Erkek İnfertilitesi Erkek İnfertilitesi yüzünden hamiş kalamayan bayanların listesi

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
Canim çok Teşekkür Ederim Yaklaşimin Için.. Aklimdan çikmiyor Ama Dedğin Gibi Kendime Yeni Sayfa Açtim Ama Arka Sayfaya Bakmaktan Kendimi Alamiyorum şuanda Belkşi Yeni Diye Bugün çok şükür Mutluyum Adet Oldum Demek Herşey Yoluna Girmiş Buda Umut Beniim Için 6 Ay Korunacak Olsamda... Inşallah Arkadişin Gibi Bende Yine Hamile Kalirim Ve Sizlere Yazrim Dualariniz Bekliyorum Benim Dualşrim Sizinle Allah Hepimizin Yardimci Olsun... Güzel Günlşer Bizim Için... Her Inişin Bi R çikişi Vardir öyle Değilmi??

Hastalanman çok güzel canım. Doğru düşünüyorsun her inişin bir çıkışı vardır. İnşallah canım güzel dileklerin tez zamanda gerçekleşir ve bütün bebek isteyenlerin yüzleri güler bitanem.. a.s.

şutarafagittimerhaba rosem benvarım ne var ne yokk
merhaba canım yenı gordum mesajını.bugun doktorumla konustum yumurtam buyumus kendılıgınden catlıyacakmıs oyle dedı.catlatma ıgnesı felan vermedı.bu konuda bılgın varmı?

Nick---Adet tarihi---Sorun---Doğal ya da Yardımcı üreme tekniği (daha önceki durumlar)---Uygulanan kürler,kullanılan ilaçlar,Yöntemler

LİSTEMİZZZZZZZZZZZZZZ

latifeelif---22 Haziran---Sayı ve Hareket (varikosel)---Doğal yoldan(Temmuz aşılama)---dolaşım boz.ilacı,e vit.,klomen
fokurfokur---25 Haziran---Hareket---2. aşılama(1 aşılama başarısız)---???
artık umutsuz---26 Haziran---Azosperm---19 Haziran'daki Tese Maalesef başarısız(Dua edin arkadaşlar)---Bitki çayları,Keçiboynuzu pekmezi
BTRKLC---27 Haziran---Hareket---2. aşılama(1 aşılama başarısız)---Keçi boynuzu kürü
nevrosky---29 Haziran---Morfoloji---Doğal yoldan(2 aşılama başarısız)---Keçib.kürü,E vit.,Çinko,Selenyum,Sigarayı yeni bıraktı
arzuhalim---2 Temmuz---Sayı ve Morfoloji---3.aşılamayı 18 Haziran’da oldu(2 aşılama başarısız)---keçib.pek.,E.vit,çinko,klomen
Aysimaa80---4 Temmuz---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan(doğal yoldan bir boş gebelik)---Keçi boy. pekmezi ve tozu,karabaş otu(sigara bırakmak için)
heja---4 Temmuz---Hareket---Temmuz'da tedaviye başlayacak(Doğal yoldan bir çocuğu var)---arginmax,keçi boynuzu kürü,eşi sigara içmiyor
Rosem---10 Temmuz---Sayı ve Hareket---Yumurta takibi---keçi boynuzu kürü
gülsu---14 Temmuz---Hareket---Doğal yoldan---keçi boynuzu pekmezi
nuriye---14 Temmuz---Azosperm---Mikroenjeksiyon Olacak---Sigara içmiyorlar
akdas---???---Sayı ve Hareket---Temmuz'da Tüp Bebek raporu çıkıyor(3 başarısız aşılama)---keçib.kürü,havuçsuyu,dom.çorb.,fındık,ceviz
Yağmurcn---???---???---Doğal yoldan(1 başarısız aşılama-1 tüp bebek tuttu ama düşük)---???
Beyzanur-hh---???---???---Tüp Bebek---???
Melih---???---Morfoloji---Doğal yoldan(Daha önce doğal yoldan bir düşük)---???
cano77---???---varikosel ameliyatı oldu---doğal yoldan(3 aşılama başarısız)---keçi boynuzu kürü
fidulya---???---???---???---???

