Erkek İnfertilitesi Erkek İnfertilitesi yüzünden hamiş kalamayan bayanların listesi

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
Herkese günaydın..Arkadaşlar ben bu aralar hep ameliyat haberleri veriyorum size...
Eşimi başka bir üroloğa görünmesi için sonunda ikna edebildim ve başka bir üroloğa gitti bu kez..
Sonuç : çift taraflı varikosel ve biri 1.derecede diğeri 3.derecede...
şu an bazı istenen tahlillleri yaptırıyor..
1-2 hafta içinde ameliyat olma durumu var...

Varikoseldir inşallah diye konuşuyorduk Nevroskyciğim..Bu kız deli mi ,divane mi diyecekler ama varikosel ameliyatından sonra spermlerinin aratacağını söylemiş dr..
Böylece eşimin morali yerine gelicek...

Belki de mikroenjeksiyona bile gerek kalmayacak....

Hayırlısı herşeyin....

Hepinize günaydın arkadaşlar,

Bende 4. gebelik testimi yaptırdım bu sabah ve sonuc iyi hormon sevyem istikrarlı bir sevyede yukseliyor. Malum tüp bebek yapınca herseyiniz kontrollu gidiyor üstelik bir sürü ilaç kullanıyorum, vitamin, progesteron, ostrojen ve bebe aspirini. Disiplinli bir şekilde doktorumun ve hemsiremim her dediğini harfiyen yapıyorum gerisi allaha kalmış. Sanırım yakın zamanda ultrasonda bebeği veya bebekleri görebileceğim.
Arkadaşlar sakın kötü düşünmeyin. Herşeyin bir zamanı vardır ne isterseniz hayırlısını isteyin inanın allah veriyor. Tedavi sürecinde öyle çiftlerle tanıştımki 7. kez tüp denemesi yapanlar bile vardı. 1. denemede hamile kaldığımda sanki onlara haksızlık etmişim gibi hissettim kendimi ama ben hic kendimi strese sokmadım hep pozitif oldum ve birgün mutlaka hamile kalicam dedim kendime ve hayal ettim. Hersabah yataktan kalkerken allahım hayırlısını nasip eyle diyorum. Asla isyan etmiyorum.
Benimle beraber transfer olan bir bayan arkadaş vardı "Transfer den sonra zaten benim bebegim olmaz dedi" Hep boyle oluyor bundan sonrada boyle olacak dedi. Baştan istemedi bebeğini.
Umarım burdan hamile haberleri alırız arkadaşlar yaşadıklarınızı ve duygularınızı cok iyi anlıyorum ve sizler icin dua ediyorum.

cok tesekkur ederim nevrosky allah insallah elini allaha acip cocuk dileyenin ellerini bos cevirmez tabiki senin icinde dua edicem bu guzel dileklerin icin tsk canim

Sağol canım. Allah razı olsun. Allah gönlüne göre versin. İnşallah dualarımız kabul olur. :Saruboceq:

herkese gunaydin ben biraz gec kalktim galiba insallah guzel haberler aliriz bugun birinin haberi burda herkese umut oluyor ve sevindiriyor

Günaydın canım. Evet biraz geç kalkmışsın. Güzelce dinlenmişsindir ama. Ben de birazdan çğle yemeğine çıkacağım. Çok acıktımmmmmmm. cokacimcoook

Herkese günaydın..Arkadaşlar ben bu aralar hep ameliyat haberleri veriyorum size...
Eşimi başka bir üroloğa görünmesi için sonunda ikna edebildim ve başka bir üroloğa gitti bu kez..

Varikoseldir inşallah diye konuşuyorduk Nevroskyciğim..Bu kız deli mi ,divane mi diyecekler ama varikosel ameliyatından sonra spermlerinin aratacağını söylemiş dr..

Hayırlısı herşeyin....

