Erkek İnfertilitesi Erkek İnfertilitesi yüzünden hamiş kalamayan bayanların listesi

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
kızlar biliyorsunuz ben sadece idarar testi yaptım ama çok belirgindi, baya kırmızı bu yüzden kesin pozitif dedim...
ne kadar pozitif olsada ufakta olsa bu testlerin yanılma veya bozuk olma payı var...

kan testinide daha yeni verdim...
ama sabahtan berli aksilikler başımızı bir türlü bırakmadı...
evliliğimiz boyunca yapmış olduğumuz kanda gebelik testinin sayısını bilmem ve bunların sadece 2 tanesini devlette ssk ile yapmışızdır...
bu sefer randevu aldım devlette test yaptırır sonuca göre dr a giderim dedim...
eşimde evdeydi sabah 9 da çıktık beraber...
hastaneye gittik dr doğumda dendi...dr geldi sistem yok...az bekledik sistem gelmedi...bende eşime birde sağlık ocağını deneyelim dedim gititk testi 3 günde ancak veriyorlarmış...
dönüşte birde başka sağlıkocağına uğradık oda 3 günde...
neyse sistem gelmiştir dedik geldik hastaneye sistem yine yok ama eğer yaptırırsam bu testi kaç günde veriyonuz dedim 3 günde onlar demez mi...
hemen bıraktık yakasını özele gitik kan verdik 28 tl...neyse parasını falan boş verdik zaten...
öğleden sonra alacaktık..:
2 de gittik adam ne dese iyisin makineler bozulmuş ne zaman yapılacağıda belli değil...
neyse paramızı verdiler başka özel yere:bbo:
yarın akşam ancak alabilrisiniz diyince orayıda bıraktık başka yere:bbo:
neyse bu gititğimiz yer 2 saat sonra olur dedi gititik kan verdik bu sefer geç oldu artık yetişmez ancak yarına demezmi...
eşim sinirlendi gitti iyice konuştu ve sonuç olrak tel no almışlar eğer bu gün çıkarsa arayacaklar....
aslında benim için artık yarın çok geç değil ama bugün eşim evde olduğu için halletsin istiyor..
bende kendimi yormak istemiyorum...
bugün o kadar iş yaptık ama ben hep arabada oturdum eşim sorup sorup çıktı....

neyse canlar başınızı ağrıttımkaydirigubbakcemile3
öğlesine sizlerlede paylaşayım dedim...

başımız agrımadı da okurken, senin başın agrımıştır stresten...
nazlı olacak senin bebiş nazlııı....
Olsun sonu iyi olsun...
noldu belli oldu mu sonuç bari, akşam oldu baksana?? fisfisfis

üzülme canım ben gayet iyiyim hemde çok..
istemiyorum tedavi bir süre..

İşe başlamışsın tülincim hayırlı olsun...
Kafanı dagıtırsın iyi olur, alıştım alışıyorum diyene kadar 3-5 ay gecer zaten...
Cok örnek var di mi öyle tedaviyi bırakıp hamile kalan...
Ne gelirse hayırlısı gelsin... sana da kolay gelsin opuyorumnanaktan

CANIM ANTEPTE VARMI BİLMİYORUMAMA BENİM GİTTĞİMMERKEZE ANTEPTEN GELENLER VAR VE ORADA YOK DİYORLARbilmiyorumkismile

yokmuymuş Yetercim antepte.. ama öyle büyük bir ilde..
Bizim tayin cıktı ya Mardine bende antepe yada Dİyarbakıra giderim diye düşünüyordum..
araştırdım da hatta. Ama belki Diyarbakırda varıdr karıştırmışımdır..
Cok şaşırdım ama antepte olmamasına :bbo:

[ı]başımız agrımadı da okurken, senin başın agrımıştır stresten...
Nazlı olacak senin bebiş nazlııı....
Olsun sonu iyi olsun...
Noldu belli oldu mu sonuç bari, akşam oldu baksana?? Fisfisfis
[/ı]

