Erkek İnfertilitesi Erkek İnfertilitesi yüzünden hamiş kalamayan bayanların listesi

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
Heja cım alemsin vallahi.Hİç bu yüzden eş kıskanılır mı ?
Adam zevkinden mi yapıyor.Vallahi ben eşime kendim dedim eğer daha verimli bir sonuc olacaksa izle diye. :eek:
Hem onlarda cok zorlanıyorlar.Ondan bir sonuc cıkacağını bile bile kolay mı yapmak.kafamçokkarıştı
Bİr tane sperm cıkması için on cd izlemesine razıyım ben ne yapalım :1closedeyes::1rolleyes:

az önce eşim aradı morali bozuktu sonuç istediğimiz gibi değil nasıl çıkmış dedim ben anlamıyorum ama sayı 23 milyon yüzde atmışta hareketsiz yazıyormuş ne yapalım herşeyin hayırlısı olsun akşam sonuç elime geçince daha detaylı bilgi veririm artık keçi boynuzu kürünüde içmez hani ne faydası oldu der

Canlarım ; valla siz orda yazıyorsunuz ben burda cevap yazamıyorum içim gitti valla. Kendi kendime nazar değirdim. İşim yolunda , işim az derken 2 gündür deli işim çıktı. Açık duruyor 2 satır yazamıyorum sizlere. Kusura bakmayın arkadaşlar..

Rosem ; canım , bitanem , güzel arkadaşım lütfen kendini üzme. Tedavinin ilk ayı olduğu için yıkılmanı anlıyorum. Oluverecek gibi geliyor insana. Sağlık olsun bebeğim. Hayırlısı olsun inşallah. Ben de üzüldüm ama önümüze bakmak zorundayız :teselli:

OcerenO ; canım sen de hiç streslenme bence. Aşılama veya tüp bebek. Hayırlısı neyse ona yönelirsiniz inşallah. Allah yolunuzu açık etsin ve doğru yerde doğru zamanda bulunmayı , doğru tedavi ve destek almayı nasip etsin inşallah. a.s.

Üslub ; canım merhaba. Nasılsın umarım iyisindir.. Hastalanmadın demek. Sıcaklardan olabilir. Başka şeylerden de olabilir diyeceğim ama sen pek eminsin.. jeyyar

Heja ; canım seni çok iyi anlıyorum. Kıskandın eşini. Yani haklı olarak sinirin bozuldu. Normal zamanda olsa bozabilirsin sinirini ama bozma şimdi. Arkadaşların dediği gibi kolay değil. Çok zor onlar için bunu yapmak. Belli yaşa gelmişler. Evlenip düzenli bir sex hayatı yaşamaya başladıktan sonra bu şekilde örnek vermek kolay değil. Zaten böyle birşeye gerek olmasa konulmaz. demekki gerçekten zor birşey bu. Kimsenin gözü gönlü açılsın , zevk alsınlar diye konmuyor bence. O yüzden sen takma bunları. O güzel canını da sıkma. Her ne kadar iyi geçti dediyse de yine de kötü geçmiştir. Çünkü oraya gitmenin ve o odaya girmenin , insanlarla karşılaşmanın bir sıkıntısı vardır. Bu konuda öyle ya da böyle çok konuşmak istemeyecektir. Bence sen gidip onunla ilgilen canım. Onun buna daha çok ihtiyacı var. :1hug:

Morali bozuktu demek. Akşam bakalım bir değerlere. Hayırlısı inşallah canım. Sonucun beklenen düzeyde olup olmadığına değil de eskiye nazaran nasıl bir değişme gösterdiğine bakarsak daha iyi yapmış oluruz. O zaman kullandıklarınızın işe yarayıp yaramadığı daha güzel ortaya çıkar canım. Bence her halikarda kârdayızdır. Yerimizde saydığımızı düşünmüyorum.. Akşam görüşürüz canım ok.. yerimseniben

Vavelya ; canım sen nasılsın? Nasıl gidiyor? Öpüyorum seni de kocaman a.s.

