Erkek İnfertilitesi Erkek İnfertilitesi Yüzünden Hamile Kalamayan Bayanların Listesi

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
kızlar moralim sıfır tamda yarın dr gidecegiz vakit ya herşey yolunda o kadar mutkuydum ki
benim hastane işlerinden dolayı eleman aldık bugün kaza yapmış ya hasar çok arabamız çekildi yalvarıyorum dua edin her iki şey içinde gözümün yaşı dinmedi ya mutluluk bana göre degil herhalde

Giz çok geçmiş olsun ..
Bende çok üzgünüm bugün ki e2 değerim tam tamına 10.000 hatta 9.950 diyip dürüst olayım ...
4.000den sonrası büyük risktibenim kinin maşallahı var..
İğneleri kesti dr yarında kan vericem .. Üst üste 5. 1 hafta içinde de 6. kan verişim ..
Allah'ım yardım et nolur..
Transferim sallantıda cmt günü ki Opu iptal aşamasında..
Değerimin düşmesi gerekiyopr düşmesini beklerken yumurtalar kalitesizleşebilir...
Bu halde çatlatma iğnesi vurmakta Ohss'ye davetiye çıkarmakla eşdeğer...
Ne yapıcam bilmiyorum ..
Allah'a sığındım ...
Çok üzgünüm kızlar .. Allah'ım yardımcımız olsun ..

of bilgem canımın içi ya sana o kadar dua ettim deger düşsün diye kurban oldugum allah yardımcımız olsun ne olur rahat ol canımın içi bak şimdi kendi derdimi unuttum ne oluyor ya ikimizde beraber başladık ama tam sonuçlanacakken şuna bak yaradana sıgınmaktan başka çare yok kuzum eşinin haberi oldumu evet biliyordum ama söylemedim degerin düşmesi gerekiyor yoksa iptal canım ne zaman kan vereceksin tekrar ne olur stres yapma valla başımda şu olay olmasa çıkar gelirdim yanına

genelde canım e2 çok yumurtası olanlarda ve pco lularda oluyormuş dr unda bunu bilmiş olması gerekiyormuş 4 güne kadar şansın var unutma am 4 günden sonrakiler saglıklı yumurta olmuyormuş senin gibi arkadaşlar var 4 günde düşüp transfer olan ve şimdi bebegini kucagına alan sakin ol canımın içi

kızlar moralim sıfır tamda yarın dr gidecegiz vakit ya herşey yolunda o kadar mutkuydum ki
benim hastane işlerinden dolayı eleman aldık bugün kaza yapmış ya hasar çok arabamız çekildi yalvarıyorum dua edin her iki şey içinde gözümün yaşı dinmedi ya mutluluk bana göre degil herhalde
hay allah yaa çok geçmiş olsun canım...
en az sıkıntıyla atlatırsınız inş...

canım üzülmemek elde değil ama sen çok takmamaya çalış...
çünkü stresten uzak durman lazım...
rabbim yardımcınız olsun....

Giz çok geçmiş olsun ..
Bende çok üzgünüm bugün ki e2 değerim tam tamına 10.000 hatta 9.950 diyip dürüst olayım ...
İğneleri kesti dr yarında kan vericem .. Üst üste 5. 1 hafta içinde de 6. kan verişim ..
Değerimin düşmesi gerekiyopr düşmesini beklerken yumurtalar kalitesizleşebilir...
Ne yapıcam bilmiyorum ..
Allah'a sığındım ...
canım ne desem boş...
benim bu konuda bilgimde yok...
inş değer düşer ve sağlıklı yumoşların olur...
allah yüzünüzü güldürsün inşallah feraha çıkarsınız...

canım çook geçmiş olsun allahım beterinden saklasın dualarım seninle
Giz çok geçmiş olsun ..
Ne yapıcam bilmiyorum ..
Allah'a sığındım ...

