Erkek arkadasimin annesi cok dusuncesiz bir kadin!

Sen ne kadar sabırlı bir insanmışsın missplayful. Şu konunda bile aynı şeyleri tekrar tekrar, bıkmadan, sabırla anlatabiliyorsun. Konuyla ilgili olarak yazılanlara ek söyleyecek birşeyim yok ama sabrın dikkatimi çekti, bu kadar sıkılmana neden olan şeyleri detaylarıyla anlattın kaç kere.

Canim sadece sorun para degil,kopegimizi birakacak yerimiz yok , koskoca evi var bir kopege yer bulamamasina ne diyorsun peki(cok buyuk garajlari var ve evin altinda bodrum ve spor salonu), ac kaldim saatlerce plan yapip sonra biz gezicez ogle yemeginden vaz gectik demeleri son dakikada..?Biz yemeyecegiz deyip bizim yemegimizden yemek istemesi? Ki hic hoslanmam oyle seylerden.... Koltuga biz dahil hic bir misafiri oturtmamasi... Park parasi istemis veya benzin icin sizlanmis gecelim bunlari... ya bu yaptiklari nedir yani... Sanki eve kendi cocugu gelmiyor.Sorun fedakarlik etmek istemiyor , evini ve cebini maalesef gelecek insanlardan sok seviyor, plan yapip insani oylece ortada birakip sonrada ac insan sanki uzaydan gelmis ac olmak sucmus gibi davraniyor. Benim kan sekerim dusuyor kolayca bilsem yerdirm gelirdim.Sonr anda koskoca aile yemegini iptal edip sandvic al diyenide ilk kez goruyorum. Nerden tutsAM elimde kaldi. Ya idare edicez kadini akilli kategorisine koymadan yada bu is olmiycak ayrilcam bu boyle. Ilerde benim cocuklarim olursa ve evde ayni muhabbetler gecerse ben eminim cirkinlesirim ve isler kotu olur hic gerek yok bu deveyi gudemeyeceksem bu diyarda durmam.

Canım onlarda var bu yemek paylaşma işii
Bende polonyda 3 yıl kaldımm ve 2 kızımm eşim ben yemeğe giderdikk kendimize ne istersek onlarada ayrı isterdikk.Bazen çokk fazla tutardı yemekk masrafımızz
1 kadın verken masaya oturmuşlar ya sevgili yada evlii bilemiyorumm bizimm türk dönerinden bir tabakk getirtmişler ve 2si aynıı tabağı paylaşıyorlardı
Bizde 4 ve 6 yaşında ki çocuğa ayrı istiyordukk
bunu kaç sefer farkettim belkide kadın ondan alışkın

, yurtdisina gore gayet normal , her ulkenin degisik gelenekleri kultureri var , ben hic birsey gormuyorum , insan belirle yasdan sonra baska kulturle karsi karsiya gelince böyle oluyor sanirim yurtdisinda yetismediniz icin , turk gelenekleriyle karsilastirmayin cok sacma , bunlara gore hersey gayet normal, genell olarak cocuklar belirle yasdan sonra kendileri sorumludur kendi hayatlari hakkinda bazilarinda egitim bitene kadar yada junior cheflik varsa omurluk destek, arkadasimiz teki kahvaltiya deginmis evet genelde kalhvaltilik hafif olur ondan garipsemislerdir, ev konusu da turkiyede gibi suslu olmaz gerci turkiyede standard gore sadelik de vardir , bence siz turkiye ye donun

Sanırım bir tek para konusunda tutucu. Mesela sizi evlenin diye sıkıştırıyormuş. Eğer seni düzgün biri olarak görmese evlenin deyip durmaz. Çünkü anneler için oğulları çok kıymetlidir. Oğullarının yanında bi kız gördüler mi hemen ayırmaya çalışırlar. Ne kaynanalar var seninki yine iyi...

