erkek arkadaşımın bende kalmasından rahatsız olan komşular

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ona yazdim sana degil istedigimide yazarim isine bak sen. Hem ben eve erkek almam Allahtan nisanlimda oyle bi insan degil :)

bu ne saygısızca yorum ne biçim itam ediyorsunuz kadını adınız öğretmen bide yazık vallahi

bu ne saygısızca yorum ne biçim itam ediyorsunuz kadını adınız öğretmen bide yazık vallahi
Bosversene. Insanin mezhepinin genis olmasi ayip degil sadece soyledim. Benimde bazi durumlarda mezhebim genis olabiliyor. Bana yanlis geldi bu durum ben ailemden boyle gordum cunku.

Merak ettim. Rahatsiz olma hakkindan bahs ediyorsunuz ya

Bu hak yurt disinda yasayanlar icinde varmi? Yani orada Almanin biri, yada Fransali biri "ben basörtülü kadinlarin benim semtinde yasamalarini istemiyorum, cocuklarima kötü örnek oluyorlar" diyebilirmi?

Yada "havuzda hasemali kadinlardan rahatsiz oluyorum" denilebilirmi?

Son düzenleme:
kişisel haklarınız vardır şort giymek bikini giymek gibi bi de toplumsal olduğun yere uyum sağlamak gibi mesela bu durumda rahatsız olan fazlaysa diğerleri bu davranışı yapmamalı topluluk ahlakı varya hani hanımefendi bilmem yeterince açık oldu mu ?

Yani bir semtte hep Almanlar ve ya basörtü takmayan insanlar var ise, basörtülü bir kadin basörtüsünü cikartmali uyum saglamak adina. Dogrumu anladim?

Bosversene. Insanin mezhepinin genis olmasi ayip degil sadece soyledim. Benimde bazi durumlarda mezhebim genis olabiliyor. Bana yanlis geldi bu durum ben ailemden boyle gordum cunku.

Kaç mesaj attım hala anlamamışsınız durumun doğru olup olmamasını tartışmıyorum yada desteklemiyorum ama kimse kimseye karışamaz kaç yaşında kızı babasına şikayet edemez ünide çok vardı ailesinin yanında kapanıp üni oluduğu şehirde barlarda gezen. Yani kendi çocukları da belki brnzer bi hayat yaşıyodur kimse kınadığını yaşamadan ölmez

şimdi bu yoruma ne cevap vermem gerek? babam erkek arkadaşıma düşman gibi davransa,beni de fanusa kapatsa iyi mi? ben kendi kararlarımı verecek yaştayım babam da farkında. mezhebimiz geniş değil sadece sizinle dünya görüşlerimiz farklı. bunun için bize mezhebi geniş demenize gerek yok.

ben onların çocuklarına neden örnek olayım? ben erkek arkadaşımla sokakta mı oturuyorum? eve geliyoruz bizi gördükleri tek şey binaya giriş çıkış,balkonda kahve içmek,çiçek sulamak. neresinde kötü örnek olmuşum?

bazı aileler rahatsız oluyorsa çenesini kapatıp oturacak. kötülüğünü içinde yaşayacak. benim babam çıkıp o siteye gelip o adama ağzının payını da verebilirdi sen namus bekçisi misin diye. ama ne mutlu bize ki o kadar boş insanlar değiliz.

rahatsız olurlarsa olsunlar banane? kendi pisliklerinde boğulsunlar bana laf etmesinler. ben o kadına çıkıp da "sen de her gün çocuğunu dövüyorsun" diyor muyum? onun yaptığı benimkinden daha yanlış ama sınırımı biliyorum aile içine karışmıyorum. ayrıca hanfendi ben beyefendinin yerine park etmedim okursanız anlarsınız. her daireye ayrılan bir araçlık yer var ve alt komşum arabası olmadığı için gelen arkadaşımın park etmesine KENDİ RIZASIYLA izin verdi.

Bana gore mezhebiniz genis bu benim dusuncem. Digerlerine bisey diyemicem

Erkek kardeşim üni okurken ev sahibi aradı eve kız arkadaslarını alıyorlar diye. Bende ev sahibine aynı tepkiyi verdim. Çünkü bende biliyorum kardeşimin arladas grubu beraber sınavlara hazırlanır beraber gezer beraber takılır çocuklar evde arkadas ağarlayamaz mı? Kimseye saygısızlığı yok uyumlu düzgün kimseyi rahatsız etmeyen bi çocuk. Komşuluk hakkıysa mesele asıl onlar tahatsızlık veriyor

Ben babasini aramasini asla dogru bulmadim zaten bana gore en buyuk yanlis aile huzuru bozmaktir. Sadece olan seyi yanlis buldum bu kadar uzatma

Ona yazdim sana degil istedigimide yazarim isine bak sen. Hem ben eve erkek almam Allahtan nisanlimda oyle bi insan degil :)

hanfendi ne kadar boş konuşuyorsunuz yahu

erkek arkadaşımı tanıyor musunuz? hayır. beni tanıyor musunuz? hayır. size mezhebiniz geniş vs dedim mi? hayır. peki sizin nişanlınız beni ilgilendiriyor mu? hayır. babanızın size kızması benim sorunum mu? hayır. e o zaman sizi birazcık öteye alalım.

iyi ki böyle komşular bende yok valla ben bunlara inat o çocuğu kendi evimden başka yerde yatırmazdım her gün görsünler eve girip çıktığımızı, yapsınlar bakalım ne yapabileceklerse... evden mi attıracaklar? polis mi çağıracaklar? ahlak bekçiliği mi yapacaklar? yapsınlar bakalım neye yetecek güçleri. bunlara inat her gece o adamı o eve almazsam bana da wurstria demesinler! derdim. :)

Size hak vermeyince ne cok sinirlendiniz ama malesef haksizsiniz :)

yahu ben ne davranışı yaptım sizin kafanız yerinde mi? evimin içinden komşulara ne? ben çıkıp sitede çimlerde mi erkek arkadaşımla sarmaş dolaş oturmuşum ne yapmışım? evimin içi diyorum. size ne? onlara ne? topluluk ahlak kurallarıymış. adam sokakta karısını dövse ses çıkmaz,ama öpse auuuvv öyle mi? güldürmeyin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…