Erkek İnfertilitesi Erkek İnfertilitesi yüzünden hamiş kalamayan bayanların listesi

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
arkadaşlar aranıza yeni katıldım sayılır..4 yıllık evliyim 2 defa aşılama ve 1 defa tüp denememiz oldu hepsi negatifle sonuçalndı eşim yaklaşık bir yıl önce çift taraflı varikosel ameliyatı oldu ama sonuç değişmedi şuan kendimize biraz zaman verdik gerçekten çok yıprandık tavsiyelerinizi bekliyorum umarım en kısa zamanda bebişlerimizi kucaklarız..

Geçmiş olsun canım ya bende daha yeniyim yardımcı olmak isterdim ama kusura bakma..........mirmirmirmir

arkadaşlar aranıza yeni katıldım sayılır..4 yıllık evliyim 2 defa aşılama ve 1 defa tüp denememiz oldu hepsi negatifle sonuçalndı eşim yaklaşık bir yıl önce çift taraflı varikosel ameliyatı oldu ama sonuç değişmedi şuan kendimize biraz zaman verdik gerçekten çok yıprandık tavsiyelerinizi bekliyorum umarım en kısa zamanda bebişlerimizi kucaklarız..

hoşgeldin ecrina.s.
gerçekten bu aşamalar insanı çok yıpratıyor...
biraz dinlenmeye karar vermeniz iyi olmuş...
az kafanızı dinleyin...
eğer değerleriniz çok kötü değilse doğal yoldan bile gelebilir bebişiniz...
kaç arkadaş böyle herşeyi boşverip dinlenmeye çekildiğinde hamile kaldı...

Merhaba arkadaşlar bende aranıza yeni katıldım bayadan beri sizin yazılarınızı okudum bizde 1 yıl hiç korunmadığımız halde hamile kalamadım doktora gittim bende herhangi bir sorun olmadığı eşimin gelmisi gerekeceğini söylediler (Çok şükür eşim bu konuda çok olgun davrandı)eşim gitti test yaptılar ondada siperm azlığı ve morfolojisi düşük çıktı ameliyat olması söylendi 26/08/2010 da ameliyat oldu şimdi çok şükür iyi bekliyoruz 3 ayın geçmesini hayırlısı diyelim ama bazen bazı tür yazıları okuyunca umutsuzluğa düştüğüm zamanlar oluyo herkes gibi bende normal yoldan hamile kalmak istiyorum ama bakıyorum insanlar aynı dönemlerden geçmişler ve çogu aşılama yada tüp bebek yöntemlerine geçmişler bakalım hayırlısı diyelim DUA edelim Rabbim herkese hayırlı evlatlar nasıp etsin.........(benden bukadar kafanızı şişirmiş olabilirim kusura bakmayın)

hoşgeldin sua.s.
ameliyattan sonuç almak içinde acele etmeyin...
çünkü 1 sene içinde düzelenlerde oluyor...
inş değerleriniz düzelir...

hoşgeldin canıma.s.

evet canım yatıyorum ama bunada şükür...
rabbim beterinden korusun...

tedavi için hakkında hayırlısı olsun...
inş senin yüzünde güler...

evet canım özlem 28+2 günlük erken doğum yaptı ve ne yazıkki bebişlerinin 2 si vefat etti:KK43:((
ama çok şükür tekinin durumu iyiye gidiyor...
rabbim ona uzun ömür versin...

sağolasın canım cümlemizin hakkımızda hayırlısı ne ise o olsun :Saruboceq:

