Erkek arkadasimin annesi cok dusuncesiz bir kadin!

Canim sadece sorun para degil,kopegimizi birakacak yerimiz yok , koskoca evi var bir kopege yer bulamamasina ne diyorsun peki(cok buyuk garajlari var ve evin altinda bodrum ve spor salonu), ac kaldim saatlerce plan yapip sonra biz gezicez ogle yemeginden vaz gectik demeleri son dakikada..?Biz yemeyecegiz deyip bizim yemegimizden yemek istemesi? Ki hic hoslanmam oyle seylerden.... Koltuga biz dahil hic bir misafiri oturtmamasi... Park parasi istemis veya benzin icin sizlanmis gecelim bunlari... ya bu yaptiklari nedir yani... Sanki eve kendi cocugu gelmiyor.Sorun fedakarlik etmek istemiyor , evini ve cebini maalesef gelecek insanlardan sok seviyor, plan yapip insani oylece ortada birakip sonrada ac insan sanki uzaydan gelmis ac olmak sucmus gibi davraniyor. Benim kan sekerim dusuyor kolayca bilsem yerdirm gelirdim.Sonr anda koskoca aile yemegini iptal edip sandvic al diyenide ilk kez goruyorum. Nerden tutsAM elimde kaldi. Ya idare edicez kadini akilli kategorisine koymadan yada bu is olmiycak ayrilcam bu boyle. Ilerde benim cocuklarim olursa ve evde ayni muhabbetler gecerse ben eminim cirkinlesirim ve isler kotu olur hic gerek yok bu deveyi gudemeyeceksem bu diyarda durmam.

Is yok, cebinizde birikmis de yok, okul ve ev kirasini ne ile odeyeceksiniz ben de onu cok merak ettim. Hakkinizda hayirlisi olsun yine de.

Evin kirasini 2 aylik odedik , simdi ev tasidigimiz icin faturalari biriktirdik yolladik calistigimiz yerlere tasinma masrafimizi odeyeceklerdi. Erkek arkadasimin fazladan izin gunu vardi 28 gun askeriyeden onlari saticak. Birde komik ama hahaha unemployment issizlik parasi geliyo Agustos a kadar.Toplamda gelecek paralar var ama gelmedi bir turlu.Gelse kurtulcaz zaten. Biz GI BILL ile gidicektik okula okul baslayana kadar vermiyolar o yuzden 2 ay bu gelcek paralarla odiycez sadece 1 ay napicaz acikta kaliyoruz Temmuz ile Agustos arasi.Bakalim nolcak Temmuz a kadarda is buluruz herhalde. Hic bu kadar sure issiz kalmadim hep cabuk bulmustum basiretim kapandi vallahi of ya

Son düzenleme:
missplayful benı yanlıs anlama ama sen fazlasıyla yabancılasmıssın.sana verebılecegım tek tavsıye turkıye ye donmen.bızım orf adetımız o kadar guzeldır kı.su an anlattıkların bana komık geldı acıkcası.ınan bız turkıye de boyle seyler yasamıyoruz.

Sevgilinizin annesi yeni esinden çekiniyor olabilir. Beli kocası herseyin hesabını yapan biridir. O da bunu şakaya vuruyor olabilir. Benim de öyle bir akrabam var. Adam inanılmaz zengin ama cok cimri ve karısına rahat yüzü göstermiyor. Cocukları annemin kartiyla taksitle kıyafet alirlardi. Annaneside ses cikartmadigina gore vardır bir bildigi. Yemek konusuna gelince, benimde sekerim dusuktur ac kalınca basım ağrır. Şekeri dusuk olmayanlar anlamazlar bizleri. Kayınvalidemlere gittiğimde geç yemek yerlerdi, bende acikirdim tabii. Artık söyleye söyleye alıştırdım onlarida. Herkesten önce yerim onlara gidince. Kafanızda büyütmeyin bu kadar. Kimse mükemmel değildir. Herkesin bir kusuru vardır.

Yasamazsin tabi arkadasim bizim insanimiz boyle degil. Ben simdiden diyorum isliyorum boyle ilerde ben seni okul bitince Turkiye ye goturecegim cocuklarda orda buyusun diyorum tamam diyor. En iyisi bu burada cocuklari zaptedemem benim dustugum durumlara dusmesin sinir olup uzulmesin cocuklarim.(Coucugum yok ilerde olucaklari icin konusuyorum insallah:)

Son düzenleme:

Aman evleneni 10 yil olmus yeni evli degiller.Ama gormemisler orasi kesin. Zaten kocasi bir kere yemekte bir laf etti aman aman zehir zemberek. Yaptigi saka su idi laf arasinda evet ben seni kotu mahallelerden alip buraya getirdim oturdugun semt cok mu iyidi sanki fln dedi... ay ben cok utandim bne bicim laf varos demeye getirdi resmen.Simdi oturduklari yer cok guzel mezarligin yani olmasi haric. ben gidince korkuyorum napiyim

Kan sekeri konusunda haklisin anlamazlar, sanirlarki pis boazsin 5 yasinda cocuksun yemezsen sizlanirsin olursun falan. Oyle degil iste ellerim titriyor , ogurmek geliyor hasta oluyorum ... E ac kalinca seker dusunce migren basliyor migren baslayinca ataklar basliyor al sana zincirleme hastalik. Sonra niye amanda Missplayful 'un yuzu asik ay niye sizlanir bu kiz. Sanki ben belimi dogrultabiliyorum hastaliktan coktum vallahi sadece 26 yasindayim .

