Erkek İnfertilitesi Erkek İnfertilitesi yüzünden hamiş kalamayan bayanların listesi

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
senağlama ne kadar yazık ki ben daha neden hamiş kalamadığımı bile bilmiyorum. çünkü dr a gittim ve usg ve fsh falan normal benim ki iş spermiyograma gelince eşimi gotüremedim. ay oldu.off offf.yardım lütfen.Çok üzgünüm çoook

hımm. Üzülme canım lütfen.. Eşin de bir baktırsaydı iyi olurdu tabi. Başka sorun çıkmadığına göre ona da muhakkak bakılması lazım. Niye gitmek istemiyor canım? CADIARZU Sen güzel güzel konuşup ikna etmeye çalışsan. Desen ki ; "Canım tahlillerimizi yaptırmamız gerekli , gerekirse tedavilerine de başlamalıyız. Ben daha HSG filmi (rahim filmi) çektireceğim. Ancak sen spermiogram vermeden ben HSG'ye geçemiyorum. Sırada spermiogram var onu vermek zorundayız canım" de. Yani sonucu merak ettiğin için değil de HSG'den önce bir engelmiş de onu da verip aradan çıkması gerekli birşeymiş olarak göstersen. Kendiliğinden gitmeyecek.. Israrcı olsan gitmeyecek.. :mymeka::eek:klava: Döverek de götüremezsin. Ya tatlı dil ya da böyle kıvırma lazım. İnşallah tez zamanda ikna olur. a.s.

Canım biz de başlayalı daha 1 ay anca oldu. 3 ay düzenli olarak kullanacağız. İnşallah faydasını görürüz. Eylül gibi spermiogram yaptıracağız. Siz Temmuz'da yaptırıyorsunuz galiba. İnşallah güzel sonuçlar alırsınız canım a.s.

ya kusura bakma yeni gördüm yazını aslında bizde keçi boynuzuna başlıyalı temmuzda ancak iki ay falan olucak ama ben illede eşimin test yapmasını istiyorum faydası olmuşmu diye herhalde ilk testi biz yapıcaz sonucu ilk sizinle paylaşıcam hoş başka kimseyle zaten paylaşamam zaten çünkü eşim bunu herkesten saklıyor banada kimseye söyleme dedi bende aileme bile söylemedim taba annem hariç çünkü annem benim dert ortağımdır inşallah sizde faydasını görürsünüz canım :1hug:

merhaba canlarım.bugun başlıgımızı daha canlı gordum ve cok sevındım..
hadı bakalım kurlerımız,pekmezlerımız sayesınde guzel guzel spermiogram sonuclrı alırız ınsalllah.:dance::dance:.

ayrıca nevrosky hakkındaki düşüncelere katılıyorum. ben nasılsa doğal yoldan olmaz diye umudu kesmiştim ama sizin yazdıklarınız bana güç verdi tekrar umutlandım.iyi ki varsınız

Yani doktorlara kalsa rapor falan işleri zorluk olmasa hemen tüp bebek diyecekler. Ben yakın bir tanıdık vasıtasıyla bulduğum bir kadın doğumcudan olumlu birşeyler duyabildim ancak. O da eminim başkalarına , başkalarının bize söylediğini söylüyordur. Bizi böyle panik halinde görünce doktorlar hemen tedaviye başlatmak istiyorlar zaten. Çok kötü. Herkesin durumu var mı bakalım. İnsanlara bir umut ışığı bıraksalar koşmazlar mı o umudun peşinden. Çabalayıp gayret etmezler mi? Ama derseniz direkt tedavi , direkt aşılama , tüp bebek ; bu insanlar da çaresiz kendilerini sizlere teslim ederler. Belki bazı durumlar için haklılar ama bariz umut ışığı olanları bile yönlendirmiyorlar. Çok açık konuşmuyorlar , orda burda araştırmayasın diye sanki. Bilemiyorum , çok mu kötü düşünüyorum haklarında.. Ama 2 başarısız aşılama geçirmiş birisi olarak onlara kızgınım. Şimdiki aklım olsa daha başlamazdım. Aşılama yaptılar ama öyle umutsuz gibiydiler ki bende zaten heyecan bırakmadılar. Umudu olmayanın başarısı olur mu? Önce insanın umutlarını elinden al , sonra da biz sana vereceğiz de. Bana güzel şeyler söyleselerdi. 4-5 ay ileride olurdum. 4-5 ay kendimi boşuna harab etmişim. Şimdi çok huzurluyum. Kendim tedaviye ihtiyacım olduğunu düşününceye ve bunu kendimi hazırlayıncaya kadar tekrar tedaviye başlamayacağım. Gerçekten tedaviye ihtiyacı olan arkadaşlarım ; Allah yardımcınız olsun. Tez zamanda başarılara kavuştursun. Çok yıpranmadan meleklerinize kavuştursun Allahım sizleri. Tedavide olmak gerçekten zor arkadaşlar..

