Erdoğan'ı kimler neden hedef aldı?

maalesef iktidardan önce o kadar geriydi ki bu ülke kolay kolay mükemmel hale gelemiyor :) sihirli değnek yok ellerinde

ben gidince sıra da çok beklemiyorum

gözlüğümü almak için 1 koca günümü harcamıştım zamanında ben,unutmadım bunu

şimdiki gözlüğümü şak diye aldım :)

restorasyon bilgisine mi sahip olmam gerekiyordu :)))

ben 1600 yıllık tarihi kilisenin içler acısı halini gördüm, şimdiyse şehir dışından insanlar geliyor ziyaret edip fotoğraf çektirmeye.sillede isterseniz internetten araştırabilirsiniz.

:)

içler acısı diyorum içeri girilmiyordu kokudan. o kilise orijinalliğine dokunulup müdahale edilmeden mis gibi bir yer haline getirildi.

ha fotoğraf çekiyorlar derken, içerde değil çünkü zarar veriyor :)

restorasyon bilginiz olsaydı falan diyerek bi küçük görme çabası içinde gördüm sizi :) ben de öyle bir bilgim olduğunu iddia etmedim

daha birçok tarihi bina var dökülüyordu. şimdiyse yepyeni oldular, altlarında cafeler, yemek yenilen yerler.......

Son düzenleme:
[video=youtube;ki-oWI6JrHo]https://www.youtube.com/watch?v=ki-oWI6JrHo[/video]

ya ne kadar takıldınız buna :)

yaşım 26 elimden geldiğince araştırıp öğrenmeye çalışıyorum

tarih çok geçmişlerde evt bu bir örnektir :)

2000 lerde de böyle oldu falan demedim ben bu bir örnektir.chp varken geçmişten bugüne neler yapıldı ve yapılmadı.

yaşayanlar yazıyor, okuyoruz, büyüklerimiz anlatıyor, araştırıp öğrenmeye çalışıyoruz çok şükür.

bunlar benim görüşüm katılmayan katılmaz katılan da katılır :)

ben 2000 lerde ekmek karnesi vardı da ekmek alınıyordu falan demedim geçmiş zamanlardan bir örnektir bu sadece savaş yıllarında olan falan...

hiç ileri gidememişiz hep geri hep geri.geriden gelmek zor haliyle.

barış mançonun şarkısında dediği gibi; ekmek karnesi ve yoksulluk yılları...

sonrası da öyle gelmiş gidiyormuş zaten Allahtan gerisi iyi geldi, kendi adıma zaten :)

herkes aynı görüşleri paylaşamaz.

lütfen saygıyla konuşalım güzel bir üslupla iletişimimizi kuralım, hepimiz aynı olsak dünya sıkıcı bir yer olurdu bence

herkese saygım sonsuz, düşüncelere saygım sonsuz.

çeşitlilik iyidir, saygı içersindeyse eğer... :)

Iktidardan sonra cok ilerleme oldu saglikta oyle mi? Hadi simdi git al bakalim gozlugunu SSKdan. AKP son duzenlemeleri ile goz ve dis sagligini Sosyal Sigorta kapsamindan cikardi. Haberin yok galiba?

Iktidardan sonra cok ilerleme oldu saglikta oyle mi? Hadi simdi git al bakalim gozlugunu SSKdan. AKP son duzenlemeleri ile goz ve dis sagligini Sosyal Sigorta kapsamindan cikardi. Haberin yok galiba?

diş sağlığı derken neyi çıkardı
tümden mi çıkarıldı

karneyle ekmek alındı. evet. ama o dönem 2ci dünya savaşı dönemiydi. ve çok şükürki o savaşa girmedik.
dünya neler yaşadı bunun yüzünden. biz karneyle ekmek alarak ama hiç olmazsa bu yüzden can vermeyerek atlattık o günleri.

Son düzenleme:

25 tane yere gidip imza attırmakla uğraşmam sanırım :)

2 önce 5 dakikada aldım .

küçükken 30 tane yere gidip imza attırmakla gün bitmişti

annemin o gün bıktım dediği kadar başka bir gün bıktım dediğini duymamıştım sanırım

ama karne olayı mecburen yapılmış birşeydi ve o dönemin şartları belliydi
bu zamanki dönemle kıyaslanamaz o yüzden
inönünün başka uygulamaları eleştirilebilir ama karne olayında bi suçu yoktu
o yüzden açıklama gereği hissediliyo
amaç chpyi savunmak ta değil
ben kendi adıma chpye hiç oy vermedim mesela ama bu durumda adamın bi suçu olmadığını biliyorum
hatta savaşa girmediysek te onun sayesinde girmedik o dönemde

Son düzenleme:

nedense o karne olaylarını yeni öğrendiğinizi düşünüyorum. çünkü zaten karneyle ekmek almak mecburiyettendi.l önlem amaçlıydı. yani hükümetin bir kısıtlaması, dayatması falan değildi ve Akp ile o dönemi kıyaslamak için uzaktan yakından alakası yok ekmek olayının. buraya bu örnek hiçbir şekilde olmadı yani üzgünüm.

bunun dışında ben genelde de saygılıyımdır. kötü üslupla yazmam. şimdi de yazmadım..

