erkek arkadaşımın bende kalmasından rahatsız olan komşular

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Konu sahibi komşuları görmezden gelin. Onları kesinlikle ilgilendirmeyen bir durum. Ben de üniversite yıllarında 4 sene erkek arkadaşımla birlikte yaşadım. Şu anki eşim olur kendileri. Komşularımız kahveye çaya bile gelirdi bize :) Hele bir Aydan teyzemiz vardı, ne zaman sarma, mantı vs yapsa 2 tabak kapar getirirdi bize. Hiçbirinden ne kötü bir bakış, ne ima, ne de başka birşey görmedik. Ki bu 10 sene önceydi. İleriye gideceğimize geriye gidiyoruz saygı bakımından.

Takma kafana evde ses gürültü olmuyosa insanlar ne diye rahatsız oluyoki namus bekçisi olmuş herkes.üzülmene değmez

Konu sahibesinin sonuna kadar arkasindayim.
Ailesi kızlarının bir hayatı olduğunu kabul etmiş onun da birey olduğunu kavramış bir aile.
Taşlayan kadınlar sizlerin bunu anlamasını bekleyemem...
Kocası için hediye paketi olarak kırmızı kurdelayla bağlanıp eşinin 40. Dokunduğu ten olup kendisinin vajinismusla utançla ne yapacağını bile bilmemekle uğraştığı evliliklerine de ben anlam veremiyorum.
Kocanız bakır miydi? Hiç sanmıyorum
Sizi siz yapan değer bacağınızın arasındaki ile ne yaptığınız değil güzel hanımlar.
Sizin zekanız var gülüsünüz var aklınız kariyeriniz var siz varsınız her şeyden önce. Lütfen kendinize değer verirken cinsellik gibi çok çok doğal bir sürece göre değer vermeyin.
Kimse kimseyle yattı diye değersiz değil yada evli iken yaptı diye daha üstün değil
Inanclariniz da sizin. Kimse kimseyi ne cennete ne cehenneme götürebilir. Lütfen kimseyi yargılamadan hayatına burnunu sokmadan sadece sizinle olan ilişki ile değerlendirin arkadaşlık kurun.
Kadının kadına düşmanlığı Türkiye gibi tecavüzün tacizin yoğun olduğu yerde bizi daha da kötüye götürür.

Herkesin değer yargıları ve kriterleri farklı. Bunu anlamak çok mu zor? Bir tanıdığım vardı ve erkek arkadaşı-normal erkek arkadaşı, sevgilisi değil- aylarca kızın ailesi ile kaldı. Birçoğumuza göre ters belki ama onlara göre normal. Başka bir tanıdığımın da babası çok katıdır böyle konularda. Herkesin doğrusu kendine arkadaşlar.

Ya çok alakasız ama sizi bizim okuldaki bayan müdür yardımcısına benzetiyorum , ifadeler söylemler aynı , çok tatlısınız :))

En sevmediğim komşu tipine sahipsiniz. Ben hiç bilmem yan komşumun evine bile kim girmiş kim çıkmış. İnsanların kendi mükemmel hayatlarını bir yana bırakıp da başkalarını dikizleyip bir de bu şekilde karışma şikayet etme haklarını kendilerinde görmeleri çok sinir bozucu.

Konuda polemiğe neden olup sizi kınayan bir hanım arkadaşımızın konularına baktığımda bu platformda sevgilisi ile birlikte olduğunu söylemiş bulunduğunu gördüm. İnsanların ikiyüzlülüğü konusunda diğer mesaj atan arkadaşların ne denli haklı olduğunu da gözler önüne seriyor.

