erkek arkadaşımın bende kalmasından rahatsız olan komşular

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Şaka gibi... Bence hiicc muhattap olmayın derim ben

şimdi hanımlar elit demek aslında elit demek olmuyor :) bu elit denen semtlerde, yerlerde parayı bastıran insanlar oturabiliyor. yani oralarda yaşamak için gereken tek şey kirayı falan ödeyebilecek ya da ev alabilecek kadar paranın olması yani yoksa kültür, bakış açısı, medeniyet gibi şeyler gerekmiyor. e hal böyle olunca parası olan geri kafalılar da bu elit yerlerde oturabiliyor. bir insanın parasının olması demek onun çağ dışı olmadığı anlamına gelmez. bir insan nikah olmadan erkekle kadının aynı evde kalmalarına, yaşamalarına sıcak bakmıyor olabilir ona birşey demem, görüşü böyle olabilir. zaten sorun kişisel görüşlerde değil, insanların bu görüşleri başkalarına dayatması ve onları rahatsız etmesi. bu tarz düşüncede olan insanlar aman bana ne, ben kendim yapmam kim yaparsa yapsın deyip kafa çevirip gitmiyor. ben yapmıyorsam kimse yapmasın kafasında oluyor. ama ben size bişey diyeyim mi? en çok böylelerinden korkmak lazım çünkü onlar kim bilir neler neler yaptılar ve bu yüzden millete taş atıyor. ben hep böyle düşünürüm. erkek arkadaşımın evime gelmesine ahlaksızlık diyen ve beni rahatsız edecek hareketlerde bulunan insanın ahlaksız olduğunu düşünürüm. işkilli bişey dingildermiş hani öyle bir laf var ya...

şimdi senin duruma gelince konu sahibi... hiç cevap vermene, muhatap olmana gerek bile yok. bu konuda tek kelime bile etmen çok saçma çünkü onlara ne ki? onlara birşey söylemek, anlatmak ya da sizi ilgilendirmez demek zorunda bile değilsin. siz çevreyi rahatsız etmiyorsanız, ne bileyim gürültü falan yapmıyorsanız kimse birşey diyemez. o evlilerin de kapalı kapılar ardında ne yaptığı belli değil, bazılarının tabi. bana birileri böyle yapsa onlara inat adamı alırım eve sabahlara kadar hiç çıkarmam :)

ben anlamıyorum gerçekten.. insanların hiç derdi tasası uğraşacak şeyi yok sonsuz mutlular demek ki ki komşusun özel hayatını dert ediyorlar kendilerine artık.

Duymayın geçin..

Sizin evinize kimin gelecegi sizi ilgilendirir. O konuda haklisiniz ama otopark konusunda yoneticiniz hakli. Komsunuzun kullanmadigi otopark alanini misafirinize veremezsiniz, ya kendi arabanizin yerini verirsiniz ya da misafir alanini kullanirsiniz. Su otopark yuzunden insanlarla ben de hep papaz oluyorum,herkes hakki kadar kullanima sahip olmaliyken hep daha fazlasini gasp ediyorlar

Sizin evinize kimin gelecegi sizi ilgilendirir. O konuda haklisiniz ama otopark konusunda yoneticiniz hakli. Komsunuzun kullanmadigi otopark alanini misafirinize veremezsiniz, ya kendi arabanizin yerini verirsiniz ya da misafir alanini kullanirsiniz. Su otopark yuzunden insanlarla ben de hep papaz oluyorum,herkes hakki kadar kullanima sahip olmaliyken hep daha fazlasini gasp ediyorlar

Otopark konusunda alt komşum benim arkadaşım o kendisi söyledi hani bir arkadaşım gelmişti misafir otoparkı açık olduğu için arabasi çizilmişti o yüzden kendisi teklif etti koyun bir şey olmaz diye. O yazıyı tamamen beni rahatsız etmek amaçlı asmış adam. Altta oturan arkadaşımla da güldük hani alan razi veren razi diyerek :)

Ama tabi o yazıyı gördükten sonra bir daha koymayız.

