Erkek İnfertilitesi Erkek İnfertilitesi yüzünden hamiş kalamayan bayanların listesi

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
merhaba kızla birkaç gündür giremedim fokurfokur çooooook sevindim allah hayırlısıyla kucağına almayı nasip etsin inşallah ben tedavi için antalya ya geldim şimdi ilaçlarımı içmeye devam ediyorum ayın 3 de randevum var daha sonra iğnelere başlıcam tahmini transfer tarihim 17 si olucakmış 29 unda da gebelik testi yapılacak pek giremiyorum nete haber vereyim dedim kuzenimin pcden yazıyorum yine girebilirim inşallah hepinizi öpüyorum:teytey:

arkadaşlar bir bakar mısınız? dr bize tüp bebek önerdi. ben endometriozis hastasıyım bunlarda eşimin sonuçları(macunlar,ballar..dan sonra)
volüm:4,5mlt
likefikasyon:30dak
viskozite:normal
AGLÜTİNASYON:++
ph:7,6
sperm sayısı:50.milyon
motilite:%72
ileri hareketli hızlı sperm.%31
yuvarlak hücre:0,6 mily
morfoloji:%4

altta normal morfoloji %4-%14 subfertil yazıyor.

buay tam tahıllı gevrekle yoğurt,keçiboynuzu pekmezi,fındık,ceviz karıştırıp yediriyorum.hiç salata yemezdi mevsim salata yediriyrum, bende yiyorum. bu aralar kayınpederimin hastalığı nedeniyle çok üzgünüz,devamlı o kötü haberi alacağımız telefonun gelmesinden korkuyoruz. ben bu ayın 21inde adet oldum. hayırlı olacaksa Rabbimden ümidi kesmiyor doğal yolla bebek bekliyoruz.tüp bebek henüz düşünmüyoruz.

Son düzenleme:
merhaba kızla birkaç gündür giremedim fokurfokur çooooook sevindim allah hayırlısıyla kucağına almayı nasip etsin inşallah ben tedavi için antalya ya geldim şimdi ilaçlarımı içmeye devam ediyorum ayın 3 de randevum var daha sonra iğnelere başlıcam tahmini transfer tarihim 17 si olucakmış 29 unda da gebelik testi yapılacak pek giremiyorum nete haber vereyim dedim kuzenimin pcden yazıyorum yine girebilirim inşallah hepinizi öpüyorum:teytey:

Merhaba cnm Allah Yardimcin Olsun Hayirli Haberlerini Bekliyoruz :CüvCüv:
Dualarimiz Seninle Rabbim Kabul Eder Insallah :emir_bebek:

arkadaşlar bir bakar mısınız? dr bize tüp bebek önerdi. ben endometriozis hastasıyım bunlarda eşimin sonuçları(macunlar,ballar..dan sonra)

buay tam tahıllı gevrekle yoğurt,keçiboynuzu pekmezi,fındık,ceviz karıştırıp yediriyorum.hiç salata yemezdi mevsim salata yediriyrum, bende yiyorum. bu aralar kayınpederimin hastalığı nedeniyle çok üzgünüz,devamlı o kötü haberi alacağımız telefonun gelmesinden korkuyoruz. ben bu ayın 21inde adet oldum. hayırlı olacaksa Rabbimden ümidi kesmiyor doğal yolla bebek bekliyoruz.tüp bebek henüz düşünmüyoruz.

Gecmis Olsun Canim Valla Ben Anlamiyorum Sonuclardan Ama Anlayan Arkadaslarimiz eMinim Yardimci Olacaktir

iNsallah EN YAKIN ZAMANDA RABBIM EVLAT SAHIBI YAPAR
RABBIM ACIL SIFA VERSIN INSALLAHa.s.

Canım doktor hemen tedaviye yönlendirmek isteyecektir. Benim demek istediğim hemen tedaviye başlama. Yaşınız müsaitse , evliliğiniz yeniyse öncelikle artması için uğraşın. Şansınızı arttırın. Aşılamayla , normal yoldan olmasının arasında çok fark yok. Hareketli sperm sorunu yaşayanlar için aşılama daha iyi aslında. Bizde sorun ise morfoloji. Sana direkt tüp bebek de diyebilir. Şunu düşün ; tutmaması durumunda arka arkaya yaptıramayabilirsin. Düzeltirseniz sonuçları doğal yoldan 1 sene deneyip , sonra tüp bebeğe geçersiniz. Başarısız bir tüp bebekten sonra nomal yola dönmek inan daha zor olacak ve motivasyonunuzu bozacak. Tüp bebekle olmadı doğal yoldan hiç olmaz diye düşüneceksiniz belki. Ki bu yanlış bir düşüncedir. İnşallah hangi yolu seçerseniz seçin hemen bebeğiniz gelir size. Doktorlar para için hemen tedaviye almaya çalışıyorlar. Morfoloji 2 ile aşılama yapılmazdı bize. Çünkü bizim sayı ve hareket de iyi değildi. Şimdi sayı ve hareketimiz iyi. Morfoloji için de dediğim şeyleri uyguluyoruz. Domates çorbası ve havuç hariç. Eylül gibi spermiogram vereceğiz. Bakalım ne gibi gelişmeler oldu.

