Erkek İnfertilitesi Erkek İnfertilitesi Yüzünden Hamile Kalamayan Bayanların Listesi

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
günaydın kızlar
belgin doğum günün kutlu olsun tek başına olarak son kutladığın doğum günü olsun, sonuçların da inşallah iyi çıkar

kızlar merhaba 1 haftadır giremedim şuan annemin yanındayım cuma gunu geldim kayseriye biz cok şükür iyiyiz kan değerlerim guzel kesemizi de gördük gelecek hafta kalp atışlarını duymaya gideceğiz rabbim inşallah nasip eder de duyarım

fadikçim iğnelerden kullanmaya bende başladım kan sulandırıcı .ğne verdi artı çocuk aspirini kullanyorum şuan çok şükür herşey yolunda

sidelyam naptı onu cok merak ediyorum

kızlar merhaba 1 haftadır giremedim şuan annemin yanındayım cuma gunu geldim kayseriye biz cok şükür iyiyiz kan değerlerim guzel kesemizi de gördük gelecek hafta kalp atışlarını duymaya gideceğiz rabbim inşallah nasip eder de duyarım

fadikçim iğnelerden kullanmaya bende başladım kan sulandırıcı .ğne verdi artı çocuk aspirini kullanyorum şuan çok şükür herşey yolunda

ben de bu aralar çok sık gelemiyorum canım...
bu yüzden senide merak etmiştim çok şükür iyisiniz...
inan çok sevindim...
iğne kullanmaya başlamakta iyi yapmışsın canım...
dün gittiğim dr a ilk gidişim..dr bana ilk sorduğu şey iğne kullanıp kullanmadığım oldu....
bende yine hocam kullanıyorum ama pıhtılaşma yok dedim...
olsun biz senin durumundaki hastalara hep öneriyoruz dedi...
hatta aspirini bırakmıştımya onada başla dedi...
bende başlamakta kararsızım bu zamana kadar kullanmadım acaba ani başlarsan birşey olurmu yani kanama falan doğrusu korkuyorum...
aspirini iğneyle beraber genelde hep veriyorlar ben kanamam olunca kesmiştim korkudanda başlamadım...
dr ların bazısı başla bazısı bu saaten sonra farketmez dedi...
bu dr da iğne tek başına yeterli olmayabilir diyor...

canım senin aspirinin adı ne?

bu yüzden senide merak etmiştim çok şükür iyisiniz...
inan çok sevindim...
iğne kullanmaya başlamakta iyi yapmışsın canım...
dün gittiğim dr a ilk gidişim..dr bana ilk sorduğu şey iğne kullanıp kullanmadığım oldu....
bende yine hocam kullanıyorum ama pıhtılaşma yok dedim...
olsun biz senin durumundaki hastalara hep öneriyoruz dedi...
hatta aspirini bırakmıştımya onada başla dedi...
bende başlamakta kararsızım bu zamana kadar kullanmadım acaba ani başlarsan birşey olurmu yani kanama falan doğrusu korkuyorum...
aspirini iğneyle beraber genelde hep veriyorlar ben kanamam olunca kesmiştim korkudanda başlamadım...
dr ların bazısı başla bazısı bu saaten sonra farketmez dedi...
bu dr da iğne tek başına yeterli olmayabilir diyor...

canım senin aspirinin adı ne?

canım benim aspirinim çocuk aspirini baska adı yok çocuklar için olanı coraspirin değil hatta bende acaba kanama yaparmı diye krktum kendi tüp doktorumu aradım sordum kesinlikle kullan dedi ve bende tedrgin alıyorum yalan değil 3 gun oldu bugun yanii bende emin değilim cok da içim rahat değil kullanırken

