Erkek İnfertilitesi Erkek İnfertilitesi yüzünden hamiş kalamayan bayanların listesi

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
sudenazın yazıdıgı cevabı henuz gormedım canım.
bırsey yapmayı dusunmuyorum acıkcası.bu ay bılıyorsun doktorum yuzunde kafam cok karıstı bunun psıkolojıme zaten cok fazla olumsuz etkısı oldu.bu ay boyle kalsın ıstıyorum..:sm_confused:

Evet canım. Kafan çok karıştı. Son konuştuğumuz gibi kendi haline bırakıyorsun yani. Doktorun dediği şekilde de devam edeceksin sanırım. Hayırlısı canım , Allah dualarınızı kabul etsin. Emeklerinizi boşa çıkarmasın.

kızlar mrb inş. beni de kabul edersiniz aranıza.hep takip ediyom ama anca üye oldum.sizi okudukça moral buluyorum çünkü biz de bebiş istiyoz ama maalesef hepimiz inş. kısa sürede kavuşuruz

merhaba bende 3 senelik evliyim 2.5 senedir bebk istiyoruz ilk dr gittiğimizde ilaç vermişti sperm sayısını arttırmak için 6 ay böyle geçti daha sonra tüp bebke karar verdik ama 2 kez başarısız olduk çok üzüldüm ama insan toparlanıyo .......
sünger53...15haziran....sperm ve ileri hareket azlığı...doğal yoldan[2 başarısız mikroenjeksiyon] çinko,evikap,mone,L-arganıne, bu ay keçi boynuzu kürüne başlıcam allahım inşallah bebişlerimize kavuştursun bizi

yenı gelen arkadaslarımız aramıza hosgeldınız.
SUNGER 53 canım kecıboynuzu kürünü siddetle tavsıye ederım cunku benım esımın sayısı kecıboynuzu sayesınde arttı cok sukur..:nazar:
muhakkak ıcır esıne yaprken sakın usenme .bır sure yaparken ınsan usenıyor ama sonra alısıyorsun..:dance:

yenı gelen arkadaslarımız aramıza hosgeldınız.
SUNGER 53 canım kecıboynuzu kürünü siddetle tavsıye ederım cunku benım esımın sayısı kecıboynuzu sayesınde arttı cok sukur..:nazar:
muhakkak ıcır esıne yaprken sakın usenme .bır sure yaparken ınsan usenıyor ama sonra alısıyorsun..:dance:

valla eşimin hemşiresi oldum çıktım ilaçlarını nerdeyse agzına ben koyacağım ama canım ne zaman yeni bişey öğrendim onuda deniyelim desem hiç karşı çıkmaz istemem içmem demez böyle insanlarda var kaçi boynuzunu kesin uygulayacağım canım allah ugraşlarımızın mükafatını versin inşallah

heja soruna ancak yanıtlıyorum.biz 3 yıldır evliyiz aslında korktuğum için asla çocuk düşünmüyodum 2-3 aydır karar verdik ama şimdi de olmuyo.eşimin sperm değerleri düşük.keçiboynuzu ,e vitamini falan uygulamaya başladık.yaşım 30 olduğu için geç kaldık ve buna üzülüyoz.inş kısa zamanda olur

kızlar mrb inş. beni de kabul edersiniz aranıza.hep takip ediyom ama anca üye oldum.sizi okudukça moral buluyorum çünkü biz de bebiş istiyoz ama maalesef hepimiz inş. kısa sürede kavuşuruz

heja soruna ancak yanıtlıyorum.biz 3 yıldır evliyiz aslında korktuğum için asla çocuk düşünmüyodum 2-3 aydır karar verdik ama şimdi de olmuyo.eşimin sperm değerleri düşük.keçiboynuzu ,e vitamini falan uygulamaya başladık.yaşım 30 olduğu için geç kaldık ve buna üzülüyoz.inş kısa zamanda olur

Canım öncelikle aramıza hoşgeldin.. Birazdan seni ve sünger53'ü listemize ekleyeceğim. Canım biz de 2 sene 4 aydır evliyiz. Benim de yaşım 30. Benim eşimin sperm morfolojisi kötü. Biz de e vitamini , keçiboynuzu kürü , çinko , selenyum desteği alıyoruz. İnşallah bunların faydasını görürüz ve en kısa zamanda bebeklerimizi kucağımıza alırız bitanem.. Allah seni de tez zamanda sevindirsin inşallah canım.. a.s.

Canım bir de muhtemel adet tarihini yazarmısın canım onu ekleyelim..

