Erkek İnfertilitesi Erkek İnfertilitesi yüzünden hamiş kalamayan bayanların listesi

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
herkese iyi pazarlar kızlar
rosemcim adetinin gecikmesi bizi çok heveslendirmişti ama kısmet böyleymiş bunada şükür adet görebiliyosun bunun için ugraşan insanlar var her zaman halimize şükretmemiz lazım inşallah bu ay herşey istediğin gibi olur canım

sızlerıde bosuna umutlandırdım..
bu ay demek kı yumoslar kucuk oldugu ıcın adet gecıkmesı oldu.
yumoslar yeterlı boya gelmedıgı ıcın belkıde gebelık olusmuyor .bakalım bu ay kac mm olucak ılacın dozu artıyor..
ama kıslar bu ılaclar benı mahvettı cok agrım var sankı kasıklarım delınıyor..senağlama
tabıkı adet oldugum ıcın sukredıyorum cunku bundan 4-5 ay oncesıne kadar adet duzensızlıgım vardı gercı ılacların etkısıyle adet oluyorum bırde o var..:mymeka:
ama suda varkı eger eylulde hamıs oldugumu ogrenırsem benım ıcın cok guzel bır dogum gunu hedıyesı olucak..dogum gunum eylulde cunku..hihoyyyt
insallah melegim dogum gunumde annesıne gelır..:1hug:

Son düzenleme:

Kesinlikle haklısın canım. Halimize her zaman şükretmeliyiz. Sen nasılsın canım? :içelim:

yaa kızlar gebelik bölümünde okudum neslihan1983 bebğini kaybetmişsenağlama allahım hamile kalsak bile kucagımıza alacagımız meçhul böyle kaybetme haberleri duyunca çok ürküyorum sanki bütün vucudum uyuştu allah ım kimseye böyle acı göstermesin yarabbim :1no2:

Olsun canım. Umudu bile güzeldi. İnşallah gelir de dediğin gibi güzel bir doğum günü hediyesi olur bitanem..Şeniz hihoyyythihoyyythihoyyyt

Ben de okudum canım. Çok kötü gerçekten. İçim bir tuhaf oldu. Hem çoğu gidip azı kalmış iken..

mrb nevrosky yazımla ilgilendiğin için teşekkür ederim. tabi ki istediğin konu hakkında bilgi veririm.sonuç şöyle; miktar 3.7 ml, total 81.4 milyon, spermatozoa 22 milyon, ileri hızlı oranı %15, ileri yavaş oranı %25, yerinde oranı %15, hareketsiz %45 , normal morfoloji 6, anormal morfoloji 94 şeklinde bir sonuç var. ben gerekli olanları yazdım. umarım yeterlidir. şimdiden teşekkürler canım...

kızlar sizlerle paylaşmak istedim hamileliğimsağlıklı gidiyor şu an 8 haftalık oldu kalpatışını da duydum umudunuzu kaybetmeyin sakın .sizler için de dua ediyorum inanıyorumki sizlerinde haberlerine az kaldı canlarım.

maşallah allah ım sorunsuz sağlıklı bir şekilde kucagına almayıda nasip etsin inşallah kaydirigubbakcemile3

inşallah bu ay yumoşların güzel gelişir inşallah eylül ramazan allah ım bu mübarek ayda bebeğine kavuşturur canım

Sayı sınırda sayılır. Normal 20 milyon sizinki 22.

İleri hızlı hareket %25 veya ileri hızlı ile ileri yavaş toplamı %50 olmalı
Sizin % 15 ileri hareket , toplamları % 40. Çok az geride ama çok fark da yok..

Morfoloji normali %14 , sizin % 6. %4-%14 arasına aşılama öneriyorlar.

Doğal yoldan elbet olur. Ama uğraştırır diye aşılama önermişler. Maddi açıdan zor olmayacak , tedaviyi psikolojik olarak kaldırabilecekseniz ve daha fazla bekleyerek stress olmak istemiyoruz dersen aşılamaya geçebilirsiniz tabi..

Aşılamanın şansı %25'tir en fazla. Normal yoldan da şans %15-20 civarlarındadır. Aslında arada çok fark yok. Yolu kısaltmak ve sadece iyi spermleri seçmek , birden fazla yumurta oluşturarak şansı arttırmaktır amaç. Spermlerin gideceği 6 saatlik yolu 1 saate düşürür. Sperm açısından sorun yaşayanlar için 5 saat iyi bir zaman kazancıdır. İyileri seçilip özel metodla yıkanınca hızlarına hız katılır. Birden fazla yumurtan oluşarak şansın artar.

