Erkek İnfertilitesi Erkek İnfertilitesi yüzünden hamiş kalamayan bayanların listesi

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
kızlar benimde adetime 1 gün kaldı 2 gündür ateşimi ölçüyorum dün 36.9 du bugünde 37.0 herhangi bir rahatsızlığımda yok hamile olunduğunda ateş yükselirmiydi bir ümit işte hayırlısı bakalım

canzicim adet olacağın gün düşer ateşin yoksa herkesin farklıdır ateşi inşallah hamilesindir canım ve 9 ay boyunca hiç düşmez ateşin canım:lepi:

kızlar benimde adetime 1 gün kaldı 2 gündür ateşimi ölçüyorum dün 36.9 du bugünde 37.0 herhangi bir rahatsızlığımda yok hamile olunduğunda ateş yükselirmiydi bir ümit işte hayırlısı bakalım

Canım ateş yüksek oluyor. Adet olacağına yakın da düşüyor. İnşallah hiç düşmez. Hep yüksek seyreder. Sen de hamişsindir kız inşallahhhhhhhh. :dance: :Saruboceq: :CüvCüv:

Bayramdan sonra patlama yapacağız dedik ama bu patlamalar manyak oldu valla. İnşallah devamı da gelecek. :teytey:

Canım ateş yüksek oluyor. Adet olacağına yakın da düşüyor. İnşallah hiç düşmez. Hep yüksek seyreder. Sen de hamişsindir kız inşallahhhhhhhh. :dance: :Saruboceq: :CüvCüv:

Bayramdan sonra patlama yapacağız dedik ama bu patlamalar manyak oldu valla. İnşallah devamı da gelecek. :teytey:

inşallah canım ya adet belirtilerini yaşadım iki günüdr hiç bir belirti yok ama bakalım hayırlısı evet aynnen manyak bir patlama oldu inşallah her ay böyle dolu dolu hamile olur herkes pempe köşede yerini alır allahın izniyle hepsi olacak zamanı gelen pembe köşeye geçecek sadece sabırlı olup dualarımızı :Saruboceq:a.s.:enbuyukkk::nazar:eksik etmeyelim canım kaydirigubbakcemile5:Saruboceq:

canzicim adet olacağın gün düşer ateşin yoksa herkesin farklıdır ateşi inşallah hamilesindir canım ve 9 ay boyunca hiç düşmez ateşin canım:lepi:

çok sağol canım inşallah hepimiz hamiş oluruz allahım herkesin gönlüne göre versin bekleyip görcez canım hayırlısıyla inşallah hamiş oluruz kaydirigubbakcemile5

hemşerim inşallah en kısa zamanda buradaki herkez hamiş olacak .baksana bayramdan sonra nasıl arttı.sizin memleket uğurlu geldi bana .bu ikinci testen sonra tamamen umudunm arttı.inşallah yolunda gider herşey.Allah'ım çok güzel bir duygu hepimiz tek tek yaşarız inşallah.hatta bugün 2 şer 2 er 3 er 3 er yaşarız inşallah .Allah'ım duy sesimizi.

ahhh canım benim ahh güzel annemmmm benim çok sevindim senin adına yaaa inan bana inşallah allahım duyar sesini hamişlerin duası kabul olurmuşsositososito

merhaba kızlar,2 yıl bitti 3 e girdik evliliğimizde bu zamana kadar ciddi anlamda çocuk düşünmüyorduk ama şu son aylarda istiyoruz fazlasıyla.Eşim önceki gün spermiogrami yaptırdı sonuçlar aynen şöyle:
SPERMIOGRAM TAHLILI
MIKROSKOBIK BULGULAR SONUÇ
Önceki Enjekulasyondan önceki süre 3-5
Ejekulat Miktarı 1,2ml 2,5-6,0
Renk OPAK KIRLI BEYAZ
Viskositesi JELA TINIMSI
Koku ÖZEL
Reaksiyon Ph 8 7,2-8,7
Liketikasyon 1 SAATTEN AZ
Fruktoz (+) POZITIF
MIKRSOKOBIK BULGULAR
1 ml de Sperm Sayısı >20000000
Toplam Sperm Sayısı <40000000
Aglutumanyon Sayısı (+)
TÜM MiKROSKOP SAHASıNDA 1-2 CANlı 1-2 ÖLÜ
Mikroskop Sahasında
SPERMOTOZoiT HÜCRESI GÖRÜLDÜ,
AKTIF HAREKET (+4) 35%
TEMBEL HAREKET (+3) 20%
YERiNDE HAREKET (+2) 10%
HAREKETSIZ (+1) 35%