Son düzenleme:

Tonla hakaret edilen inönü sayesinde girmedik üstelik...
İnönünün devlet adamlığı tartışılır, lakin askeri tarafı takdir edilemiyorsa en azından bu takdir edilsin.

Son düzenleme:
17 ağustostan sonra insanlar 2 ay birinin evinde 3 ay birinin evinde sığıntı gibi yaşadılar.

konteyner de yoktu.

van da toki konutları yapılıp teslim ediliyor ama buna da bir şey bulup yazanlar var. maalesef

o zaman da ecevit vardı.

Neden takıldık biliyor musun? 70 yıl önceki şartlarla bugünü kıyaslayıp bunu partilere mal etmen yanlış.

Akp öncesiyle kıyaslarsak zaten hep sağ görüşlü partiler geldi 80'den sonra. Hepsi de yavaş yavaş ortamı Erdoğan'a hazırladı. 80li 90lı yıllar da pek iç açıcı değildi. Gelişmeler yaşadık tabi. Sovyet bloğunun yıkılması antikomünist cepheleşmeden sıyrılışımız küreselleşme. Yani dünyada yaşanan siyasi değişimlere paralel şeyler yaşadık konum olarak. 2. dünya savaşından etkilenmemiz de bundandı. 80 darbesinde asker dinci kesimle birlik oldu da bugünlere getirmedi mi ülkeyi. Neden yaptı? Komünizm düşmandı bu ülke için. Çünkü amerika sovyete düşmandı dolayısıyla biz de komünizme. Komünizmden tek kaçış yolu İslamdı. Dinci partilerin çıkış noktası burası zaten. Askerle işi bitince partinin ona da postayı koydu iyi yaptı.

En son 28 şubat darbesiyle ortam komple Erdoğana uygun hale geldi.

Her neyse aradaki gelişmeleri hızlıca az buçuk anlattım ki 1940tan buraya zaman makinesiyle gelmediğimizi bil istedim.

Parti falan tutmuyorum. Sevdiğim siyasetçi yok. Olamaz zaten. birileri cebini dolduracak diye burda kalkıp kimseyi savunamam. Hatalarıyla günahlarıyla hepsini tartışırım burda. :)

Cebinizden kac para cikti ve aldiginiz gozlugun kalitesi? Ben iki sene once ABDde aldigim kalitede gozlugu Turkiye'de SSKdan almaya kalktim ve cebimden cikan para 400 TL. SSKnin verdigi para ne lenslerin ne de cercevenin parasinin yanindan bile gecmiyordu. En adi gozluge bile cepten para odemem gerekiyrodu yani. Parasi olmayan emekli ne yapsin? ABD gibi kapitalist degil, Almanya gibi sosyal bir devletten bahsediyorum, TC sosyal bir devlettir, ancak ayni gozlugu ben bu kapitalist ulkede daha ucuza malediyorum. Bu mu sagliktaki gelisme? Bir Almanciya sormak lazim, bakalim o ne der bu konuda...

Demin dedim hiçbir siyasetçiyi sevmem diye ama Ecevit'e de laf söyletmem zavallım ya. Nasıl geldiyse öyle tek kuruş götürmeden başka yoktur heralde.

bunlar eleştirilir tabiki
ben eleştiririm şahsen
o dönem çok sıkıntı yaşayan insanlar oldu
ama tutup ta 1940lı yıllardaki durumla bugünkü durum kıyaslanamaz
sorun burda başlıyo
doğru örneklerle kıyaslamak lazım

Demin dedim hiçbir siyasetçiyi sevmem diye ama Ecevit'e de laf söyletmem zavallım ya. Nasıl geldiyse öyle tek kuruş götürmeden başka yoktur heralde.

eceviti herkes çok seviyo nedense
ben çok bilmiyorum kişisel özelliklerini ama çoğu insanın sempatisi var
ben ona hep yaşlı duruyo diye üzülürdüm çocukken

Evet Kızılay'da da bir sürü yolsuzluklar dönmüştü fırsattan istifade hepsinin üstü ne güzel kapatıldı. Benim kızılayda gönüllü ayağına çalışan akrabam o yıl altına son model passat aldı. Hepimiz bağışlar yaptık yardımlar yaptık. bütün türkiye bütün dünya seferber oldu. Ne oldu? Depremzedeler süründü.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…