Erkek İnfertilitesi Erkek İnfertilitesi yüzünden hamiş kalamayan bayanların listesi

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
valla canım haklısın önce üç kez aşılama yapmak şartmış tüp bebek yapmak için ama benim için fark etmez çünkü benim bir çocuğum olduğu için zaten devletten yararlanamıyorum e yaşta geçiyor 29 yaşına geldim umurım allah hepimizin yardımcısı olsun canım maliyeti hakkında hiç bilgim yok

Tabi canım onlar çerez. Yerler tabi. Azıcık çıtayı yükselt bakalım ne yapacak..? :roflol:[/QUOTE]

:sm_cool: :sm_cool: haklsın sanırım:) dediğiniz gibi fazla karıştırmaya da gerek yok. bunları bi denesinler olmadı başka yöntemler. ben zaten eşime diyorum yakında bi enerji patlaması olacak diye...

kızlar sadece onlar yiyor içiyor bu süreçte yani tedavi sürecinde kadınlar daha fazla sıkıntı çekiyor.

bende zambak ve heja ya katılıyorum. başka topikte arkadaşın biri eşlerde sorun yoksa aşılamanın tutma şansı var dedi. sorun varsa özellikle erkekte daha fazla yıpranmadan tüpe geçmek daha iyi dedi. bu konuda ne düşünüyorsunuz? bana mantıklı geldi ama bilemiyorum tabi. bu konularda daha çok acemiyim.

hejacım ne anneliği tadmışsın. tabi ki allah gönlüne göre verir ikiye üçe de hamile kalırsın inşallah. birde ne güzel genç yaşta anne oldn sanırım.29 dedin demi. 30 da da ikinciyi alırsın inşallah kucağına

ay canım çok sağol evt genç yaşta anne oldum 23 yaşında bebeğimi kucağıma aldım işte kızım 5 yaşını bitirdi bizde hala tık yok güzel temennilerin için sağol inşallah dediğin gibi 30 da kucağıma almayı mevlam nasip eder inşallah tabiki hepimize dediğim gibi o yüce annelik duygusunu rabbim tüm isteyenlere nasip etsin aminnnnnnnnnn

kizin normal yollami oldu yoksa tedaviylemi?kizin kardeşmi istiyor?allah çoçuklarin duasini kabul eder inşallah en yakin zamanda olur 2. Bebegin...

üç sene içinde o kadar çok uğraştımki anlatamam ama olmuyordu aşılama bile yaptım olmadı bende çok yıprandığım için tedavileri bıraktım aradan altı ay geçti ben doğal yoldan hamileydim darısı başınıza evet canım kızım çok kardeş istiyor niye herkesin kardeşi var benimki yok diyor inşallah dediğin gibi kızımın ettiği dualar kabul olur

Kim hamiş kız???? Bizim sünger53 mü? Öyle olsa biz bilirizz. Yanlışlık bar bu işte :uhm:

Tup bebek bolumunede giriyorum.Sanki orda hamile gibi gor´dum diye hatirliyorum.Insallah Allah soylettiriyordur.Incirin tadi kotu degil.Ama sicaklarda yagli ve sekerli oldugu icin agir gelebilir belki.Benimki bir ayda birbucuk kase tuketmisti.Faydasi oldu.Bir ayin bitimine dogru farklilik hissediliyor.Insallah sifa olur.

Tup bebek bolumunede giriyorum.Sanki orda hamile gibi gor´dum diye hatirliyorum.Insallah Allah soylettiriyordur.Incirin tadi kotu degil.Ama sicaklarda yagli ve sekerli oldugu icin agir gelebilir belki.Benimki bir ayda birbucuk kase tuketmisti.Faydasi oldu.Bir ayin bitimine dogru farklilik hissediliyor.Insallah sifa olur.

Evet havalar da sıcak olduğu için bana biraz istemez gibi geldi. Şimdi bizimki bu kadar şey kullanıyorken , başka şeyler sunup bezdirmeyeyim diyorum. Eylül'deki spermiogramda iyi sonuçlar göremezsek başka şeylere de yöneliriz artık. Ama umutluyum. Allah hepimizin yüzünü güldürür inşallah tez zamanda.. :1hug:

mayısta 3 seneyi geçti evliliğim biz 8. aydan sonra bebiş istedik halada istiyoruz kısmet olur inşallah peki sen ne kadarlık evlisin ?

