayı: 81 milyon
ileri hızlı hareket: %30
morfoloji: % 34

eşimin üroloğu bu değerlerle normal yollardan hamile kalabileceğimiz söyledi ve stres yapmadan beklememizi istedi.... ancak benim doktorum kadın doğumcu 3 ay bekleyeceğiz olmazsa aşılamaya geçeceğiz dedi hareketi biraz düşük buldu...Bana 3 ay boyunca klomen ve crinone jel kullandırıyor... Klomeni biliyorsunuz arkadaşlar crinone jel de progesteron desteği rahim duvarını kalınlaştırıp döllenmeyi kolaylaştırıyor ve döllenme oluşursa bebeğinh tutunmasını sağlıyor...

şimdi ameliyattan sonraki 5. ayımızdayız... 6 ay dolunca tekrar sperm tahlili yaptıracağız inşallah değerlerimiz dahada yükselir...

nevrosky eşim polivitamin kullanıyor.keçiboynuzu kürü yapıyoruz .en son 8 ay önce yaptırdık spermiyogramı.sayı108 milyondu totalde.%45 ileri ve yerinde hareketli toplamıydı.olası adet tarihim 10 ağustos.

Canım verdiğin bilgiler için teşekkür ediyorum. Listemizde gerekli düzenlemeleri yapacağım.

eşim ve ben sigara içmiyoruz ama canım eşim kilolu sayılır.ben geçen ingilterede yapılan bir yayını okumuştum .orda şişman erkeklerin menilerindeki sıvı miktarının az olduğu ve akışkanlığını ve dölleme yeteneğini kaybettiği yada azaldığını okudum.ayrıca aşırı ısınmaya bağlı spermlerinin kalitesiz ve morfolojilerinin bozuk olduğunu yazıyordu.canım bence sen kilo işinide sorsan keşke tüm arkadaşalra çünkü ben bunu çok merak ediyorum ve önemli buluyorum.çünkü ben ilk çocuğuma istediğim ilk ayda hamile kalmıştım.o zaman eşim normal kilodaydı.sonra 9 yıl içinde çok kilo aldı ve şimdi morfolojimiz çok bozuldu.ilk evlendiğim zaman 2 kere korunmamış ve 2 sindede hamile kalmıştım.neyse aklında bulunsun diye söyledim.teşekkür ederim ilgine .inşallah en kısa zamanda sende anne olursun.

Sigara içmemeniz çok güzel. Eşinin kilolu olması muhakkak dezavantajdır. Ben de okumuştum buna benzer şeyler. Arkadaşlar bu mesajı görünce kilo sorunları varsa sana yazacaklardır canım paylaşım için. Çünkü kilo gibi , küçükken geçirilen ateşli hastalıklar , yakın zamanda görülen tedavide kullanılan bazı tür ilaçlar , meslek gruplarına göre de bu değerler değişmekte ve bunlar bazı konularda belirleyici etmen olmakta. Ama bunların hepsini detaylıca listemize yazamayız. Olan arkadaşlar mesajlarında belirteceklerdir. İnşallah sen de bu duyguyu tekrardan yaşarsın. Bebeğine tez zamanda hamiş kalırsın inşallah. Amin.. :içelim:

arkadaşlar merhaba..ben aslında yaklaşık 20 gündür başka bir forumdaydım..ama bugün ne oldu anlayamadım..forumun o konusu açılmıyor her nedense..oraya gönderdiğim mesajların hiçbiri görünmüyor...neyse...biz 4 yıllık evliyiz,son bir senedir bebek düşünüyoruz..önce bende bir sorun var zannetti doktor..hsg filmimden yarımrahim olduğum anlaşıldı..ama doktorum ,bunun hamile kalmaya engel olmadığını,sadece ilerleyen zamanlarda düşük veya erken doğum yaşayabileceğimi söyledi..sonra eşimden sperm testi istedi..şu anda sonuçlar yatakodamızda olduğu için ve eşim de orada uyuduğu için tam sonuçları yazamıyorum:)bizim morfolojide sorun yok,ama sayı az ve ileri hareketlilik %0..doktor sizin için aşılama olayının başarı oranı çok düşük,hem zaman kaybı,hem masraf dedi..onun için direk tüp bebek öneriyorum dedi..ama biz ne yapacağımıza karar veremedik:KK43:tüp bebeğe tama desek hemen başlayacağız..ama yoksa önce üroloğa gidip eşim tedaviye mi başlasa..ama o zaman da uzayacak işte...hiç bilmiyorummmmm...

Canım merhaba. Kesin tüp bebek denilen durumlarda bile hemen tüp bebeğe geçmeyi doğru bulmuyorum ben. Aşılamayla vakit kaybedin demiyorum. Doktorun da dediği gibi aşılama çok birşey farkettirmeyecektir. DOğal yoldan mucize ile bile olabilir. Listemizde de göreceğin üzere mucizeler var..:nazar:

Bence üroloğa görünerek en azından değerler biraz daha iyileştirilebilir. Belki ameliyat gerekecektir. Bu yolda 1 seneniz gidebilir ama tedavi yoluna gitmek her zaman iyidir. Bu 1 sene içinde (en fazla-isteğe göre kısa da tutulabilir) doğal yoldan da olabilir. Diyelim bu şekilde tüp bebek denemesine başladınız. Allah göstermesin tutmadı. O zaman hemen bir tüp bebek denemesi daha gerçekleştirebilecek misiniz? Maddi durumunuz veya psikolojiniz buna el verecek mi? O zaman 6 ay veya 1 sene beklemek durumunda kalacaksınız. Ve o 1 sene içinde hiçbir şey tedavi olmadığından aynı çaresizlik içinde kalacaksınız. Ama tedavi ettirirsiniz bu ömür boyu size kâr olarak kalır. Belki teavisi de yoktur bilemiyorum. Ama üroloğa gitmek de her zaman fayda var. Vitamin takviyesi , keçiboynuzu kürü ile daha verimli olunabilir.

Sperm kalitesindeki düşüklükler nedeniyle gebelik sağlansa bile düşük olma olasılığı fazla oluyormuş. Değerlerimizi ne kadar yükseltirsek bu riski o kadar aza indirgemiş olabiliriz. Kaliteli sperm yumurtayı daha iyi döller ve daha sağlıklı bir embriyo oluşturabilir. Bilmiyorum tabi bu benim düşüncem. Bizim de morfoloji %2. En son tüp bebek dediler. Ama ben 1 sene şans tanıyacağım bize. Olmazsa da en azından değerlerimiz yükselmiş olur..

Eğer sen de listemize dahil olmak istersen canım ; muhtemel adet tarihini , eşinin kullandığı takviye varsa onu bildirirmisin. Bir de müsait zamanda spermiogram değerlerini yazarsan daha detaylı bakarız. İnşallah en kısa zamanda meleğine kavuşursun canım. a.s.

günaydın canlarım:1hug: aramıza yeni arkadaşlar katılmış hoşgelmişler belinay82 derendeniz osetya 2007 inşallah en kısa zamanda hamiş haberlerinizi verirsiniz kızlar dün giremedim kocişimle gezdik coksekeriremsu ama aklı burdaydı bağımlılık yapıyonuz:lepi:

X