canım benim aspirinim çocuk aspirini baska adı yok çocuklar için olanı coraspirin değil hatta bende acaba kanama yaparmı diye krktum kendi tüp doktorumu aradım sordum kesinlikle kullan dedi ve bende tedrgin alıyorum yalan değil 3 gun oldu bugun yanii bende emin değilim cok da içim rahat değil kullanırken
bebek aspirini biraz daha hafif diye tahmin ediyorum...
benimkinin adı ecopirin birde 150 mg

canım sakın kafana göre aspirini iğneyi kesme bende korkudan kanama var diye kesmiştim ama sonra kanama çoğalmıştı...
yanlış bilmiyorsam bu tür ilaçları ani kesmeler ve sonra başalmalar iyi değil...
bende şimdi bu yüzden karrasızım acaba bebeaspirinimi alsam ecopirin ağır gibi...
dr a sorsam iyi olurdu numarasınıda almadım....

belgincim doğumgünün kutlu olsun yeni yaşın sana tüm dileklerini getirir inşallah ve hayırlısı ilede bebişini getirir inşallahhhh

slm arkadaşlar nasılsınız birazcık kk inceliym derken bizimle aynı kaderi paşlaşan bir arkadaşımız ameliyat oldktan sonra hergün eşine bu proğramı uyguluyomuş bakın bakalım biz bunların hangısını yapıyoruz (acıkca söylemek gerekirse baya moralım bozuldu)
Her sabah:
1 tatlı kaşığı, cevizli--ballı--arı sütü--polen karışımı
Zeytinyağında bekletilmiş 1 incir.
Kahvaltıda mutlaka keçiboynuzu pekmezi--yumurta--peynir--kuşburnu marmelatı--
ballı süt

İşe giderken 1 elma, 3 ceviz içi, 10 adet siyah üzüm kurusu, 3 kayısı, 3 incir kurusu

Öğlen muzlu--ballı--cevizli--tarçınlı karışım

Haftada 4 kere roka--tere--kıvırcık--turp--havuç--taze soğan--dereotu--maydonuz limonlu zeytinyağlı nar ekşili salata

Haftada 1 kere brokoli salatası
Haftada 1 kere kereviz salatası
Haftada 1 kere pırasa, 1 kere ıspanak, 1 kere bürüksel lahanası
Haftada 1 kere balık,
Haftada 1 kere bol kimyon--kekik--karabiberli tavuk ve kırmızı et
Her akşam 1 su bardağı taze sıkılmış portakal suyu
Bir akşam ayçekirdeği bir akşam yerfıstığı mutlaka
Her akşam keçiboynuzu kürü
Haftada 2 kere Sayın İbrahim Adnan Saraçoğlu Hocamızdan aldığımız bitkisel çay.

bebek aspirini biraz daha hafif diye tahmin ediyorum...
benimkinin adı ecopirin birde 150 mg

canım sakın kafana göre aspirini iğneyi kesme bende korkudan kanama var diye kesmiştim ama sonra kanama çoğalmıştı...
yanlış bilmiyorsam bu tür ilaçları ani kesmeler ve sonra başalmalar iyi değil...
bende şimdi bu yüzden karrasızım acaba bebeaspirinimi alsam ecopirin ağır gibi...
dr a sorsam iyi olurdu numarasınıda almadım....

yok kesmem canım birde 100 mg benimki artık devam ederim buna olmassa öbur gittiğinde sorarsın yada netten araştır bul telini doktorun

belgincim bu arada doğum gunun kutlu olsun rabbim uzun sağlıklı ömür versin

slm kızlar............

demek sidelaynın sonucu negatif oldu çok üzüldüm ya çok umutluydum ben olacak bu sefer diyodum ama nasip kismet değilmiş inşallah mevlam ona doğal yoldan gönderir bebişini daha iş başıda yapmadı galiba yoksa mutlaka uğrardı topiğe neyse kendinin sağlığı yerinde olsun yeter.....

melonycim demek gördün keseyi inşallah kalp atışlarınıda duyarsın canım......