özleme çok üzüldüm rabbim sabırlar versin :çok üzgünüm:
ama şükür rabbime bir tanesini özleme bağışlamış rabbim
allah(cc) ona sağlıklı ömürler versin :Saruboceq:

belgincim nice senelere eşinle ve yavrularınla birlikte
inşallah seneye 3 kişi belkide daha fazla olarak kutlarsınız bu gününüzü :Saruboceq:

tülişim nasılsın olumunekankayizsmile
demek 8 seneyi devirmek üzeresiniz rabbim sizleride
nice senelere eşinle ve kuzucuklarınla ulaştırır :ecrin_bebek::ecrin_bebek:
bizimde ekimde doluyor 6. senemiz :asigim:
rabbim hayırlısıyla kimseyi daha fazla bekletmeden kavuştursun meleklerine :Saruboceq:

kızlar merhaba biz eşimin sperm sonucunu tekrarlattık
durum iç açıcı değil
dr. ancak tüp bebekle olur dedi
ilaç yada varikosel türü amelitalarda başarı elde edemiyoruz ded
aşılama içinde boşuna uğraşmayın olmaz dedi
değerler şöyle
sperm sayısı 13 milyon
motilite %40 (b+c)
morfoloji
normal sperm %1
baş anomalisi %94
boyun anomalisi%4
kuyruk anomalisi %1

Merhaba, Uzun zamandır burada yazılanları okuyorum. Bi de üç yıldır bebek istiyoruz. Bende sorun çıkmadı. Eşimin sperm hareket ve morfolojisi normal, ancak sayı oldukça düşük olduğundan erkek infertilitesine girdiğini söylüyorlar. Gerçi ikinci testi yaptırmaya eşimi ikna edemiyorum. Tüp bebek tedavisine de yanaşmıyor. Kendimi bu konuda yapayalnız hissediyorum. Ne işten ne de başka şeylerden keyif alamıyorum son bir kaç haftadır. Sürekli bunu düşünüyorum. Etrafımda kimsenin destek olmadığını görmek çok üzücü. Herkes bu konudan oldukça sıkılmış durumda. Kimsenin bu konuda beni anlamadığını düşünüyorum. Bu yüzden yazmaya karar verdim. Burada birbirinize destek olduğunuzu görmek çok güzel. Bir kadının hayatta ulaşabileceği en yüksek makam olan anneliğe ulaşamamanın etkisini ancak yaşayan anlıyor. Neyse sizi de sıktım yeterince. İnşallah hepimiz en yakın gelecekte bu müthiş duyguyu yaşar, sağlıklı evlatlara sahip oluruz...

Merhaba yazınızı okuyunca kendim yazdım sandım aynı durumdayım çünkü, allah hepimize yardım etsin. bizde tesadüf eseri öğrendik problem olduğunu. haziran ayından beri ne çalıştığım ne yaşadığım belli eşimden de destek yok tek başımayım ve kötüyüm. fadik bildiğim kadarıyla sen iyi biliyorsun bu test sonuçlarını senden rica etsem benim sonuçlarıma da bakarmısın?
gün 6
sayı 1,1 milyon,
toplam 4 milyon
ileri hareket %20
yerinde %20
hareketsiz %60
Morfoloji
normal yapılı %90
anormal yapılı %10
bol lokositmiydi neydi o görüldü yazıyo o zaman çok iltahap varmış
doktor varikosel var dedi ametliyat lazım dedi ve bir daha testi tekrarlatmadı evikap verdi 1 ay onu kullandı bir de eşime keçiboynuzu pekmezi içirdim ama faydası oldu mu bilmem:KK43:
benim doktoruma gittiğimde burda varikosel yazmamış dedi yoksa varikosel yokta doktor illa ameliyat mı yapmak istiyor. niye testi tekrarlatmadı sinir oluyorum. bu arada ben 32 eşim 33 yaşında
çok karışık yazdım galiba yorumlarsanız sevinirim

iyiyim ceylinim.. Şeniz
seninde herşey yolunda gitsin sonunda mucizen sana gelsin inş..

ronya değerler düşük canım..
ileri hareketliniz hiç yok..
morfoloji de %1.. kesin bir cevabı kimse veremez..
Zamanı gelmişse bu değerlerle de olur bebeğin..
bir kaç doktora daha gidin sonuçlarınızı gösterin..

yeni gelen arkadaşlarda hoşgelmişler..
sizlere de mucizenizin gelmesini diliyorum..