[ı]işe başlamışsın tülincim hayırlı olsun...
Kafanı dagıtırsın iyi olur, alıştım alışıyorum diyene kadar 3-5 ay gecer zaten...
Ne gelirse hayırlısı gelsin... Sana da kolay gelsin opuyorumnanaktan
[/ı]

[ı]yokmuymuş yetercim antepte.. Ama öyle büyük bir ilde..
Bizim tayin cıktı ya mardine bende antepe yada diyarbakıra giderim diye düşünüyordum..
Araştırdım da hatta. Ama belki diyarbakırda varıdr karıştırmışımdır..
Cok şaşırdım ama antepte olmamasına :bbo:
[/ı]

canım bende yok diye biliyorum
çünnki çukurova ünvrst sinden alıyorlar antepliler infertilte raporunu
yada başkentten
bende mersinin ilçasindeyim bizde adnaya gidiyoruz çok zor yaaaaaaaaa
şu ülkemiz biraz daha gelşse ne iyi olacak

Haklısın Yetercim..
biz bile üşeniyoruz valla hastaneye gitmeye burnumuzun ucunda halbuki sizlre göre...
ALLAH yardımcınız olsun da tedaviye egrek kalmadan geliversin...
nasılsa dğum her hastanede yapılabiliyor...boshayallersmile

Evet arkadaşlar...
3 yıl evli olma şartı kakmış ben daha yeni görüştüm...
hatta emekli sandığına bağlı iseniz 5 yıl ya da 900 gün pirimde istemiyorlar...

hadi ya, bizim emekli sandığı. çok sevindim buna. 3 yıl şartı kalksa da bu yaz geçti bizden artık. bi dahaki yaza kadar olmazsa o zaman deneyeceğiz. hiç bi işlem yapmadık bu yaz yetişmez. zaten önümüz ramazan. seneye mart-nisan gibi araştırmaya soruşturmaya başlarım. istanbulda kalacak yerimiz var, hem de merkez sayısı çok fazla. orayı düşünüyorum.

kızlar biliyorsunuz ben sadece idarar testi yaptım ama çok belirgindi, baya kırmızı bu yüzden kesin pozitif dedim...
ne kadar pozitif olsada ufakta olsa bu testlerin yanılma veya bozuk olma payı var...

kan testinide daha yeni verdim...
ama sabahtan berli aksilikler başımızı bir türlü bırakmadı...
evliliğimiz boyunca yapmış olduğumuz kanda gebelik testinin sayısını bilmem ve bunların sadece 2 tanesini devlette ssk ile yapmışızdır...
bu sefer randevu aldım devlette test yaptırır sonuca göre dr a giderim dedim...
eşimde evdeydi sabah 9 da çıktık beraber...
hastaneye gittik dr doğumda dendi...dr geldi sistem yok...az bekledik sistem gelmedi...bende eşime birde sağlık ocağını deneyelim dedim gititk testi 3 günde ancak veriyorlarmış...
dönüşte birde başka sağlıkocağına uğradık oda 3 günde...
neyse sistem gelmiştir dedik geldik hastaneye sistem yine yok ama eğer yaptırırsam bu testi kaç günde veriyonuz dedim 3 günde onlar demez mi...
hemen bıraktık yakasını özele gitik kan verdik 28 tl...neyse parasını falan boş verdik zaten...
öğleden sonra alacaktık..:
2 de gittik adam ne dese iyisin makineler bozulmuş ne zaman yapılacağıda belli değil...
neyse paramızı verdiler başka özel yere:bbo:
yarın akşam ancak alabilrisiniz diyince orayıda bıraktık başka yere:bbo:
neyse bu gititğimiz yer 2 saat sonra olur dedi gititik kan verdik bu sefer geç oldu artık yetişmez ancak yarına demezmi...
eşim sinirlendi gitti iyice konuştu ve sonuç olrak tel no almışlar eğer bu gün çıkarsa arayacaklar....
aslında benim için artık yarın çok geç değil ama bugün eşim evde olduğu için halletsin istiyor..
bende kendimi yormak istemiyorum...
bugün o kadar iş yaptık ama ben hep arabada oturdum eşim sorup sorup çıktı....

