Erkek İnfertilitesi Erkek İnfertilitesi yüzünden hamiş kalamayan bayanların listesi

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
amın Allah razı olsun senın hamılelık nasıl gıdıyor aslında yarın tekrar test yapıcam yukselme varmı dıyeasıl ozaman bellı olcak saglıklı bır gebelık gecırıyormuyum dıye suan daha sızlerden baska kımsenın haberı yok

insallah tez vakıtte bebegın senınle olur kendını ve esıne yansıtmamaya calıs hakıkaten bakmısızkı kendımıze zarar vemısızAllahım hepımıze gonlumuzden gectıgı kadar saglıklı hayırlı evlatlar versın

sagol canım İNŞALLAH RABBİM bizede nasip eder hayırlısıyla hamile kalmayı anne olmayı

selam kızlar

ben bu ay buhar ve preset kullamnıştım ama malesefmafoldumben olmadı bugün kırmızıları mafoldumbengördüm

bu ay kanda cıkmamasına ragmeen adet olana kadar cok ümitlenmiştim :sinifsinif:

biraz bu sefer dokundu bana ALLAHIM en kısa zamnda bizlerede nasip eder İNŞALLAH anne olmayı hamile kalmayı İNŞALLAH
canım hayırlısı olsun.vaktini bekliyor ummadığın anda gelir işallah bebişin.
amın Allah razı olsun senın hamılelık nasıl gıdıyor aslında yarın tekrar test yapıcam yukselme varmı dıyeasıl ozaman bellı olcak saglıklı bır gebelık gecırıyormuyum dıye suan daha sızlerden baska kımsenın haberı yok

insallah tez vakıtte bebegın senınle olur kendını ve esıne yansıtmamaya calıs hakıkaten bakmısızkı kendımıze zarar vemısızAllahım hepımıze gonlumuzden gectıgı kadar saglıklı hayırlı evlatlar versın

iyi gidiyor canım çok şükür darısı sana.değerin yükselmiştir aynen bende acaba acaba diye diye bu zamana kadar geldim.doğana kadarda böyle gidecek işte.hayırlısı olsun işallah.

günaydın kızlar
nasılsınız görüşmeyeli bakalım opuyorumnanaktan

fadikcim ben regl oldum,yaa kızlar benim düzenli reglim bir acayip oldu
önce az az gelip 1 hafta oyalıyor sonra normale dönüyor
bununla alakalı dra da gitmedim akannehir
acaba diyorum birkaç ay önce benim akıntım vardı kanamalıydı
dr onun kesilmesi için ilaç vermişti
ilacı içmiştim ve bıraktığımda regl olmuştum
ve o ilaç tedavisinden sonra düzensizleşmeye başladım
sanırım benim en yakın zamanda dra gitmeme gerek oooffff offffffff :gitme:
hoşgeldin canıma.s.
adet için dr görün istersen canım...

selam kızlar

ben bu ay buhar ve preset kullamnıştım ama malesefmafoldumben olmadı bugün kırmızıları mafoldumbengördüm

bu ay kanda cıkmamasına ragmeen adet olana kadar cok ümitlenmiştim :sinifsinif:

biraz bu sefer dokundu bana ALLAHIM en kısa zamnda bizlerede nasip eder ıNŞALLAH anne olmayı hamile kalmayı ıNŞALLAH
insan ne kadar çok ümüt ederse o kadar çok üzülüyor...
ama hayırlısı canımopuyorumnanaktan