Son düzenleme:
çok sağol ya valla iyi moral oluyosunuz .son adet tarihim 12 haziran.bi dahaki 11 temmuz olur. doktorlar kadar bilgin var.spermiyogram sonuçları şöyle , tecrübene göre ne dersin bana. problem olanları yazayım
sayısı :10.400.000 ml ileri hızlı :%15 yavaş ileri hareketli:%35 yerinde hareketli:%5 hareketsiz:%45 anormal morfolojili :%40
sence bu değerlerle de şansım olabilir mi? belki hamile kalan duymuşsundur.

nix - 21 haziran - morfoloji %3 - normal yollardan deniyoruz - fındık, fıstık, keçiboynuzu,bal..........
benide ekleyin kızlar........

Nick---Adet tarihi---Sorun---Doğal ya da Yardımcı üreme tekniği (daha önceki durumlar)---Uygulanan kürler,kullanılan ilaçlar,Yöntemler

LİSTEMİZZZZZZZZZZZZZZ

fokurfokur---25 Haziran---Hareket---2. aşılama(1 aşılama başarısız)---???
artık umutsuz---26 Haziran---Azosperm---19 Haziran'daki Tese Maalesef başarısız(Dua edin arkadaşlar)---Bitki çayları,Keçiboynuzu pekmezi
BTRKLC---27 Haziran---Hareket---2. aşılama(1 aşılama başarısız)---Keçi boynuzu kürü
nevrosky---29 Haziran---Morfoloji---Doğal yoldan(2 aşılama başarısız)---Keçib.kürü,E vit.,Çinko,Selenyum,Sigarayı yeni bıraktı
cano77---30 Haziran---varikosel ameliyatı oldu---doğal yoldan(3 aşılama başarısız)---keçi boynuzu kürü
arzuhalim---2 Temmuz---Sayı ve Morfoloji---3.aşılamayı 18 Haziran’da oldu(2 aşılama başarısız)---keçib.pek.,E.vit,çinko,klomen
Aysimaa80---4 Temmuz---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan(doğal yoldan bir boş gebelik)---Keçi boy. pekmezi ve tozu,karabaş otu(sigara bırakmak için)
heja---4 Temmuz---Hareket---Temmuz'da tedaviye başlayacak(Doğal yoldan bir çocuğu var)---arginmax,keçi boynuzu kürü,eşi sigara içmiyor
Rosem---10 Temmuz---Sayı ve Hareket---Yumurta takibi---keçi boynuzu kürü
gülsu---14 Temmuz---Hareket---Doğal yoldan---keçi boynuzu pekmezi
nuriye---14 Temmuz---Azosperm---(Dua edin arkadaşlar)Mikroenjeksiyon Olacak---Sigara içmiyorlar
latifeelif---22 Temmuz---Sayı ve Hareket (varikosel)---Doğal yoldan(Temmuz aşılama)---dolaşım boz.ilacı,e vit.,klomen
akdas---???---Sayı ve Hareket---Temmuz'da Tüp Bebek raporu çıkıyor(3 başarısız aşılama)---keçib.kürü,havuçsuyu,dom.çorb.,fındık,ceviz
Yağmurcn---???---???---Doğal yoldan(1 başarısız aşılama-1 tüp bebek tuttu ama düşük)---???
Beyzanur-hh---???---???---Tüp Bebek---???
Melih---???---Morfoloji---Doğal yoldan(Daha önce doğal yoldan bir düşük)---???
fidulya---???---???---???---???
olymposss---???---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan---Keçiboynuzu kürü, E vitamini
sünger53---???---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan(2 başarısız mikroenjeksiyon)---keçib.kürü,çinko,evicap(e vit.),mone,L-arganine)

olymposss ve sünger53 sizleri listemize ekledim canlarım. Muhtemel adet tarihlerinizi bildirmeyi unutmayınız.

Bu listeden bu ay en az 2 hamiş çıkmalı arkadaşlar. En az diyorum , ne kadar çok olursa o kadar iyi. Güzel haberlerinizi bekliyorum. a.s. :hooray:

Malesef bu sabah hastalandım. Bir kez daha Hayal kırıklığı .son kez (yani bir kere)tüp bebek denemesi gerçekleştürcem .10 temmuz da randevu aldım .sonrası mıııııı:sm_confused:.sonrası alllah kerim belki kuzenim gibi kendiliğinden 40 yaşında olur .belki soya çekim kanunu.canım nevrosky listede sanırım negatif yazabilirsin.umarım daha sonra pozitif olur. listedekilee bol şanslar
:teselli:

Nick---Adet tarihi---Sorun---Doğal ya da Yardımcı üreme tekniği (daha önceki durumlar)---Uygulanan kürler,kullanılan ilaçlar,Yöntemler