Canım sonuç iyi bence. %4'ün üzerinde morfoloji kötü değil. %14 kruger'e göre standart ancak %7 bile iyi diyorlar. Yani %9 iyi. Bir de bunun yüzdesini sayı ve hareketliliğe bakarak yorumluyorlar. Yani çok az sayı ve haraketlilikte %14 bile kâr etmiyor. Ancak senin değerlerin güzel. 97.000.000 spermin 6.000.000'u normal morfoloji ve ileri hareketli canım. Bu doktorları anlamıyorum. Hemen neden aşılama diyorlar. Önce yumurta takibi yapılabilir. Veya biraz vitamin takviyesi ile değerler yükseltilip şans arttırılabilir. Aşılama bile olsa şans artar en azından. Acele etmeyin derim ben canım. Kaç yıllık evlisin , kaç yıldır istiyorsun ve kaç yaşındasın? Bence üroloğa gidip değerlerinizi gösterin. Tedaviye başlamadan önce değerleri daha da iyileştirmenizi öneririm. Ki normal değerlerde. Standartların üstünde. :içelim:

4 yıllık evliyim.14 aydır bebek için uğraşıyoruz bebek için.ben 26 yaşındayım eşim 29 yaşındayız.4 senelik evli olduğumuz için herkez bekliyo artık.bende zaman kaybetmek istemiyorum.eşime tekrar spermiyogram yaptırcaz bakalım onun sonuçlarına göre aşılama düşünebiliriz.cevabın için teşekkürler.

canım sabahtan beri seni göremiyorum demekki yoğunsun bu yoğunluk içinde zaman ayırdığın için teşekkürler yazdıklarınızda hepiniz çok haklısınız biraz abarttım bari sonuç güzel olsaydı da moralim yerine gelseydi ama yinede her şeyin hayırlısı biz elimizden geleni yapıyoruz gerisi allaha kalmış akşam tahlili detaylı yazarım görüşürüz

Canım işte dediğim gibi birden yoğunluk oldu. Ama aklım hep sizlerleydi. Sayfalar dolusu yazışmışsınız acak ben sizlerle olamadım. :içelim:

Sonucun güzel olması eskiye göre kıyaslanınca anlaşılır canım. Bizler de zaten birden 4-5 kat katlamasını beklemiyoruz açıkcası? 3 ay düzenli kullandı mı bir de o da etkiler. 3 ay olması lazım iki tahlil arası. 68-72 günde yeniliyormuş çünkü. Bakmadan konuşmayalım. Ben listemizdeki herkesten U-MUT-LU-YUMMMMMMMM.. Hem de çooook. Hem de tezzzzzzz. Allahım dualarımızı ve bu kutsal bu masum dileklerimizi kabul edecektir. :sm_cool:

canım inşallah dediğin gibidir tam üç ay değildi bilemiyorum iki yada ikibuçuk ay kullandı ama artık kullanacağını sanmıyorum

4 yıllık evliyim.14 aydır bebek için uğraşıyoruz bebek için.ben 26 yaşındayım eşim 29 yaşındayız.4 senelik evli olduğumuz için herkez bekliyo artık.bende zaman kaybetmek istemiyorum.eşime tekrar spermiyogram yaptırcaz bakalım onun sonuçlarına göre aşılama düşünebiliriz.cevabın için teşekkürler.

Anladım canım. Hakkınızda hayırlısı olsun. Bu değerlerde iyi aşılama için. İnşallah gönlünüzdekini tez zamanda kollarınıza alırsınız. a.s.