BUSENE EYLÜLDE BİZİMDE 3 YILIMIZ DOLACAK.EVLENDİGİMİZDEN BUYANA İSTİYORUZ AMA OLMADI.BUZAMANA KADAR DR GİTMEMİŞTİK 1 AY ÖNCESİNE KADAR BUAY TEKRAR GİDİCEM.RAHİM FİLMİ İÇİN.BAKALIM HAYIRLISI.:1no2:

yani zambak inanamıyorum sana 3 yıldır istiyorsunuz ve daha yeni doktora gitmeye başlamışsınız valla sabırlıymışsınız ben 3 aylık evliyken gitmeye başlamıştım peki doktora gittiniz sorun neymiş canım

yumurtalarim iyiymiş.hormon tahlilimdede bi problem yok.eşim için sperm testi istemişti vitamin takviyesi lazim üroloji dr gitsin demişti (benim dr) bu ay gidecek eşim ama dr öyle dedi ama dgerleri düşük.buay muhtemelen önümüzdeki hafta rahim filmi için gidicem ve eşimde ürolojiye gidecek.ama artik beklemek istemiyorum aşilama yaptirmak istiyorum...

Kizlar bişey sorcam size.benim kayinpederimin çocugu 4yil sonra olmuş eşimin abileride o şekilde yani 3 ve 4 yil sonra oldu.acaba bu genetikmi?duydunuzmu böyle bişeycadiarzu

Kizlar bişey sorcam size.benim kayinpederimin çocugu 4yil sonra olmuş eşimin abileride o şekilde yani 3 ve 4 yil sonra oldu.acaba bu genetikmi?duydunuzmu böyle bişeycadiarzu

olabilir bence yani ben öyle duymuştum benim 3 sene olmadı herkes bana annene çıktın diyordu anneminde 3 sene olmamıştı tabi annem ardı ardına doğurdu ben hala çabalıyorum

duymak bi tarafa bende aynı şeyi yaşıyorum kaynanamında 4 sene sonra olmuş eşimin abisi 10 senelik evli çocuk yok gerçi çaresinede bakmıyo o ayrı ama biz genetik testi yaptırdık bir problem çıkmadı

dün ilk tahlil sonuçlarımı aldım ve şok oldum tsh ı görünce. üç ay önce dr tsh 0,163 olduğunu görünce ilacı çeyrek tablete düşürelim demişti.o da aşılama olacğımı için bebek istemesm ialcı tamammen bırakacaktı.dün tsh 9,02 prolaktin de çomuş tabii45, küsür.kanım geç pıhtılaşıyomuş falan bide protein c yüksek hafif de olsa eşim derken sanırım bi de kendimle uğraşcam.herşeyin hayırlısı ne diiim .allah tan gelene karşı konulmaz.tabii tıbbi yardım alacaz o muhakkak ya böyle 15 şinde son tahlilleri alıp 17 dr gidecem o artık yönlendircek.bide 10 temmuzda endokrin uzmanında randevum var. dr görmekten artık bıktım yawwwkafamçokkarıştıkafamçokkarıştı

yani zambak inanamıyorum sana 3 yıldır istiyorsunuz ve daha yeni doktora gitmeye başlamışsınız valla sabırlıymışsınız ben 3 aylık evliyken gitmeye başlamıştım peki doktora gittiniz sorun neymiş canım

valla nasıl bu kadar sabretmişsin :1shok: neden daha önce gitmediniz dr merak ettim

Sizlere katılıyorum kızlar.. Yani zambak taş olsa çatlar. Seni ve eşini sabrından dolayı tebrik ediyorum aslında. hayatın akışına bırakmışsınız kendinizi. Çok yoğunlaşmadan istemişsiniz. Daha az yıpranmışsınızdır belki de. Hem doğal yoldana da şans vermişsiniz yeterince. Ama ben olsam bu kadar dayanamazdım. Sebebini araştırmadan yani. İnşallah tez zamanda bebiş sahibi olursunuz.. a.s.

kızlar ben yemek yapmaya gidiyorum ama bilgisayarı kapatmıyorum arada gelip bakarım ne yapıyosunuz diye bu arada yemeğim dolma eşim çok seviyor neyse görüşürüz

Ben de çok seviyorum ama.. Söyledin gittin.. E tabi aramızda hamiş yok canımız çekse de bişi olmaz di mi lülülülülülü

canım bugünde bir damla geldi aynı sekilde.Anlamadım bu sefer nie böyle nazlanıyor.Dün temizlik vardı belki yoruldum ondan olmus olabilir.CADIARZU.Ama kesin gelir belli.