Umarım herseyin hayırlısı olur. İyi şanslar.... Bol bol dua edecegiz senin için.

ealsnas insallah hayirlisiyla bebegini kucagina alirsin.nevrosky afiyet olsun canim yanilmiyorsam calisiyorsun allah kolaylik versin canim.bu arada kizlar size bisey anlatmak istedim ablam 6 yillik evli ve onunda bebegi olmuyor bir kere inseminasyon yapti ve olmadi cok bekledigi icin tup bebek denemek istedi ve denedi ocak 2008 de belki sizde duymusunuzdur tup bebegin en buyuk komplikasyonu ablamda gerceklesti ve yumurtaliklar fazla uyarildigi yumurta toplamasindan ertesi gun agrilari ve karni sismeye basladi o kadar kotu olduki artik bebek falan gozumuzde degilki cunku bu yuzden allah korusun olenler bile varmis normalde herkeste az bisey olurmus ama ablamda cok oldu ve 3 gun hastanede yatti allaha sukur sonra yavas yavas duzeldi hala karninda sislik var ve artik tekrar denemekten korkuyor insaminasyon yaptircak onun icin allahim ne verirse hayirli bir sekilde versin tabiki bebek tutmadi sonuc olarak

Hayırlısı herşeyin....

Canım ne yapıyoruz o zaman. Seviniyoruz di mi şimdi konuştuğumuz gibi. kaydirigubbakcemile5 Tabi biraz acayip bir sevinç ama sonuçta kaybedecek birşey yok. Daha da iyi olacak inşallah. Dediğin gibi eşinin de morali yerine gelir. Hayırlısı inşallah canım. Ameliyatla şifa bulur inşallah. Bol bol dua edeceğiz. :Saruboceq:

Hepinize günaydın arkadaşlar,

Bende 4. gebelik testimi yaptırdım bu sabah ve sonuc iyi hormon sevyem istikrarlı bir sevyede yukseliyor. Malum tüp bebek yapınca herseyiniz kontrollu gidiyor üstelik bir sürü ilaç kullanıyorum, vitamin, progesteron, ostrojen ve bebe aspirini. Disiplinli bir şekilde doktorumun ve hemsiremim her dediğini harfiyen yapıyorum gerisi allaha kalmış. Sanırım yakın zamanda ultrasonda bebeği veya bebekleri görebileceğim.
Arkadaşlar sakın kötü düşünmeyin. Herşeyin bir zamanı vardır ne isterseniz hayırlısını isteyin inanın allah veriyor. Tedavi sürecinde öyle çiftlerle tanıştımki 7. kez tüp denemesi yapanlar bile vardı. 1. denemede hamile kaldığımda sanki onlara haksızlık etmişim gibi hissettim kendimi ama ben hic kendimi strese sokmadım hep pozitif oldum ve birgün mutlaka hamile kalicam dedim kendime ve hayal ettim. Hersabah yataktan kalkerken allahım hayırlısını nasip eyle diyorum. Asla isyan etmiyorum.
Benimle beraber transfer olan bir bayan arkadaş vardı "Transfer den sonra zaten benim bebegim olmaz dedi" Hep boyle oluyor bundan sonrada boyle olacak dedi. Baştan istemedi bebeğini.
Umarım burdan hamile haberleri alırız arkadaşlar yaşadıklarınızı ve duygularınızı cok iyi anlıyorum ve sizler icin dua ediyorum.

Canım çok teşekkürler. Bizlere hep pozitifliği aşılıyorsun. Bize hatırlat sürekli ve göster kendini. Seni görünce inancın ve pozitifliğin bu işte ne kadar önemli olgular olduğunu daha iyi kavrıyoruz. kaydirigubbakcemile5

ealsnas insallah hayirlisiyla bebegini kucagina alirsin.nevrosky afiyet olsun canim yanilmiyorsam calisiyorsun allah kolaylik versin canim.bu arada kizlar size bisey anlatmak istedim ablam 6 yillik evli ve onunda bebegi olmuyor bir kere inseminasyon yapti ve olmadi cok bekledigi icin tup bebek denemek istedi ve denedi ocak 2008 de belki sizde duymusunuzdur tup bebegin en buyuk komplikasyonu ablamda gerceklesti ve yumurtaliklar fazla uyarildigi yumurta toplamasindan ertesi gun agrilari ve karni sismeye basladi o kadar kotu olduki artik bebek falan gozumuzde degilki cunku bu yuzden allah korusun olenler bile varmis normalde herkeste az bisey olurmus ama ablamda cok oldu ve 3 gun hastanede yatti allaha sukur sonra yavas yavas duzeldi hala karninda sislik var ve artik tekrar denemekten korkuyor insaminasyon yaptircak onun icin allahim ne verirse hayirli bir sekilde versin tabiki bebek tutmadi sonuc olarak