bizim içinmi zaman çabuk geçiyor yoksa herkes içindemi aynı şey geçerli geçen balsuratı diğer topikte okudum doğum yapmış 14 15 günlük olmuş bile maaşallah sanki daha yeni hamile haberini vermiş gibi geliyo bana ada egede doğum yapmıştır hatta 3 aylık falanda olmuştur ikizlerine kavuşmuştur en sonunda yabangülüm baktımda takvimine seninde sayılı günlerin kalmış aymesinde dileminde inşallah sizlerde hayırlı doğumlar yaparsınız buraya yazarsınız minik meleklerimizle evdeyiz bizi uyutmuyolar diye tatlı hikayelerinizi yazarsınız canlar darısıda diğer hamile arkadaşlarımın başına inşallah sağlıklı sorunsuz bir gebelik geçirir hayırlı doğumlar yaparsınız .........bizlerede tabi hayırlı evlatlar nasip eder mevlam inşallahhh bizlerde o günleri görürüz

Kızlar benim değerlerde kolesterol üst sınırdan biraz yukarıda çıkmış, yani üst sınır 200, benim 217 çıkmış bu bir sorun yaratır mı?

slm arkadaşlar nasılsınız birazcık kk inceliym derken bizimle aynı kaderi paşlaşan bir arkadaşımız ameliyat oldktan sonra hergün eşine bu proğramı uyguluyomuş bakın bakalım biz bunların hangısını yapıyoruz (acıkca söylemek gerekirse baya moralım bozuldu)
Her sabah:
1 tatlı kaşığı, cevizli--ballı--arı sütü--polen karışımı
Zeytinyağında bekletilmiş 1 incir.
Kahvaltıda mutlaka keçiboynuzu pekmezi--yumurta--peynir--kuşburnu marmelatı--
ballı süt

İşe giderken 1 elma, 3 ceviz içi, 10 adet siyah üzüm kurusu, 3 kayısı, 3 incir kurusu

Öğlen muzlu--ballı--cevizli--tarçınlı karışım

Haftada 4 kere roka--tere--kıvırcık--turp--havuç--taze soğan--dereotu--maydonuz limonlu zeytinyağlı nar ekşili salata

Haftada 1 kere brokoli salatası
Haftada 1 kere kereviz salatası
Haftada 1 kere pırasa, 1 kere ıspanak, 1 kere bürüksel lahanası
Haftada 1 kere balık,
Haftada 1 kere bol kimyon--kekik--karabiberli tavuk ve kırmızı et
Her akşam 1 su bardağı taze sıkılmış portakal suyu
Bir akşam ayçekirdeği bir akşam yerfıstığı mutlaka
Her akşam keçiboynuzu kürü
Haftada 2 kere Sayın İbrahim Adnan Saraçoğlu Hocamızdan aldığımız bitkisel çay.

Bunlar sperm sayısını artırmak için galiba ama sağlıklı beslenmek için bile güzel bir liste..
Benim eşim içinse hiççç uygun şeyler değil..
Kahvaltı yapmayı sevmez , sebze mümkün olduğunca yemez, keçiboynuzu kürü yaptım hemen iki günde bıdı bıdı yaptı benim midem bulanıyor bütün gün diye ..
Bende günde 1 paket sigara içerken miğden bulnamıyor değil mi dedim ..
Dr'um tedavi süresince alkolü ve sigarayı kesinlikle yasakladı .. Ben zaten ikisinide kullanmıyorum .. eşimde alkol yok sigara var..Dün kesin kes tavrımı koydum umarım işe yarar!!

Kızlar benim değerlerde kolesterol üst sınırdan biraz yukarıda çıkmış, yani üst sınır 200, benim 217 çıkmış bu bir sorun yaratır mı?

Daha az yağlı yemekler yemeyi tercih et ve de kırmızı et tüketme bence arkadaşım nacizane tavsiyem.. Bunlar kolestrolü yükselten şeyler.

217 aslında çok yüksek değil ama dikkat etmen gerekebilir..