Allah Allah.. Dur bakalım. Kesin gelir deme. İnşallah gelmez de. Belli olmaz yerimseniben

dün ilk tahlil sonuçlarımı aldım ve şok oldum tsh ı görünce. üç ay önce dr tsh 0,163 olduğunu görünce ilacı çeyrek tablete düşürelim demişti.o da aşılama olacğımı için bebek istemesm ialcı tamammen bırakacaktı.dün tsh 9,02 prolaktin de çomuş tabii45, küsür.kanım geç pıhtılaşıyomuş falan bide protein c yüksek hafif de olsa eşim derken sanırım bi de kendimle uğraşcam.herşeyin hayırlısı ne diiim .allah tan gelene karşı konulmaz.tabii tıbbi yardım alacaz o muhakkak ya böyle 15 şinde son tahlilleri alıp 17 dr gidecem o artık yönlendircek.bide 10 temmuzda endokrin uzmanında randevum var. dr görmekten artık bıktım yawwwkafamçokkarıştıkafamçokkarıştı

Canım bu değerlerden pek anlamıyorum. Ama canın sıkkın olduğuna göre iyi bir şey değil.. benneyaptımki İlaç falan kullanmak gerekecek sanırım. İnşallah herşey tez zamanda yoluna girer. Belli bir zamandan sonra gerçekten "doktor" sözcüğü bile insana öghhh getiriyor.. yasakkelime

Kızlar bazılarımız sadece eşlerimizden kaynaklanan nedenlerle hamile kalamıyoruz. Onları çok seviyoruz. Onlar bu duruma çok üzülüyorlar. Bu başlığı açmakla onları yermek istemeyiz tabiki. Onları suçlu göstermek değil amacımız. Onlar bizim bebeklerimiz.

Burada böyle bir başlık açmamızın sebebi ; sadece erkek infertilitesi sebebiyle hamile kalamayan arkadaşları bir başlık altında toplamak. Ve burada bir bilgi paylaşımı içinde bulunmak. Zaman zaman hareket sayı ve morfoloji yükseltmek ile ilgili başlıklar açılıyor ama burada daha bir derli toplu bulunacağı düşüncesindeyim. Burada değerlerimizi , tedavilerimizi , bildiklerimizi , uyguladıklarımızı ve duyduklarımızı birbirimizle paylaşalım. Listemizi oluşturalım. İçimizden çıkacak hamişlere hepberaber sevinelim. Aramızdan şampiyonlar çıkaralım :hooray: Umut ışığımız olsun. :dance: Eşlerimizi bu konuda hiç kırmayalım bayanlar. İnanın onlar bu konuda çok hassas oluyorlar. :teselli: Sizlerinkiler de öyledir muhakkak. :1hug:

Mesela biz sebepsiz infertilite olarak biliyorduk. Yani öyle lanse edip 2 kez aşılama yapmışlardı. Ancak öğrendik ki morfoloji bozukluğu varmış. Alt sınır %4 ve bizim %2. Nasıl bozulduysa belki düzelir. Allahtan ümit kesilmez. Şu an direkt tüp bebeğe geçmeyi düşünmüyorum. Yani en azından biraz çabalamadan düşünmüyorum.

Aşağıdaki gibi ilistemizi hazırlarsak süper olur. Hepinizi öptüm kızlar a.s.

Nick---Adet tarihi---Sorun---Doğal ya da Yardımcı üreme tekniği (daha önceki durumlar)---Uygulanan kürler,kullanılan ilaçlar,Yöntemler

nevrosky---29 Haziran---Morfoloji---Doğal yoldan deniyoruz(2 aşılama başarısız)---Keçib.kürü,E vit.,Çinko,Selenyum,Sigarayı yeni bıraktı.

Cnm benimde eşimin sperm sayısı 122.000 morfoloji düşük ve spermler hareketsiz benide ekleyin lütfeeeeeeeeennnnnnnnnnnnnnnnnnnnn!!!!!coksekeriremsu

7o yaşinda bikadin dogum yapmiş eşi ise 74 yaşindaymiş az önce haberlerde izledim.kendi çoçuklari ve torunu oldugu halde erkek çoçuk için hamile kalmiş ve ikizi olmuş biri kiz digeri erkek....yazik günah ya ya sonra ....neolacak bu bebekler...kendini tatmin etmek için yapmiş bence sirf erkek çoçuk için...