canım arkadaşım tam olarak bilmiyorum bu konuyu ama transvere kadar etkiliyse çok büyük bi olay demek allah yardımcın olsun inşallah herşey en kısa zamanda düzelir dualarımdasın

kızlar ne oluyor böyle birer birer ya gizim canımm çok geçmiş olsun rabbim beterinden koruusn bundada bizim göremediğimiz bir hayır vardır muhakkak rabbime sığın gönlüne içine ferahlık vversin benimde toplamadan 2 gün önce eşim bayılmıştı epilepsiden bütün değerleri düşmüştü ogün sen içini kalbinide rahatlat psikolojin çok önemli çünkü allah yardımcın olsun
rabbim gönül muradını versin inşallah
bilgemcim ne diyim bilmiyorumki benimkinde hiçböle bişey duymamıştm e2 falan yani hatta hiçde kan vermedim sen 2 günde bir kan veriyorsun anlamadım drun herşeyin iyisini doğrusunu bilir inşllah ogüne kdar düşer canım ama sonucu kötü olmaktansa en doğru zamanda olması daha iyidir hakkında hayırlısı olsun inşallah sorunların kalkar ortadan ve bebişine kavuşuverirsin
allahım gizi ve bilgem arkadaşımıza haklarında hayırlısnı ver onları bu tedaviden mutlu ayrılmayı nasipe et işlerini kolaylaştır yarabbim amin amin amin....

Kızlar tek tek hepinize teşekkür ederim .. Belgin , Fadik, aşk meleğim ve Giz'im .. Sancılarım artmaya başladı .. Çok fazla yumurta olduğu için artık yürüken bacaklarımı kısa kısa açabiliyorum ayıramıyorum ..
Ağrılarım sırtımda ve belimde de başladı ..
Ama rabbime şükür bunuda şükür...
Dr'umlada konuştuk telefonda .. Yarın ki kan değerimin iğneyi kestiğimiz için düşmesini bekliyor , düşerse perşembe akşamı çatlatma iğnesini vurucam düşmezse cuma günü vurucam arkadaşlar ...
Dr'um sanırım küçük dozla nasıl hızlı bi şekilde yumurtalarım büyüdüyse kesmemle birlikte de düşeceğini düşünüyor sanırım ...
Ama inanıyorum ki, bir bildiği vardır...

Giz'imm senin tedavin yolunda gidiyor çatlatma iğnesini de vurdun herşey harika ..
Ama bugün yaşadığın üzücü olayın seni yıpratmasına izin verme şu aşamada morale ihtiyacın var ..
İlaç konusuna gelince dr'um bunuda söyledi , ama bir gün boyunca kendiliğinden düşmesini bekleyip gerekirse takviye ilaç alacağımıda söyledi..
Tüm ihtimalleri konuşuyoruz ..
Böyle işte kızlar ..

Ceylin'immmm az kaldı hadi inşş güzel haberle gelirsin ..
Umudumuz olursun ..
Haberlerini merakla bekliyorummm...
Ama sonuç ne olursa olsun unutma ki sen değerlisin ve inançla yoluna devam etmelisin .. Bu hepimiz için geçerli!

kızlar ne oluyor böyle birer birer ya gizim canımm çok geçmiş olsun rabbim beterinden koruusn bundada bizim göremediğimiz bir hayır vardır muhakkak rabbime sığın gönlüne içine ferahlık vversin benimde toplamadan 2 gün önce eşim bayılmıştı epilepsiden bütün değerleri düşmüştü ogün sen içini kalbinide rahatlat psikolojin çok önemli çünkü allah yardımcın olsun
rabbim gönül muradını versin inşallah
bilgemcim ne diyim bilmiyorumki benimkinde hiçböle bişey duymamıştm e2 falan yani hatta hiçde kan vermedim sen 2 günde bir kan veriyorsun anlamadım drun herşeyin iyisini doğrusunu bilir inşllah ogüne kdar düşer canım ama sonucu kötü olmaktansa en doğru zamanda olması daha iyidir hakkında hayırlısı olsun inşallah sorunların kalkar ortadan ve bebişine kavuşuverirsin
allahım gizi ve bilgem arkadaşımıza haklarında hayırlısnı ver onları bu tedaviden mutlu ayrılmayı nasipe et işlerini kolaylaştır yarabbim amin amin amin....

Aşk meleğim sen neden kan vermedin bilmiyorum ama bu önemli bişey aslında ben ultrasondan çok kan tetkiki yaptırdım çünkü yumurta rezervim iyi olduğu içinde kaç yumurtam oluştuğuna ve ohss riskimin olup olmadığına e2 kan tetkiki ile tespit ediliyor...Duan için sağol kuzummm bende snein için , hepiniz için eidyorum rabbim isteyen herkese sağlıklı ve hayırlı evlatlar versin..

hay allah yaa çok geçmiş olsun canım...
en az sıkıntıyla atlatırsınız inş...

canım üzülmemek elde değil ama sen çok takmamaya çalış...
çünkü stresten uzak durman lazım...
rabbim yardımcınız olsun....