daha once asılama yapmadım ılkez benım 11 yasında bır oglum var ona hamıle kaldıgımda esımde yıne problem varmıs benım haberım yoktu tabıkI Rabbım ol dedı oldu aslında benım esımde problem vardı hareketsızlık sayı azlıgı ben cok macunlar yaptırdım kecıboynuzu caksır varıkosel bıle bence bunlarla gectı oda vardı caksır ıle at kestanesı suyu kullandım varıkosele ve hepsı yukseldı bendede ploraktın yukseklıgı ostrojen dusmeye basladıonada aslan pencesı kullandım cok sukur hepsı gectı annem gecen ay bır hocaya gıtmıs okutmak ıcın falannıye yazıyorum bılıyonuzmu bunları Raabımın buyuklugu karsısında bızler acızızhoca onların cocukları olmuyacak demıs annem soyledıgı zaman hıc uzulmedım hep dedımkı Allahım sen dılemedıkce yaprak bıle kıpırdamaz ve su vardı hz MUSA bır karı koca varmıs cocukları olmuyormus Musa a.s yanına gelmısler rabbımıze dua et bızım cocugumuz olsun hz Musa allahadua edıyor Cenabı Allah onların cocugu olmuyacak dıyor aradan yıllar gecıyor musa a.s o karı kocaya rastlıyor ve cocukları olmus acaba nasıl oluyor dıye Cenabı Allaha soruyor Allahcc onlar benden umıdını kesmedı ve nasıp ettım hep bu kısa aklıma gelıyordu Alllah dılemedıkce olmaz peygamberı ıle o karı kocanın cocugu olmayacak dedı ama oldu annemın anlatmalarında hıc etkılenmedım hepsı bu ay oldu bırde anadolu fenerınde sehıt baba turbesı var bence gıdın derım orasıda vesıle tabıkı ruyalarda ınsanlara cocuk sahıbı olmak ısteyen ler keske bırde buraya gelse dermısburası cok uzak kımse buraya dua etmeye gelmıyor dermıs kısa kısa anlatıyorum kusura bakma ne olur:KK1::KK1:
paylaşımalrın için sağol canımopuyorumnanaktan
çok şükür rabbim senin yüzünü güldürdü...sıra bizde artık...

iyi gidiyor canım çok şükür darısı sana.değerin yükselmiştir aynen bende acaba acaba diye diye bu zamana kadar geldim.doğana kadarda böyle gidecek işte.hayırlısı olsun işallah.[/QUOTE]
bugun test verdım sabah 276. oranıda varda hatırlamıyorum telefon edıp sordum sızce ıyımı

hoşgeldin canıma.s.
adet için dr görün istersen canım...

insan ne kadar çok ümüt ederse o kadar çok üzülüyor...
ama hayırlısı canımopuyorumnanaktan

paylaşımalrın için sağol canımopuyorumnanaktan
çok şükür rabbim senin yüzünü güldürdü...sıra bizde artık...inasllah sıra gelıcek hemde kısa zamanda bende hıc beklemıyordum cok sukur olduRabbımsızlerınde yuzunu tez vakıtte bebıslerınıle guldursun

ÖNEMLİ OLAYLAR - ANA BAŞLIKLAR (09-07-2010 cuma

:hooray:Hamişşlerimiz - ASIL LİSTE (Erkek İnfertilitesi) ::hooray:

65.Hamişşimiz---tuna0909---17-eylül-2009-doğal yoldan-Sayı-(1. Aşılama başarısız)
66.hamişşimiz---gelinc---21-eylül-2009---doğal yoldan---(doğal yoldan bir düşüğü var)
67.hamişşimiz---berenboz---27-eylül-2009(bu tarihte 23 haftalıkmış)Sayı ve Hareket---mikroenjeksiyon-ımsı yöntemi---(3 aşılama başarısız)
68.hamişşimiz---casper33---05-ekim-2009---Sayı ve Hareket---tüp bebek yöntemiyle---(2 Aşılama Başarısız)
69.hamişşimiz---seyneb---06-ekim-2009---hareket-(20 ocakta varikosel ameliyatı oldu)---doğal yoldan---(normal yoldan bir düşüyü var)
70.hamişşimiz---melih---07-ekim-2009---Morfoloji---ilk tüp bebek denemesiyle---(2. Aşılama Başarısız,Doğal yoldan bir düşük)---???
71.hamişşimiz---rapunzell_82 -26-ekim-2009--Hareket ve Morf.-- Doğal y.--(3 aşılama başarısız,Doğal y. hamile kalmış ve bebeğin kalbi durmuştu)
72.hamişşimiz---can_iso---29-Ekim-2009---Sayı ve Morfoloji---1. tüp bebek denemesiyle--- Eşi mart ayında varikosel ameliyatı oldu---

73.hamişşimiz---liyadora---15-kasım-2009--Ağır Oligospermi---3. tüpbebek denemesiyle--(1.Tüp Bebek ikizlerini kaybetti,2.Tüp Bebek başarısız)
3. denemesinin ardından 02.06 .2010 tarihinde kızı ve oğlu dünyaya geldi ...