Kalbimizdesin canım. Hakkında hayırlısını diliyorum. Yakında yüzünün gülmesini , daha fazla üzülmemeni.. a.s.

kıslar merhaba..nasılsınız bugun bakalım ne var ne yok?
dunden berı arastırmalarımı nıhayet sonlandırdım.:roflol:
ogrendıgıme gore gonaphane ılacı takıp etmeye gerek yokmus.cok fazla yan etkısı yokmus.klomen takıp edılmesı gereken bır ılacmıs.cok sukur ıcım ferahladı..:icecream:

kıslar merhaba..nasılsınız bugun bakalım ne var ne yok?
dunden berı arastırmalarımı nıhayet sonlandırdım.:roflol:
ogrendıgıme gore gonaphane ılacı takıp etmeye gerek yokmus.cok fazla yan etkısı yokmus.klomen takıp edılmesı gereken bır ılacmıs.cok sukur ıcım ferahladı..:icecream:

İçin rahatsa canım problem yok. O hapı kullanmadığım için tam birşey diyemedim. Sadece kontrol yapılması gerekiyormuş gibi gelmişti bana. Ancak sen dünden beri baya araştırdın , doğru bilgilere ulaşmışsındır canım. İnşallah güzel sonuçlar alacaksın bitanem..

Evet canım. Ben de ara ara senin gibi gidip ev işi yapıp geliyorum. yerimseniben Bayanların işi bitmez. Benim eşim yardımcıdır Allahtan yoksa çok zor olurdu. Bibiğim olsa da hiç oturamasam razıyım ama jeyyar

canım masallah esın ne guzel yardım edıyormus:nazar: benımkı pek oyle bırsey yapmaz ancak cok zorlayacaksın..:eek:klava:
buarada benım bugun bıraz kasık agrım var sanırım yumurtam catlamaya basladı..:dance::dance:

canım masallah esın ne guzel yardım edıyormus:nazar: benımkı pek oyle bırsey yapmaz ancak cok zorlayacaksın..:eek:klava:
buarada benım bugun bıraz kasık agrım var sanırım yumurtam catlamaya basladı..:dance::dance:

:dance::dance::dance: çatlasın oh oh maşallah :nazar: senin bu aşamada biran önce hamile kalmanı çok istiyorum canım. Uğraşmadan , gerilmeden , doktor doktor gezmeden hemencik bu ay. İşlerin rast gitsin canım. İnşallah güzel olacak a.s.

Ben daha hicbir tedavi yonetemine baslamadim. Yazdiklarinizi okuyorumda....Yumurta catlamasi nasil oluyor? Merak ettim de...

Canım eğer hormonal bir bozukluğumuz yoksa her ay yumurtluyoruz biliyorsun. Yumurta adayı bir çok yumurtamız var yumurtalıklarımızda. Seçilen yumurta yavaş yavaş büyüyor canım.. milim milim büyüyor. 18-20 mm arasında kendiliğinden çatlıyor. Bazen doktora gidiyoruz. Yumurtalama sorununda veya aşılama , yumurta takibinde. O zaman doktor çatlatma iğnesi veriyor ve çatlatıyor yumurtayı veya yumurtaları. Ama normalde de çoğu bayan bu döngüyü kendisi yapıyor. Çatlayan yumurta 24 saat yaşıyor. 24 saat içinde sperm yumurtayı dölleyebilirse ve döllenen yumurta 3-4 günlük yolculuktan sonra rahme tutunursa o zaman hamiş oluyoruz işte canım..

Yumurtlama kismini, buyudugunu de biliyorum ama catladigini bilmiyordum. yani spermin yumurtayi dolleyebilmesi icin catlamasi mi lazim?

Yumurtlama kismini, buyudugunu de biliyorum ama catladigini bilmiyordum. yani spermin yumurtayi dolleyebilmesi icin catlamasi mi lazim?

evet canım çatlaması lazım , işte genelde çatlar da hormonal bozukluk olursa çatlamayabilir. tedavi gerekebilir. aşılama ve yumurta takibinde de birden fazla yumurta oluşturulduğu için (şansı arttırmak adına) çatlatma iğnesi olmak şarttır. eğer normalde yumurta çatlamazsa kiste bile dönüşebilir. bu da bir ihtimaldir.