canım ne desem boş...
benim bu konuda bilgimde yok...
inş değer düşer ve sağlıklı yumoşların olur...
allah yüzünüzü güldürsün inşallah feraha çıkarsınız...
B]

Fadik sağol arkadaşım inşşş hakkımızda hayırlısı ne ise o olsun..
[/
genelde canım e2 çok yumurtası olanlarda ve pco lularda oluyormuş dr unda bunu bilmiş olması gerekiyormuş 4 güne kadar şansın var unutma am 4 günden sonrakiler saglıklı yumurta olmuyormuş senin gibi arkadaşlar var 4 günde düşüp transfer olan ve şimdi bebegini kucagına alan sakin ol canımın içi

Gizzzzz bende öyle okudum ve gördüm inşş yumoşlarım kalitesinden taviz vermez :))
Herşeye rağmen umutlu olmak lazım ..

Son düzenleme:
bilgemmm her şerde bir hayır var derler canım
inşallah seninde sağlıklı bir şekilde transferin olur
takma bu kadar şu an sana en çok moral lazım
benşm her iki tedavimdede e2 testim iyi çıkmıştı
allahın izniyle sende başaracaksın canım :KK49:

gizcim çok çok geçmişler olsun
rabbim beterinden korusun
sende moralini bozma tedavine yoğunlaş
rabbim inşallah sonunda sizlerin yüzünü güldürecek :KK49:

kızlar çok değişik duygular var içimde bir an olmadı bu seferde diyorum,
sonra içimden bir ses neden olamsınki diyor
ben bu akşam test yaptırmak istiyorum ama eşim yarında ısrarlı
bakalım kandırabilecekmiyim :KK34:

ceylincim dualarım seninle arkadaşım.. hem kendine mutluluk ol huzu ol..hemde bize umut ol inşALLAH ...

BİLGEM üzüldüm arkadaşım ya.. neden öyle oldu ki ya.. inş. ilaçları bırakınca düzeliverir... tam da kuyruguna gelmiştin :KK43:( vardır bi hayır bunda da biliyon di mi ? :KK19: :KK19:

GİZ size bişey olmasın arkadaşım... cok daha bi büyük bi kazayı belayı defetmiştir inş. bilmezsin ki.. maddi acıdan cok zorlayacak sizi farkındayım ama tedavine engel olmasına izin verme canını sıkıpta.. bebegin gelirse borçlar hafif gelir inan evdeki huzurun yanında...

BELGİN,YABAN,MERYEM... sizlere de cok selam.. denkegelemz olduk iyce...

Aşk meleğim sen neden kan vermedin bilmiyorum ama bu önemli bişey aslında ben ultrasondan çok kan tetkiki yaptırdım çünkü yumurta rezervim iyi olduğu içinde kaç yumurtam oluştuğuna ve ohss riskimin olup olmadığına e2 kan tetkiki ile tespit ediliyor...Duan için sağol kuzummm bende snein için , hepiniz için eidyorum rabbim isteyen herkese sağlıklı ve hayırlı evlatlar versin..

canım dr.benim yumurta rezervimle ilgili bi sıkıntı görmedi bizdeki asıl sorun sperm yapısı ve sayısı olduğu için direk ona odaklandık biizm için tek gerekli sağlıklı spermdi.bilmiyorumki dr.neden böyle bişey:KK4: yaptı benim toplamda 22 adet yumurtam oluşmuştu 17,18,19 mm diler hepsi ayrıca transferden biigün önce bende sancı çekmiştim acaba erkenmi çatladılar diye düşünmü:KK4:ştüm ama bi sorun yoktu :KK4:kısmet artık bakalım allahım biizede çare verir inşallah

kızlar merhaba sizlersiz yapamadım 5 dk girip haber vermek istedim yumurtalar toplandı hiçbirşey hissetmedim eşim ve moral olarak birbirmizi rahatlattık canım eşimö onu böyle görmemiştim içi kan aglarken bile bana moral veriyordu cumartesi arıyacaklarmış kalite ve kaç embriyo koyacaklar
,bana jel estrofen birde progestron verdiler ya kullanan varmı bu igneyi iki tane verdiler gün aşırı iki defamı kullanacagım sonra yokmu tekrar soramadım gerçi pazar a geliyor ogünde transfer var sorarım ,
bilgem haber varmı canım
ceylin inanıyorum bebegin seninle
bana destek olan dua eden can kardeşlerim teşekür ederim ben yatıyım artık uykum var

Giz geçmiş olsun canım..
Allah beterinden korusun..