Melony güzel haberler getirmişsin topiğe çok sevindim canım..
Bebişin kese gözükmüş , kalp atışınıda duyarsan ohhh ne güzel valla..
Fadik ve snein için özellikle dua ediyorum çünkü mücadele içinde geçiyor hamileliğiniz..
Kan sulandırıcılar falan derken tedirginliğiniz ve haklı olarak ..
Allah sağlıcakla tamamına erdirsin..

Bunlar sperm sayısını artırmak için galiba ama sağlıklı beslenmek için bile güzel bir liste..
Benim eşim içinse hiççç uygun şeyler değil..
Kahvaltı yapmayı sevmez , sebze mümkün olduğunca yemez, keçiboynuzu kürü yaptım hemen iki günde bıdı bıdı yaptı benim midem bulanıyor bütün gün diye ..
Bende günde 1 paket sigara içerken miğden bulnamıyor değil mi dedim ..
Dr'um tedavi süresince alkolü ve sigarayı kesinlikle yasakladı .. Ben zaten ikisinide kullanmıyorum .. eşimde alkol yok sigara var..Dün kesin kes tavrımı koydum umarım işe yarar!!

Ya bilgecim biz hiç kocalarımıza bakmıyoruz :KK61::KK61::KK61:ben dun eşime anlattım bunları bunları yiyomus diye ya işde siz kocalara bakmayın neymiş sperm sayısı azmış tabi sayı az olur millet kocalarına nasıl besliyo bak diyo :KK66::KK66::KK66:ama baya güldük dün benim eşim allahtan kahvaltısını hiç eksik etmez artık çay yerine keçi boynuzu içiyor sabahları seviyor bir bardak anlıyacağın günlük 1 lt yakın süt içer spora gider ikimizede sigara dokunuyo içilen ortamda bile duramıyoruz ama canım olmayınca olmuyo herşeyin hayırlısı

buarada vurdunmu masaya yumruğunu

canım bende merak ediyordum seni
çok sevindim
her şey böyle yolunda ve güzel devam etsin
inşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşş

Bu yüzden senide merak etmiştim çok şükür iyisiniz...
Inan çok sevindim...
Iğne kullanmaya başlamakta iyi yapmışsın canım...
Dün gittiğim dr a ilk gidişim..dr bana ilk sorduğu şey iğne kullanıp kullanmadığım oldu....
Bende yine hocam kullanıyorum ama pıhtılaşma yok dedim...
Olsun biz senin durumundaki hastalara hep öneriyoruz dedi...
Hatta aspirini bırakmıştımya onada başla dedi...
Bende başlamakta kararsızım bu zamana kadar kullanmadım acaba ani başlarsan birşey olurmu yani kanama falan doğrusu korkuyorum...
Aspirini iğneyle beraber genelde hep veriyorlar ben kanamam olunca kesmiştim korkudanda başlamadım...
Dr ların bazısı başla bazısı bu saaten sonra farketmez dedi...
Bu dr da iğne tek başına yeterli olmayabilir diyor.

Canım senin aspirinin adı ne?

canım seni görmek çok güzel
özlettin kendini

kızlar kocalara kaldıysak zor benim eşim çok nazlı yetişmiş şimdi ikimizinde ilac tedavisi var ama bir küsünce ilacı almıyor ya benim halim daha zor bana küsüyorsun ilaca niye küsüyorsun agzına veririm zorla atar çocuk gibi valla gıdaya gelince çorba salata eksik etmem sigara kullanır sabahları mutlaka 1 bardak greyfut suyu taze sıkılmış of ama iş onlara kalmasın.

