Erkek İnfertilitesi Erkek İnfertilitesi yüzünden hamiş kalamayan bayanların listesi

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
canım sen bir ara tedavideydin, sonuç ne oldu, yarım mı kaldı?
Biz de geçen yıl çok doktora gittik.sayımız 300.000di. ürolog derhal tüp bebek dedi, aşılama bile olmaz. çıktıktan sonra hüngür hüngür ağladım. Ama tek doktorla kalmadık, sonra başka bir yerde sayımız 3 milyon çıktı, varikosel dendi ameliyat dendi. Başka bir doktor daha ve en son da bir profa gittik. Varikosel değil dedi. Aynen sizin doktorun dediği gibi, fiziksel bir özellik aynen boy kısalığı ya da saç rengi gibi dedi. Ameliyatlık durum yok dedi.. Vitamin, evicap,klomen verdi.bunları kullanın inşallah doğal yoldan olur dedi, çok umut verdi. Olmazsa o zamana kadar tekrar gelin dedi. Bu ilaçları kullandık ve denemediğimiz kür kalmadı. Etmediğim dua da. Her duyduğum duayı yaptım.
Süremiz doldu ama gebelik olmadı. Doktora gitmemiz gerekiyordu ama biz gidemedik. çünkü tam o süreçte her ikimiz de şehir ve iş değiştirdik.bebek olayını askıya aldık yani akışına bıraktık. Ama bir yıl oldu hala olmadı.bu yıl hem ekenomik hem de diğer şartlar yönünden tedavi olmayı düşünmedik. Olduğumuz yerde tüp bebek merkezi yok ve eşimin işleri çok yoğun, başka yere de gidemeyiz.yaşımız da çok geç değil.ben 26, eşim 28 yaşında. Ve 2 yıllık evliyiz. çevremize ise bebek istemediğimiz için bulunacak bahane çok.işte böyle bir yıl daha doğal deneyeceğiz.hem 3 yıl dolunca tedavinin az da olsa bir kısm devlet tarafından karşılanıyor.bir sebep de geçen yaz 3-4 farklı yerde doktora gititk ve tahlil ve muayene faturaları falan eşimin iş yerine geliormuş, devlet kurumu erkek infertilitesi diye de yazıyormuş teşhis kısmında. Eski işyerinde bu duurm öğrenildi ediye eşim çok rahatsız oldu.o yüzden bu taşındığımız yerde de benzer bir durum yaşamak istemiyoruz. Tedavi olsak bile özel bir kurumda sadece kendi paramızla olacağız sanırım zamanı geldiğinde.onu anlayışla karşılıyorum. Bir de benim de doktor ve hastane fobim var. Ancak bir yıl daha olmazsa o zaman o acılara katlanabilirim diyorum.
Allah isteyen herkese hayırlı ve sağlıklı evlat versin.

amin canım inşş rabbimhepimize anne olmayı nasip eder

ama biliyormusunbilmiyorum 3 yılık evlik şartı kalktı
5 yılık sgk girişiistiyorlar

evet biliyorum veriyolar ama ahh ahhh burda tüp bebek merkezi yok.başka şehirde yaptıracaz o da bir sürü uğraş gerektirecek.amaaan rabbim kulunu darda koymaz elbetteki bir çıkış yolu verecektir.

sanırımadanaya gelmeniz gerkiyor
canım

maşallah kıss yeteer bacım haber bülteni gibisin.her yeni haber sende.ben bu tüp konusunda ne olursa sana sorayım hiç araştırmayayım değilmi.demek kalktı.benim eşim emekli sandığından 6 yıldan fazla oluyo göreve başlayalı olur herhal.

3 yıl evlilik şartı var canım internetten araştırdım daha yeni. ama bunun üzerine 5 yıllık sgk istiyorlar o doğru. tabi işin içinde olanlar daha iyi bilir?sen çıkarttın mı rapor?

3 yıl evlilik şartı var canım internetten araştırdım daha yeni. Ama bunun üzerine 5 yıllık sgk istiyorlar o doğru. Tabi işin içinde olanlar daha iyi bilir?sen çıkarttın mı rapor?

canım 3 yılık evlik şartı vardı ama kaldırıldı
evet ben rağpor çıkartım

evet ya adana ya da istanbul.şimdilik kürler falan doğaldan deniyoz.rabbim kimseyi muhtaç etmesin bu tüp bebeğe .yavv ne zor işlermiş bunlar.

