Erkek İnfertilitesi Erkek İnfertilitesi yüzünden hamiş kalamayan bayanların listesi

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
Cnm en son adet oldugumda 19 gün geçikmiştim bilmiorum ya sitrestden yada çok iş yapmaktan bilmiorum hormanal bi sorunum yok dedi doktorlasr oyüzden adet tarihimden emin degilim bu ay ne olur bilmiorum son aylarda düzensizlik başladını sanıorum.. bi başarısız tüp bebek denemem var. şu anda güne üç tablet folik asit kullanıorum günde bi tane akşam coraspin kullanıorum eşimede keçiboynuzu kürü uyguluorum ayrıca doktor eşime bikaç vitamin verdi onları kullanıo.. Bakalım ikinciyi eylülde düşünüoruz.. hakkımızda hayırlısı..

bide canım biz hiç aşılama yapmadık. doktor direkt tüp bebek önermişti aşılama tutmaz siz zor bi hastasınız demişti. bizde direkt tüp bebek yaptık oda tutmadı malasef

Canım o zaman bu ay için adet tarihi yazmayalım. Hastalanırsan yazarız yeni bir tarih. İnşallah hastalanmazsın , bir mucize oluverir. Olmazsa da Eylül'deki Tüp Bebek denemeniz başarılı geçer inşallah. Amin. Diğer ilettiklerini ekleyip , listeyi gönderiyorum tekrar.

Doktor direkt tüp bebek dediyse bir bildiği var demektir. Ama vitamin , keçiboynuzu kullanmanız iyi. Bırakmayın derim. faydası muhakkak olacaktır. Bu sefer meleğinize kavuşursun dilerim arkadaşım.. :içelim:

Nick---Adet tarihi---Sorun---Doğal ya da Yardımcı üreme tekniği (daha önceki durumlar)---Uygulanan kürler,kullanılan ilaçlar,Yöntemler