Bu arada listemize katılmak istersen seni de ekleyebiliriz. Eğer istiyorsan muhtemel adet tarihini ve kullandığınız kür veya vitamin takviyesi varsa yazarmısın canım. Görüşmek üzere.. yerimseniben

canım haklısınartık kendi bilir ben elimden geleni yaptım zaten artık temmuz değilde ancak agustosta tedaviye başlarız çünkü bir hafta sonra kardeşim almanyadan geliyor artık ben annemlerde olucam yani kocişin yüzünü zor görürüm çünkü o da kendi annesine gidicek benim kız kardeşimle onun erkek kardeşi evli yani o kendi annesinde biz kendi annemizde kalıcaz çünkü aynı yerde değiliz gerçi birbuçuk sasat lik yol var aramızda o yüzden temmuzda çalışmada olmıyıcak:eek: hakkımızda hayırlısı

Anladım canım. Hakkınızda hayırlısı olsun. Bu değerlerde iyi aşılama için. İnşallah gönlünüzdekini tez zamanda kollarınıza alırsınız. a.s.

Bu arada listemize katılmak istersen seni de ekleyebiliriz. Eğer istiyorsan muhtemel adet tarihini ve kullandığınız kür veya vitamin takviyesi varsa yazarmısın canım. Görüşmek üzere.. yerimseniben

evet canım isterim.29 temmuzda olmam gerekiyo.bu ay kullandığım bişey yok.daha önce klomen kullandım.bu ay hiçbirşey kullanmıyom.sadece ovulasyon testi yapıyorum.ilgilendiğin için sağol canım.

nevrocum benım yenı adet tarıhım 6 agustos..
buarada benım adet dongum 26 gune dusmus netten hesapladım aslında 3 agustos dıyor ama ben yınede 28 gunmus gıbı hesapladım..
bırde doktorum bana 14 yada 15 .gun yumurta catlar demıstı.. demek kı yanlıs soylemıs sanırım yumurtam erken catladı..:eek:klava:

Tamam canım düzeltirim. Doktor genelleme yaparak söylemiş döngüne göre. Ama kişiden kişiye , o ayki duruma göre , strese göre , yediklerimiz içtiklerimize göre her ay değişebilir. Çok da kızma bence. Ultrasonda bakmadan kesin birşey denemez çatlama olayına..Hem bol bol çalışmıştınız. Öncesi , sonrası , muhtemel tarihlerde. Bence kısmet değilmiş ve hayırlısı buymuş canım. a.s. Ama yine de doktoru dövmek istiyorsan ben de yardımcı olayım sana :mymeka: :roflol:

evet nevrocum haklısın ultrasona gırmedım hıc.doktor asılama dıye tutturunca yaptırmadıgımızı soyleyınce bır daha bırsey soylemedı..:eek:klava:ben doktordan yana cok sansızım hangı doktora gıtsem hep bır puruz cıkıyor.bır turlu dıkıs tutturamadım.bu ay ankaraya gıtmıcem burdakı doktora gıdeyım dedım onunda btun randevuları doluymus..lülülülülülübaska doktora gıtsem yenıden testler esımın tahlılı aman ne yapıcagımı sasırdım.bırde benım adet duzensızlıgım var.:çok üzgünüm:

umarım canım hepimiz için hayırlısı.ne güzel senin bi kızın var.ben bu duyguyu hiç tatmadım.ve tadamayacağım diye çok korkuyorum

olurmu öyle şey bak şimdi çok kızdım:eek:klava: ne demek ben bu duyguyi sanki tadamıyıcam demek önce kendin inanmalısın allaha inanıyorsak allahın mucizelerinede inanmamız lazım hem benim kızımada tam üç sene sonra hamile kaldım aşılama bile yaptık olmadı o zamanda eşimde hız problemi vardı doktor bu hızla zor dedi ve ben altı ay sonra kendiliğinden hamile kaldım yani bu mucize değilde ne o yüzden şuan dört senedir uğraştığım halde umudumu hiç kesmiyorum hatta eskisinden daha umutluyum kendini üzme unutma stres en büyük düşman :1hug:

canım haklısınartık kendi bilir ben elimden geleni yaptım zaten artık temmuz değilde ancak agustosta tedaviye başlarız çünkü bir hafta sonra kardeşim almanyadan geliyor artık ben annemlerde olucam yani kocişin yüzünü zor görürüm çünkü o da kendi annesine gidicek benim kız kardeşimle onun erkek kardeşi evli yani o kendi annesinde biz kendi annemizde kalıcaz çünkü aynı yerde değiliz gerçi birbuçuk sasat lik yol var aramızda o yüzden temmuzda çalışmada olmıyıcak:eek: hakkımızda hayırlısı