merhaba rosem umarım hepimiz iyi sonuç alırız valla ben bu işi o kadar ciddiye almışımki anlatamam siz hiç bu keçi boynuzu kürünü aksattığınız oldumu ben geçen gün eşime içirmeyi ututtum onunda aklına gelmedi ve gitti uyudu gecenin yarısı benim bir aklıma geldi hemen eşimi uykudan uyandırp içirdim umarım yüce rabbim hepimizin yardımcısı olur.:1hug:

ya kusura bakma yeni gördüm yazını aslında bizde keçi boynuzuna başlıyalı temmuzda ancak iki ay falan olucak ama ben illede eşimin test yapmasını istiyorum faydası olmuşmu diye herhalde ilk testi biz yapıcaz sonucu ilk sizinle paylaşıcam hoş başka kimseyle zaten paylaşamam zaten çünkü eşim bunu herkesten saklıyor banada kimseye söyleme dedi bende aileme bile söylemedim taba annem hariç çünkü annem benim dert ortağımdır inşallah sizde faydasını görürsünüz canım :1hug:

Canım bu çok değişik bişi. Hani çalışırsın çalışırsın da sene sonunda karne alırsın onun gibi birşey. Eşimin sayı ve hareket sorunu düzeldiğinde çok sevinmişti. (morfoloji sorunumuz devam etmekte) Karnesi 5'le dolu , takdir almış bir çocuk gibi sevinçliydi. İnşallah eşinin sonuçları iyiye gitmiştir. Emeklerinizin ve fedakarlıklarınızın karşılığını alırsınız dilerim.

Eşinin bu konuda hassas olması normal. Benimki de hassas. Çoğu kişinin de öyledir. Ama annenle paylaşman çok doğal. Hayattaki en büyük dert ortağımızdır onlar , çok kutsal varlıklardır. İşte biz de o mertebeye erişmek için bu kadar mücadele veriyoruz. O kadar güzel bir varlık olabilmek için dualar ediyoruz. a.s.

Son düzenleme:
nevrosky drlar hakkında kı düşüncelerine katılıyorum. benim eşim başka bi sorun için gitmişti (çok şükür bişi çıkmadı) bide spermiyoğram yapalım demiş. ondan sonra öğrendik bi sonucu. hep doğal yoldan olur gibi geliyordu bana insan hiç başına gelmyecek zannediyor ya...ben 29 yaşındayım. bana yaşımı sordu bence o zaman ilaç tedavisiyle vakıt kaybetmeyin direk aşılama yda tüpe geçin dedi sinir oldum adama. dr bey biz önce ilaçla başlayalım dedim.bu site bana umut verdi açıkcası. şimdi k.boynuzu kürü (e vitaminive bi ilaç sanırım oda vitamin dr verdi) selenyum hapı, ve birde demir dikeni ekstrası kullanıyor. yediklerini saymıyorummmm:)hepiniz sağolun kızlar

Nick---Adet tarihi---Sorun---Doğal ya da Yardımcı üreme tekniği (daha önceki durumlar)---Uygulanan kürler,kullanılan ilaçlar,Yöntemler