74.hamişşimiz---canzi3445---24-Aralık-2009---Doğal yoldan---sayı hareket ve morfoloji---(doğal yoldan 1 erken doğum)
75.hamişşimiz---surayn ---08-Aralık-2009---tüp bebek tedavisiyle(dondurulmuş)---azo sperm---(1. tüp bebek karnında öldü)
76. hamişşimiz---laluz24z---19-Aralık-2009---doğal yoldan(ilaçsız yumurta takibiyle)---Morfoloji---(Doğal yoldan bir düşük)
77. hamişşimiz---cornelia35---05-Ocak-2009---tüp bebek tedavisi---Morfoloji
78. hamişşimiz---meryem42---04-şubat-2010---tüp bebek tedavisi---sayı---(3 Aşılama başarısız,1 Tüp Bebek Dış gebelik,1 Tüp bebek başarısız)
79. hamişşimiz---bafo---25-şubat-2010---tüp bebek tedavisi---morfoloji ve hareket
80. hamişşimiz---Balsurat---2-mart-2010---sayı ve hareket---doğal yoldan---(1 aşılama başarısız)
81. hamişşimiz---yabangülüm---12-mart-2010---morfoloji---doğal yoldan---(bir aşılama başarısız)
82. hamişşimiz---ozlem82do---16-mart-2010---Hareket---Tüp bebek tedavisi---(2. Aşılama, 1. tüp bebek başarısız)
83.hamişşimiz---aymes---20-mart-2010---sayı ve hareket---tüp bebek tedavisiyle---(1. tüp bebek başarısız
84.hamişşimiz---nergis55---21 mart-2010---morfoloji---tüp bebek tedavisiyle---(3 başarısız aşılama)
85.hamişşimiz---zelal81---23-mart-2010---hareket ve morfoloji---doğal yoldan---2 aşılama başarısız(bu tarihte 16+4 hamile)
86.hamişimiz---vesta---31-mart-2010---sayı ve hareket---tüp bebek(bu tarihte 8 haftalık)
87.hamişşimiz---cerenduru---8-nisan-2010---hareket ve morfoloji---tüp bebek tedavisi
88.hamişimiz---dilem--15-nisan-2010---Morf.,varikosel (dilem de PKO var)---doğal y.--(4 Aşılama ve 7 Tüp Bebek başarısız,tüp bebeğin 2'si düşük)
89.hamişşimiz---bengusu---8 mayıs-2010---varikosel(eşi ameliyat olmuştu)---doğal yoldan---(doğal yoldan 1 düşük)
90. hamişşimiz---aa1---17-mayıs-2010---hareket ve morfoloji---tüp bebek tedavisi---(2 başarısız tüp bebek)
91.hamişşimiz---nimes---17-mayıs-2010---sayı v e morfoloji(7 ekim 2009 da eşi ameliyat oldu)---doğal yoldan
92.hamişşimiz---boncukboncuk---26-mayıs-2010---sayı ve hareket---doğal yoldan---(1 başarısız tüp bebek)
93.hamişşimiz---begum---29-mayıs-2010---tüp bebek tedavisi---sayı ve morfoloji
94.maviumutolsun---hamişimiz---29-mayıs-2010---doğal yoldan---Hareket 24 06-2009 da ameliyat oldu---(1 Aşılama başarısız,doğal yoldan 1 düşük)
95. hamişimiz---MONO ROSA---14-haziran-2010---tüp bebek tedavisi---sayı hareket ve morfoloji(0)---(2 aşılama ve 1 tüp bebek başarısız)
96.hamişşimiz---ecemnurr---14-haziran-2010---tüp bebek tedavisi---sayı ve hareket
97.hamişşimiz---esinte---19-haziran---2010---doğal yoldan---sayı-2 kere varikosel ameliyatı oldu---(1 aşılama başarısız)
98.hamişşimiz---eskisehirli2626---20-haziran-2010---doğal yoldan---sayı ve hareket---(3 aşılama başarısız)
99. hamişşimiz---Enikazya---9-temmuz-2010---aşılama tedavisiyle---???---

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

ecemnurr ve MONO ROSA arkadaşalrımız tüp bebek tedavisiyle hamile kaldılar:teytey:
esinte ve eskisehirli2626 arkaşalarımız da doğal yoldan hamile kaldılar:teytey:
Enikazya arkadaşımız aşılama tedavisiyle bebişine kavuştu:teytey:
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
:Saruboceq:Tedavide Olanlar :Saruboceq:

..................................