mellek değerleriniz düşük ama morfoloji çok iyi..
spermin çoğu sağlıklı.. sayı az olsa da..
illa doktorun dediğine uyup testi tekrarlamamazlık yapmayın yine de bence..
tek doktor yanılabiliyor.. birden fazla kişiyle görüşün..
lökosit antibiyotikle geçiyor.. sizinki çoksa kullanım süresi uzar sanırım..
varikosel için renkli dopler usg çektiler mi?

kızlar selam nasılsınız

yeni gelen arkadaşlar hoşgeldiniz rabbim sizinde kucağınızı doldursun en yakın zamandda inşallah

fadiğim maşallah ayaklanmısın hafiften ama sen yinede dıkkat et

belgıncim daha nice senelere rabbim 9. yılıınıza girmeden bebek nasip etsin size inşallah

kızlar merhaba biz eşimin sperm sonucunu tekrarlattık
durum iç açıcı değil
dr. ancak tüp bebekle olur dedi
ilaç yada varikosel türü amelitalarda başarı elde edemiyoruz ded
aşılama içinde boşuna uğraşmayın olmaz dedi
değerler şöyle
sperm sayısı 13 milyon
motilite %40 (b+c)
morfoloji
normal sperm %1
baş anomalisi %94
boyun anomalisi%4
kuyruk anomalisi %1
canım karar vermek için yaşta önemli...
eğer yaş sorununuz yoksa ameliyatta deneyebilirsiniz ilaçta...
sonra düzelmesse tüp bebek yaparsınız...
birde bu işler gerçekten nasip meselesi...
bu yüzden zamanı geldiğinde bu değerlerle bile olabiliyor...
allah yardımcınız olsun canım...

kızlar selam nasılsınız

yeni gelen arkadaşlar hoşgeldiniz rabbim sizinde kucağınızı doldursun en yakın zamandda inşallah

fadiğim maşallah ayaklanmısın hafiften ama sen yinede dıkkat et ]

sağol canıma.s.
dikkat etmeye çalışıyorum...

mellek tüliny arkadaşın yorumuna aynen katılıyorum...
allah yardımcınız olsun
rabbim iyi insanalrla karşılaştırsın...

salam kızlar ben geldim ben.herkesler iyidir inş.herkesi çooook özledim..sizler olmayınca kendimi öyle yalnız hissediyorimki anlatamam.
yeni katılan arkadsaşlar hoşgelmişsiniz.bizlerde burda kendimize çareler arıyoruz.inş sizler çok beklemeden meleklerinize kavuşursunuz.rabbim kimsenin kucağını boş koymasın inş amiiiiiinn

kızlar merhabalar..
belgın evlılık yıldonumunuz kutlu olsun nıce senelere tabı bebıklerle..
casper ceylın hosgeldınız..ara ara ugrayın kaybolmayın hepten..
fadıkcım yemegını yapıyomusun artık.ne guzel.bosuna dememısler..elden gelen ogun olmaz;olsada vaktınde bulunmaz..dıye..atlattın sayılır hadı bakalım masaallah..
bende asılama raporumu cıkarttım dun.ılac olarak sadece catlatma ıgnesı yazdı.dıger ılaclarım var sukur..tedavıde olan dıger arkadaslarım hepberaber pozıtıflerı goruruz ınsaallah..
sağol canım
çok geçmiş olsun canım.ayrıca evlilik yıl dönümünüz kutlu olsun.seneye bebişinize kutlayın işallah.bizimkiside 8 yıla girecek ekim 20 de çok şükür hamile giriyorum darısı sizin başınıza.:Saruboceq:
inşallah canım inşallahhhhh
selam kızlar..
tedaviye başlayacak olan arkadaşlarıma olumlu sonuç almalarını diliyorum..

belgin nice sağlıklı senelere canım..
sıkma canını boşver..
bizde 8 in içindeyiz..
geçmiş olsun inş iyileşmişsindir artık..
amin canım sagol.amin dileğim bu canım allahın izni ile..

evlilik yıl dönümünüz kutlu olsun canıma.s.
inş yanlız olarak kutladığın son yıl olur...

canım kendini şimdiden stres yapmamaya alıştır...
biliyorsun pozitif düşünmek çok önemli...
rabbim yüzünüzü güldürsün...
sagol canım inşallah korkuyorum ama benim son şansım çünkü...