LİSTEMİZZZZZZZZZZZZZZ

Aysimaa80---4 Temmuz---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan(doğal yoldan bir boş gebelik)---Keçi boy. pekmezi ve tozu,karabaş otu(sigara bırakmak için)
vavelya---5 Temmuz---Azosperm(Kışın mikrotese olacak)---(Dua edin arkadaşlar)???---Keçiboynuzu pekmezi,ballı karışım,çakşır suyu
****ÜsLuB****---7 Temmuz---Kriptoozospermi---Doğal yoldan---Çakşır suyu,havuç suyu,keçiboynuzu kürü,48 hours(kahve),çinko,ginseng,fındık,fıstık,badem(sigara içmiyorlar)
OcerenO---8 Temmuz---Sayı---Doğal yoldan(Eşi 1-2 Temmuz'da spermiogram verecek-umutluyuz)---keçi boynuzu kürü
haci78---8 Temmuz---varikosel(ameliyat oldu)---Doğal yoldan---keçi boynuzu kürü,ballı cevizli fındıklı karışım
Rosem---10 Temmuz---Sayı ve Hareket---Yumurta takibi---keçi boynuzu kürü
olymposss---11 Temmuz---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan---Keçiboynuzu kürü, E vitamini
gülsu---14 Temmuz---Hareket---Doğal yoldan---keçi boynuzu pekmezi
nuriye---14 Temmuz---Azosperm---(Dua edin arkadaşlar)Mikroenjeksiyon Olacak---Sigara içmiyorlar
sünger53---14 Temmuz---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan(2 başarısız mikroenjeksiyon)---keçib.kürü,çinko,evicap(e vit.),mone,L-arganine
yiğit-yağmur---16 Temmuz---Hareket ve Sayı---2 Temmuz'da 1. aşılamasını oluyor---Mone,Larginine
nix---18 Temmuz---Morfoloji---Doğal yoldan---Fındık,fıstık,keçiboynuzu,bal
esila@mısra---20 Temmuz---Hareket ve Morfoloji---Doğal yoldan---Pharmaton,Evicap,keçiboynuzu kürü pekmezi,selenyum,demir dikeni ekstrası,arısütü
latifeelif---22 Temmuz---Sayı ve Hareket (varikosel)---Doğal yoldan(Temmuz aşılama)---dolaşım boz.ilacı,e vit.,klomen
Melih---22 Temmuz---Morfoloji---Doğal yoldan(Daha önce doğal yoldan bir düşük)---???
BTRKLC---23 Temmuz---Hareket---Tüp bebek deneyecekler gün belli değil(2 aşılama başarısız)---Keçi boynuzu kürü
fokurfokur---23 Temmuz---Hareket ve Morfoloji(Varikosel başlangıcı)---3. Aşılamaya başlayacak(2 aşılama başarısız)---klomen,keçiboynuzu kürü
cano77---23 Temmuz---varikosel ameliyatı oldu---doğal yoldan-Ağustos'da Tüp bebek deneyecekler(3 aşılama başarısız)---keçi boynuzu kürü
artık umutsuz---23 Temmuz---Azosperm---19 Haziran'daki Tese Maalesef başarısız(Dua edin arkadaşlar)---Bitki çayları,Keçiboynuzu pekmezi
arzuhalim---24 Temmuz---Sayı ve Morfoloji---Tüpbebek raporu çıkaracak-Doğal yoldan(3 aşılama başarısız)---Keçib.pek.,E.vit,çinko,klomen
nevrosky---26 Temmuz---Morfoloji---Doğal yoldan(2 aşılama başarısız)---Keçib.kürü,E vit.,Çinko,Selenyum,Sigarayı yeni bıraktı
demiray---26 Temmuz---Sayı ve Hareket---Tüp Bebek Raporu Çıkacarak-Doğal yoldan(3 aşılama başarısız)---Keçiboynuzu kürü,Domates Çorbası,Folik Asit,Sigara içmiyor
heja---30 Temmuz---Hareket---Temmuz'da tedaviye başlayacak(Doğal yoldan bir çocuğu var)---(Temmuz ortası eşi spermiogram verecek-umutluyuz)---arginmax,keçi boynuzu kürü,eşi sigara içmiyor
akdas---???---Sayı ve Hareket---Temmuz'da Tüp Bebek raporu çıkıyor(3 aşılama başarısız)---keçib.kürü,havuçsuyu,dom.çorb.,fındık,ceviz
Yağmurcn---???---???---Doğal yoldan(1 aşılama başarısız-1 tüp bebek tuttu ama düşük)---???
Beyzanur-hh---???---???---Tüp Bebek---???
fidulya---???---Oliastenzoospermi---Doğal yoldan---Bal,ceviz,kuru üzüm,erik kurusu,bol meyve
ZAMBAK3---???---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan---Vitamin Takviyesi,bal,fındık,fıstık,ceviz
karamelli neskafe---???---Sayı , Hareket , Morfoloji---Doğal yoldan-Eylül'de 2. Tüp Bebek Deneyecekler(1 başarısız Tüp Bebek)---Keçiboynuzu kürü,Vitamin desteği

karamelli neskafe ; canım ilettiklerini ekledim. Sadece eşinin kullandığı kür ve ilaçları yazıyoruz. o yüzden seninkileri yazmadım. Vitaminlerin adını öğrenirsen onları da bize söyle canım. Paylaşalım bildiklerimizi. Dün de dediğim gibi "inşallah tez zamanda hamiş olursun da bize umut olursun" arkadaşım.. a.s.

merhaba kıslar nasılsınız?moralım bozuk maalesef..karnım agrıyor ve yuzumde bır suru sıvılce var sanırım bırkac gune kalmaz adet olurum..senağlama