Canım çok geçmiş olsun. :teselli: Ablanın tüp bebek denemesi baya olaylı ve riskli geçmiş. Allah korumuş. Önemli olan öncelikle onun sağlığı. İnşallah Rabbim sağlıkla sağlıklı evlatlar bağışlar hepimize. İnşallah ablan da tez zamanda meleğine kavuşur. Tedavisi başarılı geçer inşallah. :Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq:

Bu tarz komplikasyonlar olduğunu biliyorum ancak şunuda söylemek istiyorum. Doktor seçiminiz çok önemli. Tüp tedavisinde yumurtalık uyaran ilaçları tür ve dozunu doktorunuz ayarlıyor. Açıkçası Türkiyede binlerce tüp bebek merkezi var. Mutlaka güvenilir yerlere gitmek lazım. Benim doktorum hacettep hastanesi kadın doğum ve tüp bebek ünitesinin başkanı aynı zamanda avrupa tüb bebek ve inferlite araştırma merkezininde başkanı. Dünyada ilk tüp denemesini yapan doktorunda asistanı. Türkiyede ilk tüp bebek denemesini başarı ile gerçekleştiren kişi. Binlerce makale ve binlerce araştırması var bunun yanında co-cultur yapay rahim tekniğini başarı ile uygulayan iyi bir doktor. Yapay rahim tekniğini Türkiyede bir kac klinik uyguluyor. O yüzden doktor faktörüde çok önemli.

Bu tarz komplikasyonlar olduğunu biliyorum ancak şunuda söylemek istiyorum. Doktor seçiminiz çok önemli. Tüp tedavisinde yumurtalık uyaran ilaçları tür ve dozunu doktorunuz ayarlıyor. Açıkçası Türkiyede binlerce tüp bebek merkezi var. Mutlaka güvenilir yerlere gitmek lazım. Benim doktorum hacettep hastanesi kadın doğum ve tüp bebek ünitesinin başkanı aynı zamanda avrupa tüb bebek ve inferlite araştırma merkezininde başkanı. Dünyada ilk tüp denemesini yapan doktorunda asistanı. Türkiyede ilk tüp bebek denemesini başarı ile gerçekleştiren kişi. Binlerce makale ve binlerce araştırması var bunun yanında co-cultur yapay rahim tekniğini başarı ile uygulayan iyi bir doktor. Yapay rahim tekniğini Türkiyede bir kac klinik uyguluyor. O yüzden doktor faktörüde çok önemli.

canım sanırım doktorun ankarada..doktorunun adı nedır?eger bı sakıncası yoksa paylasırmısın..
ramazan sonuna kadar eger gebelık olusmazsa bende ankarada tedavı gormek ıstıyorum.kaydirigubbakcemile2
pekı senın gıttıgın hastanenın sgk anlasması varmı?

canım sanırım doktorun ankarada..doktorunun adı nedır?eger bı sakıncası yoksa paylasırmısın..
ramazan sonuna kadar eger gebelık olusmazsa bende ankarada tedavı gormek ıstıyorum.kaydirigubbakcemile2
pekı senın gıttıgın hastanenın sgk anlasması varmı?

Merhaba Rosem

Benim doktorum ankarada ama türkiyenin dort bir yanından gelen bir sürü hastası var. Hatta yurtdışıda var. SGK ile anlaşmaları var. Her türlü desteği cok rahat alabilirsin. www.gurganclinic.com.tr web sayfasında çok detaylı bilgi bulabilirsin. Bence gidip görünmen faydalı olur seni en iyi şekilde yönlendirirler.

evet bu konuda haklisin ama ablamin gittigi yerde tr de cok iyi taninan cok iyi bilinen herkesin tanidi bi yer ist da isim vermeyim ama iste birazda sans midir nedir ablamin esi bo konuda cok kizdi ve onlari mahkemeye bile vermeye kalkti cunku buna ragmen transferi yaptiklari icin bilmiyorum hayirlisi insallah

