Erkek İnfertilitesi Erkek İnfertilitesi yüzünden hamiş kalamayan bayanların listesi

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
Merhaba arkadaslar...

Forumda bu baslik hep gozume takilirdi ama yazmak nasip olmamisti.

Kizlar benim esimin sperm sayisi az cikti. Ve esimi urologa yonlendireceklerdi, ben ikinci bir sperm testi yapilmasini istedim. Emin olmak icin. Eger Allah korusun yine ayni cikarsa nasil bir tedavi uyguluyorlar sperm sayisini artirmak icin? Lutfen beni bilgilendirin.

Allah razi olsun hepinizden...

cerencimm tebriklerrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrhihoyyyt:sm_cool:
rosem canım doğumgünün kutlu olsun a.s.a.s.a.s.
üslup canım hadi gözün aydın raporunu almışsın inş. gerisi de gelicek:Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq:
nevrosky canım payıma düşen tefriceyeyi okudum.

balsurat hoşgeldin canımmm

rosem doğum günün kutlu olsun canım nice senelere bebişin gelir nşallah yeni yaşında aminnnnnnn

nevrosky ben 250 ihlas 150 salavat okudum eklersin canım
yaa böyle peş peşe hamileler çıkınca listemizden içim umutla doluyo inşallah bizlerde bebişlerimize en kısa zamanda kavuşacagız rabbim şu mübarek günlerde hepimizin yüzünü güldürsün inşallah

ağzına sağlık sünger canım yüreğine sağlık inşallah bebişlerimiz gelecek aminnnnnnnnnnn

nevrosk canım ya sen değerlerden anlıyosun galiba.şu bizimkinide bi söylesen.sonuç kısmında azosperm değilde ASTENOTERATOZOOSSPERMİA yazıyor.değerleride yazayım.
sayı 48 x106ml
total hareketlilik 29 %
progresif hareketliklik(+4):17
hareket (+2):8
sperm dışı hücre 1 x106/ml
progresif hareketli sperm sayısı 2 x106 /ml
morfoloji(krugere göre)3 %
>14 fertil
5....13 subfertil
<5 infertil
değerleri olduğu gibi yazdım.yazarsan sevinirim...

kızlar öncelikle hepinize günaydın gece saat1 de geldiğim için işten bu saate kadar uyudum haliyle kalkınca hemen girdim neler yapıyosunuz diye ne güzel haberler varmış rosem doğum günün kutlu olsun canım umarım yeni yaşın yeni mutluluklar getirir sana (anladın sen :emir_bebek:) ve bir güzel haberde cerencimden çok mutlu oldum :sm_cool:ne kadar güzel ya allahım sağlıklı bi şekilde kucağına almayı nasip etsin:Saruboceq: ama ben bugün çok mutsuzum görevliyken çalıştığım yerden arkadaşlarımla karşılaştım hepsinin yanında bebeği miniği ve eşi ne kadar mutlular hele biri vardı yeni doğmuş kırkı yeni çıkmıştı kucağıma aldım kokladım mis gibi kokuyodu o kadar heveslendim o kadar istedimki hep bastırıyodum duygularımı zamanı gelince olur geç olsun güç olmasın diye ama olmuyo işte kendimi o kadar eksik hissettimki eve gelene kadar ağladım karanlık olduğu için kimse görmedi allahtan senağlama benim hep hayalimde evlenince bir iki değil dört beş tane :emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek: bebeğim olsun galiba bu gidişle bitane bile olmicaksenağlama

Canım merhaba. Senin de bebişin olucak , ümitsizliğe kapılma. Bugünün hamişleri dün bizim gibi mücadele veriyorlardı . unutma. a.s.

Merhaba arkadaslar...

Forumda bu baslik hep gozume takilirdi ama yazmak nasip olmamisti.

Kizlar benim esimin sperm sayisi az cikti. Ve esimi urologa yonlendireceklerdi, ben ikinci bir sperm testi yapilmasini istedim. Emin olmak icin. Eger Allah korusun yine ayni cikarsa nasil bir tedavi uyguluyorlar sperm sayisini artirmak icin? Lutfen beni bilgilendirin.

Allah razi olsun hepinizden...

Canım sayı azsa , e vitamini ve damar açıcı ilaç verebilirler. Varikosel varmı diye ultrason isteyebilirler. Gerekirse ameliyat verebilirler. Sayıya göre değişir canım açıkcası. İnşallah ikinci testiniz güzel çıkar ve bunlara gerek kalmaz. Tez zamanda meleğine kavuşursun dilerim. Şeniz

Canım sayı azsa , e vitamini ve damar açıcı ilaç verebilirler. Varikosel varmı diye ultrason isteyebilirler. Gerekirse ameliyat verebilirler. Sayıya göre değişir canım açıkcası. İnşallah ikinci testiniz güzel çıkar ve bunlara gerek kalmaz. Tez zamanda meleğine kavuşursun dilerim. Şeniz

Cevap yazdigin icin cok tesekkur ederim. Insallah duzgun cikar.