Değerlerin biraz da olsun artması için doktora baskı yapıp ilaç yazmasını isteyebilir , yanında doğal olarak keçiboynuzu kürü , domates çorbası , havuç suyu uygulayabilirsiniz. Bu şekilde 3 ay kullanmanız lazım. Sperm üretimi 68-72 günde tamamlanıyormuş. Sigara içiyorsa bırakması lazım. Sıcak suyla duş almaması lazım. Bu sürede doğal yoldan devam edersiniz. Belki mucizeniz çıkagelir.

Gelmezse değerler yükselmişse aşılamaya geçersiniz. Büyük bir aksilik olmazsa yükselir.

Oldu ki yükselmezse tüp bebeğe geçersiniz.

Benim düşüncem bu şekilde. Hakkınızda hayırlısı inşallah. Allah gönlünüze göre versin. a.s.

canım çok çok teşekkürler vakit ayırıp da bana bu bilgilerini aktardığın için.allah gönlünün dileğini hep verir inşallaha.s.

arkadaşlar merhaba uzun bir aradan sonra tekrar size kavuştum ben yokken hamişlerimiz artmış çok sevindim hele fokurfokuru görünce inanamadım çok sevindim allahım inşallah kucağına almayıda nasip etsin darısı hepimizin başına aminnnn

Merhaba arkadaşlar,hepinize iyi hafta sonu diliyorum..
Bu gün akşam 7 buçuğa dek işimdeydim..Yorgunluktan ölüyorum:a015:

Nevroskyciğim güzel arkadaşım,umutların,pozifliğin bana her zaman moral oluyor..İnşallah en uygun zamanda hamiş olursun..Senin gibi tatlı birine annelik çok yakışacak:1hug::asigim:

Benim tedavim sanırım eylül ortası ile ekim başı gibi başlayacak..Şimdi rapor almak için uğraşıcaz...

Canım başladın mı işlerine. Hayırlı olsun. :lepi: Kolay gelsin canım sana.. a.s.

Beni utandırdın şimdi bitanem :eek: Çok teşekkür ederim güzel sözlerin ve hakkımdaki güzel düşüncelerin için :asigim: Ben de seninle ilgili aynı düşüncelere sahibim canım. Mutlu sona emin adımlarla ilerliyorsun Allahın izniyle. Raporunuz en kısa zamanda çıkar da herşey çok güzel olur ve meleğine kavuşursun canım. Şeniz

Merhaba canım. 1 aydan kısa bir süre kalmış transfere :dance: Çok giremesen de ara sıra bize uğra canım , merakta bırakma. Senin için de dua edeceğim canım. İnşallah herşey yolunda gider. Kendine iyi bak. :1hug:

Canım hız iyi maşallah. Sayı toplamda 50 milyon mu yoksa ml'deki mi 50 milyon. Ml'deki 50 milyon ise çok iyi. Morfoloji pek iyi değil ama inşallah düzelir. Şu anki durumlara göre subfertil (yani doğal yoldan uzun uğraşlar sonra olur kategorisine giriyor) Ancak bizim morfoloji %2 biz yine de tüp bebek düşünmüyoruz. Uyguladıklarınız ile morfoloji düzelebilir. Sigara içiyorsa bıraksın canım. E vitamini , çinko , selenyum desteği alabilir. Domates çorbası ve havuç suyu da iyi geliyor. İnşallah kayınpederin de şifa bulur. Bol bol dua et arkadaşım , Herşey Allah'tan. Hayırlısı ise verecektir. İnşallah tez zamanda değerleriniz yükselir canım. Doğal yoldan bebeklerimize kavuşuruz dilerim. a.s.

canım çok çok teşekkürler vakit ayırıp da bana bu bilgilerini aktardığın için.allah gönlünün dileğini hep verir inşallaha.s.

