Erkek İnfertilitesi Erkek İnfertilitesi yüzünden hamiş kalamayan bayanların listesi

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
kıslar ignemı oldum azıcık yaktı ama cok fazla degıl..hihoyyyt
sımdı ıgneyı 1 gıbı vurundum 36 saat sonra calısma olucak degılmı?bu konuda fıkrı olan varmı?benım doktor sadece cumartesı ıgne pazar calısma dedı saat felan vermedı..şutarafagitti

Nevrosky, inşallah bi daha ki sefere olur die dua edelim elimizden başka bi şey gelmiyor...Bir teklfim var eğer mümkün olabilecekse listemize ne kadardır bebek tedavisi gördüğümüzü de ya da ne kadardır istediğimizi yazalım mı ???

Sağol canım benim. Bol bol dua ediyorum. Hem kendim , hem de sizler için. Bütün isteyenler için. İnşallah dualarımız kabul olur.. :Saruboceq:

Canım listemiz çok kabarık zaten. Aslında güzel olurdu. Belki başka şeyler de eklesek iyi olur. Ama çok bilgi içerdiğinden karışık gözüküyor. Listenin yarısından fazlası uğramıyor düzenli olarak. Onlardan bu bilgileri almamız imkansız gibi birşey. Burda olanlar sohbet mantığıyla yazabilir.

Ben 2,5 yıllık evliyim. 1 yıldır çocuk istiyorum. 2 ay önce bu sorunumuzu öğrendik.

Ben de 14 aylık evliyim.Biz hiç korunmadık ama olmadı.....2,5 ay önce dr.a gidip öğrenmiş olduk problemi 1,5 aydır da bitkisel bi ilaçla tedavi görüyoruz...

kıslar ignemı oldum azıcık yaktı ama cok fazla degıl..hihoyyyt
sımdı ıgneyı 1 gıbı vurundum 36 saat sonra calısma olucak degılmı?bu konuda fıkrı olan varmı?benım doktor sadece cumartesı ıgne pazar calısma dedı saat felan vermedı..şutarafagitti

Canım öncelikle hayırlı olsun. Mesela forkufokurun aşılaması iğneden 37 saat sonra olmuş. Bir arkadaşımızınki 12 saat sonra olmuştu. Benim 24 saat sonra olmuştu. Ama aşılamada gidilen yol kısaltılıyor. 6 saatlik yol 1saatlik yola dönüştürülüyor sperm için.

İğneden 24-36 saat sonra çatlıyor ve 24 saat yaşıyor. Yani 48 saat diyelim en az. Peki perhiz kaç günlük sizin o da önemli canım. Ona göre ayarlamak lazım. Ama perhiz normalse Yarın sabah ve Pazartesi sabahı öneriyorum. İnşallah olur canım bu ay.. :Saruboceq: :CüvCüv:

Ben de 14 aylık evliyim.Biz hiç korunmadık ama olmadı.....2,5 ay önce dr.a gidip öğrenmiş olduk problemi 1,5 aydır da bitkisel bi ilaçla tedavi görüyoruz...

Canım biz de hiç korunmadık. Korunmamıza da gerek yokmuş yani. :roflol: İnşallah şifa olur canım..

Canım öncelikle hayırlı olsun. Mesela forkufokurun aşılaması iğneden 37 saat sonra olmuş. Bir arkadaşımızınki 12 saat sonra olmuştu. Benim 24 saat sonra olmuştu. Ama aşılamada gidilen yol kısaltılıyor. 6 saatlik yol 1saatlik yola dönüştürülüyor sperm için.

İğneden 24-36 saat sonra çatlıyor ve 24 saat yaşıyor. Yani 48 saat diyelim en az. Peki perhiz kaç günlük sizin o da önemli canım. Ona göre ayarlamak lazım. Ama perhiz normalse Yarın sabah ve Pazartesi sabahı öneriyorum. İnşallah olur canım bu ay.. :Saruboceq: :CüvCüv:
canım benım doktor sadece cuma gunu calısma olsun cumartesı ıgne pazar calısma yap dedı yanı yarın calısma olursa sadece bır gunluk perhız oluyor..gunasırı ılıskı olmus oluyor.yarın geceyı beklesek cok fazla gec kalmıs olmayız demı?yarın gece saat 1 de tam 36 saat oluyor..

canım benım doktor sadece cuma gunu calısma olsun cumartesı ıgne pazar calısma yap dedı yanı yarın calısma olursa sadece bır gunluk perhız oluyor..gunasırı ılıskı olmus oluyor.yarın geceyı beklesek cok fazla gec kalmıs olmayız demı?yarın gece saat 1 de tam 36 saat oluyor..