Nasıl saçma eleştiriler yapılmış. Kimse erkek arkadaşıyla yaşıyor, erkek arkadaşı evine geliyor vs diye mezhebi geniş yok efendim değersiz falan değildir.
O halde erkek eli tutan da ona sarılan hatta sevgilisi olan hatta ve hatta bi erkeğe seni seviyorum diyen de değersiz olsun. Karşı cins ya aman diyeyim muhattap dahi olmayın... Bravo mantık bu yani

Konu sahibinin de babasını tebrik ederim. Adam ne güzel kızının arkasında durmuş napsaydı dövse sövse daha mı iyiydi? Keşke tüm anne babalar evlatlarının arkasında dursa

İnanç bakımından da herkesin günahı sevabı kendine. Ha illa uyarmak istedin güzelce uyarısın. Tutup da vay efendim zina yok efendim sen şöylesin sen böylesin diye yargılayamazsınız.

Keşke "ay eve erkek getiriyor" zihniyeti yerine çocuğunu döven karısını döven komşuya uyarıda bulunsak.

Dönüp kendi ...üne bakmadan milletin ahlakını inancını mezhebini sorgulayanlar... şu tepkiyi sokağa çöp atana, millete laf atana verseniz ne çok işe yarardı. Malum çocuklara kötü örnek.

Çoğunluğa uyacaksın kardeşim deyip kendisine ama açıkların gezdiği bir yerde başörtü örtmemen mi gerekir o zaman diyene "ne alaka?" diye cevap veren ilginç kafa hali

Evine erkek girmiş ana bizim eve (!) giren çıkan yok diye mi bu şiddet celal? Yoksa beni çok seviyosun da(!) yanmamı mı istemiyosun gene? Yoksa gerçekten çoğunluğa uymak mı doğru olan başı açıkların içinde başörtü örtmek de şimdi caiz değil mi?

Yoksa evde erkek arkadaşla çay içeceğime dışarıda içki içip ahlaklı kalmaya devam mı? Ben annemle babamdan öyle gördüm annemle babam öyle dediyse öyledir çünkü bi kereeee.
Ben neden buradayım? Kim bu insanlar? 1453. Anam. Kanuni Sultan Süleyman...

İşin ahlaki ve dini yönünü bir kenara bırakırsam. Yani yaşadığımız toplumu, inancımızda birlikte yaşam ,cinselliğin yaşanma şekillerini, gıybet ve erdem üzere olan konuları da... Yaşam tarzınıza göre yorum yapacağım. Sizin, ailenizin, erkek arkadaşınızın ve onun ailesinin açısından sorun yoksa kime ne! Eğer orada yaşayacaksanız önerim ağzınızı bozmayı ve karşı tarafı aşağılamayı göze alın. Nazik olmayın ve günahkarı oynamayın ( yaptığınız yanlışmış gibi susmayın ya da kabuğunuza çekilmeyin) ağzınıza geleni sayın. Sen kimsinden başlayan uzun bir yüksek sesli konuşma karşılasın komşularınızı. mülk sahibisiniz sizi imza toplayıp attıramazlar. Evli bir erkekle değilsiniz ki zina yapıyorla suçlanasınız. en iyi savunma saldırıdır. Öyle laflar edin ki sizinle muhatap olmamayı onlar seçsin hatta yüzyüze bile bakmak istemesinler. Eğer sitenizde köpek yasağı yoksa köpeğinizle ilgili konularda da benzer tavır içinde olmanızı öneriyorum. Örneğin ben sizin çocuklarınızı gürültüsünü çekiyorum hiç kafamı ... lütfen çocuklarınızı çıkarınca ağızlarını bantlamayı unutmayın diyor muyum gibi. Ki ben olsam daha da kötülerini söylerim ama sen sanırım daha naziksin. Ki karşı tarafın çocukları seni rahatsız etmiyor olabilir ama madem senin çocuğuna laf ediyorlar yapacak bir şey yok. Hayvan sahibi değilim ama hayvan sahibi doğal anne içgüdünüzü ortaya çıkarın. Ayrıca özel hayatınız kapalı kutu kalsın. Kimseye hesap vermeyin. Soranlara size ne deyin, merak insanı öldürür, gıybet yapacak gündeminiz mi yokta soruyorsunuz, ahlak bekçisimisiniz, kimsiniz ki ailemi arayıp bir de beni şikayey ediyorsunuz. Hakkınızda suç duyurusunda bulunurum beni rahatsız ediyor aile mahremiyetime saldırıyor diye vb denecek çok şey var da burada kalayım. Farklı yapılarda bir çok insan birbiriyle komşu ama birlikte yaşamak bu kadar zor olmamalı diye düşünüyorum. Kolay gelsin

Ben gereken insanlardan gerekli yorumu aldım. Buraya gelip ahlak timsali olan hanımlara da ilerde kızlarını sokaklardan toplamak istemiyorlarsa onları korkutmadan yaklaşmalarını öneririm.