evet çok şükür fatımacığım...

canım hadi hayırlısı bakalım bütün işleirn yolunda gider inş...
rabbim yüzünüzü güldürsün...

belginim canım nice mutlu senelere inş eşinle beraber canım,inş bu son yanlız kutlayışınız olur seneye 3 hatta 4 olursunuz kimbilir tekrar tebrikler canım...fatıma zehracım rabbim yardımcın olsun inş canım seninde rabbim inş emeklerimizi boşa çıkarmaz tabi umutlarımızıda....fadiğim benim canım arkadaşım inş güzel olacak sonuçlar her ne kadar korkuyor olsamda inanıyorum hemde çok tatlım....
sagol canım allahım hepimize versin
Merhaba, Uzun zamandır burada yazılanları okuyorum. Bi de üç yıldır bebek istiyoruz. Bende sorun çıkmadı. Eşimin sperm hareket ve morfolojisi normal, ancak sayı oldukça düşük olduğundan erkek infertilitesine girdiğini söylüyorlar. Gerçi ikinci testi yaptırmaya eşimi ikna edemiyorum. Tüp bebek tedavisine de yanaşmıyor. Kendimi bu konuda yapayalnız hissediyorum. Ne işten ne de başka şeylerden keyif alamıyorum son bir kaç haftadır. Sürekli bunu düşünüyorum. Etrafımda kimsenin destek olmadığını görmek çok üzücü. Herkes bu konudan oldukça sıkılmış durumda. Kimsenin bu konuda beni anlamadığını düşünüyorum. Bu yüzden yazmaya karar verdim. Burada birbirinize destek olduğunuzu görmek çok güzel. Bir kadının hayatta ulaşabileceği en yüksek makam olan anneliğe ulaşamamanın etkisini ancak yaşayan anlıyor. Neyse sizi de sıktım yeterince. İnşallah hepimiz en yakın gelecekte bu müthiş duyguyu yaşar, sağlıklı evlatlara sahip oluruz...

hoşgeldin arkadaşım...

salam kızlar ben geldim ben.herkesler iyidir inş.herkesi çooook özledim..sizler olmayınca kendimi öyle yalnız hissediyorimki anlatamam.
yeni katılan arkadsaşlar hoşgelmişsiniz.bizlerde burda kendimize çareler arıyoruz.inş sizler çok beklemeden meleklerinize kavuşursunuz.rabbim kimsenin kucağını boş koymasın inş amiiiiiinn

hoşgeldinnnn

iyiyim ceylinim.. Şeniz
seninde herşey yolunda gitsin sonunda mucizen sana gelsin inş..

ronya değerler düşük canım..
ileri hareketliniz hiç yok..
morfoloji de %1.. kesin bir cevabı kimse veremez..
Zamanı gelmişse bu değerlerle de olur bebeğin..
bir kaç doktora daha gidin sonuçlarınızı gösterin..

yeni gelen arkadaşlarda hoşgelmişler..
sizlere de mucizenizin gelmesini diliyorum..

mellek değerleriniz düşük ama morfoloji çok iyi..
spermin çoğu sağlıklı.. sayı az olsa da..
illa doktorun dediğine uyup testi tekrarlamamazlık yapmayın yine de bence..
tek doktor yanılabiliyor.. birden fazla kişiyle görüşün..
lökosit antibiyotikle geçiyor.. sizinki çoksa kullanım süresi uzar sanırım..
varikosel için renkli dopler usg çektiler mi?

teşekkürler yorumların için fadik cim sana da canım.şimdi evdeym de sonuçlara bir daha baktım evet usg çekilmiş
her iki testis normal büyüklük ve görünümdedir
her iki epididim normal kalınlık ve sonografik yapıdadır
üretrada bulgular normal sınırdadır
sonuç normal sınırlarda bilateral scrotal usg incelemes
bu yazılanlara göre sanki varikosel yokmuş gibi geldi bana ama doktor tutturdu ameliyat yapcam diye :KK43:
bir de kültür antibibogram yapılmış
onda da bol pnl bol eritrosit seyrek hareketli ve hareketsiz spermatozoit hücreleri görüldü yazıyor

bu sonuçlarla aşılama bile olmaz dediler:KK43:

Merhaba arkadaşlar...

enim bi sorum olacak size arkadaşlar.. Az da canım sıkıldı..önemli bi problem mi bilmiyorum ama eşim bugun Hastaneye kan tahlil sonuçlarını almaya gitmiş..ben önemsemiyordum pek adetimin 2.günü kan tahlili vereceğimiz zaman alırız nasılsa diyrodum... neyse işte sonuçları almış ta "anti TPO antikor " yüksek çıkmış... normali 0-35 arası iken benim 185 miş :KK43:( netten araştırdığıma göre hamile kalmada zorluk ve hamile kalınırsa düşük oluyormuş..tüp bebekten önce mutalka tedavisi yapılmalıymış... bu problemi yaşayan var mı daha çnce.... tedavisi uzun sürüyormu onu mrk ediyorum .. çünkü ben ekim-kasım gibi tüp bebek tedavsine başlayacaktım.. her seferinde bi engel.. bu seferde böyle bişey cıkardı RABBİM önümüze... :KK43:(( varsa bi bilgisi olan cvp bekliyroum kızlar ...

rica ederim..
bende eşimin raporunda ne yazıyor diye baktım ama doktor yazısı olduğundan okuyamadım..
hiç anlaşılır gibi değil..
ameliyat gerekiyorsa mecbur olunucak ama yine de bir iki doktora daha gösterin sonuçları..
sayı aşılama için yetersiz o yüzden öyle demişlerdir..
aşılama için 5 milyonun üzerinde olması gerekiyor..

elfida geçmiş olsun canım..
tiroidle ilgiliymiş bu değer..
ilaç tedavisi gören kızlar oldu..
özlem kullandı yabangülüm kullandı..
ikisi de hamile kaldı..
sende canını sıkma şimdiden tedavisi var nasılsa..
git bi görüş ne kullanman gerekiyorsa başla..
olmadı bir kaç ay ertelersin tedaviyi hepsi o..

öZLEM VE YABANGÜLÜ TÜP BEBEK TEDAVİSİYLE Mİ HAMİLE KADLI tÜLİNCİM...
NE KADAR süre kullandılar biliyor msuun??
gidicem doktora da haftay eşimin sperm testi yapılacak yeniden..ilaç kullanıyor 2 aydır etki etmişmi diye..o zaman izin alıcam nasılsa, o zaman giderim doktora dğeilse zpr oluyor 2 hafta izin almak :KK43:(
haftaya kadarda ben catlarım meraktan..internette de ne kadar zamanda tedavi edilir hiç bişey yazmıyor :KK43:( o yüzden sordum???

özlem tüp bebekle yabangülüm normal gebelik canım..
özlem yanlış hatırlamıyorsam 3 aydan fazla kullandı..
birden kesmiyorlarmış bunun ilacını azaltarak bıraktırıyorlarmış..
değerin yüksekliğine göre ilaç başlanıyormuş..
yabangülüm denk gelir sorarsın hatta özelden mesaj at..

Tamam Tülincim cok sağol..
yine en meraklı en sıkıntılı zamanımda sen yardımcı oldun bana...
Seviyorum seni haberin olsun denk gelemesekte fazla...
özel mesaj atayım yabngülüme ben.. özlem hangi Özlem Özlem82do mu???

evet canım özlem82do..
sağol canım bende seni seviyorum..
pek girmiyorum bende..
aşk ve cezayı izliyorum seni görünce çıkmayayım dedim..

Aşk ve ceza mı var tv.de
ilk bölümlerini birlikte izlemiştik di mi...
hiç aklımda tv falan yok..eve geldiğimden beri şu tahlil sonuçlarıyla boğuşup duruyorum...

Tamam..yabangülüme msj attım.. özleme de atarım..
hayırlısı bakalım...
öpüyorum tülincim..
Sağol tekraradan yardımın için opuyorumnanaktan

X