Ben iki aşılama oldum tutmadı. Ancak bizim morfoloji %2 idi. Çok kötü olduğundan tutmamış sanırım. Tutan arkadaşları çok duyduk.. Zira tutmayanları da. Kısmetinde varsa tutar canım. Herşeyin hayırlısı inşallah. Belki ikiz bile olabilir. Hakkında hayırlısı olsun. Hangi yolu seçersen seç bebeğin tez zamanda sana gelsin inşallah.. a.s.

Canım maşallah. Sorunsuz bir hamilelik geçirirsin dilerim. Allah sağlıkla kucağınıza almayı da nasip eder inşallah. Hiç kaybetmiyoruz umudumuzu. Bekliyoruz sabırla. Bizler de birgün bu mutluluğu yaşayacağız senin gibi , inancımız sonsuz. a.s. :CüvCüv:

Rosemcim hiç moralimizi bozmuyoruz, inşallah eylüle diyoruz.Demek ki 1 ayımız daha varmış sabretmemiz gereken.Stres, üzüntü, evham, umutsuzluk yok artık bizim için.
Nevrosky bunları yasaklasak mı, ne yapsak? kötükedihüso

canım nevrosky beni gayet iyi bilgilendirdin teşekkür ederim.a.s. umarım olur bebeğimiz çünkü 3 senedir evliyiz. 2.5 senedir de istiyoruz ama olmadı çok tedavi gördüm haplar kullandım inanılmaz kötü hayal kırıklıkları yaşadım. inanır mısın her ay hamile kalacağım ümidi beni çok yıprattı, onun için de aşılamaya karar kıldık. 1-2 ay içinde yaptıracaz umarım size müjde veririm. tekrar teşekkürler iyi olan herşey sizinle olsun:Saruboceq:

İnşallah sabrınızın karşılığını alırsınız en kısa zamanda. Gerçekten çekmeyen bilemez. Ama daha dirençli ve kuvvetli olmak zorundayız. Hormonların salgılanma merkezi beynimiz. Psikolojimizin ve moralimizin iyi olması gerekiyor. Yoksa tedavide bile başarılı sonuçlar elde edemeyiz. "Hiç düşünmüyordum geldi" diyenler var ya , hepsi yanılıyor olamazlar. Hiç düşünmeyelim demiyorum ama bizi yıpratacak boyutta olmaması lazım. Bence asıl o zaman meleğimizden yavaş yavaş uzaklaşıyoruz. a.s.

İyi dileklerin için teşekkürler. İstersen seni de umut listemize ekleyebiliriz. Ve buraya daha sık bekliyoruz seni. Sen de keçiboynuzu kürü uygulayarak başlayabilirsin tedaviye. 3 ay kullanmak gerekiyor. En azından boş bekleme olmasın. Aşılamaya kadar uygulayın , şansınızı katlayın derim ben. Bana muhtemel adet tarihini ver listeye ekleyeyim canım seni..

Yapacağım ben bir yasak listesi zaten.. klava: Şöyle 40-50 maddeli. :roflol:

teşekkürler. tabiki umut listesine ekleyin beni en son temmuzun 10 unda oldum adet 15 inde bitti. umut listesi nasıl oluyo birdee açıklarsanız sevinirim kusura bakmayın yeni katıldım da kulübe:)

ha bide nevroskycim keçiboynuzu kürünü dediğin iyi oldu .duymuştuk eşimle ama nasıl olacağını bilimiyoduk anlatırsan sevinirim şimdiden teşekkürler canım...

teşekkürler. tabiki umut listesine ekleyin beni en son temmuzun 10 unda oldum adet 15 inde bitti. umut listesi nasıl oluyo birdee açıklarsanız sevinirim kusura bakmayın yeni katıldım da kulübe:)

ha bide nevroskycim keçiboynuzu kürünü dediğin iyi oldu .duymuştuk eşimle ama nasıl olacağını bilimiyoduk anlatırsan sevinirim şimdiden teşekkürler canım...

Canım bizler spermlerden müzdarip arkadaşlar olarak liste oluşturduk. Hepimizin nickleri , muhtemel adet tarihleri , sorunları , denemeleri , kullandığı kür ve ilaçlar( erkekler için,kaliteyi yükseltmek için yani) yazıyor. Oradan takip edebiliyorsun. Bir de hamişlerimiz var. Aramızdan çıkan hamişleri de ayrı bir liste yapıyoruz. Bizler umut listesindeyiz. İnşallah en kısa zamanda hamiş listesine terfi ederiz. Birazdan seni listemize ekleyeceğim.

Keçiboynuzu kürü tarifini ve faydaları ile ilgili bir yazıyı buraya aktaracağım. Okursun canım.. a.s.

