Erkek İnfertilitesi Erkek İnfertilitesi yüzünden hamiş kalamayan bayanların listesi

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
günaydın arkadaşlar bugün bizim evlilik yıldönümümüz 8.yılımıza girdik ve hala yanlızız inşallah bu son yanlızlığımız olur...

çok geçmiş olsun canım.ayrıca evlilik yıl dönümünüz kutlu olsun.seneye bebişinize kutlayın işallah.bizimkiside 8 yıla girecek ekim 20 de çok şükür hamile giriyorum darısı sizin başınıza.:Saruboceq:

selam kızlar..
tedaviye başlayacak olan arkadaşlarıma olumlu sonuç almalarını diliyorum..

belgin nice sağlıklı senelere canım..
sıkma canını boşver..
bizde 8 in içindeyiz..
geçmiş olsun inş iyileşmişsindir artık..

günaydın arkadaşlar bugün bizim evlilik yıldönümümüz 8.yılımıza girdik ve hala yanlızız inşallah bu son yanlızlığımız olur...
evlilik yıl dönümünüz kutlu olsun canıma.s.
inş yanlız olarak kutladığın son yıl olur...

günaydın kızlar ceylin nazcım tatlım çok sağol inş rabbim bu sefer gükdürür yüzümüzü,belginim büyük geçmiş olsun şeker...kızlar nolur dualarınızda bizleride unutmayın olur mu...gün yaklaştıkça korkuyorum çünkü
canım kendini şimdiden stres yapmamaya alıştır...
biliyorsun pozitif düşünmek çok önemli...
rabbim yüzünüzü güldürsün...

kızlar merhabalar..
belgın evlılık yıldonumunuz kutlu olsun nıce senelere tabı bebıklerle..
casper ceylın hosgeldınız..ara ara ugrayın kaybolmayın hepten..
fadıkcım yemegını yapıyomusun artık.ne guzel.bosuna dememısler..elden gelen ogun olmaz;olsada vaktınde bulunmaz..dıye..atlattın sayılır hadı bakalım masaallah..
bende asılama raporumu cıkarttım dun.ılac olarak sadece catlatma ıgnesı yazdı.dıger ılaclarım var sukur..tedavıde olan dıger arkadaslarım hepberaber pozıtıflerı goruruz ınsaallah..
evet çok şükür fatımacığım...

canım hadi hayırlısı bakalım bütün işleirn yolunda gider inş...
rabbim yüzünüzü güldürsün...

kızlar merhaba uzun süredir yoktıum geçmişi okudum fadikçigim ayaklandıgına sevindim özlem herşeyin hayırlısı diyecek laf yok matmazel hg aramıza inşallah degerler düzelir dr benim eşimede demişti sigarayı bırak ama nerde 1 hafta sonra yine aynı birde evikap vermişti skıncası yok kullana bilirsin vitamin ilacı eşin için bende yakında tüp bebek için başlıyacagım ama moralim çok bozuk kızlar eşim yatınca bakıp bakıp aglıyorum o kadar çok istiyor ki çocugu ama hiçbir şey yapmıyor hep laf kafayı yemezsem iyi şimdi hakan şatırogluna gidecegim bakalım biraz daha dinleyim kafayıda of uzattım ama ne yapıyım çok dertliyim ya

belginim canım nice mutlu senelere inş eşinle beraber canım,inş bu son yanlız kutlayışınız olur seneye 3 hatta 4 olursunuz kimbilir tekrar tebrikler canım...fatıma zehracım rabbim yardımcın olsun inş canım seninde rabbim inş emeklerimizi boşa çıkarmaz tabi umutlarımızıda....fadiğim benim canım arkadaşım inş güzel olacak sonuçlar her ne kadar korkuyor olsamda inanıyorum hemde çok tatlım....