LİSTEMİZZZZZZZZZZZZZZ

artık umutsuz---26 Haziran---Azosperm---19 Haziran'daki Tese Maalesef başarısız(Dua edin arkadaşlar)---Bitki çayları,Keçiboynuzu pekmezi
nevrosky---29 Haziran---Morfoloji---Doğal yoldan(2 aşılama başarısız)---Keçib.kürü,E vit.,Çinko,Selenyum,Sigarayı yeni bıraktı
arzuhalim---2 Temmuz---Sayı ve Morfoloji---3.aşılamayı 18 Haziran’da oldu(2 aşılama başarısız)---keçib.pek.,E.vit,çinko,klomen
Aysimaa80---4 Temmuz---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan(doğal yoldan bir boş gebelik)---Keçi boy. pekmezi ve tozu,karabaş otu(sigara bırakmak için)
heja---4 Temmuz---Hareket---Temmuz'da tedaviye başlayacak(Doğal yoldan bir çocuğu var)---arginmax,keçi boynuzu kürü,eşi sigara içmiyor
OcerenO---8 Temmuz---Sayı---Doğal yoldan(Eşi 1-2 Temmuz'da spermiogram verecek-umutluyuz)---keçi boynuzu kürü
Rosem---10 Temmuz---Sayı ve Hareket---Yumurta takibi---keçi boynuzu kürü
olymposss---11 Temmuz---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan---Keçiboynuzu kürü, E vitamini
gülsu---14 Temmuz---Hareket---Doğal yoldan---keçi boynuzu pekmezi
nuriye---14 Temmuz---Azosperm---(Dua edin arkadaşlar)Mikroenjeksiyon Olacak---Sigara içmiyorlar
sünger53---14 Temmuz---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan(2 başarısız mikroenjeksiyon)---keçib.kürü,çinko,evicap(e vit.),mone,L-arganine
nix---18 Temmuz---Morfoloji---Doğal yoldan---Fındık,fıstık,keçiboynuzu,bal
latifeelif---22 Temmuz---Sayı ve Hareket (varikosel)---Doğal yoldan(Temmuz aşılama)---dolaşım boz.ilacı,e vit.,klomen
Melih---22 Temmuz---Morfoloji---Doğal yoldan(Daha önce doğal yoldan bir düşük)---???
BTRKLC---23 Temmuz---Hareket---Tüp bebek deneyecekler gün belli değil(2 aşılama başarısız)---Keçi boynuzu kürü
fokurfokur---23 Temmuz---Hareket ve Morfoloji(Varikosel başlangıcı)---3. Aşılamaya başlayacak(2 aşılama başarısız)---klomen,keçiboynuzu kürü
cano77---23 Temmuz---varikosel ameliyatı oldu---doğal yoldan-Ağustos'da Tüp bebek deneyecekler(3 aşılama başarısız)---keçi boynuzu kürü
akdas---???---Sayı ve Hareket---Temmuz'da Tüp Bebek raporu çıkıyor(3 başarısız aşılama)---keçib.kürü,havuçsuyu,dom.çorb.,fındık,ceviz
Yağmurcn---???---???---Doğal yoldan(1 başarısız aşılama-1 tüp bebek tuttu ama düşük)---???
Beyzanur-hh---???---???---Tüp Bebek---???
fidulya---???---???---???---???

L CARNİTİNE:şutarafagitti
Kıslar bunu bir okuyun ve araştırın,etkisi varmış,
bakalım araştırıp biz de kullanmayı düşünüyoruz,bir arkadaş bununla ilgili topik açmış,kullanmışlar ve olumlu yanıt almışlar,
belki buraya da yazmıştır haberim yok ,paylaşmak istedim,
bunu kullananın spor da yapması lazımmış,
araştırmanızı tavsiye ederim.ilaç değilmiş vitamin gibi birşey,doktoruna sormuş kullanmasında bir mahsur görmemiş.

