Erkek İnfertilitesi Erkek İnfertilitesi yüzünden hamiş kalamayan bayanların listesi

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
geçmiş olsun canım..
kas gevşetici kremler var..
onlardan sürsen çok iyi gelir..
cok sagol canim
kas gevsetici ise yaramaz gibi geeliyor
derin nefes alinca cigerim agriyor kemiklerden filan degil ilk defa boyle oldum
esime dedim ki bu gece vantilotoru calistiracaksan ben baska odada yaticam
yoksa daha kotu olurum diye korkuyorum
ama sanki biraz hafifledi gibime geliyor

slm arkadaslar nasilsiniz?

slm canim iyi diyelim iyi olsun dimi
sen nasilsin bebis nasil:emir_bebek:

merhaba arkadaşlar sorunumuz erkek infertilitesi. benim dün yumurtalarım toplandı. 12 tane . 7 tanesi istenilen olgunluktaymış. 4 tanesi döllenmiş bir tanesinin döllenmesinde anomoli olmuş geriye kaldı üççç. duruma göre belki yarın transfer olabilirmiş. bir şeyi merak ediyorum. benim ilk denememde 24 yumurta olmuş 12 tanesi istenilen oldunlukta 7 tanesi döllenmişti. 3. güne 4 tane ile girmiştik. ben bu tedavide korkmaya başladım. neden bu kadar heba oluyor yumurtalarım. bi de döllenen az oluyor. sebebi erkek infertilitesi olabilir mi? tüp deneyimi olan arkadaşlar yardım ederseniz sevinirim.

fadiğim kafana takmamaya çalış canım..
Allah biliyor kimin ne olduğunu..

papatyam sende canım..
her zaman başımıza gelen olaylar bunlar..
insan bir yere kadar dayanıyor da taştığı zamanlarda geliyor..
Allah herkesi ıslah etsin..

simten hayırlısı olsun..
İnş sonunda yüzünüz güler..
sperm sorununuz varmıydı ki?
döllenme sorunu spermden de yumurtadanda kaynaklanabilir..
daha önce 24 yumurta oldu diye ikincide de aynısı olucak diye bir kural yok zaten..
canını sıkma.. hiç birşeyi kafana takma..
transferin olsun rahat rahat gününü bekle bence..
inş zamanınız gelmiştir..

simten hayırlısı olsun..
İnş sonunda yüzünüz güler..
sperm sorununuz varmıydı ki?
döllenme sorunu spermden de yumurtadanda kaynaklanabilir..
daha önce 24 yumurta oldu diye ikincide de aynısı olucak diye bir kural yok zaten..
canını sıkma.. hiç birşeyi kafana takma..
transferin olsun rahat rahat gününü bekle bence..
inş zamanınız gelmiştir..

canım 15 milyonlardan iki ay önce 200 bine indik. geçen ay 600 bin çıktı. takip etmekten sıkıldım.hareketlimiz %5 moralimizi bozan oydu. zaten 12 yumurtaya on iki tane yetiyodu. ama bu kadar az döllenme olunca moralimiz bozuldu. temennilerin için çok teşekkür ederim canım. inşallah senin bebişinde kısa sürede gelir.

arkadaşlar yarın tüp bebek tedavisine başlıyorum lütfen dua edin içimde bi korku var neden bilmiyorum hepimizin hakkında hayırlısı olsun...

nurcan hayırlısı olsun.korkma nasipte varsa gelir bebişin.rabbim gözünüzde koymasın o mutluluğu yaşatsın hepinize.

2 haziranda doğum yaptım kızlar....kızım ve oğlum yanımda..Allahım hepinize nasib etsin..dün yazmıştım ama silinmiş,alım gücü yeterli olmayan ama preseed kullanmak isteyen arkadaşlar varsa elimdeki preseed tüplerinden yollayabilirim..ama kargo ücreti size ait :)

Tüm fındık,fıstık,badem sevenlere sevgiler..olumunekankayizsmile

2 haziranda doğum yaptım kızlar....kızım ve oğlum yanımda..Allahım hepinize nasib etsin..dün yazmıştım ama silinmiş,alım gücü yeterli olmayan ama preseed kullanmak isteyen arkadaşlar varsa elimdeki preseed tüplerinden yollayabilirim..ama kargo ücreti size ait :)

rabbim analı babalı büyütsün canım...
haberimiz vardı bebişleirn doğduğundanyerimseniben
üçünüzüde öpüyorumopuyorumnanaktan
yumrtlama zamnına denk gelseydi presed isteyebilirdim senden...ama şuan yumurta olması büyük ihtimal olan günlerdeyim...artık kargo yetişmez herhalde...
birdahaki ayada ne olur bilmem...
bu yüzden kesin kullanacak bir arkadaş alsın bence...

fadiğim kafana takmamaya çalış canım..
Allah biliyor kimin ne olduğunu..

papatyam sende canım..
her zaman başımıza gelen olaylar bunlar..
insan bir yere kadar dayanıyor da taştığı zamanlarda geliyor..
Allah herkesi ıslah etsin..
takmamaya çalışıyorum canım...
yapılacak birşey yokki...

canım inş benide bu listeye almanızı istiyorum yarın tüp bebek tedavisine başlıyorum dualarınızı esirgemeyin zemuszemuszemuszemus
hoşgeldin nurcan...tedavin hayırlı olsun sana bebişlerini getirir inş...