Nick---Adet tarihi---Sorun---Doğal ya da Yardımcı üreme tekniği (daha önceki durumlar)---Uygulanan kürler,kullanılan ilaçlar,Yöntemler

LİSTEMİZZZZZZZZZZZZZZ

latifeelif---22 Haziran---Sayı ve Hareket (varikosel)---Doğal yoldan(Temmuz aşılama)---dolaşım boz.ilacı,e vit.,klomen
artık umutsuz---26 Haziran---Azosperm---19 Haziran'daki Tese Maalesef başarısız(Dua edin arkadaşlar)---Bitki çayları,Keçiboynuzu pekmezi
BTRKLC---27 Haziran---Hareket---2. aşılama(1 aşılama başarısız)---Keçi boynuzu kürü
nevrosky---29 Haziran---Morfoloji---Doğal yoldan(2 aşılama başarısız)---Keçib.kürü,E vit.,Çinko,Selenyum,Sigarayı yeni bıraktı
arzuhalim---2 Temmuz---Sayı ve Morfoloji---3.aşılamayı 18 Haziran’da oldu(2 aşılama başarısız)---keçib.pek.,E.vit,çinko,klomen
Aysimaa80---4 Temmuz---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan(doğal yoldan bir boş gebelik)---Keçi boy. pekmezi ve tozu,karabaş otu(sigara bırakmak için)
heja---4 Temmuz---Hareket---Temmuz'da tedaviye başlayacak(Doğal yoldan bir çocuğu var)---arginmax,keçi boynuzu kürü,eşi sigara içmiyor
nuriye---14 Temmuz---Azosperm---Mikroenjeksiyon Olacak---Sigara içmiyorlar
akdas---???---Sayı ve Hareket---Temmuz'da Tüp Bebek raporu çıkıyor(3 başarısız aşılama)---keçib.kürü,havuçsuyu,dom.çorb.,fındık,ceviz
Yağmurcn---???---???---Doğal yoldan(1 başarısız aşılama-1 tüp bebek tuttu ama düşük)---???
cano77---???---varikosel ameliyatı oldu---doğal yoldan(3 aşılama başarısız)---keçi boynuzu kürü

merhaba canlarım..kımsecıkler yok yıne bugun..yasakkelime
benım kasık agrılarım halen devam edıyor.ozellıkle sol taraftakı agrı cok hıssedılır turden dun daha hafıftı..ınsalah bu ay hepımızın bebıslerı gelır..:dance::dance:

rosemm 2 gün gecti hala adet olmadım adet günümde idrar testi yaptım negatif cıktı..perşembeye kadar beklicem allahın izniyle sen naptın?

Canım inşallah listemizin ilk hamişi sen olursun.. Buna çok ihtiyacımız var. Bu ay bu listeden en az 2 hamiş çıkmalı en azzzzzzzzz a.s.

merhaba canlarım..kımsecıkler yok yıne bugun..yasakkelime
benım kasık agrılarım halen devam edıyor.ozellıkle sol taraftakı agrı cok hıssedılır turden dun daha hafıftı..ınsalah bu ay hepımızın bebıslerı gelır..:dance::dance:

Canım yoklama alıcam hergün artık sırnaşık şey Ağrılar iyiye işaret canım. İnşallah güzel dileklerin kabul olur ve hepimizin bebişleri gelir. Hamileyim topic'inden başka bişi görünmez valla KK'da :sm_cool: Bugün kaçıncı günün bu arada canımmm???

insallah canım..bugun 12.gunumm..:dance::dance:

Sudenaz başka bir topicte sana ovulasyon testinden bahsediyordu. Sanırım sen bir soru sormuştun. Ona cevap olarak yani.. Almayı düşünüyormusun? Veya ısı takibi yapıyormusun? Ağrılar kendini belli ediyor zaten ama başka planların var mı canım?

selam kızlar benim eşiminde spermleri çok düşüktü 8 milyon... ama ilk tüp bebek denemde hamile kaldım hemde 3 üz..zaman içerısınde 2 bebeğimi kaybettim..bir tanesini dünyaya getirebildim şükürler olsunkii...şimdi kızım 4,5 yaşında..allahım olmayan herkese versin ben 17 sene sonra sahip oldum..ALLAH tan umudunuzu asla kesmeyin..

merhaba cnm listede farkettim şimdi regl tarihimi yazmayı unutmuşum en sonki regl günüm 1 haziran dı.1 haftam falan kaldı yani inşallah bu ay diyeceğim hiç umudum yok ama...

inşallah hepimiz birden sırayla çıkarız cnm bu listeden...inan kendim kadar hepimize dua ediyorum hergün...Allah bizlere de nasip eder inşallah...