Nick---Adet tarihi---Sorun---Doğal ya da Yardımcı üreme tekniği (daha önceki durumlar)---Uygulanan kürler,kullanılan ilaçlar,Yöntemler

LİSTEMİZZZZZZZZZZZZZZ

Aysimaa80---4 Temmuz---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan(doğal yoldan bir boş gebelik)---Keçi boy. pekmezi ve tozu,karabaş otu(sigara bırakmak için)
vavelya---5 Temmuz---Azosperm(Kışın mikrotese olacak)---(Dua edin arkadaşlar)???---Keçiboynuzu pekmezi,ballı karışım,çakşır suyu
****ÜsLuB****---7 Temmuz---Kriptoozospermi---Doğal yoldan---Çakşır suyu,havuç suyu,keçiboynuzu kürü,48 hours(kahve),çinko,ginseng,fındık,fıstık,badem(sigara içmiyorlar)
OcerenO---8 Temmuz---Sayı---Doğal yoldan(Eşi 1-2 Temmuz'da spermiogram verecek-umutluyuz)---keçi boynuzu kürü
haci78---8 Temmuz---varikosel(ameliyat oldu)---Doğal yoldan---keçi boynuzu kürü,ballı cevizli fındıklı karışım
Rosem---10 Temmuz---Sayı ve Hareket---Yumurta takibi---keçi boynuzu kürü
olymposss---11 Temmuz---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan---Keçiboynuzu kürü, E vitamini
gülsu---14 Temmuz---Hareket---Doğal yoldan---keçi boynuzu pekmezi
nuriye---14 Temmuz---Azosperm---(Dua edin arkadaşlar)Mikroenjeksiyon Olacak---Sigara içmiyorlar
sünger53---14 Temmuz---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan(2 başarısız mikroenjeksiyon)---keçib.kürü,çinko,evicap(e vit.),mone,L-arganine
yiğit-yağmur---16 Temmuz---Hareket ve Sayı---2 Temmuz'da 1. aşılamasını oluyor---Mone,Larginine
nix---18 Temmuz---Morfoloji---Doğal yoldan---Fındık,fıstık,keçiboynuzu,bal
esila@mısra---20 Temmuz---Hareket ve Morfoloji---Doğal yoldan---Pharmaton,Evicap,keçiboynuzu kürü pekmezi,selenyum,demir dikeni ekstrası,arısütü
latifeelif---22 Temmuz---Sayı ve Hareket (varikosel)---Doğal yoldan(Temmuz aşılama)---dolaşım boz.ilacı,e vit.,klomen
Melih---22 Temmuz---Morfoloji---Doğal yoldan(Daha önce doğal yoldan bir düşük)---???
BTRKLC---23 Temmuz---Hareket---Tüp bebek deneyecekler gün belli değil(2 aşılama başarısız)---Keçi boynuzu kürü
fokurfokur---23 Temmuz---Hareket ve Morfoloji(Varikosel başlangıcı)---3. Aşılamaya başlayacak(2 aşılama başarısız)---klomen,keçiboynuzu kürü
cano77---23 Temmuz---varikosel ameliyatı oldu---doğal yoldan-Ağustos'da Tüp bebek deneyecekler(3 aşılama başarısız)---keçi boynuzu kürü
artık umutsuz---23 Temmuz---Azosperm---19 Haziran'daki Tese Maalesef başarısız(Dua edin arkadaşlar)---Bitki çayları,Keçiboynuzu pekmezi
arzuhalim---24 Temmuz---Sayı ve Morfoloji---Tüpbebek raporu çıkaracak-Doğal yoldan(3 aşılama başarısız)---Keçib.pek.,E.vit,çinko,klomen
nevrosky---26 Temmuz---Morfoloji---Doğal yoldan(2 aşılama başarısız)---Keçib.kürü,E vit.,Çinko,Selenyum,Sigarayı yeni bıraktı
demiray---26 Temmuz---Sayı ve Hareket---Tüp Bebek Raporu Çıkacarak-Doğal yoldan(3 aşılama başarısız)---Keçiboynuzu kürü,Domates Çorbası,Folik Asit,Sigara içmiyor
heja---30 Temmuz---Hareket---Temmuz'da tedaviye başlayacak(Doğal yoldan bir çocuğu var)---(Temmuz ortası eşi spermiogram verecek-umutluyuz)---arginmax,keçi boynuzu kürü,eşi sigara içmiyor
akdas---???---Sayı ve Hareket---Temmuz'da Tüp Bebek raporu çıkıyor(3 aşılama başarısız)---keçib.kürü,havuçsuyu,dom.çorb.,fındık,ceviz
Yağmurcn---???---???---Doğal yoldan(1 aşılama başarısız-1 tüp bebek tuttu ama düşük)---???
Beyzanur-hh---???---???---Tüp Bebek---???
fidulya---???---Oliastenzoospermi---Doğal yoldan---Bal,ceviz,kuru üzüm,erik kurusu,bol meyve
ZAMBAK3---???---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan---Vitamin Takviyesi,bal,fındık,fıstık,ceviz
karamelli neskafe---???---Sayı , Hareket , Morfoloji---???---???

