Erkek İnfertilitesi Erkek İnfertilitesi Yüzünden Hamile Kalamayan Bayanların Listesi

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
bencede yetercim hep yapalım hep güzel haberler verelim herkez mutlu olsun kızlar kafama takılan bişeyler vaar bu konuda sizlerinde fikrini almak istedim şimdi diğelim ki ikiz bebeğiniz var siz dışardasınız bebkleriniz annenizde kalıyor kayınvalideniz geliyor bebeklere annenizle beraber bakıyorlar sonra kayınvalideniz bebeklerden birini bira dolaştırıyım diye dışarı çıkarmak istiyor ve anneniz buna izin vermiyor normalmi acaba bana anormal geldide bi yakınımın başına geldi çok üzüldü kayınvalide ama işte elden bişey gelmiyor diyor sizler bu konuda neler düşünüyosunuz

şimdi bence (eğerki aralarında yaşanış bir olay tatsızlık varsa anneo yüzden böyle davranmış olabilir )anne anne ne ise baba annede aynı haklara sahiptir

Bir kadın hikayesi

Ordu'nun Ünye ilçesinde 26 yaşında bir kadına, bundan bir yıl önce tecavüz edildi.
Kadın evliydi ve durumu kocasına anlattı.
Karısını korumakla yükümlü olan koca, meseleyi halletti. "Senden boşanıyorum."
Bu da bencillik tecavüzü.

Kadın ailesinin yanına yerleşti.
Yıkılan bir yuva, boynuna asılan yafta ve bunalıma giren yalnız bir kadın.
Bu kadın, önceki gün kendisine tecavüz eden adama sahilde randevu verdi.
Yanında getirdiği ruhsatsız tabancayı ateşledi ve adamı öldürdü.
O kadın şimdi hapiste.

Hukuk, elbette onu yargılayacak, suçunun bedelini ödetecektir.
Ama aynı hukuk, bu suçun oluşma gerekçesini de tartışacaktır.
Bunlar bizim konumuz değil.

Bizim konumuz, tecavüz edenlerin, yargıdan muaf kalmasına yol açan gerçekler.
Karısını terk eden koca, o kadının hapisteki yıllarının vebalini taşımalı.
Karısından boşanmak için mahkemeye başvuracağına, tecavüzcünün yargılanması için mahkemeye başvurmalıydı.
Ama tecavüz edilen kadının kocası olmayı kendisine yediremedi.

Türkiye'de kadın sorunu yoktur, erkek sorunu vardır.
Erkek döver, erkek tecavüz eder, erkek karısının kullanacağı oya kadar her şeyine karışır, ama başı sıkışınca kaçar.
O yüzdendir ki, acılara bağışıklık kazanmış kadının, boynunu acıtmaz dünya.
Onlar hem erkeklerden, hem kahpe felekten alacaklıdır.

* * *
Bu gece bu şehri
Terk ediyorum
Hasrete yolcuyum
Karanlıklarda
Kalbinde bir ömür
Kalmak isterim
Aşk kadar gerçektir
Ayrılıklar da
Boş ver beni, kader ne der
Hayat böyle gelen gider
Çok sevmenin bedelini
Yaralı yürek öder
Bu gece benim için ağla
Harcadığın aşka ağla
Sana gözlerimi bıraktım
Unutama beni yaşadıkça
Hakkı YALÇIN