L-Carnitine�in enerji üretimindeki rolü, erkeklerde üretkenliğinin arttırılmasına destek olması açısından da önemli yer tutmaktadır. Son yıllarda bu konu ile ilgili L-Carnitine ile yapılan çalışmalar, L-Carnitine�in erkek üretkenliğini arttırmada yardımcı olarak umut verici sonuçlar elde edilmiştir (7-9). Spermler, erkek üreme sistemindeki yolculuklarını tamamlayabilmek için oldukça çok miktarda enerjiye gereksinim duyarlar. Bu nedenle L-Carnitine�in hem spermlerin enerji üretiminde hem de sperm hareketliliğinde önemli etkileri olduğu düşünülmektedir. Sperm sayısı az olan erkeklerde veya sperm hareketliliği bozuk olan kişilere L-Carnitine veya Asetil L-Carnitine takviyesinin etkinliğinin ölçüldüğü çok sayıda çalışma yapılmıştır. Anormal spermleri olan 100 erkek üzerinde yapılan bir çalışmada 4 ay boyunca bu kişilere günde 3 defa 1�er gram L-Carnitine verilmiştir. Çalışmanın sonunda bu erkeklerin sperm sayıları arttığı gibi sperm hareketliliğinde de anlamlı artışlar gözlenmiştir (10). Anormal spermleri olan 47 erkek üzerinde yapılan başka bir çalışmada da 3 ay boyunca günde 3 defa 1�er gram L-Carnitine kullanımı yine sperm konsantrasyonunda ve sperm hareketliliğinde anlamlı bir artışla sonuçlanmıştır (11).

kızlar bende baktım l-carnitine değişik dozlarda bir çok yerde adı geçiyor ama hangisini kullanmalıyız bilemedim.alınan yeri burdan yazarsanız sevinirim.umarım hepimize şifa olur..

selam arkadaşlar benidfe eklrmisiniz listenize
eşim varikoselden ameliyat oldu yeni.şimdilik doğal yolla beklicez.ekstra olarak keçi boynuzu kürü ball cevizli fındıklı karışım yediriyorum.
umarım hepimiz sonunda hayırlısıile bebeklerimizi kucağımıza alırız

kızlar bende baktım l-carnitine değişik dozlarda bir çok yerde adı geçiyor ama hangisini kullanmalıyız bilemedim.alınan yeri burdan yazarsanız sevinirim.umarım hepimize şifa olur..

canım o konuyu tam bilemiyorum. sersoy79 o konuda detaylı bilgiye sahip. kullanmış ve faydasını görmüş canım..

Nick---Adet tarihi---Sorun---Doğal ya da Yardımcı üreme tekniği (daha önceki durumlar)---Uygulanan kürler,kullanılan ilaçlar,Yöntemler