Nick---Adet tarihi---Sorun---Doğal ya da Yardımcı üreme tekniği (daha önceki durumlar)---Uygulanan kürler,kullanılan ilaçlar,Yöntemler

LİSTEMİZZZZZZZZZZZZZZ

olymposss---7 Ağustos---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan---Keçiboy.kürü,E vit.
wavy---7 Ağustos---Morfoloji---Doğal yoldan---Keçiboynuzu pekmezi,E vitamini
haci78---9 Ağustos---varikosel(ameliyat oldu)---Doğal yoldan---keçi boynuzu kürü,ballı cevizli fındıklı karışım
NEŞELİ:))---9 Ağustos---Hareket (Varikosel)---Doğal yoldan(1 aşılama iptal oldu sebep fazla folikül gelişmesi)---Keçi boynuzu kürü 3 ay içildi ve bırakıldı,E vitamini,Çinko hapı
PURPLEMOON---9 Ağustos---Hareket---Doğal yoldan---Keçi Boynuzu
dilanur---10 Ağustos---Hareket ve Morfoloji---Doğal yoldan(Yumurta takipleri başarısız-2 aya aşılama yaptıracaklar)---Şimdilik birşey kullanmıyor---Sigara içiyor
derendeniz---10 Ağustos---Morfoloji---Doğal yoldan-Ekim'de Tüp Bebek(2 başarısız aşılama)(pko)---Polivitamin,Keçiboynuzu kürü,Sigara içmiyorlar
gülsu---12 Ağustos---Hareket---Doğal yoldan---keçiboy.pekm.,klomen
ealsnas---13 Ağustos sonuç---Sayı,Hareket,Morfoloji---1. Tüp Bebek Denemesinde---Hiçbirşey kullanmıyor
ebgün---13 Ağustos---Morfoloji---Doğal yoldan(2 aşılama başarısız)---???
sünger53---14 Ağustos---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan(2 başarısız mikroenjeksiyon)---keçib.kürü,çinko,evicap(e vit.),mone,L-arganine
Melih---14 Ağustos---Morfoloji---Doğal yoldan(Daha önce doğal yoldan bir düşük)---???
latifeelif---14 Ağustos---Sayı ve Hareket (varikosel)---1. Aşılama (1 Ağustos'da oldu)---dolaşım boz.ilacı,e vit.,klomen
nix---15 Ağustos---Morfoloji---Doğal yoldan---Fındık,fıstık,keçiboynuzu,bal
melek23---16 Ağustos---Azosperm(Dua edin arkadaşlar)---Doğal yoldan(1 Tüp Bebek başarısız)---???
aymes---17 Ağustos---Sayı ve Hareket---Ocak'ta varikosel ameliyatı oldu---Doğal yoldan---3 ay klomen kullandı
BEYAZ MELEK---18 Ağustos---Morfoloji---Doğal yoldan(Klomen)---Hiçbirşey kullanmıyor
BTRKLC---19 Ağustos---Hareket---Ağustos'da Tüp Bebeğe başlayacaklar(2 aşılama başarısız)---Keçi boynuzu kürü
artık umutsuz---19 Ağustos---Azosperm---19 Haziran'daki Tese Maalesef başarısız(Dua edin arkadaşlar)---Doğal yoldan---Bitki çayları,Keçiboynuzu pekmezi
vesta---19 Ağustos---Sayı,Hareket(Varikosel)---Doğal yoldan---Çinko
bedef---20 Ağustos---1 sene önce varikosel ameliyatı oldu(Değerler iyileşti)---Doğal yoldan(1 düşük var]---Keçiboynuzu pekmezi
fokurfokur---20 Ağustos---Hareket ve Morfoloji(Varikosel başlangıcı)---4. Aşılama iğneyle(3 aşılama başarısız hapla)---klomen,keçiboy. kürü,domates çorbası---Son aşılamada verilen spermde gelişme var :hooray:
osetya2007---21 Ağustos---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan(Tüp bebek düşünüyorlar)---???
nevrosky---21 Ağustos---Morfoloji---Doğal yoldan(2 aşılama başarısız)---Keçib.kürü,E vit.,Çinko,Selenyum,Sigarayı yeni bıraktı
KİBRİYA---21 Ağustos---Hareket---Doğal yoldan(2 aşılama başarısız hapla)---Bal polen karışımı,fınfık,fıstık,Şu an birşey kullanmıyor
ZAMBAK3---23 Ağustos---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan---Vitamin Takviyesi,bal,fındık,fıstık,ceviz
dersim_78---24 Ağustos---Azosperm(Mikrotese olacak)---(Dua edin arkadaşlar)???---Hiçbirşey kullanmıyorlar