LİSTEMİZZZZZZZZZZZZZZ

artık umutsuz---26 Haziran---Azosperm---19 Haziran'daki Tese Maalesef başarısız(Dua edin arkadaşlar)---Bitki çayları,Keçiboynuzu pekmezi
BTRKLC---27 Haziran---Hareket---2. aşılama(1 aşılama başarısız)---Keçi boynuzu kürü
nevrosky---29 Haziran---Morfoloji---Doğal yoldan(2 aşılama başarısız)---Keçib.kürü,E vit.,Çinko,Selenyum,Sigarayı yeni bıraktı
cano77---30 Haziran---varikosel ameliyatı oldu---doğal yoldan(3 aşılama başarısız)---keçi boynuzu kürü
arzuhalim---2 Temmuz---Sayı ve Morfoloji---3.aşılamayı 18 Haziran’da oldu(2 aşılama başarısız)---keçib.pek.,E.vit,çinko,klomen
Aysimaa80---4 Temmuz---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan(doğal yoldan bir boş gebelik)---Keçi boy. pekmezi ve tozu,karabaş otu(sigara bırakmak için)
heja---4 Temmuz---Hareket---Temmuz'da tedaviye başlayacak(Doğal yoldan bir çocuğu var)---arginmax,keçi boynuzu kürü,eşi sigara içmiyor
olymposss---11 Temmuz---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan---Keçiboynuzu kürü, E vitamini
nuriye---14 Temmuz---Azosperm---(Dua edin arkadaşlar)Mikroenjeksiyon Olacak---Sigara içmiyorlar
sünger53---14 Temmuz---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan(2 başarısız mikroenjeksiyon)---keçib.kürü,çinko,evicap(e vit.),mone,L-arganine
latifeelif---22 Temmuz---Sayı ve Hareket (varikosel)---Doğal yoldan(Temmuz aşılama)---dolaşım boz.ilacı,e vit.,klomen
akdas---???---Sayı ve Hareket---Temmuz'da Tüp Bebek raporu çıkıyor(3 başarısız aşılama)---keçib.kürü,havuçsuyu,dom.çorb.,fındık,ceviz
Yağmurcn---???---???---Doğal yoldan(1 başarısız aşılama-1 tüp bebek tuttu ama düşük)---???
nix---???---Morfoloji---Doğal yoldan---Fındık,fıstık,keçiboynuzu,bal

Nix canım aramıza hoşgeldin , seni de listemize ekledim. 21 haziran demişsin canım ama. Adetin gecikti mi? Eğer olduysan da öbür ayki tarihin lazım. İletirmisin canım..

olymposss ilettiğin tarihi ekledim canım.

Sünger 53 senin tarihini de bir öncekine göre tahmini ekledim. yanlışsa düzelttir canım.

İnşallah birer ikişer üçer beşer.. Neyse.. Çıkarız şu listeden hepberaber.. Tez zamanda inşallah.. Amin.

Malesef bu sabah hastalandım. Bir kez daha Hayal kırıklığı .son kez (yani bir kere)tüp bebek denemesi gerçekleştürcem .10 temmuz da randevu aldım .sonrası mıııııı:sm_confused:.sonrası alllah kerim belki kuzenim gibi kendiliğinden 40 yaşında olur .belki soya çekim kanunu.canım nevrosky listede sanırım negatif yazabilirsin.umarım daha sonra pozitif olur. listedekilee bol şanslar
:teselli:

Üzüldüm canım.. :teselli: Hayırlısı diyelim. Ama 27si değilmiydi sonuç günün? Yine bu ay erken gelmiş. Geçen ay da sanki böyle olmuştu. Sıcaklardan mı oluyor , stressten mi.. Benim de geçen aşılamamda 4 gün önce gelmişti. İnşallah tüp bebek denemende başarıyı yakalarsın canım. Bunca zaman çektiğin bebek özlemini çoğul gebelikle unutursun. Listeyi senin adına hemen düzeltiyorum canım..a.s.

Üzüldüm canım.. :teselli: Hayırlısı diyelim. Ama 27si değilmiydi sonuç günün? Yine bu ay erken gelmiş. Geçen ay da sanki böyle olmuştu. Sıcaklardan mı oluyor , stressten mi.. Benim de geçen aşılamamda 4 gün önce gelmişti. İnşallah tüp bebek denemende başarıyı yakalarsın canım. Bunca zaman çektiğin bebek özlemini çoğul gebelikle unutursun. Listeyi senin adına hemen düzeltiyorum canım..a.s.

valla bende artık ilaçlara bağlıyorum.çünkü çok düzenliydi.eylül ayından beri ( yani tedaviye başladığım ay)değişti inşallah canım eşime sabah hastalandım diyemedim .uyandığında sanırım ikiz babası olacan dedim .nasıl yani tabiki tüp bebek yoluyla deyince anladı garibim.:a015:

LİSTEMİZZZZZZZZZZZZZZ

olymposss---11 Temmuz---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan---Keçiboynuzu kürü, E vitamini
sünger53---14 Temmuz---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan(2 başarısız mikroenjeksiyon)---keçib.kürü,çinko,evicap(e vit.),mone,L-arganine
BTRKLC---23 Temmuz---Hareket---Tüp bebek deneyecekler gün belli değil(2 aşılama başarısız)---Keçi boynuzu kürü

BTRKLC canım düzelttim. İyi haberlerini duymak isterdik ama sağlık olsun canım. Allah sana ve eşine sağlık , sıhhat ve huzur versin. Sonra tez zamanda da bebiş İnşallah.. a.s.