neyse canlar başınızı ağrıttımkaydirigubbakcemile3
öğlesine sizlerlede paylaşayım dedim...
canım arkadaşım sen hamilesin allahım senin sabrını deniyor galiba o kadar bekledin birgün daha beklersin geç olsun güç olmasın ama böyle bir durumda böyle aksilikler insanı sinir ediyor mide ağrıları başlıyor olsun yarın alırız bizde haberi demekki henüz aramadılar baksana senden ses çıkmamış..

3 yıl evlilik şartı var canım internetten araştırdım daha yeni. ama bunun üzerine 5 yıllık sgk istiyorlar o doğru. tabi işin içinde olanlar daha iyi bilir?sen çıkarttın mı rapor?

Arkadaşım sende bir kaç ay yetermi yoksa beş yılı dolu dolu doldurmak mı lazım?:sm_confused:

tulinim ne güzel iş bulmuşsun çalışacaksın keşke benimkide izin versede bende çalışsam inan çok istiyorum ama izin yok işi nedeniyle vardiyalı çalışıyor o yüzdende istemiyo çalışmamı bende artık usandım hep evde yada aileler arası gezinip duruyorum çocuğum yok diyede bütün işler benim başımda bahane hazır ayağıma dolanan yokmuş tek müsait benmişim dr götüren diyen şu işimi yap bu işimi yap diyen hep bana hiç değilse çalışırsam kurtulurum hem benim içinde değişiklik olur değişik çevre ve arkadaşlar mağazada olsa bile razıyım hakkımızda hayırlısı artık

sağol harzemim..
buldum sanırım bugün kesinleştirdik tamam dediler..
bir daha arıyacaklar ne zaman başlamam gerektiğini söylemek için..
uzun zamandır istiyordum ama uygun bir yer bulamamıştım..
bu da eşimin vasıtasıyla oldu..
işyerine sağlık taramasına gelen arkadaşı yardımcı oldu..
Allah sana da nasip etsin inş..
çok iyi olucak hem borçlarımızı bitiricez hem de moralim kafam rahat olucak..

canım kan testini bugün verdim....

iş bulmana çok sevindim canım çok iyi bir karar vermişsin...
herşeyi oluruna bırak bakalım...
inş güzel olacak...

sağol fadiğim..
bir kaç aydır iyiydim zaten..
bebek konusu uçup gitmişti aklımdan..
işte olunca daha iyi olucak inş..
sende epey zahmet çekmişsin bugün..
koca şehirde işe yarayan bir yer olmamış..
yarın güzel haberi alıcaz nasılsa sağlık olsun geç oluversin..

yeni üyeyim arkadaşlar banada yardm edin.eşimin sperm sayısı 0,6 milyon ben 28 yaşındayım neyapabilirim tek çare tüp bebekmi çok üzülüyorumben ne yapabilirim

hoşgeldin canım..
üzme kendini..
5 milyonun altına zaten tüp bebek yapılıyor..
ama tüp tedavisi olcak diye üzülme yumurta takibi aşılamayla uğraşmaktan iyidir..
hakkınızda hayırlısı olsun inş..
inş ilk denemenizde bebeğiniz gelir..

tülişim canım iş bulmuşsun hayırlı olsun iyi etmişsin canım. işlere dalınca bebişi unutunca bakarsın sanada sürpriz yapıverir mucizen rabbim büyük

sağol casperım..
buldum galiba bir de başlasam tamam deyip kesinleştirdik..
öykü'cük nasıl?