Bence de niye kız taşınıyor madem bu kadar rahatsızlar onlar taşınsin
Evlerinin ikinci katında adam imam nikahlı metresiyle otursa korkularindan sesleri çıkmaz
Her gün kocasından dayak yiyen bir kadın duysalar arayip polise habervermezler
Ama bu konuda pek bir duyarlı olurlar yersen
Aynen katılıyorum sakin taşımayın inatlarına yaşayın

Ailem ankaralı
Ben de ankara doğumluyum ama bursada yasıyorum doğdugumdan beri
Cidden ankara cok geri bir sehir
Bütün kuzenlerim orda buyumus benim
Yasca da yakınız
Bize normal gelen seyler onlada göre ayıp mesela
Hiç ısımamdım su ankaraya
Gittiğimde cok kasılıyorum
Birkere üşütmüştm istifra ediyordum
Halam hemen gebe misin dedi
Şok olmustum onlar göre mide sadece hamileyken bulanır sanırım
Cahil insanların yağtığını tüm ankaraya mal edemezssiniz

Sen yurdumuzun insanını beğenmiyorsan git yurtdışında fln yaşa.. bizim insanımız böyle . Ahlak edep ar kalmış insanlar çağa ayak uyduramıyor. Haklısın :KK14:
Evlenmeyi düşünmüyormusun pki..

Sen yurdumuzun insanını beğenmiyorsan git yurtdışında fln yaşa.. bizim insanımız böyle . Ahlak edep ar kalmış insanlar çağa ayak uyduramıyor. Haklısın :KK14:

birincisi bana sen diye hitap etmezseniz sevinirim.

ikincisi ben buraya "nerede yaşamalıyım?" diye konu açmadım. güzel fikirlerinizi kendinize saklayın. ah tabi imkanınız varsa ülkeyi terk de edebilirsiniz.hatta yanınıza "insanım" dediğiniz topluluğu da alarak :)

ben insanlar benimle aynı düşünsün,benim hareketlerimi desteklesinler demiyorum. ne düşünüyorlarsa düşünsünler. ama bunu beni rahatsız edecek şekilde dile getiremezler. istersem sevgilimi getiririm sevişirim istersem normal arkadaşlarımla sabaha kadar içerim. benim evimden kime ne? ar,edep,ahlak,haya vs vs bu tip normları siz kendinize dayatın. ben ailemden aldığım terbiye doğrultusunda insanların "özel hayatına" ne olursa olsun müdahale etmemeyi öğrendim,size de tavsiye ederim. ve size üzücü bir şey söyleyeyim mi o smoking emojiyi attığınız zaman laf sokmuş olmuyorsunuz,biraz üzücü ama durum bu şekilde.

evlenmeyi düşünmüyorum. önce okulu bitirip daha sonra master planım var. ve size de iyi bir haberim var master için yurtdışına gideceğim. yurdunuz insanı rahat bir nefes alabilir,"edepsiz,arsız,ahlaksız" bir kişi eksildiği için. iyi günler hanfendi içinizin kötülüğünde boğulun olur mu

Aahaha komşu geldi:KK53:

babam komşuya demiş ki,"21 yaşında sizin çocuğunuzdan küçük kızın evine girip çıkanı kontrol etmekten utanmıyor musunuz? bu kadar mı boşsunuz beni meşgul etmeyin kızımı da rahat bırakın" aynı lafları hanfendiye de gönderiyorum :) en azından bizim komşu kendi çapında takılıyordu. buradakiler evliliğimi bile düşünür olmuş. :KK70:

dün gece erkek arkadaşım bende kaldı. gece 1 gibi gelip direkt yattık 8'de de çıktık. sabah üst komşu gördü sorguya çekti. sonra babamı aramış. babamdan cevabını almış. babam buna sizi ilgilendirmez tarzı konuşmuş.

