erkek arkadaşımın bende kalmasından rahatsız olan komşular

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sizin yasaminiz kimseyi ilgilendirmez ama su sizin yasaminizi benimsemis kisilerle de ,karsi goruslu insanlara sig dar goruslu geri kafali gb gb gb bisuru itamda da bulunmak onlardan geri kalir bi davranis degil

Ayrica cocuklarin oynadigi cimlere cidden kopeginizin tuvaletini yapmasi sagliksiz olabilir. Siz nekadar pisligini alsanizda temizlenmez . Hayvanlar mukemmel canlilardir dogalinda o kendini pisligini zaten orter ama tabi suni cim kumda yapamaz site disinda gezdirmek daha guzel olur sanki

Hayirdir kardesim nikasiz beraberlikler ne zamandir medeniyet oluyor da babalar da laf diyenlere kiziyor zaman nasil hizla akiyor dün ayiplanan seyler nasil normal sayiliyor aklimda deli sorulaaarr..???? Geri kafalilikmis vay be bende konu acmisim oysaki birde kutlamali bunlari milletin gozune sokmali normal birsey mis gibi colul cocuga da ornek olmali cok geri kaldmm cookkk

Siz evlendiniz de cok mu mutlusunuz sanki. Keske evlenmeden biraz birlikte yasasaydiniz da iftiraya ugrayinca bile arkanizda durmayan birini onceden taniyip evlenmeseydiniz.

Bizim apartmandada hos karsilanmaz bu durum. Ama babanizin bu durumu hos karsilamasi cok garip... ben nisanlimin elini tutsam(tutuyorumda yanlis anlasilmasin) babam gorse cok kizar. Mezhepiniz biraz genis herhalde... bazi aileler rahatsiz olabilir normal.. kendi evlatlarinada ornek oluyosun cunku

şimdi insanlar gelenekselci oldu diye leş siz rahat olduğunuz için elit mi oldunuz ? Dedikodu yapmaları hoş değil belki ama sizin yaptığınız şey den rahatsız olma hakları var sizin de bu tepkiden rahatsız olduğunuz gibi herkes aynı kafa yapısında olmak zorunda değil beyefendi de yerine park etmenizi istemiyor olabilir bunun kadar doğal şey var mı ? Bence yok.

Millette ne babalar var yaw
Vay babasını...

20. sayfaya kadar alıntıladığım yerlere gülüyorum be. :KK70: :deli::eğlence::halay::KK50:

Ben gereken insanlardan gerekli yorumu aldım. Buraya gelip ahlak timsali olan hanımlara da ilerde kızlarını sokaklardan toplamak istemiyorlarsa onları korkutmadan yaklaşmalarını öneririm.

Burada,sadece kadınların olduğu bir platformda bile acımasız şekilde eleştiriliyorsam sanırım komşulara karşı kendimi savunmam daha zor olacak. Ama pes eder miyim? Tabiki hayır :)

Daha fazla kalp kırmadan konumu kapatabilir misiniz? @Mune
Canım seni baban sıkmamış da ne olmuş onların sokakta yaptığını sen evinde rahat yapıyorsun hepsi bu. Sokakta yapana bak bak utanmıyor neler yapıyor deniyor, sana da evin içinde sevgilisi ile kimbilir neler yapıyordur deniyor. Aranızda pek fark yok anlayacağın.
Sen eve erkek arkadaşını alıyorsun bundan kime ne ise, sokakta kimin ne yaptığından da sana ne.
Milleti birbirine düşürme amaçlı bir konu bence de kapatılmalı.

Canım seni baban sıkmamış da ne olmuş onların sokakta yaptığını sen evinde rahat yapıyorsun hepsi bu. Sokakta yapana bak bak utanmıyor neler yapıyor deniyor, sana da evin içinde sevgilisi ile kimbilir neler yapıyordur deniyor. Aranızda pek fark yok anlayacağın.
Sen eve erkek arkadaşını alıyorsun bundan kime ne ise, sokakta kimin ne yaptığından da sana ne.
Ateşle barut yan yana duruyor demek ki evde canım, dısardakiler her haltı yiyorlar ya evdekiler uslu uslu oturuyorlar işte ....