Bilgem inş değerin düşer emeklerin boşa gitmez canım..
ilk değerin 4000 lerdeyken yumurtaların boyutları yeterli değilmiydi ki ilaca devam ettirdiler..
işte tedavilerdede doktor ne derse aman bişey olmasın diye her denileni yapıyoruz..
hayırlısı neyse o olsun..

ceylinim inş oldu bu kez demelerimiz boşa çıkmaz..
herkeste lekelenme olmuyor ama her lekelenmesi olanda da gebelik oldu..
değerini yazdığını okumayı ümit ediyorum.. :KK54:

Son düzenleme:
giz hayırlısı olsun canım..
toplandıktan sonra ağrında olmadıysa sende şanslılardansın..
kanamanda çok uzun sürmez..
jel ve iğneyi transfer sonrası kullanıcaksın demi..
ben toplandıktan sonrayı inan şu an hatırlamıyorum..
jeli transfer sonrası uyguladığımdan eminimde iğneden emin değilim..
iğne tutunmasını kolaylaştırmak için.. ben kabadan vurdurdum her gün..
bitince de tekrar alıyorsun..
Allah gönlünüze göre versin..

Son düzenleme:

canım çok geçmiş olsun:96:

kızlar merhaba sizlersiz yapamadım 5 dk girip haber vermek istedim yumurtalar toplandı hiçbirşey hissetmedim eşim ve moral olarak birbirmizi rahatlattık canım eşimö onu böyle görmemiştim içi kan aglarken bile bana moral veriyordu cumartesi arıyacaklarmış kalite ve kaç embriyo koyacaklar
,bana jel estrofen birde progestron verdiler ya kullanan varmı bu igneyi iki tane verdiler gün aşırı iki defamı kullanacagım sonra yokmu tekrar soramadım gerçi pazar a geliyor ogünde transfer var sorarım ,
bilgem haber varmı canım
ceylin inanıyorum bebegin seninle
bana destek olan dua eden can kardeşlerim teşekür ederim ben yatıyım artık uykum var

hadi hayırlı olsun işallah yumoşlarının hepsi döllenir.

merhaba kızlar
aslında nete gircek hiç halim yok ama sonucu söylemeyi sizlere bir sorumluluk hissettim
evet anladığınız gibi bu seferde olmadı........

herkese çok çok teşekkür ederim güzel dilekleriniz için
ben size umut olamadım
inşallah güzel haberleri öncelikle giz ve bilgemden sonra sizlerden alabiliriz

bu arada dr un sonuç hakkında söylediği spermlerimizin yapısının
bir hayli bozuk olduğu
ve dölleme konusunda sıkıntı olduğunu söyledi
nitekim bizim de 1 embriyomuz son güne kadar gelebilmişti blastosistti ama tutunamadı işte
drun bir önerisi var spermlerin en sağlıklısına ulaşmak için direkt ameliyatla sprem elde etmeyi önerdi bunuda önümüzdeki günlerde emre beyle görüşeceğiz sizle bu konuda nedüşünüyorsunuz
tedavi olduğum merkez umut tüp bebek merkeziydi ve biz negatif sonucumuza rağmen memnun kaldık.

Son düzenleme:
merhaba kızlar
aslında nete gircek hiç halim yok ama sonucu söylemeyi sizlere bir sorumluluk hissettim
evet anladığınız gibi bu seferde olmadı........

herkese çok çok teşekkür ederim güzel dilekleriniz için
ben size umut olamadım
inşallah güzel haberleri öncelikle giz ve bilgemden sonra sizlerden alabiliriz

bu arada dr un sonuç hakkında söylediği spermlerimizin yapısının
bir hayli bozuk olduğu
ve dölleme konusunda sıkıntı olduğunu söyledi
nitekim bizim de 1 embriyomuz son güne kadar gelebilmişti blastosistti ama tutunamadı işte
drun bir önerisi var spermlerin en sağlıklısına ulaşmak için direkt ameliyatla sprem elde etmeyi önerdi bunuda önümüzdeki günlerde emre beyle görüşeceğiz sizle bu konuda nedüşünüyorsunuz
tedavi olduğum merkez umut tüp bebek merkeziydi ve biz negatif sonucumuza rağmen memnun kaldık.
Öncelikle geçmiş olsun canım. Rabbim sana ve eşine sabır, dayanma gücü ihsan etsin. Umarım en kısa zamanda toparlanırsınız, ki bizler herkeslerden daha da güçlü olmak zorundayız ki bebişlerimiz bize gelsin...

X