Erkek İnfertilitesi Erkek İnfertilitesi Yüzünden Hamile Kalamayan Bayanların Listesi

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
öylede normali 12 kilo diyorlar 22 kilo aldım.gerçi ömrümde bi kez 57 olmuştum bide şimdi kilo aldım.hep 50lerdeydim.sizde hamile kalında şişko olun işallahhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh

amin amin inşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşş
inşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşş

canım geçen yıla kadar beni çok yıptarattı bu 20 li diş
geçen yıl çekdirdim
dünya varmış hiç değmezmiş o acılara
şimdi bir tane daha var kendini gösteriyor
onada gününü göstereceğim

CANALR GERÇEK HAYATAN BİR HİKAYE BU
SİZLERLE PAYLAŞMAK İSTEDİM

sizlerle paylaşmak istedimUzun zaman önce büyük bir çaresizlikle sitenizi bulmuş ve üye olarak bilgiler almaya çalışmıştık. En sonunda yeğenimin bir tanıdığı vasıtasıyla İstanbul Altunizade'deki Marmara Üniversitesi Hastanesi ile irtibata geçtik ve Rabbim karşımıza öyle güzel insanlar çıkardı ki Allah onlardan razı olsun..

İşin ön kısmında 1 doktor ve iki hemşire görünüyor ama arka mutfakta süper bir ekip vardı. Kaldı ki orası bir üniversite hastanesi ama ilgi ve alaka özel hastanelerden farksızdı.Gerçi artık özel hastanelerde de eskisi gibi ilgi kalmadı. Tüp bebek doktoru Tevfik Bey ve hemşireler Fatoş Hanım ile Zehra Hanım.. Güler yüzlü samimi insanlar.. Hele Tevfik Bey; sabah erken saatte hastaneye gittiğimizde elinde kahvesini gösterip 'sende ister misin' diye sorabilecek kadar içten.. Biz ilk tedavimize başlamak için müracaat ettiğimizde inanılmaz şekilde raporumuz 2 günde çıktı ve işlemler o sırada çoktan başlamıştı bile. Ama ilk deneme sonucumuz hüsran oldu. Yine de hemen pes etmedik, yıkıldık elbette ama yılmadık.

Kış ayları tamamen gelmeden gidip gelmemiz sorun olmasın diye 3-4 ay sonra hemen ikinciyi denedik ama müthiş korkumuz vardı. Çünkü bu, devletin bize tanıdığı maddi imkanlarla son şansımızdı; 'ya bu seferde olmazsa' diye.. İkinci denememiz de yapıldı ve ilkinde yaşadığımız olumsuz neticeden dolayı olsa gerek eşim tahlilin yapılacağı günlerde kendini ilkindeki gibi rahatsız hissedince, biz de yine kötü sonuç diye düşünmeye başladık. Sabah vermeye gittiğimiz kanın sonucunu öğlen olmasına rağmen canım sıkılacak diye almaya gitmemiştim, nede olsa sonuç yine negatif dedim ve o moral bozukluğu ile babamın mezarını ziyarete gittim. Yaklaşık yarım saat sonra eşim sonucu aldın mı diye beni aradı ama henüz almadığımı, almayı da düşünmediğimi söyledim. Fakat eşimde 'İstanbul'daki hastaneden Tevfik hoca aradı ve olumlu ya da olumsuz sonucu bildirmemiz gerektiğini, bunun onlar için önemli olduğunu' söyleyince mecburen sonucu almaya gittim.

Hastaneye girip laboratuarın önüne geldiğimde eşimin ismini söyledim ve sonucu veren memur kağıdı elime uzattığında büyük bir şok yaşadım. İnanamadım defalarca baktım. İnanamadım memura okuttum. İnanamadım diğer hastalara okuttum. En sonunda dışarı çıktım ve hastanenin köşe bir yerinde kendimi tutamadığım için ,içimden hıçkırarak ağladım. Çünkü baba olacaktım.