________________________________________________________________________________________________
TOPİĞİMİZE YENİ GELEN ARKADAŞLAR OLDU...HEPSİNE HOŞGELDİNİZ DİYORUMa.s.
EĞER BU ARKADAŞLARDAN LİSTEMİZE GİRMEK İSTEYENLER VARSA BİLGİLERİNİ
(Adet tarihi---Sorun---Doğal ya da Yardımcı üreme tekniği (daha önceki durumlar)---Uygulanan kürler,kullanılan ilaçlar,Yöntemler) VERİP
BENDE LİSTEYE GİRMEK İSTİYORUM DİYE BELİRTMELERİNİ İSTİYORUM...

yerimseniben

kızlar merhabalar..
enıkazya degerın cok guzel masallah.kafana takma canım..allahın dıledıgı olur..
herkez tatılde heralde hıckımseden ses cıkmıyor..
benımde kayınvalıdem amelıyat oldu.bugun eve gelıyor.bıraz onunla ılgılenırım.cuma gıbıde bız cıkıyoruz ınsaallah..herkese hayırlı gunler kızlar..fırsat buldukca gelırım yıne..

merhaba kizlar.. sizleri iyi gordugume sevindim..Koca bi MASALLAHHH hamislerimizee

Ben hiccc iyi degilim..Bebek dusunceesini kafamdan birazda olsa atmak icin kisacasi dusunmemek icin ise girdim kendimi sadece ise odakladim... ama olmadi ben uzak durdukca birseyler pesimi birakmadi..herseyi uzerime cekiyor gibiyim.:KK43:
Biliyosunuz 1 kere tup bebek denedik ve sonuc negativti. sorun esimdeydi.

aslinda umudumu hic tukenmedi..Takiiiiiii!!!!!! Persembe gunu siddetli agriyla hastaneye gidene kadar..

ilk tup bebek denememde tedavi esnasinda kucuk bi kist meydana gelmisti.(cikolata kisti) bi kac kez doktora gittigimde doktor hersey yolunda demisti..

persembe gunu hastaneye gittigimde,aslinda adet sancisi gibi biseydi.adetlerim sancili gecer benim ..
doktor muayane etti ve cikolata kistimin agriya sebeb oldugunu soledi..4 cmlik mis..istersen laparoskopi ile alalim dedi.(sag tarafimda)
peki dedim vee ameliyati anlatmaya basladi. o gun ameliyata girdim..Sanssizlik yaa 1 saattlik ameliyatti..nedense 3 saat kadar surdu..
kendime geldigimde agrim felan yoktu gayet normaldim.sadece yorgun hissediordum kendimi..doktor bana aynen soyle dedi..

Kistinizi aldik... Yapisiklik meydana geldi.. ve sag yumurtaliginizin sansi pek yok...
saskindim:KK43:(( hicbise diyemedim oracikda kaldim:KK43: peki simdi ne olcakk..5 senelik evliyiz.okadar cok mucadele verdikki bunlari sizlerde biliyosunuz hepimiz bebek icin elimizden geleni yaptik veya yapmaya calisiyoruz..
1 sene boyunca kontrol hapi kullanmam gerekiyormus.. yani yine uzakda bebisim.. saten cok ara vermistik.. napalim yine beklicezz ALLAH dan gelen herseye ragziyizz

Ben hiccc iyi degilim..Bebek dusunceesini kafamdan birazda olsa atmak icin kisacasi dusunmemek icin ise girdim kendimi sadece ise odakladim... ama olmadi ben uzak durdukca birseyler pesimi birakmadi..herseyi uzerime cekiyor gibiyim.:KK43:

aslinda umudumu hic tukenmedi..Takiiiiiii!!!!!! Persembe gunu siddetli agriyla hastaneye gidene kadar..

ilk tup bebek denememde tedavi esnasinda kucuk bi kist meydana gelmisti.(cikolata kisti) bi kac kez doktora gittigimde doktor hersey yolunda demisti..

persembe gunu hastaneye gittigimde,aslinda adet sancisi gibi biseydi.adetlerim sancili gecer benim ..
doktor muayane etti ve cikolata kistimin agriya sebeb oldugunu soledi..4 cmlik mis..istersen laparoskopi ile alalim dedi.(sag tarafimda)
peki dedim vee ameliyati anlatmaya basladi. o gun ameliyata girdim..Sanssizlik yaa 1 saattlik ameliyatti..nedense 3 saat kadar surdu..
kendime geldigimde agrim felan yoktu gayet normaldim.sadece yorgun hissediordum kendimi..doktor bana aynen soyle dedi..