Ne güzel canım. Allah kavuştursun. İnşallah çok güzel vakit geçirirsiniz. Çalışmalar biraz ertelensin artık. :eek:

slm şekerler neler yapıyonuz

Merhaba canım. Ne yapalım. Bir yandan çalışıyoruz. Bir yandan sohbet ediyoruz. Sen neler yapıyorsun canım?

evet canım isterim.29 temmuzda olmam gerekiyo.bu ay kullandığım bişey yok.daha önce klomen kullandım.bu ay hiçbirşey kullanmıyom.sadece ovulasyon testi yapıyorum.ilgilendiğin için sağol canım.

Tamam canım , listemize ekleyeceğim. Bizim sorunumuz erkek infertilitesi olduğu için biz kendimizin kullandığından ziyade eşimin kullandıklarını yazıyoruz canım. Mesela keçiboynuzu kürü , e vitamini , selenyum , çinko vs. gibi. Eğer eşin kullanıyorsa iletirsin canım onları da ekleriz. Aramıza hoşgeldin. İnşallah en kısa zamanda hamiş olursun.. a.s.

Nick---Adet tarihi---Sorun---Doğal ya da Yardımcı üreme tekniği (daha önceki durumlar)---Uygulanan kürler,kullanılan ilaçlar,Yöntemler