Aynen oyle beni sinirlendirmisti o zaman, anneside boyle iste. Ayrilabilirim su an aklimdan geciyor yani gecmiyor degil.Acele karar vermiyim bakalim cunku artik gezmiyor o sorun asildi

Sorun aşılmaz canım sorun ertelenir,yaşını başını almış adam değişir mi?
Zevk aldığı önemsediği mutlu olduğu şeyleri pat diyedeğiştirir mi?
Evlilik vs gündeme geldikten sonra eski huylar hortlar,kadınların da en büyük hatası budur.
Erkekleri değiştirip sanıp mutlu olurlar ama sonra işin özünün öyle olmadığını da anlarsınız.

Derinss.... hele bi yapsin mahvederim onu vallahi Zaten erkeklerde hic dusunce veya pratik zeka yok. Illaki her istedigini detayli anlticaksin. Ben isteyken Cani SIKILMASIN gezsin dedim ama gidip o kadar para harcasin dememistim. Simdi gezmesinde diyorum o kadar para harcamasinda diyorum. Illaki madde madde anlaticaksin. Mesela copu dok dersin sadece dokerler bir bakarsin kovanin dibinde pis cop suyu birikmis akil edip temizlemezler kovayi illa soylemen lazm.. Ayni durum o yuzden o konular kontrolum altinda su anda. Olmazsada olmaz acimam gozunun yasina vallahi.

Canım yaşadıkların çok da önemli gelmedi bana.

Erkek arkadaşının ailesi uzun süredir yurt dışında olduğu için sanırım tam olarak yabancılar gibi olmuşlar.

Bir beklenti içine girmemelesin bence,ordaki insanlar bencil yaşarlar,Türk insanının misafirperliğini,cömertliğini bulamazsın onlarda.

Kadını olduğu gibi kabul etmekten başka çaren yok sanırım.

Canim erkek arkadasimda aileside yabanci, fakat bildigim birsey varki bazi genel gecer kurallar, adetler ve kibar hareketler heryerde ayni nereye gitmis olursan ol. Mesela hediye almayi vermeyi bilir cok sever, fakat son dakikada yemek iptal eder haber vermez insanlara bu cok ayip. Oysaki arami herkese soylemissin oglen yemegi diye dimi. Ustelik ailedeki diger bireyler kendisi gibi degil.Anneanne mesela cok kibar, su an issisiz biliyor herseyi o odedi yazik cok utandim, biz gelicez diye ve ben domuz yiyemem diye kahvaltilik baska alternatifler almis. Bunlar hep incelik.Oysaki kadin diger alternatif olan sosislerden yemiyormus sirf benim icin almis.Cikolata fabrikasina gitmistik bize hediyeler almis. Tum yenilen icileni kendisi odedi,herkesi arabasiyla goturdu getrdi, kopegimize ev sahipligi etti ki kadinin evde kedisi var dusun.Isteyen gAYET ince davranabiliyor fedakarlik yapabiliyor. Bunlari yapan 70 yasinda nine ve maasi cok degildir eminim . Elbet asla Turk gibi olamazlar ama anneanesi ve diger aile uyeleri oyle degik. Annesi koltuga bile oturtmuyor yeni almislar guya izlemek icin aldik biz onu dior...

Cesaretinden ötürü kutluyorum seni açıkçası ben yabancı uyruklu bir erkekle evlenmeye korkardım :)) Kaldı ki Türk erkeklerini bile idare etmesi zorken..

Son düzenleme:

sevgilim iyi diyorsun daa sırf iyi olduğu için hiiiç sevmediğin ve gördüğüm kadarıyla da sevemeyeceğin biriyle nasıl bir ömür geçireceksin?
bir ömür diyorum çünkü her ne kadar kabullenilmek istenmese de eşinin ailesiyle de evlilik ardından bir yakınlığın oluyor bir şekilde..öyle ya da
böyle...kadının bundan sonra değişmeyeceği aşikar..herkesin iyi kötü yönleri var elbet önemli olan olanı ne kadar kabullenebildiğimiz..