evet zor ama
inşş tedaviye gerk kalmaz ama tedaviyle olacksada
inşş ilk denemede olur
inşşşşşşşşşşşşşşş

maşallah kıss yeteer bacım haber bülteni gibisin.her yeni haber sende.ben bu tüp konusunda ne olursa sana sorayım hiç araştırmayayım değilmi.demek kalktı.benim eşim emekli sandığından 6 yıldan fazla oluyo göreve başlayalı olur herhal.

canım biliyorsun ben tedaviden yeni çıktım ama dr görüşmeye falan gidiyorum
8zaten hemşirelere kardeş olduk)oradada sölediler
ama nettende gördüm haber bültenlerinden fanalda takip ediyorum

Yardımcı üreme yöntemi tedavileri

MADDE 26 – (1) Kurumca;

a) Evli olmakla birlikte eşlerden herhangi birinin evlat edinilmiş çocukları hariç soybağı kurulmuş sağ çocuğunun olmaması koşuluyla genel sağlık sigortalısı kadın ise kendisinin, erkek ise bakmakla yükümlü olduğu karısının;

1) Yapılan tıbbî tedavileri sonrasında normal tıbbî yöntemlerle çocuk sahibi olamadığının ve ancak yardımcı üreme yöntemi ile çocuk sahibi olabileceğine dair Kurumca yetkilendirilen sağlık hizmet sunucularınca sağlık kurulu raporu düzenlenmiş olması,

2) 23 yaşını doldurmuş, 40 yaşından gün almamış olması,

3) Son üç yıl içinde diğer tedavi yöntemlerinden sonuç alınamamış olduğunun Kurumla sözleşmeli sağlık hizmeti sunucusu sağlık kurulları tarafından belgelenmesi,

4) Uygulamanın yapıldığı merkezin Kurum ile sözleşmeli olması,

5) En az beş yıldır genel sağlık sigortalısı veya bakmakla yükümlü olunan kişi olup, 900 gün genel sağlık sigortası prim gün sayısının olması,

şartlarının birlikte gerçekleşmesi hâlinde en fazla iki deneme ile sınırlı olmak üzere yardımcı üreme yöntemi tedavilerinin,

b) Bir hastalığın tedavisinin başka tıbbî bir yöntemle mümkün olmaması ve Kurumca yetkilendirilen sağlık hizmet sunucuları sağlık kurulları tarafından tıbben zorunlu görülmesi hâlinde yardımcı üreme yöntemi tedavilerinin,

buradaki 3. madde yani Son üç yıl içinde diğer tedavi yöntemlerinden sonuç alınamamış olduğunun Kurumla sözleşmeli sağlık hizmeti sunucusu sağlık kurulları tarafından belgelenmesi, demek en az 3 yıldır evli olmak demek anlamına geliyor diye okudum ben bir yerde.
http://www.bulenttiras.com/tupbebekte-devlet-destegi
burada da aynı yazıyor.

Son düzenleme:
buradaki 3. Madde yani son üç yıl içinde diğer tedavi yöntemlerinden sonuç alınamamış olduğunun kurumla sözleşmeli sağlık hizmeti sunucusu sağlık kurulları tarafından belgelenmesi, demek en az 3 yıldır evli olmak demek anlamına geliyor diye okudum ben bir yerde.
Tüp Bebek Devlet Desteği - tüp bebek, devlet desteği, tüp bebek ssk,tüp bebek bağkur, tüp bebek emekli sandığı - Prof. Dr. Bülent Tıraş
burada da aynı yazıyor.

canımböle bir yasa vardı ama kaktı
evet son üç yılı aşmış olan tedaviler aşılam veya tetkler gibi
diye biliyorum
AMA YİNEDE RAPOR ALACAĞIN MERKEZLE GÖRÜŞMELİSİN

Evet arkadaşlar...
3 yıl evli olma şartı kakmış ben daha yeni görüştüm...
hatta emekli sandığına bağlı iseniz 5 yıl ya da 900 gün pirimde istemiyorlar...

evet biliyorum veriyolar ama ahh ahhh burda tüp bebek merkezi yok.başka şehirde yaptıracaz o da bir sürü uğraş gerektirecek.amaaan rabbim kulunu darda koymaz elbetteki bir çıkış yolu verecektir.

Nermincim... antep te var tüp bebek merkezi diye biliyorum ben...
Antepte değil misin yoksa sen??

[ı]evet arkadaşlar...
3 yıl evli olma şartı kakmış ben daha yeni görüştüm...
Hatta emekli sandığına bağlı iseniz 5 yıl ya da 900 gün pirimde istemiyorlar...
[/ı]

emekli sandiğındaki arkadaşlar için çok güzel bir şey

X