LİSTEMİZZZZZZZZZZZZZZ

****ÜsLuB****---7 Temmuz---Kriptoozospermi---Doğal yoldan---Çakşır suyu,havuç suyu,keçiboynuzu kürü,48 hours(kahve),çinko,ginseng,fındık,fıstık,badem(sigara içmiyorlar)
OcerenO---8 Temmuz---Sayı---Doğal yoldan(Eşi 1-2 Temmuz'da spermiogram verecek-umutluyuz)---keçi boynuzu kürü
haci78---8 Temmuz---varikosel(ameliyat oldu)---Doğal yoldan---keçi boynuzu kürü,ballı cevizli fındıklı karışım
olymposss---11 Temmuz---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan---Keçiboynuzu kürü, E vitamini
gülsu---14 Temmuz---Hareket---Doğal yoldan---keçi boynuzu pekmezi
nuriye---14 Temmuz---Azosperm---(Dua edin arkadaşlar)Mikroenjeksiyon Olacak---Sigara içmiyorlar
sünger53---14 Temmuz---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan(2 başarısız mikroenjeksiyon)---keçib.kürü,çinko,evicap(e vit.),mone,L-arganine
yiğit-yağmur---16 Temmuz---Hareket ve Sayı---2 Temmuz'da 1. aşılamasını oluyor---Mone,Larginine
nix---18 Temmuz---Morfoloji---Doğal yoldan---Fındık,fıstık,keçiboynuzu,bal
esila@mısra---20 Temmuz---Hareket ve Morfoloji---Doğal yoldan---Pharmaton,Evicap,keçiboynuzu kürü pekmezi,selenyum,demir dikeni ekstrası,arısütü
latifeelif---22 Temmuz---Sayı ve Hareket (varikosel)---Doğal yoldan(Temmuz aşılama)---dolaşım boz.ilacı,e vit.,klomen
Melih---22 Temmuz---Morfoloji---Doğal yoldan(Daha önce doğal yoldan bir düşük)---???
BTRKLC---23 Temmuz---Hareket---Tüp bebek deneyecekler gün belli değil(2 aşılama başarısız)---Keçi boynuzu kürü
fokurfokur---23 Temmuz---Hareket ve Morfoloji(Varikosel başlangıcı)---3. Aşılamaya başlayacak(2 aşılama başarısız)---klomen,keçiboynuzu kürü
cano77---23 Temmuz---varikosel ameliyatı oldu---doğal yoldan-Ağustos'da Tüp bebek deneyecekler(3 aşılama başarısız)---keçi boynuzu kürü
artık umutsuz---23 Temmuz---Azosperm---19 Haziran'daki Tese Maalesef başarısız(Dua edin arkadaşlar)---Bitki çayları,Keçiboynuzu pekmezi
arzuhalim---24 Temmuz---Sayı ve Morfoloji---Tüpbebek raporu çıkaracak-Doğal yoldan(3 aşılama başarısız)---Keçib.pek.,E.vit,çinko,klomen
nevrosky---26 Temmuz---Morfoloji---Doğal yoldan(2 aşılama başarısız)---Keçib.kürü,E vit.,Çinko,Selenyum,Sigarayı yeni bıraktı
demiray---26 Temmuz---Sayı ve Hareket---Tüp Bebek Raporu Çıkacarak-Doğal yoldan(3 aşılama başarısız)---Keçiboynuzu kürü,Domates Çorbası,Folik Asit,Sigara içmiyor
desertrose---29 Temmuz---Morfoloji---Doğal yoldan---???
heja---30 Temmuz---Hareket---Temmuz'da tedaviye başlayacak(Doğal yoldan bir çocuğu var)---(Temmuz ortası eşi spermiogram verecek-umutluyuz)---arginmax,keçi boynuzu kürü,eşi sigara içmiyor
vavelya---3 Ağustos---Azosperm(Kışın mikrotese olacak)---(Dua edin arkadaşlar)???---Keçiboynuzu pekmezi,ballı karışım,çakşır suyu
Rosem---6 Ağustos---Sayı ve Hareket---Yumurta takibi---keçi boynuzu kürü
akdas---???---Sayı ve Hareket---Temmuz'da Tüp Bebek raporu çıkıyor(3 aşılama başarısız)---keçib.kürü,havuçsuyu,dom.çorb.,fındık,ceviz
Yağmurcn---???---???---Doğal yoldan(1 aşılama başarısız-1 tüp bebek tuttu ama düşük)---???
Beyzanur-hh---???---???---Tüp Bebek---???
fidulya---???---Oliastenzoospermi---Doğal yoldan---Bal,ceviz,kuru üzüm,erik kurusu,bol meyve
ZAMBAK3---???---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan---Vitamin Takviyesi,bal,fındık,fıstık,ceviz
karamelli neskafe---???---Sayı , Hareket , Morfoloji---Doğal yoldan-Eylül'de 2. Tüp Bebek Deneyecekler(1 başarısız Tüp Bebek)---Keçiboynuzu kürü,Vitamin desteği
Aysimaa80---???---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan(doğal yoldan bir boş gebelik)---Keçi boy. pekmezi ve tozu,karabaş otu(sigara bırakmak için)
hulya35---???---Sayı , Hareket , Morfoloji (Tüpler tıkalı)---Doğal yoldan(Eylül'de tüp bebek veya laparoskopi)---İncir zeytinyağı karışımı

nevrosky tüp bebek bölümünde kızıldeniz hamile...eşinde ileri hareketli sperm 0 iken şu an doğal yoldan hamile...keçiboynuzu pekmezi ve aktardan bi macun kullanmışlar....arkadaşı bi ziyaret et istersen...

yarın endokrin uzmanında randevum var.bir heyecan sorma gitsin .ama kendimi olumsuza alıştırıyom.belki bu durum tsh felan tedavimi negatif etkiler başlıyamam diye.bakalım hayırlısı .hafta sonu nişan var bursaya geçcem oğlumla .eşim gelemiyo.aslında bu sene evden çıkmak istemiyorum.çünkü eltim hamile herkez bu durumu sorcak gittiğim yerde.hepsi benim deli gibi çocuk istediğimi biliyo.haa bi de eltim le pek sevişmeyiz.kadın nispet yapamktan kendini alamıyo.umarım onun bu durumunu en kısa zamanda bozabilirim.bu zevkten onu mahrum edebilirim.kenide 14 sene sonra hamile kaldı.ama bana kısır diyebiliyoKötü KazenKötü Kazen

iyiyim saol a.s.bende gündüz yoktum ablama gitmiştim yegenim var 4 aylık onu görmeye gittim:emir_bebek: teyze anne yarısıdır derler yaa çok dogru canımdan can sanki insan yegenini bu kadar sevebiliyosa kendi çocuguna karşı nasıl bir duygu yaşar kimbilir:çok üzgünüm::çok üzgünüm::çok üzgünüm:inşallah en yakın zamanda yaşarım bende sende isteyen herkesde bu duyguyu tadar