Canım morali bozmak yok ama.. Aklına kötü şeyler getirme. Herşey olacağına varacak. Hastalansan da dünyanın sonu olmadığını iyi biliyorsun. Daha yolun en başındasın. Bu şekilde bir başlangıç yapmamalısın. İnsan tedaviye başlayınca hemen oluverecekmiş gibi geliyor ve yıkılması da daha büyük oluyor. Zaman ilerledikçe alışıyor açıkcası. Ama sen daha hastalanmadan veya olumsuzlukla karşılaşmadan bunları düşünürsen olmaz canım. Karnının ağrıması ya da sivilceler çıkması adet belirtilerine giriyorsa da burda kaçımız her ay hamilelik belirtileri yaşayarak hamile olmadığımızı öğreniyoruz.. Böyle düşünürsen beni anlayacaksın. Şimdiden düşünme derim ben canım. Seni böyle girmek istemiyorum canım arkadaşım. Sonuç ne olursa olsun.. :içelim:

Beni 3 ağustosa yazabilirsin canım.Artık damla filan değil kesin hastalandım.Gerçi benim için cok şaşırtıcı bir son değil ya Çok üzgünüm çoook

Misafir vardı sabah giremedim.Aslında yazlığa gelmem iyi oldu.Kendimi dinliyemiyorum burda.Dikkatim dağılıyor.Bakalım ne kadar süre böyle gider:sm_confused:.

Canım sağlık olsun. Hayırlısı olsun inşallah. Hastalanmak da güzel. Gününde sökülmüş. Seni de strese sokmamış. Rahatsız da etmemiş. Ben de günümde hastalandım bu ay. Daha iyi hissediyorum böyle olunca kendimi. Sen de şükretmelisin buna canım. Üzülme lütfen , canım benimmmmmmm. :teselli:

Dikkatinin dağılması çok güzel. Ne zamana kadar yazlıktasın? Daha kalmalısın , orası sana iyi geliyorsa.. a.s.

tatlım ben bu ay adet olacağımı biliyorum..çünkü yeterli çalışma yapmadık :eek:

Valla canım ben de biliyordum aslında. Ve hastalandım zaten , hem de gününde.

Doğru zamanda doğru yerde bulunan biri çıksa yeter. Milyonda bir. Belki de o milyonlarda bir cengaver tam zamanında olabilmiştir oralarda. Yine de olmaz diyemeyiz.

Olmaz diye birşey OLMAZ.. yerimseniben

Nick---Adet tarihi---Sorun---Doğal ya da Yardımcı üreme tekniği (daha önceki durumlar)---Uygulanan kürler,kullanılan ilaçlar,Yöntemler