[COLOR=[/COLOR]

günaydın hayırlı cumalar allahım edilen dualarımızı kabul etsin amin

amin amin
evet yaaaaaaaaaa dün çok güzel oldu:KK19::KK19::KK19:
Konuştuk ve çok güldük:KK62::KK62::KK62::KK60::KK60::KK60::KK52::KK52::KK52:
Inşşşş hep böyle olsun :86::86::86::87::87:
Kızlar bunu daha sık yapalım :KK9::KK9::KK9::KK9:
Hepinzi bekliyoruz:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

yaaaaaaaaaaaaa kaçırdımmı küstüm ben burda olunca gelmiyosunuz ben olmayınca çıkıyosunuz çiçek gibi yerlerinizden:84::84:

günaydın kızlar yüzümüz hep gülsün ama stres çok ya bunu atlatabilsem gezsem dolaşsam ama nerde öyle eş

belgin geldik işte hadi kızlar altın günü yapalım bu arada kaynana yanında olan yok herkes serbest haaaaaaaaaaa

ayrıca fadikin kızı olcakmış maşallah sağlıklı olsunda inşallah allahım bizlerede yaşatsın inşallah o mutlu haberleri söylemeyi :92::92::92::92:[COLOR="blue"[/COLOR]

:92::92:ayyy çok sevindim FADİĞİM allahım tamamına erdirsin inşallahhhh:92::92:

Günaydın kızlar ..
Bugün tpiğe uğrayamam akşama kadar çünkü misafirim gelecek ..
Ama akşama girerim mutlaka..
Yeter paylaşımını inanılmaz beğendim..
Malesef sadece bizim ülkemizde değil dünya genelinde kadınların yaşadığı çok acı şeyler var..
Allah bize sabır ve metanet vermiş..
Aslında kadınların omuzları o kadar ağırki taşıdığı yük yüzünden ...
Bundan dolayı değil midir cennet anaların ayakları altında..
Bu sıfatı bedavadan mı kazandık.. Hayır !
Geçen gün tv'de Deprem anında neler yapılması gerek diye açıklamalar yapılıyordu..
Akut'ta çalışan adam bir sürü şey tarif etti ve şöyle bir hikaye anlattı..
Ben 17 apustos depreminde göçük altından 14 yaşında bi kızı çıkardım anneside yanında ölmüştü..
Çünküo vucunu kızına sper etmişti..
Herkese depremde şunu yap bunu yap diye anlatabilirsin ama anneye bunu anlatamzsın..
Çünkü o bir anne yavrusunu korumaya güdülemiştir kendisini..
Kendi canı pahasına yavrusu korur..Onun doğasıdır bu !
O kadar ağladaım ki bunu anlatırken ..
Annelik böyle bişey işte ..
Annelik sadece doğurduğun anda değil o minik yavru ana rahmine düştüğünde başlar..
İşte kadın kimyası o gün değişir.. O artık kendisi için değil yavrusu için yaşar..
İki kişilik yaşar hayatı .. Artık geniş değildir herşeye endişelenir.. Herşeyi garantiye almak ister.
Anne bunu yavrusu için yapar ..
Onu korumak için..
Hayvanlar için bile geçerli bu..
Dişi hayvan yavrusu için ölümüne savaşır ..
Annelik dünyada tarifi olmayan bir armağan ..
Hepinizi kocaman öpüyorum..

yetercim aslında anane ve babane hiç anlaşamazlar ve anane tarafı çocukları herkesden kıskanırlar öyle bir durum söz konusu kimseyle paylaşmak istemezler ama yinede babaneye yapılan bir yanlış varda işte bbunu hazmedemedim bende sizlerle paylaşayım istedim

günaydın kızlar ..
Malesef sadece bizim ülkemizde değil dünya genelinde kadınların yaşadığı çok acı şeyler var..
Geçen gün tv'de deprem anında neler yapılması gerek diye açıklamalar yapılıyordu..
Ben 17 apustos depreminde göçük altından 14 yaşında bi kızı çıkardım anneside yanında ölmüştü..
çünküo vucunu kızına sper etmişti..
Herkese depremde şunu yap bunu yap diye anlatabilirsin ama anneye bunu anlatamzsın..
çünkü o bir anne yavrusunu korumaya güdülemiştir kendisini..
Kendi canı pahasına yavrusu korur..onun doğasıdır bu !
Annelik sadece doğurduğun anda değil o minik yavru ana rahmine düştüğünde başlar..
Işte kadın kimyası o gün değişir.. O artık kendisi için değil yavrusu için yaşar..
Iki kişilik yaşar hayatı .. Artık geniş değildir herşeye endişelenir.. Herşeyi garantiye almak ister.
Onu korumak için..