NORMAL % 75%
BAŞ ANOMALISi % 10%
BOYUN ANOMALIsi % 5%
KUYRUK ANOMALIsi % 10%

Bu sonuçlardan ben bişey anlamadım netten baktım ama formatı farklı bizim testin.Anlayan birileri varsa arnızda zahmet edip yorumlarsa çok sevinirim.Normal yolla bebğimiz olabilirmi yoksa aşılamamı gerikir vs.şimdiden teşekürler

nevbahar hoşgeldin canım inşallah en kısa zamanda bebeğine kavuşursun canım birazdan sonuçlarınla ilgili yorumlar yapılır tatlımm sanırım toplam sayınız biraz az ama yinede bilen arkadaşlar daha iyi yorum yapar

güzelim ben daha önce pek ateş ölçmedim.bu ay ilk günlerde 34,1 34,2 falandı .16 günden sonra 35,8 35 ,7 o civarlardaydı.adet günüm yakllaşınca derece elimden düşmedi.36,5 ti dün sabah mesala.ben koltuk altından ölçtüm dil altı daha yüksek çıkıyor.diper arkadaşlar dil altından tavsiye ediyor.

Gözek canım 4 tane düşük mü yaptın çok üzüldüm senağlama sebebleri nelerdi ben de 3 tane düşük yaptım da bunu araştırıyorum açıklarsan sevinirim [/SIZE][/FONT][/I][/B]

evet canımm her türlü inceleme yapılodı cenlerdenn genetiğe kadarr hormonlara kadar artıkk çantayla geziyoruzz tahlilleri göstermek için
hiç bir problem yokk dr teşhis koyamadılarr
kan uyuşmazlığı pıhtılaşma falan yokk
bu şekilde olmaktaa çok zorr arkadaşlarrsenağlama

merhaba kızlar,2 yıl bitti 3 e girdik evliliğimizde bu zamana kadar ciddi anlamda çocuk düşünmüyorduk ama şu son aylarda istiyoruz fazlasıyla.Eşim önceki gün spermiogrami yaptırdı sonuçlar aynen şöyle:
SPERMIOGRAM TAHLILI
MIKROSKOBIK BULGULAR SONUÇ
Önceki Enjekulasyondan önceki süre 3-5
Ejekulat Miktarı 1,2ml 2,5-6,0
Renk OPAK KIRLI BEYAZ
Viskositesi JELA TINIMSI
Koku ÖZEL
Reaksiyon Ph 8 7,2-8,7
Liketikasyon 1 SAATTEN AZ
Fruktoz (+) POZITIF
MIKRSOKOBIK BULGULAR
1 ml de Sperm Sayısı >20000000
Toplam Sperm Sayısı <40000000
Aglutumanyon Sayısı (+)
TÜM MiKROSKOP SAHASıNDA 1-2 CANlı 1-2 ÖLÜ
Mikroskop Sahasında
SPERMOTOZoiT HÜCRESI GÖRÜLDÜ,
AKTIF HAREKET (+4) 35%
TEMBEL HAREKET (+3) 20%
YERiNDE HAREKET (+2) 10%
HAREKETSIZ (+1) 35%

NORMAL % 75%
BAŞ ANOMALISi % 10%
BOYUN ANOMALIsi % 5%
KUYRUK ANOMALIsi % 10%

Bu sonuçlardan ben bişey anlamadım netten baktım ama formatı farklı bizim testin.Anlayan birileri varsa arnızda zahmet edip yorumlarsa çok sevinirim.Normal yolla bebğimiz olabilirmi yoksa aşılamamı gerikir vs.şimdiden teşekürler

Canım dediğin gibi formatı biraz farklıymış.

Sayı ml'de 20 milyonun üzerindeymiş ancak açık olarak yamamışlar. 1,2 ml sperm verdiği için toplamda 40 milyonun altında çıkmış sperm. Normali ml'de 20 milyondan fazla , toplamda 40 miltondan fazla spermdir. Bu sebeple ilk aşamayı geçmiş , ikincisini de az sperm çıktığı için geçememiş. Ama bu stresten olabilir. İlk kez verdiyse eşin stres olmuştur. Bu sebeple az vermiştir. Bence önemli olan ml'de 20 milyon üzeri sperm vermesidir. Ki bunu vermiş. O zaman sayı olarak problemi yok. Ancak meni kanallarında tıkanıklık var mı araştırmalı. Belki de bu sebeple az yoğunlukta sperm vermiştir.