Hayır canım. Tam süper olur. Yumurta 24 saat yaşıyor Ancak sabah saatleri daha verimli oluyormuş ya ondan dedim. Yarım saat önce soğuk su ile duş alsın eşin canım.

Hayır canım. Tam süper olur. Yumurta 24 saat yaşıyor Ancak sabah saatleri daha verimli oluyormuş ya ondan dedim. Yarım saat önce soğuk su ile duş alsın eşin canım.
tamam canım..hihoyyytsımdıden heyecanlandım..
bırde kıslar evde mısafırım var yatılı o yuzden sabah saatlerınde calısma pek yapamıyoruz.kaydirigubbakcemile3.

tamam canım..hihoyyytsımdıden heyecanlandım..
bırde kıslar evde mısafırım var yatılı o yuzden sabah saatlerınde calısma pek yapamıyoruz.kaydirigubbakcemile3.

Misafirlerin ne zaman gidiyor canım? İyi ağırlıyorsun sanırım. kaydirigubbakcemile3

kızlar spermiyogram sonuçlarından anlarsınız umarım.eşimde yüzde 3 normal sperm çıktı morfoloji sonucunda.sayımız zaten düşük 14.000.000.şimdi bize ne yaparlar.aşılama mı yoksa direk tüp bebek mi.yoksa o da mı olmaz:çok üzgünüm:

kızlar spermiyogram sonuçlarından anlarsınız umarım.eşimde yüzde 3 normal sperm çıktı morfoloji sonucunda.sayımız zaten düşük 14.000.000.şimdi bize ne yaparlar.aşılama mı yoksa direk tüp bebek mi.yoksa o da mı olmaz:çok üzgünüm:

Canım %1-%4 arası tüp bebek
%4-%14 arası aşılama
%14 yukarısı doğal yoldan.

Bu kruger morfolojisine göre.

Benim eşimin de %2 idi morfoloji. Aşılama yaptılar. Tutmaz olmaz demediler. 2 aşılama da tutmadı. Yukarıdaki kriterleri bilsem yaptırmazdım. Ama bizim bir arkadaşımız morfoloji %1 iken hamile kaldı aşılama ile. Onun sayı toplam 200 kusür milyondu. O da şansını arttırdı sanırım..

%3 morfoloji ile %4 morfoloji arasında %37 şans oynuyormuş. Bence önde yükseltmeyi deneyin. Belki bu arada doğal yoldan da olur. Yükselince yaptırırsanız şansınız artar. Sigara içiyorsa bıraksın. Çinko ve selenyum desteği , domates çorbası , havuç suyu.. Bunlar morfolojiye iyi geliyor. İnşallah tez zamanda şifa bulursunuz canım. a.s.

Merhabalar, Ben TRden dondum. Ben size guzel haber veremicem ama hamis listemizin uzamasi en guzel haber olmus zaten. Hepsini tebrik ediyorum. Ekim'de ilk asilamayi yaptiricam umarim benim adim da o listede olur.
Artik hicbir kur denemek stemiyorum, dogal yolla olmayacak anladim artik. Strese girmeyecem kur tarifleriyle :)
Hepimize bol sans.....

ewet kızlar ben 14 yıllık evliyim.doğal hamile kalarak şu an 13 yaşında oğlum var.5 yıldır ikinci bebek için tedavideyim.şimdi tüp bebek tedavisi olacam:Saruboceq:inşallah bu ay.eşim de varikosel vardı ameliyat oldu sperm sayısı arttı fakat ileri hareketlilerde sorun var.şimdi sadece evicap kullanıyor.kürü bıraktıkötükedihüso.bakalım herkez için hayırlısı.a.s.

nevrosky canım çok teşekkürler yardımın,fikrin için.doktorumuz nasıl bir yol izleyecek bilmiyorum ama sence direk tüp bebeğe mi geçmeliyizfisfisfisyazdıkların biraz da bu anlama mı geliyor

selam arkadaslar ben sitede yeni oldugumdan cogu seyi bilmiyorum hatta yeni ogrendim puanlama varmis nerden puan veriliyor yardimci olursaniz sevinirim tsk ederim

Merhabalar, Ben TRden dondum. Ben size guzel haber veremicem ama hamis listemizin uzamasi en guzel haber olmus zaten. Hepsini tebrik ediyorum. Ekim'de ilk asilamayi yaptiricam umarim benim adim da o listede olur.
Artik hicbir kur denemek stemiyorum, dogal yolla olmayacak anladim artik. Strese girmeyecem kur tarifleriyle :)
Hepimize bol sans.....