Burada,sadece kadınların olduğu bir platformda bile acımasız şekilde eleştiriliyorsam sanırım komşulara karşı kendimi savunmam daha zor olacak. Ama pes eder miyim? Tabiki hayır :)

Daha fazla kalp kırmadan konumu kapatabilir misiniz? Mune

normalde boyle konulara pek yorum yapmayi tercih etmiyorum. konu sahibi kusura bakmayin konunuzu biraz sabote ediyor gibi olacagim ama kayitsiz kalamadim. madem rahat yasamak istiyorsunuz yurtdisina gidin demis bazilari, kusura bakmayin hangi sayfada oldugunu hatirlayamadigim icin alintilayamadim. ben binlerce kilometre uzakta yasiyorum ama oyle gidin demekle olmuyor maalesef. konu sahibinin komsularinin zihniyetinden yurdum insani maalesef dunyanin her yerinde mevcut. dunyanin bir ucuna gitsen dahi buluyorlar ve dedikodunuzu yapiyorlar. madem bize bu kadar kolay git deniliyor bir zahmet bu zihniyetteki cok ahlakli zat-i muhteremlere turkiye'ye geri dönun orada bari insanlara huzur verin der misiniz?

ona buna ahlak bekciligi yapanlarin neler yaptigini yazmayacagim, zira sadece ulke degisiyor geri kalan iki yuzluluk, her sey turkiye'dekiyle ayni.

dik dur konu sahibi, sizi ilgilendirmez de gec, aciklama yapma kimseye.

Bu posttan bayağı banlanan çıkacak gibi

O değil de konu sahibiyle hemen hemen aynı yaşta olabilecek aykırı düşüncedekiler çok kıskanmış kızı, çatır çatır çatlama kisvesinde kınama mesajları ard arda yağmış gitmiş kınadıkları başlarına gelmese bari

Bu arada Ankara'ya laf edenleri de ben kınıyorum esefle.. Batıkent, Çayyolu, Ümitköy'de bile arıza insan mevcut..
Sorun şehir/mekan değil zihniyet

Burda bir konu açılıyorsa, bütün kk üyeleri konu sahibini desteklemek zorunda değil.
Özgürlükten bahseden ve konu sahibini destekleyenler, tam tersi yorum yapanların da bi özgürlüğü olduğunu kabul etmek zorundalar.
Herkes birbiri ile aynı düşünmek zorunda değil.
Komşuları konu sahibini taşlıyor, konu sahibi ile aynı fikirde olanlarsa, tam tersi fikirde olanları taşlıyor.
Valla kimse ozaman özgürlükten bahsetmeyecek.

Ankarada okudum yaşadım, Ankara diğer büyük şehirlere göre daha dar görüşlü insanlara sahip, istediğiniz elit semtte yaşayın şehrin bakış acısını değiştiremezsiniz, Kimsenin sizin hayatınıza karışmaya hakkı yok ama ailelerin yasadığı yerlerde de bekar bir kızın evine bir erkeğin girip çıkması da hiç hoş karşılanmaz, herkes colugumuz var çocuğumuz var kimin girip çıktığı belli değil derler.burada yapabilceginiz 3 şey var.
1*) ya kimseyi dinlemez canınızı sıkmaz oturmaya dewam edersiniz,
2**)ya oradan taşınırsınız.
3***) ya da erkek erkek arkadasınızla dışarda görüşürsünüz dedikodulardan kurtulursunuz.

Çok çok doğru herkes herkesin fikrini kabul etmek zorunda değil ama saygı duymak zorunda,

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…