Erkek arkadaşımın akraba sevdası

Akrabaları da kendisi de kaba, düşüncesiz ve bencil insanlarmış. Yerinizde başka biri olsa gittiği evde o akraba kalabalığını gördüğü anda kapıdan girmez, geri dönerdi. Ve azarlamalar, ve hakaretler ve eşyalarınızı onlara hibe etme hamlesi! Lütfen bu adamın yanında bir gün bile kalmayın.! Tek bir eşyanızı dahi onda bırakmayın. Sülaleni de seni de kendime yakıştıramıyorum deyin ve bir daha da yoluma çıkma deyip gönderin.

Canım erkek arkadasın keske bırlıkte yasadıgını aılesıne ve akrabalarına söylemeseydi.Bu sizin seçiminiz elbette ama bizim Türk toplumunda hoş karsılanmadıgı için hakkınızda farklı seyler düşünebileceklerini akıl etmesi gerekiyordu.Ayrıca çok afedersin o fahişe lafı nasıl kulağına geldı.Erkek arkadaşın mı söyledi o söylediyse nasıl bu lafın konusulmasına izin veriyor ve neden senin malını dayısına veriyor..Dediğin gibi yurt dısında yaşayan biri için Türkiye'de dövizle bılgısayar almak çok uygun.Ayrıca nasıl senden habersız kı haber de verse sacma nasıl senın bılgısayarını akrabasına vermeyı düşünebiliyor...Bence aıleyı önceden farketmıssın sakın bır yanlıs yapıp da bu pandemide bile koloni halınde yasamaya alışmıs aıleye gelın gıtme..Evlendikten sonra daha cok bırlıkte olmak zorunda kalırsın akrabalarla..Hıc bulasma bence

Erkek arkadaşımın yazlığına gitmiştim, ama akrabalarının ( amcası, yengesi, kuzeni, bakıcısı...) evde olduğundan haberim yoktu. Annesi ile kızkardeşinin evde olduğunu biliyordum yalnızca. Zannediyorum ki, sessiz sakin bir tatil geçireceğiz. Biz eve geldik, yarım saat sonra arabayla amcası ma'aile geldiler. Yazlığın havuzu da var, ve havanın en sıcak olduğu zamanlar. İlk defa gitmişim oraya ve mayomu girip havuza girdim. Madem buraya kadar geldim, dinlenip tatilimi yapıp gideceğim. Meğer, amcası her hareketimi uzaktan gözlüyormuş. Ama adam orada bulunduğum sürece benimle tek kelime bile konuşmadı.

Sonra benim olmadığım bir an erkek arkadaşımı yanına çekip sorguya almış. "Kim o kız, kaç yaşında?" Aynı yaşta olduğumuzu söyleyince " O kız senden büyük" demiş. :))) "Bak o kız fazla rahat, sana göre değil. Olmaz onunla " şeklinde. Aslında fahişeden kastım buydu. Doğrudan söylenmiş bir hakaret yok, ama ima var, üstü kapalı aşağılama ve ötekileştirme var. Sevgilimin babası da yaptı bunu bana, kız kardeşi de, dayısı da.

neden 12 sene anlatsana biraz...
Bu uzun bir hikaye. Her ilişkinin dinamikleri ve kimyası farklı. Ben çok fazla aile içi şiddet gördüm. Defalarca annem tarafından kapının önüne atıldım. Kendi ailemde değer görmedim. Hayatımda tek de olsa sevip güvenebileceğim bir insan istedim. Sevgilim çok sevgi dolu bir insandı, çok uysaldır, bana asla şiddet göstermedi. Biz yalnızca son dört senedir aynı evi paylaşıyoruz. Biraz da bu yüzden uzun sürebildi. Eğer aynı eve kısa sürede çıksaydık veya evlenseydik eminim çok daha kısa sürerdi. Ondan öncesi herkes (benim açımdan ekonomik sebeplerle) anne babasının evinde yaşıyordu. Ben istemesem sevgilimin umrunda bile değildi aynı eve çıkmak zaten. Her şey benim çabalarımla oldu.

Adam bence para harcamamak için akraba dolu yazlığa götürüyor sizi.
Felâket bir ortam...orada tatil yapmanın zaten imkanı yok. Direkt çıkıp gitmeniz lazımdı ki siz havuza girmişsiniz bir de. Çıkıp gitseniz o zaman arkanızdan gelir mıydı...hayır yine gelmezdi.
Siz idare ettikçe iyice yüz bulup bir de azarliyorlar.
Adam kira bölüşüp evlenme sorumluluğu almadan hoş bir kadınla yaşıyor tatillerde bile para harcamamak için akraba dolu yazlık işi yapıyor. Resmen kullanıyor sizi.

İlk paragrafı okuduğumda daha modern (doğru kelimeyi seçemiyorum), geleneksellikten uzak bir şema oluştu kafamda. Daha özgür bir çift...
Ama devamı tamamen gelenekselci bir erkek tipi.. İkisi örtüşmüyor.
Bu kadar akrabacı, aile mutlu etmeye çalışan bir erkeğin evlenip birlikte akrabayı mutlu etme çabası olur diye düşünüyorum.

Sizi azarlayan dayıya mı sizin bilgisayarı verecekti. Kusura bakmayın ama bu düz aptal bir adammış. Biri benim sevgilime hakaret edecek fahişe diyecek ben onla görüşeceğim, bu değer vermemektir gözümde. O amcayla görüşmeye devam eden adamı ben silerdim hayatımdan en baştan.
28 yaşınızdan 40a en güzel gençlik yıllarınızı bu akraba delisi adama harcamanız çok 40ları kurtarın.

Ailenizle aranız nasıl şimdi?

Evli de degilsin coxukta yok..Ne bekliyorsun bu adamdan ayrıl

Sizde afedersiniz ne yüzmüşmüşsünüz beni akrabalarınla bir araya getirirsen biter deyin .Amcanın dediği hiç yenilir yutulur değil hele arkadaşınız saf mı ne gelip size söylemiş birde

Amaan sende orada laf dedikodu bi ton akraba var, sanki İngiliz ailesi gibi mayoyu giy havuza gir oooh..dayı iyiki sarkıntılık etmemiş ben sizi çok cesaretli buldum.ben korkarım havuz kaçmıyorya ailenin içinde bu ne rahatlık gerçekten ya.sevgilinle yalnız yap tatilini ama aileyi görünce o gün niye dönmüyorsunuz çok garip geldiniz bana.sizi kırmak istemem konu sahibi.elestirdim kusura bakmayın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…