Canım senin tarihini ekleyeyim o zaman. Bildirdiğin iyi oldu. Daha sık uğramanızı bekliyoruz. Burası bizim topiğimiz canım. a.s. Dediğin gibi bu listeden bir bir çıkarız dilerim. Birbirimize umut ola ola , destek ola ola. Biz de bu yüce duyguyu tatmayı çok istiyoruz. Allah'ım bize de verecek , bu mutluluğu yaşatacak. Hep dua edelim. Birbirimizi unutmayalım dualarımızda. Hepimizin çok masum bir dileği var. Anne olabilmek. :1hug:

selam kızlar benim eşiminde spermleri çok düşüktü 8 milyon... ama ilk tüp bebek denemde hamile kaldım hemde 3 üz..zaman içerısınde 2 bebeğimi kaybettim..bir tanesini dünyaya getirebildim şükürler olsunkii...şimdi kızım 4,5 yaşında..allahım olmayan herkese versin ben 17 sene sonra sahip oldum..ALLAH tan umudunuzu asla kesmeyin..

Canım benim teşekkürler bizlere umut oldun. Asla yılmamak lazım değil mi? 17 sene az bir süre değil. Eskiden tıp o kadar ilerlemediği için herhalde birşey yapamadınız sanırım. Bir de akışına da bırakmış olacaksınız muhakkak. Ama sonu çok güzel bitmiş. ilk denemenizde bebek sahibi olmuşsunuz. Allah sizlere bağışlasın yavrunuzu. Uzun ve sağlıklı ömürler versin inşallah. Umudumuzu kesmeyeceğiz biz de canım. Meleklerimize kavuşana kadar dimdik ayakta duracağız. Mücadelemizi vereceğiz. a.s.

kızlar ben adet oldum bugün..çok umutlanmıştım ama olmadı bu ay aşılamam olacak inşallah..du edelim birbirimeze nolur

Canımmmm :teselli: Biz de güzel haberlerini bekliyorduk açıkcası. Kısmet değilmiş canım. Hayırlısı değilmiş demekki. Hayırlısından diliyorum senin için canım. Aşılama sana uğurlu gelir inşallah bitanem. Evet canım hepimiz kendimiz ve birbirimiz için dua edelim.. Kimin duasının kabul olacağı belli olmaz. Allah hepimizin yardımcısı olsun. Allah dualarımızı kabul etsin. Allah bu yolda gözyaşı döken biricik anne aday adaylarını tez zamanda sevindirsin inşallah. Amin. a.s.

Son düzenleme:

LİSTEMİZZZZZZZZZZZZZZ

cano77---30 Haziran---varikosel ameliyatı oldu---doğal yoldan(3 aşılama başarısız)---keçi boynuzu kürü
nuriye---14 Temmuz---Azosperm---(Dua edin arkadaşlar)Mikroenjeksiyon Olacak---Sigara içmiyorlar
latifeelif---22 Temmuz---Sayı ve Hareket (varikosel)---Doğal yoldan(Temmuz aşılama)---dolaşım boz.ilacı,e vit.,klomen

Latifelif ; canım düzelttim seni. Çok üzüldük ama güçlü bir şekilde önümüze bakmak zorundayız. Sonunda kazanacaksın canım bunu unutma.. a.s.

Cano77 ; senin de muhtemel adet tarihini ekledim canım.

Listemizde olan ve olmayan tüm güzel hamiş adayları ; hamiş kalarak güzelliğinize güzellik , güzel bir hamilelik sonunda da yuvanıza neşe katmanızı diliyorum.. :hooray:

X