Arabistan diye bi yer var, çok güzel.. Gitsenize..
Kardesim bu dusuncemin ülke ile degil islami düsünce ile alakali oldugunu ve benim bu durumumu normal karsilamamam bu ülkeden gitmem gerektigi kanisina varman da insan goruslrrine saygili olmadigini gosterir.. nikahsiz beraberliklerr mesru karsilanmamali fikriim degismeyecek

Bazi insanlarin anlayamadigi bir sey var, evlilik oncesi birlikteliklere KENDI ADINA karsi olmak sizi geri kafali, dar goruslu vs ,artik ne diyorsaniz, yapmaz. Ama baska insanlarin yasam tarzina laf soyleyemezsiniz, igrenc kelimelerle ithamda bulunamazsiniz. Bir insan "Ben evlilik oncesi iliskiyi dogru bulmuyorum, evlilik oncesi bir birliktelik yasamam, erkek arkadasimla ayni evde kalmam" diyorsa bu insan gayet normal ve MEDENI bir insandir, bu kisiye soylenecek hicbir sey yok. Kendi gorusudur ve bunu ifade ederken de kimseyi asagilamamistir. Ama bir insan, "Ben evlilik oncesi iliskiye karsiyim, HIC KIMSE evlilik oncesi birliktelik yasayamaz, erkek arkadasiyla ayni evde kalamaz cunku toplum, bunu yapanlar da soyle soyle kisilerdir, buna izin veren anne babasi bilmem nasil kisilerdir" derse bu kisiye dogal olarak cevap verilir. Cunku bu kisi medeni degildir ama bunun nedeni zannedildigi gibi evlilik oncesi birliktelige karsi olmasi degil, insanlarin hayatina mudahale etmeyi kendinde hak olarak gormesi. Bunun ayrimini bazi kisiler yapamiyor, ilk durum son derece NORMALDIR. Bu kisilere bir sey diyecek normal birini tanimiyorum, cunku kendi adlarina konusuyorlar. Ama ikincisi normal degildir, cunku ucuncu kisilerin hayatina mudahale var.

Kardesim bu dusuncemin ülke ile degil islami düsünce ile alakali oldugunu ve benim bu durumumu normal karsilamamam bu ülkeden gitmem gerektigi kanisina varman da insan goruslrrine saygili olmadigini gosterir.. nikahsiz beraberliklerr mesru karsilanmamali fikriim degismeyecek
Konu sahibinin dini inanci ile ilgili bir kanaate nasil varabildiniz? Ben oyle bir sey okumadim da, nerede gordunuz merak ettim.

Nasıl? Açar mısınız biraz daha?
Bakin islam ahlaki ile dusunen kisilerin.bu durumu normal karsilamamalari cok.normaldir bu dusunceyi dile getirmeleri " size ne ben istedigim erkekle bir evde kalirim" dusuncesi ve savunusu kadar özgürdür .

Fakat bizler olayi kadin erkek yaradilisi ve dinimizin gerektirdigi acidan degerlendirince bizce yanlistir.. Egerr Allaha inaniyorsak emir ve yasaklarina da inanip ona gore yasamaya calismaliyiz.. ha bu bize cazip gelmiyorsa yanlisin farkinda olup dogruymus gibi milletle munakasa edip de normalmjs gibi karsilamalarini beklememeliyiz bence .. bende cok seyler yasadim cok insalar tanidim. Goruntu acisindan da bu dusuncelere uygun olduguma zor inanilir belki ama dogru tektir arkadasim..

Ateşle barut yan yana duruyor demek ki evde canım, dısardakiler her haltı yiyorlar ya evdekiler uslu uslu oturuyorlar işte ....

Uslu uslu oturuyoruz ya da oturmuyoruz. Şarap içiyoruz,rakı sofrası da kuruyoruz,daha ayrıntı vermek istemediğim özel şeyler de yapıyoruz. Ama kendi özel alanımızda yapıyoruz. Evimin içinde olan şeye kimsenin Karışma hakkı yok ben bunu söylüyorum. Çıkıp "ben böyle bir şey yapmam,bana göre yapılması yanlış" demekle "ahlaki değerlere zarar veriyorsunuz bunu yapamazsınız" demek farklı. Önce okuduğumuzu anlayalım,sonra fikir alışverişinde bulunuruz :)

Bakin ben size ben 4 4lük yasiyorum vay efendim ben muhterem bir zatim demedim benimde o zaman dogru gordugum yanlislarim olmustur gecmisimde .. suan yasim.ilerledikce bunlarin aslinda yanlis oldugunu dogru olmadigini anladigimi oyle dusunenlere de geri kafali denmemesi gerektigini hayatimiza saygi duyulmasini brklerken saygili olmamiz gerektiginden bahsediyorum bana gore yanlis bu yaanliss kimse benimle ayni dusuncede olmak zorunda olmadigi gibi bende degilim diyorum dallandirip budaklandirmayinn
Nikahsız birlikte yaşamam. Ama milletin yatak odasına nikahına da karışmam. Size kim veriyor bu yetkiyi acaba? Allah bile kullarına günah işleme özgürlüğü vermişken bu burun sokmalar niye? Herkes sizinle aynı düşünceye, değer yargılarına sahip olacak diye bir anlaşma mı imzaladılar? Yani kusura bakmayın da siz kimsiniz? Herşeyiniz dört dörtlük mü ki başkalarının hayatına müdahale edeceğiniz vakti nerden buluyorsunuz?