Ne demek arkadaşım. İnşallah güzel haberlerini de duyarız yakında. İyi dileklerin için de çok teşekkürler. :1hug: İstersen seni de listemize ekleyebiliriz. Arzu edersen muhtemel adet tarihini ve kullandığınız kür vb birşey varsa onları , daha önceki tedavi görüp görmediğinizi bildirmen yeterli. a.s.

arkadaşlar merhaba uzun bir aradan sonra tekrar size kavuştum ben yokken hamişlerimiz artmış çok sevindim hele fokurfokuru görünce inanamadım çok sevindim allahım inşallah kucağına almayıda nasip etsin darısı hepimizin başına aminnnn

Canım hoşgeldin. Seninki baya uzun bir ayrılık oldu yani. Ama kavuştuk artık. Gel sana bir sarılayım , öpeyimm canımmmmm.. :1hug: Şeniz Yeni hamişlerimiz çıktı , çok şükür. İnşallah devamı da gelecek. Hepimiz hamiş olacağız Allahın izniyle. Vakti zamanın gelmesini bekliyoruz..

kızlar hepinize çok teşekkürler beklemek çok zor sizleri en iyi anlayan benim hala inanamıyorum.dün uyandım rabbim rüyamı gördüm yoksa dedim çok korktum.allaha şükürler olsun.çift çizgiyi görünce ne tepki verecegimi şaşırdım.çok aşırı bi tepki veririm zannediyordum önceden ama o anın şokuyla hiç bir şey yapamadım.yumurta takipleri arkaşına aşılama tedavileri en son tüp bebek merkezlerini araştırıryordum umudumu kaybetmişken geldi kuzum.rabbim herkese nasip etsin.adet belirtileriyle aynıydı belirtilerim ama migde bulantısı vardı halada var.adete 3 gün kala başladı bulantı.kenzülü arş okudum her gün olmayan herkese -ve kendim için okudum.rabbim artık kimse sormasın istedim artık bebek yokmu daha diye.rabbim duydu inşallah sizler için ettiklerimde kabul olur

canım evde net olmadıgından şimdi gördüm çok sevindim ne güzel listemizde hamişler artıyor rabbim sağlıklı bir şekilde kucagına almayı nsip etsin inşallah kaydirigubbakcemile2hihoyyyt

arkadaşlar regl olacakmışım gibi sancılar var.aşılamamı ayın 14 ünde yaptırdım.bugün 11.gün ve reglime daha 10 gün var.erkenmi hasta oluyorum acaba?bu durumu yaşayanınız oldumu hiç?regl oldum olacam gibi bir sancı.lütfen fikri olanlar paylaşabilirmi?teşekkürler.

slm arkadaşlar.biz de 8 aydır bebek sahibi olmaya çalışıyoruz ve bu zamana kadar sorunun benden kaynaklandığını düşünerek çabaladık durduk ama bu ay sorunun eşimden kaynaklandığı sonucuna vardık.nevrosky canım eşimin sperm analiz sonuçlarına göre bi yorum yapabilirmisin?gördüğüm kadarıyla bu konuda sen daha bilgilisin.

arkadaşlar regl olacakmışım gibi sancılar var.aşılamamı ayın 14 ünde yaptırdım.bugün 11.gün ve reglime daha 10 gün var.erkenmi hasta oluyorum acaba?bu durumu yaşayanınız oldumu hiç?regl oldum olacam gibi bir sancı.lütfen fikri olanlar paylaşabilirmi?teşekkürler.

canım ben aşılama yaptırmadım ama bazı kişilerde adet sancısı gibi sancı oluyo ama aslında hamile oluyolar inşallah seninkide öyledir ne zaman test günün

slm kızlar uzun zamandır giremiyordum.adetimin 16.günü ama son 3 gündür midem cok bulanıyor.eşimde 2 haftadır keçiboynuzu ve e vitamini kullanıyor.bende dostınex kullanıyom 3 gün ara ile.

Canım aşılama olduktan sonra 14 gün sayacaksın. Çünkü yumurtlamanı ilaç ve iğnelerle onlar ayarladılar. Normal adet tarihine göre erken olacak. Yani 27 Ağustos'ta adet olman gerekli. Aman inşallah olmazsın. Hamişlik haberlerini alırız. Sana sonuç için ne zaman gel dediler canım. 28 Ağustos'da test istemeleri lazımdı. İnşallah adet olmazsın canım. Onlar inşallah adet belirtisi değil de hamişlik belirtisidir. Birbirlerine benziyorlarmış çünkü. a.s.

X