sevimli hayalet---24 Ağustos---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan(1 Tüp Bebek Başarısız)---Keçiboynuzu kürü,keçiboynuzu pekmezi
gozdem---25 Ağustos---Hareket---Doğal yoldan---Antibiyotik (cipro) , E vitamini , C Vitamini takviyesi
rabiş---26 Ağustos---Varikosel(8 Temmuz'da ameliyat oldu)---Doğal yoldan(2 başarısız tüp bebek)(pko)---???
mekselina86---26 Ağustos---Sayı,Hareket(Varikosel)---Doğal yoldan---Keçiboynuzu kürü
belinay82---28 Ağustos---Sayı,Hareket,Morfoloji sorunu vardı Varikosel Ameliyatının 3. ayında sonuçlarının düzeldiğini gördüler(Mayıs ayında)---Keçiboynuzu yemişti,Sigara içimiyor
vavelya---31 Ağustos---Azosperm(Kışın mikrotese olacak)---(Dua edin arkadaşlar)???---Keçiboynuzu pekmezi,ballı karışım,çakşır suyu
oztun---2 Eylül---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan(Eylül'de aşılama yaptıracaklar)---Klomen,Keçiboynuzu yiyiyor
****ÜsLuB****---3 Eylül---Kriptoozospermi---Doğal yoldan---Çakşır suyu,havuç suyu,keçiboynuzu kürü,48 hours(kahve),çinko,ginseng,fındık,fıstık,badem(sigara içmiyorlar)
smhsmh---4 Eylül---Hareket ve Morfoloji(Varikosel)---Doğal yoldan---Keçiboynuzu Kürü
OcerenO---5 Eylül---Sayı---Doğal yoldan---keçi boynuzu kürü
yiğit-yağmur---6 Eylül---Hareket ve Sayı---Doğal yoldan (1 aşılama başarısız)---Mone,Larginine
Rosem---10 Eylül---Sayı ve Hareket---Yumurta takibi---keçi boynuzu kürü
Beyzanur-hh---Ağustos sonu Tüp Bebek---Meni Kanallarında tıkanıklık---Tüp Bebek---Hiçbirşey kullanmıyor
akdas---???---Sayı ve Hareket---Temmuz'da Tüp Bebek raporu çıkıyor(3 aşılama başarısız)---keçib.kürü,havuçsuyu,dom.çorb.,fındık,ceviz
Yağmurcn---???---???---Doğal yoldan(1 aşılama başarısız-1 tüp bebek tuttu ama düşük)---???
fidulya---???---Oliastenzoospermi(Varikosel ameliyat oldu Haziran sonu)---Doğal yoldan---Bal,ceviz,kuru üzüm,erik kurusu,bol meyve
Aysimaa80---???---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan(doğal yoldan bir boş gebelik)---Keçi boy. pekmezi ve tozu,karabaş otu(sigara bırakmak için)
hulya35---???---Sayı , Hareket , Morfoloji (Tüpler tıkalı)---Doğal yoldan(Eylül'de tüp bebek veya laparoskopi)---İncir zeytinyağı karışımı
esila@mısra---???---Hareket ve Morfoloji---Doğal yoldan---Pharmaton,Evicap,keçiboy.kürü,keçiboy.pekmezi,selenyum,demir dikeni ekstrası,arısütü
cano77---???---varikosel ameliyatı oldu---doğal yoldan-Ağustos'da Tüp bebek deneyecekler(3 aşılama başarısız)---keçi boynuzu kürü
arzuhalim---???---Sayı ve Morfoloji---Tüpbebek raporu çıkaracak-Doğal yoldan(3 aşılama başarısız)---Keçib.pek.,E.vit,çinko,klomen
sukrann---???---Sayı(Varikosel)---Yumurta geliştirici hap ve çatlatıcı iğne ile Doğal yoldan---???
karamelli neskafe---???---Sayı , Hareket , Morfoloji---Doğal yoldan-Eylül'de 2. Tüp Bebek Deneyecekler(1 başarısız Tüp Bebek)---Keçiboynuzu kürü,Vitamin desteği
demiray---???---Sayı ve Hareket---Tüp Bebek Raporu Çıkacarak-Doğal yoldan(3 aşılama başarısız)---Keçiboynuzu kürü,Domates Çorbası,Folik Asit,Sigara içmiyor
desertrose---???---Morfoloji---Doğal yoldan---???
heja---???---Hareket---Temmuz'da tedaviye başlayacak(Doğal yoldan bir çocuğu var)---arginmax,keçi boynuzu kürü,eşi sigara içmiyor
nuriye---???---Azosperm(Tese'de sperm bulundu,hem de donduracak kadar):hooray:---(Dua edin arkadaşlar)1. Micro Denemesi başarısız---Sigara içmiyorlar

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…