:
:QUOTE=nevrosky;3134382]Üzüldüm canım.. :teselli: Hayırlısı diyelim. Ama 27si değilmiydi sonuç günün? Yine bu ay erken gelmiş. Geçen ay da sanki böyle olmuştu. Sıcaklardan mı oluyor , stressten mi.. Benim de geçen aşılamamda 4 gün önce gelmişti. İnşallah tüp bebek denemende başarıyı yakalarsın canım. Bunca zaman çektiğin bebek özlemini çoğul gebelikle unutursun. Listeyi senin adına hemen düzeltiyorum canım..a.s.

ewet canım kesinlikle stresden oluyo buna inadım.sabah eşime hastalandım diyemedim. malum üzülüyo.sanırım ikiz babası olacan dedim nasıl yani dedi.canım tabiki tüp bebek yluyla diyence anladı garibim.senağlama[/QUOTE]

:1no2:canım benim hayırlısı olsun seni en iyiy bizim gibiler anlar o hayal kırıklıgını çok iyi biliyorum elden gelen bi şey yok ama merakj etme allahın yazdıgı gün hepi
miz anne olacagız zamanı var şundan 5 ay önce bakmak yeterli tek tüpü yıkalı olan .sürekli düşük yaşayan tek tüpü olan.eşinde sorun olan yaşı ileri olan kaç :teselli:yerimsenibenarkadaşımız bundan 5 ay önce hamile kalamıyorum diyordu ama şi
mdi hepsi hamiş zamanını bekliyor kerata ama bi gün gelecek bizde çok beklettin kerata deyip poıposunu pataklıycaz

valla bende artık ilaçlara bağlıyorum.çünkü çok düzenliydi.eylül ayından beri ( yani tedaviye başladığım ay)değişti inşallah canım eşime sabah hastalandım diyemedim .uyandığında sanırım ikiz babası olacan dedim .nasıl yani tabiki tüp bebek yoluyla deyince anladı garibim.:a015:

Benim de hiç şaşmazdı canım. Hormonlar dengemizi bozdular maalesef. Ben de ara verdim bu yüzden canım. 6-7 ay hiç tedavi olmayı düşünmüyorum. Hakkımızda hayırlısı inşallah. Eşin de üzülmüştür. En çok da sen üzülüyorsun diye üzülür. Bir de sorunun kendisinden kaynaklanması da onu çok üzer. Senin sağlığının kendisi yüzünden bozulduğunu da düşünür. İnşallah sizin başarınız tüp bebektedir. Veya bir "mucize" bekleme aşamasında olur.. Kimbilir... Yeterki sen moralini yüksek tut canım. Bol bol dua et. Hayırlısını dile. a.s.

kızlar bide aşılama mesela 13 haziranda oldu degilmiaşılamadan sonraki 15, gün adet olunmazsa hamile yani 28 haziranda adet olmamanız gerekiyor.
nevrosky benim soruna hareket -morfoloji ve varioksel başlangıcı2, aşılama(1,aşılama başarısız)klomen ve keçiboıynuzu kürü böyle artık yeni halimiz 2aşılama sperm yıkamaöncesi sonuçlarda morfolojide düşmüştü

kıslar ben geldım..nasılsınız bugun bakalım?
kıslar yenı bırsey daha buldum kocısler ıcın kuru üzüm yedırıyorum ıkı gundur sızde deneyın cok yararlıymıs..:dance:

LİSTEMİZZZZZZZZZZZZZZ

fokurfokur---28 Haziran---Hareket ve Morfoloji(Varikosel başlangıcı)---2. aşılama(1 aşılama başarısız)---klomen,keçiboynuzu kürü
BTRKLC---23 Temmuz---Hareket---Tüp bebek deneyecekler gün belli değil(2 aşılama başarısız)---Keçi boynuzu kürü

FOKURFOKUR canım seni de istediğin doğrultuda düzelttim ancak listenin başından gittin tabi. Önemli olan hamiş olmak canım. Hadi bekliyorum iyi haberlerini.. a.s.

X