LİSTEMİZZZZZZZZZZZZZZ

****ÜsLuB****---7 Temmuz---Kriptoozospermi---Doğal yoldan---Çakşır suyu,havuç suyu,keçiboynuzu kürü,48 hours(kahve),çinko,ginseng,fındık,fıstık,badem(sigara içmiyorlar)
OcerenO---8 Temmuz---Sayı---Doğal yoldan(Eşi 1-2 Temmuz'da spermiogram verecek-umutluyuz)---keçi boynuzu kürü
haci78---8 Temmuz---varikosel(ameliyat oldu)---Doğal yoldan---keçi boynuzu kürü,ballı cevizli fındıklı karışım
olymposss---11 Temmuz---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan---Keçiboynuzu kürü, E vitamini
nuriye---14 Temmuz---Azosperm---(Dua edin arkadaşlar)Mikroenjeksiyon Olacak---Sigara içmiyorlar
sünger53---14 Temmuz---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan(2 başarısız mikroenjeksiyon)---keçib.kürü,çinko,evicap(e vit.),mone,L-arganine
yiğit-yağmur---16 Temmuz---Hareket ve Sayı---2 Temmuz'da 1. aşılamasını oluyor---Mone,Larginine
esila@mısra---20 Temmuz---Hareket ve Morfoloji---Doğal yoldan---Pharmaton,Evicap,keçiboynuzu kürü pekmezi,selenyum,demir dikeni ekstrası,arısütü
latifeelif---22 Temmuz---Sayı ve Hareket (varikosel)---Doğal yoldan(Temmuz aşılama)---dolaşım boz.ilacı,e vit.,klomen
Melih---22 Temmuz---Morfoloji---Doğal yoldan(Daha önce doğal yoldan bir düşük)---???
BTRKLC---23 Temmuz---Hareket---Tüp bebek deneyecekler gün belli değil(2 aşılama başarısız)---Keçi boynuzu kürü
fokurfokur---23 Temmuz---Hareket ve Morfoloji(Varikosel başlangıcı)---3. Aşılamaya başlayacak(2 aşılama başarısız)---klomen,keçiboynuzu kürü
cano77---23 Temmuz---varikosel ameliyatı oldu---doğal yoldan-Ağustos'da Tüp bebek deneyecekler(3 aşılama başarısız)---keçi boynuzu kürü
artık umutsuz---23 Temmuz---Azosperm---19 Haziran'daki Tese Maalesef başarısız(Dua edin arkadaşlar)---Bitki çayları,Keçiboynuzu pekmezi
arzuhalim---24 Temmuz---Sayı ve Morfoloji---Tüpbebek raporu çıkaracak-Doğal yoldan(3 aşılama başarısız)---Keçib.pek.,E.vit,çinko,klomen
nevrosky---26 Temmuz---Morfoloji---Doğal yoldan(2 aşılama başarısız)---Keçib.kürü,E vit.,Çinko,Selenyum,Sigarayı yeni bıraktı
demiray---26 Temmuz---Sayı ve Hareket---Tüp Bebek Raporu Çıkacarak-Doğal yoldan(3 aşılama başarısız)---Keçiboynuzu kürü,Domates Çorbası,Folik Asit,Sigara içmiyor
heja---30 Temmuz---Hareket---Temmuz'da tedaviye başlayacak(Doğal yoldan bir çocuğu var)---(Temmuz ortası eşi spermiogram verecek-umutluyuz)---arginmax,keçi boynuzu kürü,eşi sigara içmiyor
vavelya---3 Ağustos---Azosperm(Kışın mikrotese olacak)---(Dua edin arkadaşlar)???---Keçiboynuzu pekmezi,ballı karışım,çakşır suyu
akdas---???---Sayı ve Hareket---Temmuz'da Tüp Bebek raporu çıkıyor(3 aşılama başarısız)---keçib.kürü,havuçsuyu,dom.çorb.,fındık,ceviz
Yağmurcn---???---???---Doğal yoldan(1 aşılama başarısız-1 tüp bebek tuttu ama düşük)---???
fidulya---???---Oliastenzoospermi---Doğal yoldan---Bal,ceviz,kuru üzüm,erik kurusu,bol meyve
ZAMBAK3---???---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan---Vitamin Takviyesi,bal,fındık,fıstık,ceviz
karamelli neskafe---???---Sayı , Hareket , Morfoloji---Doğal yoldan-Eylül'de 2. Tüp Bebek Deneyecekler(1 başarısız Tüp Bebek)---Keçiboynuzu kürü,Vitamin desteği

Aysimaa80---???---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan(doğal yoldan bir boş gebelik)---Keçi boy. pekmezi ve tozu,karabaş otu(sigara bırakmak için)

Aysimaa80 ; canım nerelerdesin sen. :eek:klava: Bizi meraktan öldüreceksin. Günün 2 gün geçtiğinden ve bayadır da uğramadığından tatile gittiğini düşünüyorum. Bu sebeple tarihini "???" yaparak en alta aldım. İnşallah keyfin yerindedir bitanem. a.s.

Bu arada bugün hiç kimse uğramamış buralara. Ben bugün sabahtan temizlik yaptım , spor yaptım. Öğleden sonra da gezmeye gittik. Ancak geliyorum. Kimsenin gelmeyişine üzüldüm ama :çok üzgünüm: İşiniz varmıştır , müsait değilsinizdir diye düşünüyorum. Yoksa gelirdiniz canım arkadaşlarım. Çoğunuz da tatile gitti.. Biraz alışmam zor olacak galiba yokluğunuza. :1rolleyes:

slm uzun zamandır siteye girmeye vaktim olmamıştı liste bir hayli uzamış inş bi çok hamiş çıkar bu listeden hayırlısıyla........