Bence çoğu şey senin karşı taraftan birşeyler bekliyor olmandan kaynaklı... Köpeğine kalacak yer bulmak zorunda değil, park parasını vermek zorunda değil, paraya ihtiyacınız var mı demek zorunda değil vs. vs.. Böyle düşünürsen ortada bir problem olmadığını anlarsın.. Tamamen yapısal olduğunu düşünüyorum.. Yaabancılaşan insanların böyle düşünceler sahibi olmadığını kendi akrabalarımdan biliyorum.. Mesela benim amcam da aynen kayınvalide adayın gibidir.. Türkiyeye geldiğinde paran var mı demez, harçlık vermez, Türkiyeye gelmedikçe aramaz, bayramlaşmayı bilmez, doğum günlerimde mail atar vs. bunun gibi birçok şey sayamadığım.. Erkek arkadaşına yüklenmen de gereksiz.. Çünkü görüldüğü gibi annesine laf söyletmiyor ve bir çözümü yok. Şuan bunu yapması ileride de yapacağını gösterir bence. O yüzden sen böyle annesiyle alakalı yorumlar yaparsan problem yaşarsınız.. Annesini öyle kabullenmelisin.. Fazla yüz göz olmamakta yarar var her zaman.. Umarım en kısa zamanda iş de bulursunuz ve rahata kavuşursunuz

Canim haklisin hicbirini yapmak zorunda degill degil degil... degiller uzar gider. Fakat o zaman kopegime yer bulamicaksa israr edip gelin gelin diye cagirmayacak. Eger biz mazeret sunmussak ve illa bizi gormek istiyorsa koskoca evinde benim kopegim evde baska kopek istemiyor vs...diye sacmalamayacak. Fedakarlik denen birsey vardir bazen yapman gerekir canim hem sis yanmasin hem kebap olmuyor canim. Kopegin bizden bask kimsesi yok bir hayvani 2 gun evde tutsak edemem , hic komsum yok tasinali 2 hafta olmus bunu biliyor. Hani olsaki tanidik cevre birakalim kopegi. Birde sormusuz hani rahat insan degilimdir ben bir rica isteyip birinden birsey istemissem inan eziliyorumdur zor durumdayimdir ve hayir denmesi beni gucendirir. Park parasi arabada 4 kisi vardi elbet veririz ama isimiz olmadigini biliyor. Kendi vermek istemedi anlayacagin arabanin koltugunda oturan kendisi araba annesinin arabasi bizi misafir olarak gezdiriyorlar guya.Bizden istemesine gerek yoktu.Ayni seyi ertesi gun gene yapti baska yere gezmek istedi 2 saat ote bir yere ve bizi kusura bakma anne benzini akillica kullanmak zorundayiz israf edemeyiz malum isimiz yok demeye itti.Dusunebiliyormusun hayatta en benim cekindigim ve nefret ettigim kelime.Idare kullanmaliyiz, paramiz yok vs... hic basima gelmedi yokluk cok nadir parasiz kalmisimdir bu hayatta veya parasiz kalmaya yakin kalmisismdir. Allahim sonumuzu hayir etsin bu sinav ise alnimizin akiyla cikalim madem.Ne diyeyim. Kimse birsye yapmaya mecbur degil.AmA soz konusu evladi biraz daha dusunceli olabilirdi.Di li gecmis zaman kullanmak istemiyorum kadinin tek evladi yahu dusunceli olsun bi zahmet.

Son düzenleme:

Cok dogru soyledin ben isaret ettigin noktalari her gun dusunuyorum.Acaba kadini boyle dusuncesiz, patavatsiz iste akli gelip gidiyor seklinde dusunup oylemi kabul etsem.... Ya da kabul edemiceksem bu is olmiycak bilmiyorum yani. Gecen sefer kaldigimizda ust katta kaldik, mutfak alt katta, ust kata yiyecek icecek cikarmak yasak demisti. Oysaki ben bardakla su cikarmistim ... gecenin 3 de asagi inip su getirecek degilim herhalde. COk susarim ben.Guzelce anlattik ben susuz yapamam. Kadinin akli gitti odada bir nokta belirlemis tam kosede altinda altlik sadece oraya koyabilirmisim, sonra basladi yere koyma , yok bilgisayarin yanina koyma, altliksiz icme, 26 yasindaki tek basian yasayip calisan faturalarini kendi odeyen koskoca kadina soyluyor bunu... Ama kime soyluyor farkinda degil.

Bu arada erkek arkadasimi seviyorum tabiki.... sevmez olur muyum yoksa hic cekemem zaten. Seviyorum tabiki ama oyle ben cok seviyorum asigim demekten cekinirim boyle yerlerde DD evet seviyorum asigim annesine dehilim orasi ayri

Son düzenleme:
idare edemem param yok'lardan nefret ediyorsun
bende sevmiyorum ama hayatin bazi noktalarinda
idare etmek gerek
bir laf var "azla yetinmeyen cogu bulamaz" diye
gercekten öyle
yazdiklarindan seni iddiali kendine guvenen hirsli olarak goruyorum
simdi ilerde daha guclu olman icin biraz sikinti cekmende yarar var
bunu bir felaket olarak gorme

isini birakmanda iyi olmus
kesinlikle isine karsi degilim hatta elestirenlerede kizarim
ama o iste seni uzun yillar tutmazdi
okuluna yogunlas pisman olma bu konuda
cocuk hayallerinde var yani aslinda sende artik belirli
bir duzen istiyorsun demekki
guzel bir baslangic icin cok anormal degil yasadigin sikintilar

sevgilin senin cocuklarinin babasi olabilecek kapasitede bir insansa
bosver annesini
hosuna gitmiyorsa mesafeni koyarsin artik
hayat mucadelesiz gecmiyor inanki

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…