tülinycim bir süre böyle devam etsin bakalım belki bu arada tedaviye gerek kalmadan kendiliğinden hamile kalırsın,biraz kafanı dağıtırsın,senin için hayırlı olan neyse o olsun,yeni işin hayırlı olsun a.s.
sağol canım..
şu ara illa bebek demiyorum zaten nedense..
hayırlısı ne zamansa o zaman gelsin..
Allah sizinkilere sağlık versin sağ salim kavuştursun..

canım sen bir ara tedavideydin, sonuç ne oldu, yarım mı kaldı?
biz de geçen yıl çok doktora gittik.sayımız 300.000di. ürolog derhal tüp bebek dedi, aşılama bile olmaz. çıktıktan sonra hüngür hüngür ağladım. ama tek doktorla kalmadık, sonra başka bir yerde sayımız 3 milyon çıktı, varikosel dendi ameliyat dendi. başka bir doktor daha ve en son da bir profa gittik. varikosel değil dedi. aynen sizin doktorun dediği gibi, fiziksel bir özellik aynen boy kısalığı ya da saç rengi gibi dedi. ameliyatlık durum yok dedi.. vitamin, evicap,klomen verdi.bunları kullanın inşallah doğal yoldan olur dedi, çok umut verdi. olmazsa o zamana kadar tekrar gelin dedi. bu ilaçları kullandık ve denemediğimiz kür kalmadı. etmediğim dua da. her duyduğum duayı yaptım.
süremiz doldu ama gebelik olmadı. doktora gitmemiz gerekiyordu ama biz gidemedik. çünkü tam o süreçte her ikimiz de şehir ve iş değiştirdik.bebek olayını askıya aldık yani akışına bıraktık. ama bir yıl oldu hala olmadı.bu yıl hem ekenomik hem de diğer şartlar yönünden tedavi olmayı düşünmedik. olduğumuz yerde tüp bebek merkezi yok ve eşimin işleri çok yoğun, başka yere de gidemeyiz.yaşımız da çok geç değil.ben 26, eşim 28 yaşında. ve 2 yıllık evliyiz. çevremize ise bebek istemediğimiz için bulunacak bahane çok.işte böyle bir yıl daha doğal deneyeceğiz.hem 3 yıl dolunca tedavinin az da olsa bir kısm devlet tarafından karşılanıyor.bir sebep de geçen yaz 3-4 farklı yerde doktora gititk ve tahlil ve muayene faturaları falan eşimin iş yerine geliormuş, devlet kurumu erkek infertilitesi diye de yazıyormuş teşhis kısmında. eski işyerinde bu duurm öğrenildi ediye eşim çok rahatsız oldu.o yüzden bu taşındığımız yerde de benzer bir durum yaşamak istemiyoruz. tedavi olsak bile özel bir kurumda sadece kendi paramızla olacağız sanırım zamanı geldiğinde.onu anlayışla karşılıyorum. bir de benim de doktor ve hastane fobim var. ancak bir yıl daha olmazsa o zaman o acılara katlanabilirim diyorum.
Allah isteyen herkese hayırlı ve sağlıklı evlat versin.

canım hakkınızda hayırlısı olsun..
kafana takma zamanı gelince gelicek nasılsa..
yaşınız da uygunmuş daha..
Allah büyük sizinde dermanınızı verir..
benim aşılamada tüpte negatif oldu..

İşe başlamışsın tülincim hayırlı olsun...
Ne gelirse hayırlısı gelsin... sana da kolay gelsin opuyorumnanaktan

yok canım henüz başlamadım sözleştik..
arıyacaklar yine başla diye..