Canım hoşgeldin. İnşallah aşılamanızda başarıyı yakalarsınız. Bizleri gelişmelerden haberdar edersin canım başladığınızda. Biz de deneyimlerimizle sana yardımcı olmaya çalışırız. İnşallah sonu da güzel olur. Kendinizi nasıl iyi hissedecekseniz onu yapın tabi. Tedaviye başlamaya karar verdiyseniz kendinizi daha fazla strese sokmayın tabi. Önemli olan moral motivasyon. Bolşans canım. a.s.

ewet kızlar ben 14 yıllık evliyim.doğal hamile kalarak şu an 13 yaşında oğlum var.5 yıldır ikinci bebek için tedavideyim.şimdi tüp bebek tedavisi olacam:Saruboceq:inşallah bu ay.eşim de varikosel vardı ameliyat oldu sperm sayısı arttı fakat ileri hareketlilerde sorun var.şimdi sadece evicap kullanıyor.kürü bıraktıkötükedihüso.bakalım herkez için hayırlısı.a.s.

Hayırlısı canım. İnşallah senin de günlerin sayılı artık Allahın izniyle. Allahım bağışlayacak sana da inşallah ikinciyi belki de üçüncüyü hihoyyyt

nevrosky canım çok teşekkürler yardımın,fikrin için.doktorumuz nasıl bir yol izleyecek bilmiyorum ama sence direk tüp bebeğe mi geçmeliyizfisfisfisyazdıkların biraz da bu anlama mı geliyor

Canım doktor hemen tedaviye yönlendirmek isteyecektir. Benim demek istediğim hemen tedaviye başlama. Yaşınız müsaitse , evliliğiniz yeniyse öncelikle artması için uğraşın. Şansınızı arttırın. Aşılamayla , normal yoldan olmasının arasında çok fark yok. Hareketli sperm sorunu yaşayanlar için aşılama daha iyi aslında. Bizde sorun ise morfoloji. Sana direkt tüp bebek de diyebilir. Şunu düşün ; tutmaması durumunda arka arkaya yaptıramayabilirsin. Düzeltirseniz sonuçları doğal yoldan 1 sene deneyip , sonra tüp bebeğe geçersiniz. Başarısız bir tüp bebekten sonra nomal yola dönmek inan daha zor olacak ve motivasyonunuzu bozacak. Tüp bebekle olmadı doğal yoldan hiç olmaz diye düşüneceksiniz belki. Ki bu yanlış bir düşüncedir. İnşallah hangi yolu seçerseniz seçin hemen bebeğiniz gelir size. Doktorlar para için hemen tedaviye almaya çalışıyorlar. Morfoloji 2 ile aşılama yapılmazdı bize. Çünkü bizim sayı ve hareket de iyi değildi. Şimdi sayı ve hareketimiz iyi. Morfoloji için de dediğim şeyleri uyguluyoruz. Domates çorbası ve havuç hariç. Eylül gibi spermiogram vereceğiz. Bakalım ne gibi gelişmeler oldu.

Değerlerin biraz da olsun artması için doktora baskı yapıp ilaç yazmasını isteyebilir , yanında doğal olarak keçiboynuzu kürü , domates çorbası , havuç suyu uygulayabilirsiniz. Bu şekilde 3 ay kullanmanız lazım. Sperm üretimi 68-72 günde tamamlanıyormuş. Sigara içiyorsa bırakması lazım. Sıcak suyla duş almaması lazım. Bu sürede doğal yoldan devam edersiniz. Belki mucizeniz çıkagelir.

Gelmezse değerler yükselmişse aşılamaya geçersiniz. Büyük bir aksilik olmazsa yükselir.

Oldu ki yükselmezse tüp bebeğe geçersiniz.

Benim düşüncem bu şekilde. Hakkınızda hayırlısı inşallah. Allah gönlünüze göre versin. a.s.

selam arkadaslar ben sitede yeni oldugumdan cogu seyi bilmiyorum hatta yeni ogrendim puanlama varmis nerden puan veriliyor yardimci olursaniz sevinirim tsk ederim

Canım bu linkte açıklaması var.

http://www.kadinlarkulubu.com/rep-nasil-verilir-t84490/index.html

Ayrıca işine yarayacak diğer bilgiler de şurada.. Oradan konulara bakıp , bazı bilmediğin şeyleri öğrenebilirsin.

http://www.kadinlarkulubu.com/sik-sorulan-sorular-cevaplar-f340/index.html

Merhaba arkadaşlar,hepinize iyi hafta sonu diliyorum..
Bu gün akşam 7 buçuğa dek işimdeydim..Yorgunluktan ölüyorum:a015:

Nevroskyciğim güzel arkadaşım,umutların,pozifliğin bana her zaman moral oluyor..İnşallah en uygun zamanda hamiş olursun..Senin gibi tatlı birine annelik çok yakışacak:1hug::asigim:

Benim tedavim sanırım eylül ortası ile ekim başı gibi başlayacak..Şimdi rapor almak için uğraşıcaz...

X