Ya bilgecim biz hiç kocalarımıza bakmıyoruz :KK61::KK61::KK61:ben dun eşime anlattım bunları bunları yiyomus diye ya işde siz kocalara bakmayın neymiş sperm sayısı azmış tabi sayı az olur millet kocalarına nasıl besliyo bak diyo :KK66::KK66::KK66:ama baya güldük dün benim eşim allahtan kahvaltısını hiç eksik etmez artık çay yerine keçi boynuzu içiyor sabahları seviyor bir bardak anlıyacağın günlük 1 lt yakın süt içer spora gider ikimizede sigara dokunuyo içilen ortamda bile duramıyoruz ama canım olmayınca olmuyo herşeyin hayırlısı

buarada vurdunmu masaya yumruğunu

Su vurmam mı masaya yumruğumu .. Birdaha beni dinlemesin sağ kroşe vuracağım sonra nakavt..
Şaka bir yana bu sigara iletinden kurtulmak lazım ..
Ben bıraktım 1 haftadır içmiyorum .. Hiççç zor olmadı bırakmak zaten tiryakisi değildim 3 yıl önce başladım oda 1 paketi 1 haftada bitiriyordum ..
Ama tedavim başlayınca biride aynı beşide dedim ve bıraktım şimdi aklıma bile gelmiyor..
İçmeyeceğimde bundan sonra , ben bırakınca eşim bana acayip sigara kokan nefesi kokan bi adam haline geldi ki çok titizdir..
Ama bu keçiboynuzu kürüne devam valla.. Seve seve olmasada çocuğu için içecek..Ne yapayım .. Azıcık faydası olsa ne ala..
Su snein eşin faydalı şeyler tüketiyor maşallah ..
Bende 10 günde 1 kilo pekmezi tek başıma yedim ki nefret ederim ama kansızlık vardı bende mecbur kaldım sonra bi baktım ki sevrek içiyorum inanılmaz alıştım..
Eşimin kahvaltı huyu yok ama akşamları ballı süt içireceğim ..
Bol meyve ve salata ...

Giz sende güzel şeyler yapıyorsun eşin için ..
Bende katı meyve sıkacağı almak istiyorum hep ansip olmadı bi kaç güne alacağım inşallah..
Eşim kahvaltı yapmadığı için sabahları sırayla portakal, greyfurt havuç suyu falan içireceğim..
En azından c vitamini alır ..
Katı meyce sıkacağıda çok pratik ablamda vardı çok hoşuma giderdi hep..
2 dakikada şipşak hazırlardı..

Herşeye bi çare varda şu sigara yok..
Hep sağlıktan kanserden bahsediyorum yok umurunda değil..

slm kızlar............

demek sidelaynın sonucu negatif oldu çok üzüldüm ya çok umutluydum ben olacak bu sefer diyodum ama nasip kismet değilmiş inşallah mevlam ona doğal yoldan gönderir bebişini daha iş başıda yapmadı galiba yoksa mutlaka uğrardı topiğe neyse kendinin sağlığı yerinde olsun yeter.....

melonycim demek gördün keseyi inşallah kalp atışlarınıda duyarsın canım......

bizim içinmi zaman çabuk geçiyor yoksa herkes içindemi aynı şey geçerli geçen balsuratı diğer topikte okudum doğum yapmış 14 15 günlük olmuş bile maaşallah sanki daha yeni hamile haberini vermiş gibi geliyo bana ada egede doğum yapmıştır hatta 3 aylık falanda olmuştur ikizlerine kavuşmuştur en sonunda yabangülüm baktımda takvimine seninde sayılı günlerin kalmış aymesinde dileminde inşallah sizlerde hayırlı doğumlar yaparsınız buraya yazarsınız minik meleklerimizle evdeyiz bizi uyutmuyolar diye tatlı hikayelerinizi yazarsınız canlar darısıda diğer hamile arkadaşlarımın başına inşallah sağlıklı sorunsuz bir gebelik geçirir hayırlı doğumlar yaparsınız .........bizlerede tabi hayırlı evlatlar nasip eder mevlam inşallahhh bizlerde o günleri görürüz

amin canım rabbim sizlerede nasip etsin en kısa zamanda işallah.

X