Kistinizi aldik... Yapisiklik meydana geldi.. ve sag yumurtaliginizin sansi pek yok...
saskindim:KK43:(( hicbise diyemedim oracikda kaldim:KK43: peki simdi ne olcakk..5 senelik evliyiz.okadar cok mucadele verdikki bunlari sizlerde biliyosunuz hepimiz bebek icin elimizden geleni yaptik veya yapmaya calisiyoruz..
1 sene boyunca kontrol hapi kullanmam gerekiyormus.. yani yine uzakda bebisim.. saten cok ara vermistik.. napalim yine beklicezz ALLAH dan gelen herseye ragziyizz

canım Allah çok büyük sakın ümitsizliğe kapılma.Daha önce bir arkadaş tanıkılarından birinin yapışıklık sorunu olduğunu söylemişti.Ama hamile kalmış.doktorlar şok geçirmiş.mucizeler işte.Rabbim ol dedikten sonra yapışıklık felan hikaye.Bol bol dua et.opuyorumnanaktan

beyza hoşgeldin canım..
geçmiş olsun..
sağlığın yerinde olsun da gerisi gelir boşver..
ben artık çok rahatım hiç aklıma bile gelmiyor ne doktor ne hastane göresim var bu aralar..
inş sende benim gibi unutur boşverirsin ve bu süreyi çok daha rahat geçirirsin..

canım Allah çok büyük sakın ümitsizliğe kapılma.Daha önce bir arkadaş tanıkılarından birinin yapışıklık sorunu olduğunu söylemişti.Ama hamile kalmış.doktorlar şok geçirmiş.mucizeler işte.Rabbim ol dedikten sonra yapışıklık felan hikaye.Bol bol dua et.opuyorumnanaktan

sagol canimm.yapisiklik nedir nasildir ne gibi tehlikesi var hep yapisikmi kalcak hicbise bilemiyorum.yumurtaliklarimda gayet iyiydi.. doktorun agzindan lafi kerpetenle aliyosun sanki.bugun dosyaarimi alcak esim kendi doktorumdan randevu alcam ve ona gostercem rapaorlari..
haklisin canim rabbim ol derse olur.kimsenin kucagini bos birakmasin rabbim insallahh

beyza hoşgeldin canım..
geçmiş olsun..
sağlığın yerinde olsun da gerisi gelir boşver..
ben artık çok rahatım hiç aklıma bile gelmiyor ne doktor ne hastane göresim var bu aralar..
inş sende benim gibi unutur boşverirsin ve bu süreyi çok daha rahat geçirirsin..

sagol canimm.onemli olan saglik cook haklisin.cok ara vermistik.eylulun 10nuna ucak biletimizi aldiydik 2.tedavimize baslamak icin tr ye gelicektik.ama olmadi.. olsun napalim kafami toparlarim guzel bi tatil yaparim ailemle.1 sene daha bekleriz.5 sene bekledik..

beyzacım hoşgeldin çok geçmiş olsun.tek yumurtalıkla bile hamile kalma şansın çok yüksek.ama 1 yıl boyunca doğum kont.hapı kullanman neden gerekiyor anlamadım.keşke bi kaç doktora daha görünsen.

beyzacım hoşgeldin çok geçmiş olsun.tek yumurtalıkla bile hamile kalma şansın çok yüksek.ama 1 yıl boyunca doğum kont.hapı kullanman neden gerekiyor anlamadım.keşke bi kaç doktora daha görünsen.

h.b canim sagolasin..doktorum rusdu hic guzel aciklama yapmadi valla..sag yumurtamin pek sansi olmadigini soledi ve yapisiklik oldugunu soledi.. tahminim 1 sene hapi kullanmam o sorunlarin gitcegi.. cunku 1 sene sonra bebek dusunebilirsiniz dedi. kendi dktoruma gitcem canim. en iyi bilgiyi ondan alirim.

çok çok geçmiş olsun canım.inan böyle durumlarda ne diyecemi bilemiyorum.rabbim bundan aşağısına düşürmesin daha beterlerinden korusun,bebişinden kendiliğinden gelsin inş

beyzaacım geçmiş olsun canım bence başka doktorada görün derim ben eğer türkiyeye gelme şansın varsa burda görün

herşeyin hayırlısı canım herşeyden önce biz önemliyiz bence doktorların dediğini hiçç kafana takma hepimiz neler yaşadık walla bende düşünmüyorum artık ne ilaç ne doktor yüzü göresim var rabbim muhtaç etmesin

X