Ahhahahaha siz benim sokakta sevişen birini görünce ayıpladığımı mı sanıyorsunuz? Ben insanların davranışlarına karışmam. Bana göre doğru veya yanlıştır ama onları rahatsız etmem. Orada söylediğim şey benim evin içinde yaptığımı ayıplayan hanımlar büyük ihtimalle kızlarının eve erkek almasına izin vermeyecek ve kizlar da bu yola başvuracak. Bundan ibaret :) İyi ya da kötü diye bir şey söylemedim dikkat ederseniz.

Arkadasim konu sahibi ile ilgili degildi bu bana "Arabistana gidin orasi size gore" diyen kisiyeydi bu lutfen carpitmayin
Nikahsiz beraberliklerin mesru karsilanmamasi gerektigini soylediniz, bu ilahi dinlere has bir dusunce. Konu sahibinin dini inancini bilmiyoruz. Dini inancindan emin olmadigimiz birinin belli bir dine ait goruse gore hareket etmesi gerektigini ve yasam tarzinin gayrimesru gorulmesi gerektigini soylediginiz icin sordum ben de size.

Ahhahahaha siz benim sokakta sevişen birini görünce ayıpladığımı mı sanıyorsunuz? Ben insanların davranışlarına karışmam. Bana göre doğru veya yanlıştır ama onları rahatsız etmem. Orada söylediğim şey benim evin içinde yaptığımı ayıplayan hanımlar büyük ihtimalle kızlarının eve erkek almasına izin vermeyecek ve kizlar da bu yola başvuracak. Bundan ibaret :) İyi ya da kötü diye bir şey söylemedim dikkat ederseniz.
Çocuklarınızı sıkarsanız sokaktan toplarsınız cümlesi aşağılama içerir. Bunu normal karşıladığını sanmıyorum.

Konu sahibinin dini hassasiyeti olup olmadığı aşikâr boşu boşuna konuyu oraya çekip kendimi yormaya yada banlanmaya niyetim yok yeni geldim zaten adım tahammülsüze çıktı :KK70:

Bence konuyu bide çevreden dinlemek lazım o kadar elit bi semtte yaşamanız size özelinizi bu kadar dışa dönük yaşama hakkı vermez belkide insanların rahatsız olduğu biçok sebep vardır belkide orası ailevi değerleri olan bir sitedir belkide hakkaten dikkat çekicek kadar rahatsız edicisinizdir bilemeyiz.

Konu sahibinin dini inancini bilmememiz dini inancini bilmedigi insanlardan fikir olma yorum bekleme gibi beklentilerin kendi dini inancina gore yorumlanmasini beklememeliyiz herkesin kendi yorumu ben size ona buna gore degil kendi dusuncelerimle yorum yaparim bu benim cunku anliyorsunuz degil mi ?
Nikahsiz beraberliklerin mesru karsilanmamasi gerektigini soylediniz, bu ilahi dinlere has bir dusunce. Konu sahibinin dini inancini bilmiyoruz. Dini inancindan emin olmadigimiz birinin belli bir dine ait goruse gore hareket etmesi gerektigini ve yasam tarzinin gayrimesru gorulmesi gerektigini soylediginiz icin sordum ben de size.

Çocuklarınızı sıkarsanız sokaktan toplarsınız cümlesi aşağılama içerir. Bunu normal karşıladığını sanmıyorum.

Tercih etmem ama sokakta görürsem de burdakiler gibi üzerine atlamam "toplumun ahlaki değerlerine zarar veriyorsunuz" diye linç etmem. İşime bakarım. Okulda da denk geliyorum kız ailesinin yanında ultra uslu,mayfestte bir gecede kaç erkekle yatıyor sayısı belli değil. Bu kızla aynı davranışı yapmam ama çıkıp da "bunu yapamazsın" demem. Çünkü yapabilir kendi tercihi. Söylemek istediğim bu.

Konu sahibinin dini inancini bilmememiz dini inancini bilmedigi insanlardan fikir olma yorum bekleme gibi beklentilerin kendi dini inancina gore yorumlanmasini beklememeliyiz herkesin kendi yorumu ben size ona buna gore degil kendi dusuncelerimle yorum yaparim bu benim cunku anliyorsunuz degil mi ?
Yani demek istedigim, konu sahibinin dini inancini bilmedigimiz icin dini yorum yapamayacaginizdi.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X