Allah bağışlasın canım. Allah sana da nasip etsin inşallah. Allah isteyen herkese nasip etsin. Amin.. Benim kardeşim de yok. Dolayısıyla bu duyguyu bile tadamıyorum ben :1rolleyes:

yarın endokrin uzmanında randevum var.bir heyecan sorma gitsin .ama kendimi olumsuza alıştırıyom.belki bu durum tsh felan tedavimi negatif etkiler başlıyamam diye.bakalım hayırlısı .hafta sonu nişan var bursaya geçcem oğlumla .eşim gelemiyo.aslında bu sene evden çıkmak istemiyorum.çünkü eltim hamile herkez bu durumu sorcak gittiğim yerde.hepsi benim deli gibi çocuk istediğimi biliyo.haa bi de eltim le pek sevişmeyiz.kadın nispet yapamktan kendini alamıyo.umarım onun bu durumunu en kısa zamanda bozabilirim.bu zevkten onu mahrum edebilirim.kenide 14 sene sonra hamile kaldı.ama bana kısır diyebiliyoKötü KazenKötü Kazen

Hadi hayırlısı canım. Sen olumsuza alıştırmışsın ya en azından çok üzülmezsin canım negatif bir durumda. Ama dileğimiz güzel haberler alabilmek. veya en azından tedavini etkilemeyecek düzeyde olmasıdır. Allah sana sağlıklı , güzel bir kız versin de eltin de alsın cevabını inşallahhhhhhhhh. :mymeka: Allah herkesin gönlüne göre versin.. Amin..

Sürekli dilimde bu sözcükler , dualar , dilekler. Çok istiyorum arkadaşlar. Mutluluğunuzu , sevincinizi , emeklerinizin karşılığını almanızı , dualarınızın kabul olmasını.. :dance:

iyi akşamlar nevrosky eşimin sperm sonucunu gönderiyorum;

Parametre Bulunan Değer
Cinsel perhiz Süresi 3 gün
Likefaksiyon süresi 30 Dk.
Vizkosite Normal
Aglütinasyon 0
Volüm 3 ml
konsantrasyon/ml 23 milyon
total konsantrasyon 69 milyon
motilite % 40
Progressif sperm >%25
kaegori a progresif sperm

Progresif Hareketlilik;
Kategori a(Hızlı progresif Hareket) %-
Kategori b(Yavaş progresif Hareket) % 18
Kategori c(Progresif olmayan) %22
Kategori d(Hareketsiz) % 60
Yuvarlak Hücre (Beyaz kan Hüc.,Germ Hüc)...........<1x1000000/ml

YIKAMA SONRASI

Yıkama Yöntemi............ Swim-up
Total Konsantrasyon......12 milyon
motilite %75
Progresif Hareketlilik;
Kategori a(Hızlı Progresif Hareket)....... % 7
Keategori b(Yavaş progresif hareket) %44
Kategori c (progresif olmayan) %24
SPERM MORFOLOJİSİ
Normal sperm morfolojisi % 8
Yorumylarsan sevinirim tşk.ederim.

Merhaba arkadaşlar,tahmin ettiğim gibi,adetim ha başladı ha başlayacak,hafiften lekelenmeler başladı bile..