Slm canım merbaha tekrar.. Evet baya uzadı listemiz. Tek eksiğimiz hamiş. Onu da bulsak gerisi çorap söküğü gibi gelecek , inanıyorum.. :dance:

Sizin için dua edeceğim. İnşallah bu hafta içi eşinin vereceği spermiogram size umut olacak. yerimseniben

günaydın nevrosky nasılsın ?herkesin listesinde bir hamiş çıkıyo darısı bizim başımıza inşallah

Günaydın canım. İyiyim çok şükür , sen nasılsın?

Dediğin doğru canım. Bizim bir hamişimiz yok daha. Ama olacak Allahın izniyle. Bizim biraz da erkeklere bağlı olduğu için zor çıkıyor. Çoğumuz da tedavinin eşiğinde veya dinlenmedeyiz. Yavaş yavaş çıkacaktır. Sabırlı olmamız lazım. Diğer listelerde sorunları olmayan arkadaşlar hamiş kalarak ortalamayı yüksek tutuyorlar. Onlar adına da çok seviniyoruz. her hamiş haberi bizi mutlu ediyor ve umutlandırıyor.

Bizim ilk önce morale , sonra da şifaya ihtiyacımız var. Bol bol da duaya. Allah yardımcımız olsun. Olacak.. Bizlere de bu duyguyu yaşatacak. Bizlere de meleklerimizi bağışlayacak. Ben buna canı gönülden inanıyorum. a.s.

LİSTEMİZZZZZZZZZZZZZZ

vavelya---3 Ağustos---Azosperm(Kışın mikrotese olacak)---(Dua edin arkadaşlar)???---Keçiboynuzu pekmezi,ballı karışım,çakşır suyu
Aysimaa80---???---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan(doğal yoldan bir boş gebelik)---Keçi boy. pekmezi ve tozu,karabaş otu(sigara bırakmak için)

QUOTE=nevrosky;3234222]Merhaba arkadaşlar. Anca işlerim bitti ve gelebildim.

Güzel bir kahvaltı yaptım , etrafı topladım. Biraz temizlik yaptım. Ve en önemlisi spora başladım bugün tekrardan. Aşılamalarda aldığım 6 kilo ile diğer fazlalıklarımı verme niyetindeyim. Her gün 1 saat 5 km yürümeyi planlıyorum. Ve bugün ilk adımı attım. Kışın da koşu bandında yürümüştüm ama yazın çok daha farklı. Acayip ter atılıyor. Doktorlar "yok spor yapmayın,hormonlarınız değişebilir" demişlerdi. Ancak ek birşey kullanmadığım ve yiyeceklerime de dikkat edeceğim (dengeli besleneceğim) için sorun olmaz diye düşünüyorum. Sonuçta rejim değil bu. Siz ne diyorsunuz? Hepinizi öpüyorum arkadaşlar.. a.s.

canım ya bende 4 kilo verdim ama stresden .umarım tüpbebek tedavisinde çok kilo almam zaten boyum 1,58 .nevrosky aşılamalardas ne kullanmıştın canım iğnemi hapmı?a.s.[/QUOTE]

Canım tedavi öncesi kilo vermen iyi olmuş aslında. Ben aşılamaları puregon iğne ile oldum canım. Acayip şişirdi beni. Su topladım , gaz yaptı , kilo da aldım. 2 aşılamamda da onu kullandım canım.. Yani bir kere daha kaldıramayacaktım , ara verdim işte bitanem.. ,
laelaelaelaelae

iyi gakşamlar kızlar ne haber

İyilik canım senden naber.. Eccük de yorgunluk :bbo: :içelim:

nevrosky hoşgeldin valla seni bekliyodum :teytey:

Canım kapatmamışım sayfaları. hep burada gözükmüşüm galiba. Öyle oluyor di mi . Kapatmayınca online gözüküyoruz değil mi? Ama geldim sonunda. mesajını gördüm , cevap yazdım. Çok teşekkürler.. a.s.

heja nasılsın canım nasıl gidiyo bebek durumları .?ben 10 temmuzda endokrinde randevum 17 tennuz da tüp bebek bakılım ne olcak.:sm_confused::sm_confused:

İnşallah herşey yolunda gider canım.. Sorun çıkmasın. Tıkır Tıkır işlesin herşey..Sonra da güzel haber gelsin.. :sm_cool:

valla şuan bir değişiklik yok eşim tahlil verecek onun sonucuna göre artık bir tedavi yolu izliyicez canım inşallah tedavin hayırlı olur ve ilk hamişimiz sen olursun.

Canım Temmuz ortası yazmışız spermiogram için. Az kalmış.. Eşini rahatlat , stress yapmasın. Ne kadar stressiz gitseler de oradaki ortam biraz dezavantaj. İnşallah emeklerinizin karşılığını alacaksınız canım.. a.s.

Merhaba Nevrosky
Listeye beni de yazar misin.Belki sizin listenizde bir ugur gelir banada.Benim 1 asilama ve 3 mikro negatif.Esimde sperm sayisi 15 milyon gibi hareketlilik ve sekil bozuklugu var bende de kanallar acikti ama artik kapanmis,Bu tedaviler yapiyor sanirim.Ben asilama ve 1. tup bebek uygulamami 2003 te yaptirmistim o zaman kanallarim acikti ve bende birsey yoktu.Simdi kanallarimin ikiside tamamen tikali ve solda 1 mm civarinda bir cikolata kisti olusmus.cikolata kisti 3. tupten sonra goruldu.Merak ediyorum acaba bu tedaviler sonucu mu oldu bendeki olumsuzluklar.Ben eylul ekim gibi mikro deneyeyim diyorum heyetten kalan son hakkim var eger yasa degismediyse.Sizce ne yapayim.Kanallarimi actirayim mi yada ne yapayim .Bu arada yas 35 oldu 9 yillikta evliyim

Merhaba Nevrosky
Listeye beni de yazar misin.Belki sizin listenizde bir ugur gelir banada.Benim 1 asilama ve 3 mikro negatif.Esimde sperm sayisi 15 milyon gibi hareketlilik ve sekil bozuklugu var bende de kanallar acikti ama artik kapanmis,Bu tedaviler yapiyor sanirim.Ben asilama ve 1. tup bebek uygulamami 2003 te yaptirmistim o zaman kanallarim acikti ve bende birsey yoktu.Simdi kanallarimin ikiside tamamen tikali ve solda 1 mm civarinda bir cikolata kisti olusmus.cikolata kisti 3. tupten sonra goruldu.Merak ediyorum acaba bu tedaviler sonucu mu oldu bendeki olumsuzluklar.Ben eylul ekim gibi mikro deneyeyim diyorum heyetten kalan son hakkim var eger yasa degismediyse.Sizce ne yapayim.Kanallarimi actirayim mi yada ne yapayim .Bu arada yas 35 oldu 9 yillikta evliyim

aramıza hoşgeldin canım tedavilerinin sonuçsuz kalmasına üzüldüm ama hayat öyle büyük süprizlerle dolu ki allah bizlerede bi gün annelik duygusunu tattıracak eminim benim halamın 16 yıl boyunca çocuğu olmadı evlatlık aldılar kalbi delikmiş yaşamadı.üstelik halam beyin ameliyatı oldu kaç sefer regli bile olmazken allah 16 yıl sonra hiçbir tedavi uygulanmadan bi bebek verdi hayatta herşey mümkün yeter ki biz sabırlı olup hayırlısını isteyelim allahım mutlaka nasip edecektir