LİSTEMİZZZZZZZZZZZZZZ

artık umutsuz---26 Haziran---Azosperm---19 Haziran'daki Tese Maalesef başarısız(Dua edin arkadaşlar)---Bitki çayları,Keçiboynuzu pekmezi
nevrosky---29 Haziran---Morfoloji---Doğal yoldan(2 aşılama başarısız)---Keçib.kürü,E vit.,Çinko,Selenyum,Sigarayı yeni bıraktı
arzuhalim---2 Temmuz---Sayı ve Morfoloji---3.aşılamayı 18 Haziran’da oldu(2 aşılama başarısız)---keçib.pek.,E.vit,çinko,klomen
Aysimaa80---4 Temmuz---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan(doğal yoldan bir boş gebelik)---Keçi boy. pekmezi ve tozu,karabaş otu(sigara bırakmak için)
heja---4 Temmuz---Hareket---Temmuz'da tedaviye başlayacak(Doğal yoldan bir çocuğu var)---arginmax,keçi boynuzu kürü,eşi sigara içmiyor
OcerenO---8 Temmuz---Sayı---Doğal yoldan(Eşi 1-2 Temmuz'da spermiogram verecek-umutluyuz)---keçi boynuzu kürü
olymposss---11 Temmuz---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan---Keçiboynuzu kürü, E vitamini
nuriye---14 Temmuz---Azosperm---(Dua edin arkadaşlar)Mikroenjeksiyon Olacak---Sigara içmiyorlar
sünger53---14 Temmuz---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan(2 başarısız mikroenjeksiyon)---keçib.kürü,çinko,evicap(e vit.),mone,L-arganine
esila@mısra---20 Temmuz---hareket ve Morfoloji---Doğal yoldan---Pharmaton,Evicap,keçiboynuzu kürü pekmezi,selenyum,demir dikeni ekstrası,arısütü
latifeelif---22 Temmuz---Sayı ve Hareket (varikosel)---Doğal yoldan(Temmuz aşılama)---dolaşım boz.ilacı,e vit.,klomen
Melih---22 Temmuz---Morfoloji---Doğal yoldan(Daha önce doğal yoldan bir düşük)---???
BTRKLC---23 Temmuz---Hareket---Tüp bebek deneyecekler gün belli değil(2 aşılama başarısız)---Keçi boynuzu kürü
fokurfokur---23 Temmuz---Hareket ve Morfoloji(Varikosel başlangıcı)---3. Aşılamaya başlayacak(2 aşılama başarısız)---klomen,keçiboynuzu kürü
cano77---23 Temmuz---varikosel ameliyatı oldu---doğal yoldan-Ağustos'da Tüp bebek deneyecekler(3 aşılama başarısız)---keçi boynuzu kürü
akdas---???---Sayı ve Hareket---Temmuz'da Tüp Bebek raporu çıkıyor(3 başarısız aşılama)---keçib.kürü,havuçsuyu,dom.çorb.,fındık,ceviz
Yağmurcn---???---???---Doğal yoldan(1 başarısız aşılama-1 tüp bebek tuttu ama düşük)---???
haci78---???---varikosel(ameliyat oldu)---Doğal yoldan---keçi boynuzu kürü,ballı cevizli fındıklı karışım

esila@mısra ve haci78 ; sizleri de listemize ekledim canlarım. hagi78 dediğim gibi tarihi bildirirsin canım. İnşallah bu listeye geçerken bir uğramışsınızdır. Hemencik hamiş olup çıkarsınız dilerim.. a.s.

LİSTEMİZZZZZZZZZZZZZZ

haci78---8 Temmuz---varikosel(ameliyat oldu)---Doğal yoldan---keçi boynuzu kürü,ballı cevizli fındıklı karışım
esila@mısra---20 Temmuz---hareket ve Morfoloji---Doğal yoldan---Pharmaton,Evicap,keçiboynuzu kürü pekmezi,selenyum,demir dikeni ekstrası,arısütü

işlem tamam haci78 yerimseniben

hşg hacı78
kızlar daha sık girmek istiyorum sayfamıza ama işyerindeki acayip yoğunluk ve toplantılarımız tekrar başladı ancak fırsat buldukça işyerinden ve akşamları evden girebiliyorum dünkü yazılarınız için teşekkürler rosem ve nevrosky inanın kendimi toparlayamadım daha 2 senedir her ay aynı ama bu ay eşime ve bana farklı gibi gelmişti çok heveslenmiştik nedense.ama bu ayda kısmet değilmiş maalesef.l-carnitine denilen ilaç çok ilgimi çekti kızlar etraflıca araştırıcam bende bunu değişik bilgiler elde edersem tabiki paylaşırız burada.iyiki varsınız bu arada çok rahatlıyorum yazılarınızı okuyunca çünkü bazen kendimi o kadar yalnız hissediyorumki...

keçiboynuzu kürünü kullananlar ilk hafta sabah akşam sonra sadece akşam diyor ya siz de mi öyle yapıyorsunuz yoksa sabah akşama devam mı ediyorsunuz. sabah akşam içse bir zararı olmaz heralde

keçiboynuzu kürünü kullananlar ilk hafta sabah akşam sonra sadece akşam diyor ya siz de mi öyle yapıyorsunuz yoksa sabah akşama devam mı ediyorsunuz. sabah akşam içse bir zararı olmaz heralde

yok canım ilk haftadan sonra sadece aksamları sanırım saraçoğlunun sayfasında okumuştum.öyle yazıyordu.

X