kızlar merhaba uzun süredir yoktıum geçmişi okudum fadikçigim ayaklandıgına sevindim özlem herşeyin hayırlısı diyecek laf yok matmazel hg aramıza inşallah degerler düzelir dr benim eşimede demişti sigarayı bırak ama nerde 1 hafta sonra yine aynı birde evikap vermişti skıncası yok kullana bilirsin vitamin ilacı eşin için bende yakında tüp bebek için başlıyacagım ama moralim çok bozuk kızlar eşim yatınca bakıp bakıp aglıyorum o kadar çok istiyor ki çocugu ama hiçbir şey yapmıyor hep laf kafayı yemezsem iyi şimdi hakan şatırogluna gidecegim bakalım biraz daha dinleyim kafayıda of uzattım ama ne yapıyım çok dertliyim ya

giz1978 canım ya sana ne denir bilmiyorum ama hepimizde aynı durumdayız tatlım eşinin karşısında sen güçlü olacaksın ve inanacaksın tatlım,inanmak başarmanın yarısıdır unutma...eşlerimiz için çok üzülüyoruz ama elden bişey gelmiyor malesef çekilecek derdimiz varmış ama çok şükür devasıda var inş. bu tedavilerin sonunda hepimiz gelecez inş tatlım.hem bizimmeleklerimiz ayrıcalıklı öyle emeksiz umutsuz gelmiyorlar napalım fisfisfis fisfisfis fisfisfis

Merhaba, Uzun zamandır burada yazılanları okuyorum. Bi de üç yıldır bebek istiyoruz. Bende sorun çıkmadı. Eşimin sperm hareket ve morfolojisi normal, ancak sayı oldukça düşük olduğundan erkek infertilitesine girdiğini söylüyorlar. Gerçi ikinci testi yaptırmaya eşimi ikna edemiyorum. Tüp bebek tedavisine de yanaşmıyor. Kendimi bu konuda yapayalnız hissediyorum. Ne işten ne de başka şeylerden keyif alamıyorum son bir kaç haftadır. Sürekli bunu düşünüyorum. Etrafımda kimsenin destek olmadığını görmek çok üzücü. Herkes bu konudan oldukça sıkılmış durumda. Kimsenin bu konuda beni anlamadığını düşünüyorum. Bu yüzden yazmaya karar verdim. Burada birbirinize destek olduğunuzu görmek çok güzel. Bir kadının hayatta ulaşabileceği en yüksek makam olan anneliğe ulaşamamanın etkisini ancak yaşayan anlıyor. Neyse sizi de sıktım yeterince. İnşallah hepimiz en yakın gelecekte bu müthiş duyguyu yaşar, sağlıklı evlatlara sahip oluruz...

Merhaba, Uzun zamandır burada yazılanları okuyorum. Bi de üç yıldır bebek istiyoruz. Bende sorun çıkmadı. Eşimin sperm hareket ve morfolojisi normal, ancak sayı oldukça düşük olduğundan erkek infertilitesine girdiğini söylüyorlar. Gerçi ikinci testi yaptırmaya eşimi ikna edemiyorum. Tüp bebek tedavisine de yanaşmıyor. Kendimi bu konuda yapayalnız hissediyorum. Ne işten ne de başka şeylerden keyif alamıyorum son bir kaç haftadır. Sürekli bunu düşünüyorum. Etrafımda kimsenin destek olmadığını görmek çok üzücü. Herkes bu konudan oldukça sıkılmış durumda. Kimsenin bu konuda beni anlamadığını düşünüyorum. Bu yüzden yazmaya karar verdim. Burada birbirinize destek olduğunuzu görmek çok güzel. Bir kadının hayatta ulaşabileceği en yüksek makam olan anneliğe ulaşamamanın etkisini ancak yaşayan anlıyor. Neyse sizi de sıktım yeterince. İnşallah hepimiz en yakın gelecekte bu müthiş duyguyu yaşar, sağlıklı evlatlara sahip oluruz...

baharınkızı hoşgeldin aramıza,sorunun eşlerimizde yada bizlerde çıkması sorun değil aslına bakarsan sonuç itibariyle ortak yaşadığımız bir sağlık problemi ama nedense eşlerde olunca olay çok farklı boyutlara çekiliyor.Neyse canım seninde iyice moralini bozmak istemem bu konuda ama sorun eşinde çıktıgını yazmışsın sanırım yenice öğrendiniz durumu ilk başlarda aynı durumları üç aşağı beş yukarı hepimiz yaşadık ama atlatacaksınız, inanarak umut ederek ne olursa olsun bu bizlerin bu hayattaki sınavı ama seninde işin bizlerin gibi zor.üzülmeyeceğiz eşlerimize karşı dimdik ayakta duracağız ve inş rabbimiz sabrımızın sonunda gönderecek meleklerimizide.:Saruboceq:

baharınkızı hoşgeldin aramıza,sorunun eşlerimizde yada bizlerde çıkması sorun değil aslına bakarsan sonuç itibariyle ortak yaşadığımız bir sağlık problemi ama nedense eşlerde olunca olay çok farklı boyutlara çekiliyor.Neyse canım seninde iyice moralini bozmak istemem bu konuda ama sorun eşinde çıktıgını yazmışsın sanırım yenice öğrendiniz durumu ilk başlarda aynı durumları üç aşağı beş yukarı hepimiz yaşadık ama atlatacaksınız, inanarak umut ederek ne olursa olsun bu bizlerin bu hayattaki sınavı ama seninde işin bizlerin gibi zor.üzülmeyeceğiz eşlerimize karşı dimdik ayakta duracağız ve inş rabbimiz sabrımızın sonunda gönderecek meleklerimizide.:Saruboceq:

evet haklısını galiba, ama insan zaman zaman umutsuzluğa düşüyor. hiç olmayacak sanıyorsun. inş dediğin gibi olur hepimiz için

baharınkızı son birşey canım erkekler bu konuda daha hassas onun için eşinin seni bu konuda yanlız bırakmayacagını unutma ancak biraz zamna ver ona kabullenebilmesi için sonra bir bakmışsın kendisi söyler tedaviye başlayalım diye belli mi olur

evet haklısını galiba, ama insan zaman zaman umutsuzluğa düşüyor. hiç olmayacak sanıyorsun. inş dediğin gibi olur hepimiz için

inan canım sadece. topikteki canlardan biri yazmıştı bir zaman :Hz.Musa zamanında bir çift varmış çocukları olmayan,Hz Musa'ya ALLAH için bizim çocugumuz olacakmı sor demişler Hz.Musa sormuş ancak çiftin çocukları olmayacağını söylemiş ALLAH,gel zaman git zaman o çiftin çocukları olmuş Hz.Musa ALLAH'a gitmiş hani olmucaktı çocukları demiş ALLAH' da demişki onlar benden hiç ümit kesmedilerki demiş o sabırlarının mükafatı demiş.yanlış değilsem böyleydi yanlışsada düzeltin kızlar benim aklımdan bu hiç çıkmaz lütfen sen de çıkarma,inan inan inan inş olacak

hoşgeldin baharinkizia.s.
eşin sadece bir kere mi test verdi...
ama bir kere ile kesin sonuca varılmaz...
yine test versin ve bir ürolağada gidin...
durumunuzu iyice bir araştırın...
ilerde ona göre tedaviye başlarsınız...

hoşgeldin canıma.s.
sağol canım...evet maşallah biraz ayaklandım...

canım hepimiz zaman zaman senin gibi hissettik...insan bazen normal hayat gibi yaşıyor ama bazen çok sıkıntıda olduğunu hissedip bunalıyor...
rabbim feraha çıkarır inş...

hoşbulduk sidelyacıma.s.

sidelya teşekkür ederim umut verici sözlerin için. ihtiyacım vardı gerçekten böyle şeyler duymaya. fadikcim evet eşim bir kere test verdi. ikinciye ikna edemiyorum. gerçi henüz dr uma götürmedim test sonucunu. doktor söylerse belki ikna olur diye düşünüyorum.

sidelya teşekkür ederim umut verici sözlerin için. ihtiyacım vardı gerçekten böyle şeyler duymaya. fadikcim evet eşim bir kere test verdi. ikinciye ikna edemiyorum. gerçi henüz dr uma götürmedim test sonucunu. doktor söylerse belki ikna olur diye düşünüyorum.

canım eşini güzellikle ikna etmeye çalış...
hem bu işlerde kadın doğumcular çok anlamıyor...
yani eşin üroloğa gitsin...
şimdi geçmişte eşinin test sonucuna baktım...
maşallah hareketiniz çok güzel...
morfoloji krugere göremi yapılmış?

canım biizm sayıda 4 milyondu ve hareket %60 a çıkınca ben doğal yoldan hamile kaldım...
dr lara desen imkansız illa sınırın altında olmayacakmış..