Harekete gelince ; ileri hareket güzel , toplam hareket de. Barajın üzerinde değerler. Harekette sorun yok.

Morfoloji kruger'e göre bakılmamış. WHO'ya göre değerlendirilmiş. Morfoloji de önemli bir unsur. Bu sebeple bir dahaki spermiogramınızı yaparken kruger'e bakılmasını isteyiniz. Ama WHO ölçütüne göre değer iyi.

Benim tavsiyem 20 gün sonra tekrar spermiogram vermesidir. Bir daha tekrarlanıp aradaki değişiklikler gözlemlenmelidir. Sperm katitesi hakkında bir kez spermiogram yaptırıp sadece bunun üzerine konuşmak doğru değildir. Bu değerlere göre doğal yoldan çocuğunuz olur. Barajları geçmişsiniz. Ama herşey Allahın takdirir tabi. O neden "ol" derse o zaman olacak. Çok da stress yapmamak lazım. İnşallah tez zamanda meleğine kavuşursun canım. :Saruboceq: :CüvCüv: :ecrin_bebek: a.s.

nevrosky çok teşekkür ederim canım vakit ayırıp yorum yapmışsın Allah razı olsun güzel dileklerin ve tespitlerin için.Umarım Rabbim isteyen herkes için katından hayırlı evlatlar nasip eder bizlere.Diğer arkadaşlarında yorumlarını bekliyorum.Çok teşekürler

sağlık ocağına gittim kan testi yapılıyor zannediyordum cahilliğimi bağışlayın sizi de umutlandırdım ama yapılmıyomuş hastaneye gitmem gerekiyomuş.burda hastane işi biraz zor pek ilgilenmeyip hemen muayenehanesine çağırıyorlar bikaç gün dah bekleyip gideyim diyorum.hemşire arkadaşım daha çıkmayabilir 2-3 gün sonra kesinleşir dedi . bekliycem bakalım özür dilerim kızlar bir an ortalığı hareketlendirdiğim içinkafamçokkarıştı:çok üzgünüm:

güzelim ben daha önce pek ateş ölçmedim.bu ay ilk günlerde 34,1 34,2 falandı .16 günden sonra 35,8 35 ,7 o civarlardaydı.adet günüm yakllaşınca derece elimden düşmedi.36,5 ti dün sabah mesala.ben koltuk altından ölçtüm dil altı daha yüksek çıkıyor.diper arkadaşlar dil altından tavsiye ediyor.
narencim ben yaklaşık 1 senedir ölçüyorum ateşimi ve gerçekten dil altı ölçüm daha doğyu canım benim senin ateş gerçekten düşükmüş ama koltuk altı olduğu içinidr tatlım bende ekleyim bakın ateş tablomu okişşşhihoyyyt

sağlık ocağına gittim kan testi yapılıyor zannediyordum cahilliğimi bağışlayın sizi de umutlandırdım ama yapılmıyomuş hastaneye gitmem gerekiyomuş.burda hastane işi biraz zor pek ilgilenmeyip hemen muayenehanesine çağırıyorlar bikaç gün dah bekleyip gideyim diyorum.hemşire arkadaşım daha çıkmayabilir 2-3 gün sonra kesinleşir dedi . bekliycem bakalım özür dilerim kızlar bir an ortalığı hareketlendirdiğim içinkafamçokkarıştı:çok üzgünüm:

Canım olur mu hiç öyle şey. Heyecanlandıracaksın tabi bizleri de. Senin heyecanını paylaşıyoruz biz. :1hug: Olsun güzelim bekleriz. İnşallah gelmez adetin ve 2 gün sonra test yaparsın , çift çizgiyi de görünce o zaman hastaneye gidersin. a.s. :asigim: :Saruboceq: :CüvCüv:

nevrosky çok teşekkür ederim canım vakit ayırıp yorum yapmışsın Allah razı olsun güzel dileklerin ve tespitlerin için.Umarım Rabbim isteyen herkes için katından hayırlı evlatlar nasip eder bizlere.Diğer arkadaşlarında yorumlarını bekliyorum.Çok teşekürler

Allah senden de razı olsun arkadaşım. a.s. Amin canım inşallahhhhhhhh. :Saruboceq: :CüvCüv: :ecrin_bebek: :emir_bebek:

X