karamelli neskafe ; canım aramıza hoşgeldin. Listeye ekledim seni. Ancak muhtemel adet tarihini , doğal yoldan mı tedaviyle mi , bir de kullandığınız vitamin , kür ve takviyeleri de iletirmisin canım. Tamamlayalım eksikliklerimizi ve takip edebilelim. İnşallah tez zamanda hamiş olursun da bize umut olursun arkadaşım.. a.s.

Aysimaa80 ; nerelerdesin canım. Uğramıyorsun. Sana da ulaşamıyorum. Ziyaretçi mesajın kapalı. Özel mesajın kapalı. Artık girdiğin konulara girip peşine düşeceğim. Bizim köye de uğra lütfen canım. yerimseniben İnşallah hastalanmamışsındır. Güzel haberlerini duymayı diliyorum arkadaşım.. :1hug:

GÜNAYYDIIN ARKADAŞLARKİMSE YOKMMU?İNŞALLLAH BUGÜN GÜZEL HBERLERİ OLAN :emir_bebek:ARKADAŞİMİZ OLUR..NASILSINIZ BUGÜN İYİMİSİNİZZ KIZLARRa.s

günaydın zambak ben iyiyim çok şükür sen nasılsın?

ben yanlızmıyımfisfisfis:eek:

BENDE İYİYİM CANIM.NİYE KİMSE YOK:1no2:

Merhaba arkadaşlar. Anca işlerim bitti ve gelebildim.

Güzel bir kahvaltı yaptım , etrafı topladım. Biraz temizlik yaptım. Ve en önemlisi spora başladım bugün tekrardan. Aşılamalarda aldığım 6 kilo ile diğer fazlalıklarımı verme niyetindeyim. Her gün 1 saat 5 km yürümeyi planlıyorum. Ve bugün ilk adımı attım. Kışın da koşu bandında yürümüştüm ama yazın çok daha farklı. Acayip ter atılıyor. Doktorlar "yok spor yapmayın,hormonlarınız değişebilir" demişlerdi. Ancak ek birşey kullanmadığım ve yiyeceklerime de dikkat edeceğim (dengeli besleneceğim) için sorun olmaz diye düşünüyorum. Sonuçta rejim değil bu. Siz ne diyorsunuz? Hepinizi öpüyorum arkadaşlar.. a.s.

Cnm en son adet oldugumda 19 gün geçikmiştim bilmiorum ya sitrestden yada çok iş yapmaktan bilmiorum hormanal bi sorunum yok dedi doktorlasr oyüzden adet tarihimden emin degilim bu ay ne olur bilmiorum son aylarda düzensizlik başladını sanıorum.. bi başarısız tüp bebek denemem var. şu anda güne üç tablet folik asit kullanıorum günde bi tane akşam coraspin kullanıorum eşimede keçiboynuzu kürü uyguluorum ayrıca doktor eşime bikaç vitamin verdi onları kullanıo.. Bakalım ikinciyi eylülde düşünüoruz.. hakkımızda hayırlısı..

bide canım biz hiç aşılama yapmadık. doktor direkt tüp bebek önermişti aşılama tutmaz siz zor bi hastasınız demişti. bizde direkt tüp bebek yaptık oda tutmadı malasef

X