canım bence hareketle morfolojide sorun olmazsa biraz düşük ihtimal olsada doğal yoldan bile şansınız var...
ama yinede eşin dr a gitsin...
çünkü bu sayının zamanla çok düşme ihtimalide var...
birde lökosit yani iltahap sınırda çıkmış eğer biraz daha arttıysa antibiyotik kullanmasıda gerekebilir...

canım eşini güzellikle ikna etmeye çalış...
hem bu işlerde kadın doğumcular çok anlamıyor...
yani eşin üroloğa gitsin...
şimdi geçmişte eşinin test sonucuna baktım...
maşallah hareketiniz çok güzel...
morfoloji krugere göremi yapılmış?

canım biizm sayıda 4 milyondu ve hareket %60 a çıkınca ben doğal yoldan hamile kaldım...
dr lara desen imkansız illa sınırın altında olmayacakmış..

canım bence hareketle morfolojide sorun olmazsa biraz düşük ihtimal olsada doğal yoldan bile şansınız var...
ama yinede eşin dr a gitsin...
çünkü bu sayının zamanla çok düşme ihtimalide var...
birde lökosit yani iltahap sınırda çıkmış eğer biraz daha arttıysa antibiyotik kullanmasıda gerekebilir...
anladım canım. teşekkür ederim verdiğin bilgiler için. senin adına çk sevindim.söylediğin gibi imkansız diye bir şey yok. inanmak ve sabretmek yeterli sanırım. eşim işlerinin yoğunluğunu bahane ediyor, ama ikna edip, en kısa sürede üroloğa gitmesini sağlayacağım.

arkadaşlar aranıza yeni katıldım sayılır..4 yıllık evliyim 2 defa aşılama ve 1 defa tüp denememiz oldu hepsi negatifle sonuçalndı eşim yaklaşık bir yıl önce çift taraflı varikosel ameliyatı oldu ama sonuç değişmedi şuan kendimize biraz zaman verdik gerçekten çok yıprandık tavsiyelerinizi bekliyorum umarım en kısa zamanda bebişlerimizi kucaklarız..

Merhaba arkadaşlar bende aranıza yeni katıldım bayadan beri sizin yazılarınızı okudum bizde 1 yıl hiç korunmadığımız halde hamile kalamadım doktora gittim bende herhangi bir sorun olmadığı eşimin gelmisi gerekeceğini söylediler (Çok şükür eşim bu konuda çok olgun davrandı)eşim gitti test yaptılar ondada siperm azlığı ve morfolojisi düşük çıktı ameliyat olması söylendi 26/08/2010 da ameliyat oldu şimdi çok şükür iyi bekliyoruz 3 ayın geçmesini hayırlısı diyelim ama bazen bazı tür yazıları okuyunca umutsuzluğa düştüğüm zamanlar oluyo herkes gibi bende normal yoldan hamile kalmak istiyorum ama bakıyorum insanlar aynı dönemlerden geçmişler ve çogu aşılama yada tüp bebek yöntemlerine geçmişler bakalım hayırlısı diyelim DUA edelim Rabbim herkese hayırlı evlatlar nasıp etsin.........(benden bukadar kafanızı şişirmiş olabilirim kusura bakmayın)

Merhaba arkadaşlar bende aranıza yeni katıldım bayadan beri sizin yazılarınızı okudum bizde 1 yıl hiç korunmadığımız halde hamile kalamadım doktora gittim bende herhangi bir sorun olmadığı eşimin gelmisi gerekeceğini söylediler (Çok şükür eşim bu konuda çok olgun davrandı)eşim gitti test yaptılar ondada siperm azlığı ve morfolojisi düşük çıktı ameliyat olması söylendi 26/08/2010 da ameliyat oldu şimdi çok şükür iyi bekliyoruz 3 ayın geçmesini hayırlısı diyelim ama bazen bazı tür yazıları okuyunca umutsuzluğa düştüğüm zamanlar oluyo herkes gibi bende normal yoldan hamile kalmak istiyorum ama bakıyorum insanlar aynı dönemlerden geçmişler ve çogu aşılama yada tüp bebek yöntemlerine geçmişler bakalım hayırlısı diyelim DUA edelim Rabbim herkese hayırlı evlatlar nasıp etsin.........(benden bukadar kafanızı şişirmiş olabilirim kusura bakmayın:kedi:)

X