, yurtdisina gore gayet normal , her ulkenin degisik gelenekleri kultureri var , ben hic birsey gormuyorum , insan belirle yasdan sonra baska kulturle karsi karsiya gelince böyle oluyor sanirim yurtdisinda yetismediniz icin , turk gelenekleriyle karsilastirmayin cok sacma , bunlara gore hersey gayet normal, genell olarak cocuklar belirle yasdan sonra kendileri sorumludur kendi hayatlari hakkinda bazilarinda egitim bitene kadar yada junior cheflik varsa omurluk destek, arkadasimiz teki kahvaltiya deginmis evet genelde kalhvaltilik hafif olur ondan garipsemislerdir, ev konusu da turkiyede gibi suslu olmaz gerci turkiyede standard gore sadelik de vardir , bence siz turkiye ye donun

Neden Turkiye ye doneyim ki? En ufak birseyde pes edip geri donecek olsaydim zaten buraya gelmezdim.Asla asla pes edecek bir insan degilim.Hayat surprizlerle dolu her kotu bir gunun ardindan mutlaka daha guzel bir gun illaki geliyor. 3 yildir burada yasiyorum. Dunyanin neresinde yasasam bir sekilde sorun cikacak zaten. Su anda okula gidiyorum,acikcasi Turkiye nin gelecegini de parlak gormuyorum, oraya gelsem sanki cok gulluk gulistanlik hayatim mi olacak. Turkiye nin hali malum kotuye gidiyor. Burada okulum, isim gucum var.Erkek arkadasimin annesini elestirmemin sebebi koca ailede kendisinin bir tek boyle davranmasi idi. Kultur farkliliklarina ben alisali cok oldu.Eger ailesindeki herkes ayni olsaydi ben zaten buraya konu acmazdi bunu boyle kabullenirdim.Annesinin calismayan isi olmayan oglundan park parasi istemesi beni elbette sasirtti. Bunun yaninda erkek arkdasimin anneannesi tum yedigimizi ictigimizi, biletlerimizi aldi ustune gaz parasi vericekti kadincagiz istemedik tabikide. Oysaki bu iki kadin ana -kiz anneanne ne kadar dusunceliyken annede dusunce yok. Ben artik kendisini yarim akilli olarak kabul ediyorum ciddiye alamiycam.

Son düzenleme:
Insanlar karsilikli verip aldikca sevilir sayilir arkadasalar, bazi uyeler hicbirsey yapmak zorunda degil demisler fakat bu karsilikli bir olay. Annesi hicbirsey yapmak zorunda degil ve taleplerde bulunurken, biz fedakarlik yapmak zorunda, strese girmek zorunda kaliyoruz. O israrla bizi cagiriyor ve baska sehirlerede arabayla gezmeye gitmek istiyor, halbuki dusunceli olup israr etmese duzenimizi oturtmamizi beklese bunlar olmayacak. Kopegi birakacagimiz yer yok bende sirf o bizi gorecek diye evde baktigim kopegimi ac susuz evde birakamam bunuda dusunmesi gerekir.Fedakarlik yapmak zorunda degilim pardon bir kopegi evde 2 gun ac susuz birakma iskence olur fedakarlik degil! Bizden para istemesi kabul edilebilir degil. Cunku arabanin koltugunda oturan kendisi araba annesinin bizim araba ile ne baglantimiz var o zaman.... Hic bir sey yapmak zorunda degil mantigiyla gidersek bizde park parasi vermek zorunda degiliz o zaman. Demekki noluyormus .... kopegimize yer bulamaz bizi gormeden de duramazmis,fakat benzin parasi rahatca isteyebilirmis....yemegimizden yiyebilirmis... bundan ne ders cikardim millet senin icin birsey yapmaz ZORUNDA degilken onlar icin sen birsey yapmaz zorundasin... BUnada bencillik denir bencil insanlari hic sevmem , sevemem.

Herkes yaptiklari dogrultusunda sevilir sayilir. Bu kafayla , bencillikle yanliz kalmaya mahkum gibi. Kimsede kapisini calmaz.Insanlar insanlara muhtac olabilir, yardimlasma guzeldir, fedakarlikta guzeldir. Hep istemek ve karsiliginda hic birsey vermemek ne zamandan beri kabul gorulur oldu? Hic birsey yapmak zorunda degil mantalitesi de moda olmus burada arkadaslar. Peki hicbirsey yapmadi ama hep bizden , guleryuz , ziyaretler ve aile ortami istedi. Sizce bu mumkun mu? Hayir degil.... Iliskiler yapmak zorunda degiller ile degil fedakarlik -yardimlasma -incelik gibi dusuncelerle gelisir. Kimse hicbirsey yapmak zorunda degil. Ama yapmak zorunda degilim diye dusunerek ancak arpa boyu kadar yol alirsiniz.