İlk olarak sonucu bildirmek için hemen hastaneyi ve Tevfik hocayı aradım. Oda bunun güzel bir netice olduğunu ama asıl kesin sonucun bir süre sonra yapılacak kese kontrolünde netleşeceğini söyledi. Daha sonra hemen eve geldim ve eşimin karşısına geçip sonucu ona ağlayarak okudum ve inanın biz uzun süre şokunu yaşadık, sonuca hiç inanamadık hatta işin komik tarafı, eşim 3-4 aylık olup karnı belli olana kadar bile inanamamıştı. Aslında eşim inanmak istemiyordu, çünkü daha öncesinde yaşadığımız hayal kırıklığından dolayı buna sevinirse ve aksi bir şey olursa yine hevesinin kırılacağından ve bu sefer kolay kolay toparlanamayacağından korkuyordu.

Sonunda o en güzel hamilelik dönemlerini de atlattık ve 37nci haftanın dolduğu günün gecesinde sabaha karşı 04:15'te oğlumuz Yusuf Emir'imizi kucağımıza aldık. Biz yaşadık, Rabbim bize de yaşattı, tattırdı.. Eşim ve bende dileriz ki, nice olmayanlara da Mevla’m tattırsın, ama öncelikle hayırlı, sağlıklı ve Salih bir evlat inşallah.. Biz hep öyle dua ettik.. İnşallah nicelerinin de duaları bizimki gibi kabul olur

Son düzenleme:

Bende bakıcam çaresine yakında gerçi çok zorda değilim ama olsun..

Kızlar ben varyaaa inanılmaz şoklardayım yaa..
Üye olduğumdan beri sadece tüp bebek , aşılama ne biliyim infertilite bölümünü takip ediyordum..

Bir saat kadar önce bu KK'da başka neler varmı dedim ve psikolojik sorunlar bölümüne girdim...
Neler var yaa kendine hakim olamayıp saçını, kaşını, kirpiklerini kopartanlar, manik depresifliler(uc noktalarda neşe hali veya uc noktalarda depresyon hali),
kediden korkanlar, ellerini günde 500 kere yıkayanlar, bir söylediğini bi daha söyleyenler intihar etme düşüncesinden zevk alanlar, tv izlerlen duydukları kelimelerin harflerini söyleyenler ve en şok ediciside ocağı kapattığını bildiği halde gece 10 kere kalkıp kontrol edenler ve hatta fotoğrafını çekip kendine ben kapattım diye kanıt sunanlar..Çok üzüldüm .. Allah kurtarsın..

Konumuz değil ama inanılmaz ilgimi çekti ve dedim ki Allah'ım benim meğer ne muhteşem bir hayatım varmış dedim .. Meğer ben ne kadar zenginmişim dedim ..
Tek derdimiz bebek .. Evet zor ama nice zorluklar var..

Son düzenleme:

Yeter bu Editör Kazen'in hikayesi mi?

iyi akşamlar kızlar............

belgincim inşallah bu sefer yüzün güler canım kavuşursun bebeğine.........

sidelyadan haber yokmu canlar merak ediyorum sonucu ne zaman belli olacak....

başka tedavide olan arkadaşarımda inşallah hayırlısıyla kavuşurlar bebişlerine

Günaydınlar herkese ..
Harzem teşekkürler güzel dileklerin için..
Malesef Sidelyan'nın sonuç negatif..

günaydın kızlar bugün benim doğum günüm doğum günü çocuğu olarak erken kalktım...

kızlar şaka bir tarafa doğum günü felan bahane karnım çok ağrıdı akşam ve bende hemen dr gittim akdenizi ateşimiyim diye tahlil yaptırmaya değilim biliyorum ama yinede yaptırıyım dedim öğlen alacağım sonuçları bakalım

geçmiş olsun
iyi günlede kulan dişlerini
sağol canım allah razı olsun..

sağol bacım inşallah tek dileğim bu...

günaydın kızlar bugün benim doğum günüm doğum günü çocuğu olarak erken kalktım...

CANIM İYİ SENLER
YENİ YAŞINDA EN GÜZEL HEDİYEN BEBİŞİN OLSUN
İNŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞ
ANNESİNE SÜPRİZ YAPSIN

MUTLU YILLAR.inşallah bi dahaki sene bebişinle kutlarsın

herkese hayırlı gunler kızlar..
belgıncım dogum gunun hayırlı olsun.nıce senelere bebıklerınle beraber gırersın ınsaallah..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…