Şeniz Şeniz Şeniz

canım arkadaşım sen hamilesin allahım senin sabrını deniyor galiba o kadar bekledin birgün daha beklersin geç olsun güç olmasın ama böyle bir durumda böyle aksilikler insanı sinir ediyor mide ağrıları başlıyor olsun yarın alırız bizde haberi demekki henüz aramadılar baksana senden ses çıkmamış..

canım bazan olur ya her şey üst üste gelir
sanada öle olmuş
ama sıkma canını inşş güzel haberleri alınca unutrsun bu yorgunuğunu

fadikcim bu durumda aklıma gelen tek bir söz var geç olsun güç olmasın,inşallah güzel bir sonuç olur ,heyecanla bekliyoruz :1hug:

abbbovvv yani olur olur da bu kadar mı olur,bizim burda kara su kurudu derler.bu söz buraya cuk oturdu valla.neymiş bu bukadar .ama olsun yeterki tesst sonucu güzel çıksında bekleriz iki gün daha değilmi fadikcim.rabbim sağlıcakla kuaklamayıda nasip eder inş.o büyük rabbimin izniyle inş sende avatarına fotosunu çeker koyarsın.dualarımız hep senle canım.inş yeteer ,tülin , diğer arkadaşlarda ve banada en kısa zamanda nasip olur hayırlısıyla.

sağol fadiğim..
bir kaç aydır iyiydim zaten..
bebek konusu uçup gitmişti aklımdan..
işte olunca daha iyi olucak inş..
sende epey zahmet çekmişsin bugün..
koca şehirde işe yarayan bir yer olmamış..
yarın güzel haberi alıcaz nasılsa sağlık olsun geç oluversin..

başımız agrımadı da okurken, senin başın agrımıştır stresten...
nazlı olacak senin bebiş nazlııı....
Olsun sonu iyi olsun...
noldu belli oldu mu sonuç bari, akşam oldu baksana?? fisfisfis

]

evet kızlar çok sinir bozucuydu ama şükür yinede aşırı sinirlenmedik...vardır bundada bir hayır dedik...

bu arada kızlar kusura bakmayın akşam üstü aradılar tetsi aldık ama size haber edemedim...
tam haber etmeye girmiştim eşimin yeğenleri geldi ve çıktım...

değer 1177 çıktı maşallah şimdilik iyi gözüküyor...
darısı sizlerin başına inş...

rabbim sizin yüzünüzüde güldürsün...amin....

arkadaşlar peki aşılama yaptırmak için sayı kaç olmalı benim eşimin harekli sayı %67 yerinde hareketli %67 ileri harekelide 0 yeterli gelmez dimi aşılamaya sperm sayısı 0,6milyon
hoşgeldin beyazpembea.s.
arkadaşlar yardımcı olmaya çalışmıllar zaten...
allah yardımcınız olsun...
kızlar benimde çok yakın bi arkadaşımın einde hiç sperm yok dediler bu konuyla ilgili ne biliyorsunuz çok istiyodu anne olmayı hiç korunmayım hemen yapayım diyodu 2 yıl oldu öğrendilerki prublem eşindeymiş acaba bi bilgisi olan varmı böyle bi durumda çocuk sahibi olunabiliyomu
migro tese yöntemiyle sperm bulunma ihtimali var...
bulununcada tüp bebek yöntemiyle bebek sahibi olabilirler...

Son düzenleme:
hayırlı olsun fadiğim..
sonuç güzel çıkmış..
her aşamasında mutluluğu yaşamanı dilerim canım..
hep iyi gitsin inş..

FADİK GÖZÜN AYDIN :lepi:
CANIM HER ŞEY YOLUNDA GİTSİN
9 AY SONRA SAĞLICAKLA KUCAĞINDA GÖR:emir_bebek::emir_bebek::ecrin_bebek:
İNŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞ:Saruboceq::Saruboceq:

ben hiç uğraşmadan bayramdan sonra tüp bebeğe başlayom en iyisi çok çok saolun cevaplarınız için ben alanyada yaşıyorum bu arada rapor alıp gelecek tüp bebekte tedavi olucam inş.şansım var sizce.siz deneyimlisiniz bu konuda:)

günaydın kızlar,
fadikcim sonucun gayet güzel maşallah,sağlıkla kucağına alırsın inşallah :Saruboceq:

X