kızlar sanırım ben HAMİLEYİM:sm_cool: Bu sabah yine test yaptım. yine çok net değildi ama düne göre biraz daha belirgindisositososito Allah'ım sana şükürler olsun! Allah'ım herkese yaşat bu duyguyu inşallah! sonucu görünce kocamla birbirimize sarılıp ne yapacağımızı şaşırdık. ağlasak mı gülsek mi bilemedik. 1 yıllık bekleyişin sonunda doğal yoldan verdi Rabbim yavrumuzu. Gelecek ay için rahim filmi, aşılama,iğne artık ne varsa onu yapmaya karar vermiştik. Çok şükür ki gerek kalmadı. eşimin tedavisinin ilk ayında meleğimiz geldi bize.
doktora gidip kesin sonucu almadan ailelere söylememeye karar verdik. ama birileriyle de paylaşmadan duramadım. iyi ki varsınız kızlar! bir aydır topiğinize takılıyorum ama hiç yabancılık çekmedim aranızda. hatta bu mutlu haberi kocamdan sonra sizinle paylaşacak kadar!kaydirigubbakcemile3

canım inan ne kadar sevindim anlatamam :sm_cool: allah sana bu mübarek ayda gönderdi meleğini :hooray: allah kucağına alıp kokusunu içine çekmeyide nasip etsin :Saruboceq: eee artık darısı bizlerin başına Şeniz

nevrosk canım ya sen değerlerden anlıyosun galiba.şu bizimkinide bi söylesen.sonuç kısmında azosperm değilde ASTENOTERATOZOOSSPERMİA yazıyor.değerleride yazayım.
sayı 48 x106ml
total hareketlilik 29 %
progresif hareketliklik(+4):17
hareket (+2):8
sperm dışı hücre 1 x106/ml
progresif hareketli sperm sayısı 2 x106 /ml
morfoloji(krugere göre)3 %
>14 fertil
5....13 subfertil
<5 infertil
değerleri olduğu gibi yazdım.yazarsan sevinirim...

Canım Sayı ml'deki mi toplam mı acaba? Kaç ml veya kaç cc vermiş yazıyor mu? Hareketlilik biraz düşük. Morfoloji de beklenenin altında. Bizim listeye sen azosperm olarak kaydolmuşsun ama azosperm değil. Hareket ve morfoloji yazıyorum soruna. Herhangi bir şey kullanıyormusun canım? Doktor birşey verdi mi? Ya da siz birşey uyguluyormusunuz?

cerencimm tebriklerrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrhihoyyyt:sm_cool:
rosem canım doğumgünün kutlu olsun a.s.a.s.a.s.
üslup canım hadi gözün aydın raporunu almışsın inş. gerisi de gelicek:Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq:
nevrosky canım payıma düşen tefriceyeyi okudum.

canım tesekkur ederım..a.s.

rosem canım benim doğum günün kutlu olsun daha nice senelere eşinle ve çocuklarınla girmen dileğiyle :CüvCüv::emir_bebek: :1hug:

nevrosky ben 250 ihlas 150 salavat okudum eklersin canım
yaa böyle peş peşe hamileler çıkınca listemizden içim umutla doluyo inşallah bizlerde bebişlerimize en kısa zamanda kavuşacagız rabbim şu mübarek günlerde hepimizin yüzünü güldürsün inşallah

İnşallah bizde kavuşuruz canım dediğin gibi artık gelsinler gözümüz yollarda kaldı benim sabrım tükeniyo artık son demlerimi yaşıyorum galiba dayanma gücüm kalmadısenağlama
sabahtan beri ağlıyorum allahtan cerenin haberi geldide biraz moral oldu.

rosem canım benim doğum günün kutlu olsun daha nice senelere eşinle ve çocuklarınla girmen dileğiyle :CüvCüv::emir_bebek: :1hug:

tesekkur ederım canım..buarada dogum gunumu herkes teker teker hatırladı ama kocısten halen tık yok..bakalım aksamı beklıyorum..:asigim:

İnşallah bizde kavuşuruz canım dediğin gibi artık gelsinler gözümüz yollarda kaldı benim sabrım tükeniyo artık son demlerimi yaşıyorum galiba dayanma gücüm kalmadısenağlama
sabahtan beri ağlıyorum allahtan cerenin haberi geldide biraz moral oldu.
canım lutfen boyle umutsuz olma..ınsallah bızlerde kavusacaz.pozıtıf dusunelım kı bıran once meleklerımız gelsın.:1hug:

Canım Sayı ml'deki mi toplam mı acaba? Kaç ml veya kaç cc vermiş yazıyor mu? Hareketlilik biraz düşük. Morfoloji de beklenenin altında. Bizim listeye sen azosperm olarak kaydolmuşsun ama azosperm değil. Hareket ve morfoloji yazıyorum soruna. Herhangi bir şey kullanıyormusun canım? Doktor birşey verdi mi? Ya da siz birşey uyguluyormusunuz?

bende azosperm sanıyodum ama değilmiş. volüm 2 ml yazıyor...işte ilk testte doktor üroloğa yönlendirdi.eşim perhizden emin olmadığından bi daha yaptırdık doktora gösterdim verdiğim sonuçta olanı üroloğa gerek yok dedi.değer yükselmiş dedi...olur bu sonuçla dedi.o yüzden hiç bişey kullanmıyor eşim.

Son düzenleme:
X