Size kesinlikle hak veriyorum. Bu Hayat’da yalniz yasayamayacagimiza göre, „Yapmak zorunda degiller’le“ olmuyor malesef.

Kimisi kültür farkliligi demis, evet bir nevi dogru olabilir, ama tamamen katilmiyorum buna.
Bizim Toplumumuzda böylelerine hic rastlanmiyor’mu? Ben cok rastliyorum.

„Hep bana, hep bana. Ama kendilerine sira gelince hic bir fedakarlikta bulunmazlar.
Buda iste Insani zamanla yorar ve sogutur “Hepbana’lardan”

Sana tavsiyem bu yasadiklarin sana kapak olsun. Bir daha isteklerde bulundugunda isine geliyorsa evet dersin, ama fedakarlikta bulunmuyorsa oturursun evinde.

Bir Anne’nin „Yapmak Zorunda“ degillere bakarsak, aksi taktirde karsi Komsu „Nebahat Teyze’yle“ ne gibi bir farki olabilir? Dogurmak’mi ?

yanls anlama ama psikolojik olarak hastada olabilr öyle duymuslugm var psikoloji okyan arkadasmdan cok zengin oldgu halde pintilk yapanları hatta esyaları cok ii olsada dısarıdan biseyler toplayıp getirenlri vs....hamileyken terk edilmek guvensizlk olusturmusta olabilr üzernde o sıralarda evsiz barksz kalcam diyemi dusunduki acaba surekli parası olsn bitmesin istiyo sanki kendini güvende hissetmek istiyo gibi

erkek arkadsnda babası terk ettigi halde annesnn kendine sahip cıkmasndan ötürü minnet duyuyo olabilr bu yuzden bağlıdır laf söyletmek istemiyodur

yazini okurken vay kaynananin haline dedim..Kusura bakma ama sen cok takintilisin galiba.En kucuk seyi bile dert edersen sadece kendini degil iliskinide zehirlersin..Unutmaki karsindaki buyugun, tabiki kendini ezdirmeyeceksin, ama zamane gencler(bende dahil) bu durumu abartiyoruz bazen..Kaynananin her yaptiginda artniyet aramayi birak bence, dedikodusunu yapma erkek arkadasina..Kendin diyosun erkek arkadasin annesine laf soyletmiyor diye..Kadina sonran gorme demissin resmen..Erkek arkadasin o annenin evladi, bunu unutma..O begenmedigin kadindan cikan biriyle berabersin.Kusura bakma, belki cok kati konustum ama biran kendimi o kadinin yerine koydumda..Aman Allah korusun boyle gelinden..:/:KK43:

yazini okurken vay kaynananin haline dedim..Kusura bakma ama sen cok takintilisin galiba.En kucuk seyi bile dert edersen sadece kendini degil iliskinide zehirlersin..Unutmaki karsindaki buyugun, tabiki kendini ezdirmeyeceksin, ama zamane gencler(bende dahil) bu durumu abartiyoruz bazen..Kaynananin her yaptiginda artniyet aramayi birak bence, dedikodusunu yapma erkek arkadasina..Kendin diyosun erkek arkadasin annesine laf soyletmiyor diye..Kadina sonran gorme demissin resmen..Erkek arkadasin o annenin evladi, bunu unutma..O begenmedigin kadindan cikan biriyle berabersin.Kusura bakma, belki cok kati konustum ama biran kendimi o kadinin yerine koydumda..Aman Allah korusun boyle gelinden..:/:KK43:

Bem basak burcuyum ! Detaylar , kucuk seyler bence cok onemli! Insani ele veren seylerde onlar zaten. Hakaret degil ki bu olani soyluyoruz.sonradan g orme biriyle ugrastin mi hic? Eger aileden belli bir seyleri gorerek geldiysen bu gibi olaylar insana batar.kusura bakma ama kendisi para icinde yuzerken isi olmayan oglundan park parasi istemeye yeltenen biri normal degildir bence.

Neyse konu eski zaten biz ayrilali 1 yil olacak temmuzda inanki pisman degilim.inan bana istedikten sonra erkek cok! Ben bosandim 1 kez ince eleyip sik dokuyacagim elbette.

X