Merhaba Nevrosky

Canım benim aramıza hoşgeldin. baya olumsuzluk yaşamışsın bu süreçte. Tam olarak bilemiyorum tabi neye neyin sebep olduğunu. Ama inşallah tez zamanda herşey yoluna girer diyorum. Bunca yıl bekledikten sonra Allahım sizlere çok güzel , çok hayırlı evlatlar nasip etsin canım. Yüzünüzü bebişlerle güldürsün inşallah. Bence hemen 1 micro daha yaptırmalısın. Hakkın var ise. Olmazsa kanallarını açtırır ve doğal yoldan denemeye devam edersin canım. Benim düşüncem bu şekilde. a.s.

LİSTEMİZZZZZZZZZZZZZZ

hulya35---???---Sayı , Hareket , Morfoloji (Tüpler tıkalı)---Doğal yoldan(Eylül'de tüp bebek veya laparoskopi)---İncir zeytinyağı karışımı

Selam arkadaslar nasılsınız görüşmeyeli ? Valla bu aralar cok sık giremiyorum.
Cumartesi günü sınavım var.Biraz ona çalısıyorum.Gerçi kazanmam çok çok zor ama yasakkelime kısmet bakalım.
Belki bu iş olursa bebek meselesini biraz kafamdan atabilirim. :emir_bebek: asıl onun için istiyorum yani.Bİr de insanlara calısıyorum su sıra cocuk yapamayız gibi inandırıcı bir cevap vermiş olurum dimi coksekeriremsu

bu Arada bu ay tedavisi olan tüm arkadasların Rabbim yardımcısı olsun.dualarımız sizinle.haberlerinizi merakla bekliyoruz. :nazar: a.s.

Selam arkadaslar nasılsınız görüşmeyeli ? Valla bu aralar cok sık giremiyorum.
Cumartesi günü sınavım var.Biraz ona çalısıyorum.Gerçi kazanmam çok çok zor ama yasakkelime kısmet bakalım.
Belki bu iş olursa bebek meselesini biraz kafamdan atabilirim. :emir_bebek: asıl onun için istiyorum yani.Bİr de insanlara calısıyorum su sıra cocuk yapamayız gibi inandırıcı bir cevap vermiş olurum dimi coksekeriremsu

bu Arada bu ay tedavisi olan tüm arkadasların Rabbim yardımcısı olsun.dualarımız sizinle.haberlerinizi merakla bekliyoruz. :nazar: a.s.

Canım sağolasın. Ben çok iyiyim , çok şükür. Kolay gelsin canım , ne sınavı bu? İnşallah kazanırsın.. Allah zihin açıklığı versin.. :içelim:

İşle kamuflaj edeceksin yani kazanırsan , iyi fikir canımm.. :roflol:

Bütün arkadaşlarım adına teşekkürler canım. Güzel haberlere çok ihitiyacımız var. Her ne kadar daha duyamasak da umudumuzu yitirmedik. Vaktimiz bol bekleriz , sonu güzel olsun. Hayırlı olsun yeter ki. a.s.

Benim de dualarım sizinle canım. Dediğin çok doğru "Allah yardımcımız olsun".. :1hug:

merhaba kızlar nasılsınız?

MERHABA ARKADAŞLAR NASILSINIZ?BİKAÇ GÜNDÜR YAZAMADIM.ARAMIZA YENİ KATILAN ARKADAŞLAR OLMUŞ HOŞGELDİNİZ SİZDEa.s.BİŞEY SORCAM AŞILAMA YAPTIRAN ARKADAŞLAR BANA AŞILAMANIN AŞAMALARINI YAZARMISINIZ YANİ NEZAMAN BAŞLANIYO NASIL OLUYO VE YUMURTLAMANIZ NORMAL OLDUGU HALDE İLAÇ TEDAVİSİ VERİLİYORMU?KAÇGÜN SÜRÜYOR?CVPLARSANIZ SEVİNİRİMyerimseniben

merhaba kızlar nasılsınız?

