erkek arkadaşımın bende kalmasından rahatsız olan komşular

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Siz evlendiniz de cok mu mutlusunuz sanki. Keske evlenmeden biraz birlikte yasasaydiniz da iftiraya ugrayinca bile arkanizda durmayan birini onceden taniyip evlenmeseydiniz.
Ah cnm benm sen üşenmedin benm konularımı mı okudun bide üşenmeden koca yazıdan bi cümle mi buldun kıyamam bende şimdi açar okurdumda senden bşiler vaktim değerli .
Istedigin hayat bu mu . Sen hic evlenme ok . Adamlarada yazik.

Ne güzel sabırlı bir insansınız. Bir sürü şeye karışmalarına rağmen bir şey dememişsin. Kadının benim dedikodumu yaptığını duyduğum anda o kadınla kesinlikle kavga ederdim... sabrınızı tebrik ediyorum

hanfendi benim ağzımı daha fazla açtırmayın. size ne insanların hayatından? istediğimiz hayat neymiş? adamlara neden yazık oluyormuş? şu tapon zihniyetinizi bırakırsanız sanırım size bir kaç tavsiye verebilirim mutlu yaşamakla ilgili. zira burada insanları sürekli eleştirip hakaret ederek sadece kendinize zarar verirsiniz.

Bu ulke kimsenin mali degil , kimse git yurtdisinda yasa diyemez kendisinden farkli dusununlere o zaman siz de gidin arabistanda yasayin diyenler de hakli cikar

Burasi laik bir cumhuriyet , kimse musluman olmak zorunda da degil , muslumansa da dinini istedigi gibi yasar

Herkesin fikri ozgurlugu vardir , birbirimizi taciz etmeden saygi duymayi ogrenemedik bir turlu

Sizin adetiniz orfunuz farklidir benim ki farklidir

Bende esimle beraber yasadim evlenmeden once , karisan eden de olmadi , komsular dedikodumu yaptiysa da bilemem , bilsem de umursamazdim

Kendiniz saygi gormek istiyorsaniz farkli yasam tarzlarina da saygi duymayi ogreneceksiniz

Niye muhatap oluyorsun ki?
Buyuk ihtimalle kendi istedigi hayati yasiyorsun , k3ndi yapamadigi icin catliyor kiskancliktan..

Niye muhatap oluyorsun ki?
Buyuk ihtimalle kendi istedigi hayati yasiyorsun , k3ndi yapamadigi icin catliyor kiskancliktan..

sinirlerimi bozdu yazdığı mesajlara bakın ülkeden kovulmuşum,evlenmeyecek miymişim,son olarak da sevgilime yazık oldu. anlamadım ki neden

Kendi inançlarının %100 doğru olduğundan bu kadar emin olup, tersini görünce direkt bu yanlış diye yaftalayanlara bayılıyorum. Kendi küçük dünyalarındaki kurallara bütün dünya uymak zorunda sanki. Adamın biri dini nikah yapıp 10 eş alsa, reşit olmayan bir kız çocuğuyla evlense bu dine uygun olduğundan doğru oluyor, ya da en azından o kadar da zorlarına gitmiyor. Fakat sevdiği kişiyle aynı evde mutlu mutlu yaşayıp gidenler ahlaksız oluyor, kafalar ne güzel, hindistan cevizi gibi tın tın.

Sen yurdumuzun insanını beğenmiyorsan git yurtdışında fln yaşa.. bizim insanımız böyle . Ahlak edep ar kalmış insanlar çağa ayak uyduramıyor. Haklısın
Evlenmeyi düşünmüyormusun pki..

Evet bizim insanımız ahlak timsali dünyada eşi yok. Atma ziyaaa diyesim geldi

Bu konuda çok farklı düşünüyor olabiliriz.
Ama birbirimize saygı göstermek durumundayız.
Doğrular ve yanlışlar vardır ama kişiler kendi tercihlerini kendileri yaparlar.
Çok geleneksel eski bir mahallede modern görüşlü insanlar olarak bir sokakta yaşıyoruz.
Hepimiz birbirimize saygılıyız.
Alkol alan da var, beraber yaşadığını bildiğimiz de..
İlahiyat Mezunu olan da..
Din toplum bununla ilgili hiç fikir yürütmemiş insanlarda..
Bana ellerini uzatmamaları gerektiğini bilirler, onların dekoltesine minisine biz karışmayız.
Hep beraber aynı sofrada iftar da yaparız. Çay da içeriz. Haremlik selamlık oturduklarını bildiklerini de kendi evlerinde ayrı odalara misafir alırlar. Bunlar tamamen karşılıklı olması gereken saygıdır.

O seni ayıplayan kadınlar yalnızca otururdugun sitede değil, gördüğün gibi hayatın her alanındar burada da çıkmışlar ortaya. Birine cevap versen öbürü atlar konuş konuş bitiremezsin. O yüzden en temizi görmemek, yok saymak. Herkesin doğrusu kendine. Orası senin özel mülkün eğer ki tacizkar tavırlarına devam ederlerse semt karakoluna gidip "Komşum özel hayatıma karışmak suretiyle beni taciz ediyor" diyerek şikayetçi olma hakkına sahipsin.

Yoo tahmin ettim. Dogru tahmin mutsuzmussunuz. Allah sabir versin size. Kotu kocayla omrumu gecirecegime hic evlenmem daha iyi.

Bizim apartmandada hos karsilanmaz bu durum. Ama babanizin bu durumu hos karsilamasi cok garip... ben nisanlimin elini tutsam(tutuyorumda yanlis anlasilmasin) babam gorse cok kizar. Mezhepiniz biraz genis herhalde... bazi aileler rahatsiz olabilir normal.. kendi evlatlarinada ornek oluyosun cunku

şimdi insanlar gelenekselci oldu diye leş siz rahat olduğunuz için elit mi oldunuz ? Dedikodu yapmaları hoş değil belki ama sizin yaptığınız şey den rahatsız olma hakları var sizin de bu tepkiden rahatsız olduğunuz gibi herkes aynı kafa yapısında olmak zorunda değil beyefendi de yerine park etmenizi istemiyor olabilir bunun kadar doğal şey var mı ? Bence yok.

Herkesin kendi tercihi böyle aşşalayıcı konuşamazsınız babası en güzel cevabı vermiş milletin ağzını tıkamak kızını korumak istemiş ne deseymiş gelim dövim mi deseymiş tesekkür mü etseymiş. O kadar konu kalmadı koca sitede bu kız mı kötü örnek olucak çocuklara. İnsan evine istediğini alır. İşte babanız kızdığı için siz gizli gizli tutarsınız tutacagınız varsa.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…