sitede açık otopark geniş ama her daireye 1 araçlık kapalı otopark yapmışlar,benim alt komşumun arabası olmadığı için gelince arkadaşlarım falan onun yerine bırakıyor. bugün eve geldim otopark girişine "HERKES KENDİ ALANINA PARK ETSİN. MİSAFİRİ OLAN KENDİ ARABASINI ÇIKARSIN" yazılmış. yönetici de sabah bana laf eden herif.

ben bu akşam üstü köpeğimi dolaştırmaya çıkardım,çimlerde oynadık falan gayet keyifliyiz sabah tartıştığım adamın eşi,yanında birkaç kişiyle daha banklarda oturup dedikodumu yapıyor. kulağımın duyacağı yükseklikte "sevgilisiymiş...yaaa babası da bişey dememiş...yuh o adam bi de okumuş olacak. ar edep kalmamış..." diye konuşuyorlar.

hiç ses etmedim kafamı çevirdim gittim. ama sinirlerim aşırı derecede bozuldu. bir kez daha olursa ben bu insanlara ne tepki vereceğim? babam ısrarla muhatap olma diyor. ama bir şey demedikçe içim içimi yiyor. taşınmak istiyorum ama ev benim taşınamıyorum.

not:bu arada burası mahalle falan değil bildiğiniz ankaranın sözde elit ama içindeki insanların çoğu leş olan bir sitesi.

Asla muhattap olmayın boş boş konuştuklarıyla kalsın terbiyesizler

Siz evlendiniz de cok mu mutlusunuz sanki. Keske evlenmeden biraz birlikte yasasaydiniz da iftiraya ugrayinca bile arkanizda durmayan birini onceden taniyip evlenmeseydiniz.

Kimse kimseye karışmasın sınırını bilsin konu sahibinin ailesi sorun cıkarmıyorsa dışardakilere bişey düşmez kız fuhuş yapmıyo bişey yapmıyo. Tepkim özel hayata karışılmasına. Biz yorum bile yapamayız. Öyle dedikodu yapan komsunun kızı sehir dısında üni okurken kimlerle beraber oluyodur belkide. Ama ailesi bilmiyo. Hangisi normal sizce?

Yok cnm Bn oturup milleti dikizlemem yaptığına ah vah deyip araştırmam. Allah hidayet versin derim içimden gördüğümdede tebessümümü eksik etmem. Geri kafalı olmayım die Bursa'da yanlışı savunacak kadarda geniş değilim. Anladın sen.

allah size hidayet versin de milletin içini dışını bilmeden burdan atıp tutmayın hanfendi. geri kafalılık,ileri kafalılıkla alakası yok. KİMSENİN ÖZEL HAYATI SİZİ VEYA BİR BAŞKASINI İLGİLENDİRMEZ,SİZE YORUM HAKKI TANINMAZ BU TARZ KONULARDA.

açıklayıcı oldu mu?

babam komşuya demiş ki,"21 yaşında sizin çocuğunuzdan küçük kızın evine girip çıkanı kontrol etmekten utanmıyor musunuz? bu kadar mı boşsunuz beni meşgul etmeyin kızımı da rahat bırakın" aynı lafları hanfendiye de gönderiyorum :) en azından bizim komşu kendi çapında takılıyordu. buradakiler evliliğimi bile düşünür olmuş. :KK70:
Hep daha fazlasını isterler :KK53: Ben çok güzel bi cevap verirdim de yazmayayım banlanırım

Yok cnm Bn oturup milleti dikizlemem yaptığına ah vah deyip araştırmam. Allah hidayet versin derim içimden gördüğümdede tebessümümü eksik etmem. Geri kafalı olmayım die burdada yanlışı savunacak kadarda geniş değilim. Anladın sen.
Yorum yapmamak da bi seçenek.
Madem umrunda değil kimin ne yaptığı sana ne evlenmesinden? Hakaret etmişsin bir de:işsiz:

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X