Sağolasın canım. İyidir.. Sen nasılsın?

MERHABA ARKADAŞLAR NASILSINIZ?BİKAÇ GÜNDÜR YAZAMADIM.ARAMIZA YENİ KATILAN ARKADAŞLAR OLMUŞ HOŞGELDİNİZ SİZDEa.s.BİŞEY SORCAM AŞILAMA YAPTIRAN ARKADAŞLAR BANA AŞILAMANIN AŞAMALARINI YAZARMISINIZ YANİ NEZAMAN BAŞLANIYO NASIL OLUYO VE YUMURTLAMANIZ NORMAL OLDUGU HALDE İLAÇ TEDAVİSİ VERİLİYORMU?KAÇGÜN SÜRÜYOR?CVPLARSANIZ SEVİNİRİMyerimseniben

Canım merhaba. İyiyim canım Teşekkürler.. Evet yoktun birkaç gündür. Sen nasılsın?

Canım doktor aşılamaya karar verince ; adetin 2. veya 3. günü çağırıyor. Ultrasona giriyorsun , kan testi veriyorsun. Daha önceki hormon değerlerine göre de hangi iğne veya hapla tedavi edeceğine karar veriyor. Ben puregon 600 ile aşılama olmuştum. Adetib 2. veya 3. günü başlıyorsun iğneye veya hapa.. Dozunu söylüyorlar. İlk 5 gün kullanıp sonra kontrole gidiyorsun. Ultrasona giriyorsun. Kan testi yapılıyor yine. Kanda LH ve Östrojen hormolarına bakılıyor. Ani bir LH yükselmesi var mı takip ediliyor. Yumurtaların kaliteleri hakkında da ayrı bilgi toplanmış oluyor. O 5 günün sonunda büyümüşlüklerine göre ama ekseriyetle 2 günde bir ultrasona ve kana geliyorsun yine. Büyüklükleri takip ediliyor. Artık yumurtalıklarının cevabına göre ne zaman istenilen büyüklüğe gelirlerse. 18-20 mm arası olunca (birkaçı veya biri) çatlatma iğnesi vurulman isteniyor. Söylenen saatta iğneyi oluyorsun. İğneden yaklaşık 36 saat sonra aşılaman yapılıyor.. Aşılama günü eşinden sperm alınıyor. Yıkanıp , en iyi hale getirilip hazırlanıyor. Sonra sana enjekte ediyorlar. Ağrısız bir işlem. İşlemden sonra biraz dinlenip normal yaşamına dönüyorsun. İlk 2 gün biraz daha özenli davranıyorsun. Sonrası serbest. Durumuna , rahminin kalınlığına , hormonlarına göre aşılama sonrası ilaç ya da jel verebiliyorlar. Bunları da düzenli kullanıyorsun. Yaklaşık 14 gün sonra eğer hastalanmazsan kan testi yaptırıyorsun. İnşallah sonuç da pozitif oluyor.. :sm_cool:

Benim hormonlarım , yumurtlamam normaldi ancak yine de ilaç alıyorsun. Onunla yumurtaları daha güzel olgunlaştırıp , sayılarını arttırıp başarı şansını fazlalaştırıyorlar.

NEVROSKY CANIM ÇOK TEŞEKKÜRLER ALLAH RAZI OLSUN SENDEN ANLATMIŞSIN HERŞEYİ ALLAH GÖNLÜNE GÖRE VERSİN...VERİLEN İGNELERİ KENDİMİZ YAPIYORUZ GALİBA DİMİ?BU ARADA İGNEDEN NEFRET EDERİM...YA BEN BİAN ÖNCE YA AŞILAMA YA TÜPBEBEGE GEÇMEK İSTİYORUMMM:emir_bebek:TEKRARDAN ÇOOOK SAGOL CANIM:1hug:

X