ya muhteşem
söyleyecek bir şey bulamadım

yetercim aslında anane ve babane hiç anlaşamazlar ve anane tarafı çocukları herkesden kıskanırlar öyle bir durum söz konusu kimseyle paylaşmak istemezler ama yinede babaneye yapılan bir yanlış varda işte bbunu hazmedemedim bende sizlerle paylaşayım istedim

Aslında toplumda torun esas babaanne tarafınınmış gibi gösterilir.. Tabiri cazise benim oğlumun dölünden bu çocuk derler.
Tabi bana göre yanlış torun sevgisi her iki taraf içinde adil olmalı..
Ama orada kadıncağız ikisini birlikte götüremeyeceği için birini almış olabilir..
Maksadı gezdirmek kötü niyet olduğunu düşünmüyorum..
Yani aslında şöyle düşünürsek çocuk kız ve erkek evlatların bize mi kaldı tatası demeleri lazım .. Kıskanmanın alemi yok..
Benim fikrim bu şekilde Aşk meleeeğeeemmm :))

bilgemcim neler yapıcan misafirlerine bakıyım ohh valla ne güzel biz burda faturalarla boğuşalım telefonlarla mücadele edelim sizlerde evlerinizde misafilerinizle pastalar börekler ahh ahh keşke bende evde olsam yaaaa

ya bence anneane neysa babaane de o olmalı
kendimi kayınvalide yerne koyuyorum çok zor br durum

Günaydın kızlar ..
Geçen gün tv'de Deprem anında neler yapılması gerek diye açıklamalar yapılıyordu..
Çünküo vucunu kızına sper etmişti..
Çünkü o bir anne yavrusunu korumaya güdülemiştir kendisini..
Kendi canı pahasına yavrusu korur..Onun doğasıdır bu !
İşte kadın kimyası o gün değişir.. O artık kendisi için değil yavrusu için yaşar..
İki kişilik yaşar hayatı .. Artık geniş değildir herşeye endişelenir.. Herşeyi garantiye almak ister.
Onu korumak için..

bende geliyorummm ohhh neler yapmışsındır şimdi sen ağzım sulandııı:21:

bilgemcim neler yapıcan misafirlerine bakıyım ohh valla ne güzel biz burda faturalarla boğuşalım telefonlarla mücadele edelim sizlerde evlerinizde misafilerinizle pastalar börekler ahh ahh keşke bende evde olsam yaaaa

Yemeğe gelecekler canım ya kek börek çörek ben beceremiyorum öyle şeyleri..
Yaparımda ancak oturup kendim yerim birinin önüne koyabilir miyim bilmiyorum..
Bnede bazen işe girsem çalışsam şu evde sıkılmaktan kurtulsam diyorum..
Zaten Allah korusunda benim bu micro denemem olmazsa işe girip çalışacağım.. 1 yıl ara veririm 2 denemeye kadar..
Maddi manevi toparlanmak için ..
Hiç kolay değil bu iler..
Herkes giden para olsun diyorda o paralar en zor kazanılıyor bilen yok.. Ama çıkar da bi 100 lira ver desen vermezler..
Tabiki bebeğimiz için herşeyi yaparız ama parasızda tüp bebek merkezilerinin bahçesine sokmuyorlar buda hayatın gerçeği ...
ben çıkıyorum kızlar haçennnn iyi bakın kendinize daaaa!!
Akşama görüşürükkk...
Yeterimmm seni kısa zamandır tanıyorum ama çok seviyorum kardeşim seni , senin bu mücadeleci ve hayatla barşık olma halini örnek alıyorum .. Bana güç veriyorsun ...
İyki varsınızzzzzzzzzzz ulennnn ! :KK70:D

X