Erkek arkadaşımın akraba sevdası

Maleficent_2021

Üye
Kayıtlı Üye
2 Nisan 2021
13
25
43
Merhaba; bu sorunumu anlatacak kimsem yok, bir yere içimi dökmem lazım. 40 yaşındayım. Erkek arkadaşımla aynı yaştayız ve 2009'dan beri birlikteyiz. Son dört yıldır aynı evi paylaşıyoruz. Evlenmeyi ben istemedim. Çocuk da istemiyorum zaten, böyle mutluyuz.

Erkek arkadaşım ailesine ve akrabalarına aşırı düşkün bir insan. Daha ilk çıkmaya başladığımızda tatile diye beni akrabalarının yanına götürmüştü. Bunu ertesi yıl da yapmaya kalkınca kavga ettik. Başbaşa romantik tatil yerine komün hayatı gibi yaşanan bir akraba evine sokmuştu beni.

Yine ilk çıkmaya başladığımız sene bir gün yazlık evine gitmeyi teklif etti, evde annesi ve kızkardeşi vardı. Buraya kadar tamam. Biz eve geldikten sonra amcası, yengesi, kuzeni ve bakıcısı da eve doluştu. Ve ben bu durumdan rahatsız oldum. Ha, herhangi bir saygısızlık yaptığımı düşünmeyin. Ben utangaç ve çekingen bir kızdım hep, çok da içedönüğümdür. Ve normal olarak sevgilimle kendi akrabası olsa bile, başbaşa kalmayı tercih ederim.

Amcası yazlıkta erkek arkadaşımı kenara çekip "o kız sana göre değil" demiş. Sonraları ise arkamdan fahişe dedikodusu yaptığını öğrenmiştim. Nasıl midem bulandı, nasıl nefret ettim anlatamam. Bir daha da oraya hiç gitmedim. Ama sevgilim amcasıyla görüşmeye devam etti! Hala da görüşüyor.

Sonraki yıl (2010'da) yine, bir akrabasının yazlığına tatile götürdü beni. Ben evi sakin sanırken, en az 7 nüfusla karşılaştım. Yine tepem attı, bu da yetmiyormuş gibi evde konaklayan Alamancı dayısından yok yere azar işitmiştim. Azar işitttim!!! Oraya da bir daha gitmedim. Erkek arkadaşım ise dayısına ağzının payını vermedi. Bu sene bir hafta önce sevgilimin yine yazlığa gideceğini öğrendim. Bana kullanmadığım bir laptopımı sordu, şifresini söyledim. Eve geldiğinde laptopı dayısına vereceğini öğrendim. Alamanyalardan gelen dayı, sevgilime kullanmadığı bir bilgisayar olup olmadığını sormuş. Sevgilim ise benden izin almak aklına bile gelmeden benimkini vereceğini söylemiş. Kan beynime sıçradı. Senin dayının o bilgisayarı alacak parası mı yok da, kız arkadaşının bilgisayarını ona hibe ediyorsun??? Dayının parası burada 8 kat daha değerli, o kendine bilgisayar alamıyor mu? Çıldırdım sinirden. Ben ve sevgilim özel sektörde maaşlı çalışan elemanlarız, maaşımız asgari ücretten hallice. Ayda 2000 TL kira veriyoruz. Ama Almanya'dan gelen dayı bizim bilgisayarımızı sahipleniyor, bak sen şu işe!!!

Yazlığa gideli bir hafta oldu, beni ne aradı ne sordu. Günlerdir düşünüyorum. Stresten kilo aldım. Ondan ayrılmaya karar verdim. Beni hiçe sayan, çiğneyip geçen bir erkekle hiçbir geleceğim olamaz. Her şey buraya kadarmış.

Son düzenleme:
Değişik bir tarz , ben direkt yorım yapamam ama yani kesinlikle akrabaların olduğu eve gitmezdim sevgiliyken.

yani sevgilimle beraber yaşarım onda problem yok ama bunu akraba ekibine göstermem.

tabi size de emri vaki yapılmış ama toplar çantamı giderdim ilkinde sanırım

dayı sizi neden azarladı

Orası da çok ilginç; yazlık sevgilimin anneannesi ve dedesinin kaldığı bir yerdi. Anneannesi bir akşam mutfakta akşam yemeğini hazırlarken, kadının yanına gidip yardıma ihtiyacı olup olmadığını sormuştum. Kadın bana "hayır" dedi. Ben de süklüm püklüm o sırada sevgilimle oturduğumuz kapı önüne geri döndüm. Sonra dayısının bir hışımla dışarı çıktığını gördüm, adam bana bağırıp çağırmaya başladı. Yok efendim kadına niye yardım etmiyormuşum, nasıl böyle rahat olabiliyormuşum, bu haksızlıkmış. Yahu, kadının yanına gidip sormuşum yardıma ihtiyacı olup olmadığını. Kadın bana "hayır" demiş. Daha ne yapayım? Meğer yardım etmek için ısrar etmem gerekiyormuş, bak sen!... Az önce yukarıda da dedim. Ben çekingen ve utangaç bir kızım. Bir insan bana hayır diyorsa, o sorunun cevabı hayırdır. Ben nerden bileyim kadının bunu nezaketen söylediğini. Hadi gidip sormadım diyelim, sen kim oluyorsun da beni çocuk azarlar gibi azarlıyorsun, bu ne hadsizlik yahu? Ha, evde herifin iki tane eşşek kadar oğlu da vardı, madem haksızlık oluyor, çağırsaydın oğlanları onlar yardım etseydi. Gücün bana mı yetti? Nefret ediyorum nefret.

Son düzenleme:
Neden böyle bu erkekler. Adamım diye gezer birde ortada. Daha sizi savunmadigi gibi görüşmesi . Bu da yetmezmiş gibi laptop vermek falan . Ya sabır . La havle La havle !

Çok ilginç o sırada çantayı alıp çıkmalıydınız evden , sevgiliniz de bir değişik ama

Bu bagırma muhabbetinin ustune orda kalmaya devam ettiniz mi?

Savunmayı bırak, dayım bu salak sevgilimi kenara çekip, "bu kızla yapamazsın sen" gibi şeyler saçmalamış. Dayın kim oluyor da böyle konuşuyor diye sorduğumda " düşüncelerini söyledi " diye onu savunmuştu. Ya hatırladıkça çıldıracak gibi oluyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…