Bu arada Kızıldeniz isimli arkadaşa çok sevindim..Darısı başımıza...Kendisini bulursam tebrik edeceğim..
Darısı başımıza:asigim:

Bu arada heja arkadaşım ben anlamıyorum sperm analizinden ama ,sana moral olur mu bilmem ama benim eşimde anca yıkamadan sonra bazı yerlerde 5-6 sperm hücresine rastlanıldı diye geçiyordu sprem raporunda..:çok üzgünüm: Yani kriptoozspermi...acaba bu kullandığımız kürler,macunlar işe yarayacak mı...:a015:

iyi akşamlar nevrosky eşimin sperm sonucunu gönderiyorum;

Parametre Bulunan Değer
Cinsel perhiz Süresi 3 gün
Likefaksiyon süresi 30 Dk.
Vizkosite Normal
Aglütinasyon 0
Volüm 3 ml
konsantrasyon/ml 23 milyon
total konsantrasyon 69 milyon
motilite % 40
Progressif sperm >%25
kaegori a progresif sperm

Progresif Hareketlilik;
Kategori a(Hızlı progresif Hareket) %-
Kategori b(Yavaş progresif Hareket) % 18
Kategori c(Progresif olmayan) %22
Kategori d(Hareketsiz) % 60
Yuvarlak Hücre (Beyaz kan Hüc.,Germ Hüc)...........<1x1000000/ml

YIKAMA SONRASI

Yıkama Yöntemi............ Swim-up
Total Konsantrasyon......12 milyon
motilite %75
Progresif Hareketlilik;
Kategori a(Hızlı Progresif Hareket)....... % 7
Keategori b(Yavaş progresif hareket) %44
Kategori c (progresif olmayan) %24
SPERM MORFOLOJİSİ
Normal sperm morfolojisi % 8
Yorumylarsan sevinirim tşk.ederim.

Canım öncelikle dün için özür dilerim. Kusura bakma. Acil olarak çıkmam gerekti. Sana yazamadım.

Arkadaşlar sizlerden de özür dilerim. Rosem , gülsu sizlerden de. Ani çıktım yani , yazamadım sizlere..

Hejacım , canım arkadaşım.. Bu değerler kötü değil. Şu bakımdan kötü değil. Swim-up yani yıkama işlemi sonrası 12 milyon sperm var enjekte edilebilecek. Sayı ve morfolojiden ziyade hareket sorunu bariz bir şekilde göze çarpıyor. Doğal yoldan uğraştıracak gibi gözükse de aşılama yapılabilecek düzeyde. 1.000.000'un üstü olunca aşılama yapıyorlar. 5.000.000 üstüne normal diyorlar. 10.000.000 üstüne çok olumlu bakıyorlar. Bu sebeple 12.000.000 değer çok iyi. Swim-up yapılmadan değerler 1-2 milyon civarı ama yıkama işleminden sonra az haraketliler ve yerinde hareketliler de hareket kazanabildiğinden 12 miilyona çıkmış oluyor. Zannedersem eşin üroloğa gidip hiç ilaç kullanmamış. Yani en azından e vitamini kullanabilirdi. Çünkü e vitamini hıza iyi geliyor. Keçiboynuzu sayıya daha çok etkili. arginmax'ı tam bilmiyorum. Tedavi desteği alacaksınız sanırım. Bu sonuca göre birşeyler yapmayı düşünüyordunuz. Eğer tedaviye gidecekseniz eşinin bu sürede yine kullandıklarına devam etmesini ve e vitamini desteği almasını da öneririm. Bu halin korunması ya da üstüne biraz daha konulması şansınızı arttıracaktır. Önce yapılmış spermiograma baktığında ne gibi farklılıklar var? Yani eğer önceden yapılmış bir test varsa onu da yaz istersen bakalım canım.

Kızıldeniz'in o güzel haberinden sonra hareket , morfoloj , sayı sorunu da gözümüzde büyümüyor artık. Hem ileri hareket 0 hem de morfoloji bozuk. Ve doğal yoldan hamile. Aşılama ile olmaz diyen doktora inat Allahım verdi mucizesini. Biz yine tedavilerimizi aksatmayalım , elimizden geleni yapalım da Allahım ne zaman kısmet ederse artık. Ama tekrar söylüyorum canım kötü değil. Doğal yoldan da şansınız var ama tedavi ile çok daha fazla. a.s.

X