ay canım benim yaaa..
kıyamam sana..:teselli:
nasıl bir insan bu yengen?
insanın böyle biz üzüntüsü,eksiklikmiş gibi yüzüne vurulurmu?
dolmuşsun tabii haklı olarak..
çok üzüldüm tatlım senin adına..:sinifsinif:
takma dicem ama olmuyor biliyorum..
hepimiz neler neler yaşıyoruz ama bir şekilde rabbim sabrını veriyor çok şükür..
benim de kayınpederle sorunlarım var bugünlerde..:eek:klava:
bizde ters..kayınvalidem çok iyidir ama kayınpederim huysuzun suratsızın tekidir.
ben allaha havale ediyorum artık..sen de öyle yap..
şu mübarek günlerde gıybet edip bir de böyle değmeyecek insanlar yüzünden günaha girmeyelim canım benim..
allah yardımcın olsun..
sağol papatyacım....
ben onun nasıl bir insan olduğunu usanmam buraya yazarım sayfalar tutar...ama tek amacım dediğin gibi şu mübarek günlerde gıybet olmasın onun yüüznden günaha girmek istemiyorum...
ne acayıp birşeyki yeğenlerim yüüznden ona kötü birşey bile diyemiyorum...
çünkü ne olursa olsun onların annesi...rabbim islah etsin...

canım kayınpederin için üzüldüm ailede böyle sorunların olması çok zor...
hele ben bu konularda çok takıntılıyım ufak bir sorun olsa pskolojim bozuluyo...
atsan atamassın satsan satamassın...kos koca adam bu günden sonra huyuda değişmez...
allah yardımcın olsun rabbim sabır versin canım...

öncelikle bu güzel düşüncenden dolayı teşşekkür ederim.şu sıralar çektigimiz krediden dolayı mali sıkıntıdayız ama eminim benden daha müşkül durumda olanlarda vardır.
özele yazmaya çalıştım ama özele kapatmışsın sanırım.
eger benden daha çok ihtiyaç sahibi biri çıkmassa ben ayın 20 sinden sonra almak isterim.
adet tarihim 20 si :KK1: belkide gerek kalmaz.rabbim bütün isteyenlere versin.
seninde gözün aydın Allah yavrularını saglıcakla büyütmeyi nasip etsin.Allah ayırmasın sizi hiç.:Saruboceq:alsanaalsanasmile:hooray:

FADİKCİM yengene söyleyecek tek bir kelime bile bulamıyorum.hani bir söz var,bir lafa bakarım laf mı diye birde söyleyene bakarım insan mı diye.onun için zerre kadar üzülmeye bile değmez.allah ıslah etsin onu....

mrh kızlar nasılsınız dilerim herkez iyidir.....fadiğim canım arkadaşım çok üzüldüm başına gelen olaydan dolayı,denecek hiç bir şey yok malesef.rabbim öyle insanlarla imtihanımızı dahada zor kılıyor ancak vardır bunda da bir hayır şeker,sen lütfen yengenin yazdığı şeylerin hiç birine takılma, verecek olan rabbim kulu boş....inş en kısa zamanda sende çifter çifter çatır çatır dogurursun da görürler....yüreği temiz arkadaşım benim senin sınavın daha zor mükafatıda o derece büyük olur unutma bunu......tülinim nasılsın şeker netim yoktu ugrayamadım ama bu gün damladım yapılır yapılmaz.....belginim misafirin varmış san kolay gelsin canım....papatyacım tekrar geçmiş olsun inş....ayşeçınarlı tebrikler arkadaşım sağlıkla inş...nerminim sen nasılsın şekercim....adını unuttum arkadaşımızın biride tedaviye başlıyormu inş rabbim yüzünü güldürür canım seninde

hosbulduk sıdelya saol canım..naber neler yapıyosun..
fadık cok duygusal bır karakterın var senın anlıyorum.ama mantıgını devreye sok ve aman ne takıcam rabbım hıdayet versın de..ve kafanda bu uzuntulerı at..bızım her duruma karsı daha az sıtreslı olmamız lazım bılıyorsun canım..malesef her sulalede boyle bır tane ınsan var ve herkesın huzurunu bozmaya yetıyor.ama ben cozumu soyle buluyorum hep.kapımı kapattımmı artık ıcerde ben esım ve huzurumuz olmalı.baskalarıyla olan sorunlarımı uzuntumu eve tasımamaya calısıyorum.akıl vermek degıl estagfurullah.bır tavsıye canım..ınsaallah abınle yengende omur boyu mutlu yasarlar bundan sonra.bız mumınlere dua etmek duser sadece..uzme kendını arkadasım olurmu..
beyzacım aynı sorunlarla bogusuyorum.ıkı sene once bırsuru talıhsızlıklerle alınan kıstım suan aynı sevıyede ve yıne amelıyat gorunuyor malesef.ama bazen dusunuyorumkı madem benım elımden bısey gelmıyor..cenabı hakkın kudretıde herbır zerreyı kusatmıs.ancak o dılerse kurtulabılırım bu ıskencelerden..elbet bu ser gıbı gorunen seydede bır hayır vardır bızım ıcın..canını sıkma arkadasım..hersey olacagına varıyor..allaha emanet ol..
herkese hayırlı gunler arkadaslar.ara ara ugrarım yıne..

fatıma zehracım iş ev arası mekik rabbime çok şükür bakalım rabbim izin verirse ağustosta tedaviye başlıcam 20 sinde hayırlısı inş rabbimin ol deme vakti gelmiştir tek dileğim o

FADİĞİM üzeme kendini insanları anlamak zor bazen bende çok bunalıyorum...

bu arada kızlar hep 100.ncü ben olmak istediğimi yazmıştım ama başka canımızda olsa çok sevinirim bende bekliyorum merakla kimin olcanı

X