Selam Kizlar KacGundur Giremiyorum Siteye Sayfa Acilmiyor Yaziyordu Cok Sinir Oldum Ama Sonunda Girebildim hihoyyyt Nasilsiniz Hayat Nasil Gidiyor
gamyoncuiremsu

Anlatcak Seylerim Var Sizlere:CüvCüv:
Bu Ay 1 Gun Adet Oldum Ve 4 Gun Boyuncada Kahverengi Leke Geldi:çok üzgünüm:
Bu Sabah Doktoru Aradim Hemen Gel Dedi Ve Simdi Daha Yeni Geldim Doktordan:çok üzgünüm:
Dogum Kontrol Hapi Kullandigim iCin Normal Dedi Bir Gun Gelmesi
Ama Yinede Bir Gebelik Testi Yapalim Dedi Esimi Aradim Test iCin Cesaretim Yoktu Esim dediki Cesaretin Varsa Yaptir Dedi:çok üzgünüm:
Cesaretim Yoktu Ama Yinede Tamam Dedim Ve Testi Yaptirdim:çok üzgünüm:
Sonucmuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu Kocamannnnnn Bir Negatiffffffffffffff:a015:
Sanki Dunya Basima Yikildi Doktor aYnen Sonucu Boyle Acikladi:
Biliyorum Cok iStedigini Ama Sonucu Soylemek Zorundayim uZgunum Negatifsenağlama
Bir Aglamaya Basladimmm Ofsssssssssssssssss
Esim Sonucu Ogrenmek iCin Beni Aradi Hep Ayni Sonuc Dedimsenağlama

3 Senedir Ilk Defa Bugun Yikildimmm
Kackere Test Yaptim 3 senedir ama bu seferki cok koydu bana
eve kendimi zor attimmmm
gozlerim sisti valla artik

Selam Kizlar KacGundur Giremiyorum Siteye Sayfa Acilmiyor Yaziyordu Cok Sinir Oldum Ama Sonunda Girebildim hihoyyyt Nasilsiniz Hayat Nasil Gidiyor

Bu Sabah Doktoru Aradim Hemen Gel Dedi Ve Simdi Daha Yeni Geldim Doktordan Dogum Kontrol Hapi Kullandigim iCin Normal Dedi Bir Gun Gelmesi
Ama Yinede Bir Gebelik Testi Yapalim Dedi Esimi Aradim Test iCin Cesaretim Yoktu Esim dediki Cesaretin Varsa Yaptir Dedi:çok üzgünüm:
Biliyorum Cok iStedigini Ama Sonucu Soylemek Zorundayim uZgunum Negatifsenağlama

eve kendimi zor attimmmm

Canım kendini yıpratma böyle. :teselli: Siz tüp bebek tedavisine başladınız. Doktorun verdiği ilaçları kullanıyorsun baskılamak için. Asıl tedaviye geçeceksiniz. Bu ay olmadığına niye bu kadar üzüldün? Neden bu sonuç seni bu kadar çok üzdü ki? Doğum kontrol hapı kullandın , olmaması da gayet normal değil mi canım.. Tüp bebek denemen çok güzel geçecek Allahın izniyle.. O zaman bebişlerin olacak. Bunları düşün. Hiç canını sıkma.. :1hug:

gamyoncuiremsu

Bu Sabah Doktoru Aradim Hemen Gel Dedi Ve Simdi Daha Yeni Geldim Doktordan:çok üzgünüm:
Dogum Kontrol Hapi Kullandigim iCin Normal Dedi Bir Gun Gelmesi

eve kendimi zor attimmmm

Madem tedavi oluyorsun moralini yüksek tut. Bak güzel bir işe başlamışsın umudunu hiç yitirme zamanı gelince bebeğin gelecek hiç korkma. Gereksiz evhamlara kapılma. Ben tüp le 1. denemede hamile kaldım. Çünkü hiç kötü bişe getirmedim aklıma. Dedim allahım ben elimden gelen herşeyi yaptım artık bundan sonrasını sana bırakıyorum. Hayırlı ise sne bana zaten nasip edeceksin dedim. Allaha şükür oldu. Sende sabret olur.

X